Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
1. mar 2011

@blackrose ja som robil raz takuto cislenu tortu 50. nulu som nevyriezala v strede. a potiahnut tu 5 mi teda dalo zabrat, na druhykrat sa mi to podarilo, co ale neznamena, ze sa to tebe nepodari na prvykrat 🙂 . hlavne si to dobre premysli dopredu, kde musis ten potah tak navolnit (to vnutro trojky). @anibas ti dala vyborny tip na ciselne torty, tiez som sa tam inspirovala. dolezite je mat perfektne vychladenu tortu, riadne zatuhlu.neboj, zvladnes 🙂

lukika
1. mar 2011

@broucek2 diky inak sranda sme písali v rovnakom čase len si ma asi o nejaké sekundy predbehla

sofi07
1. mar 2011

@lukika vyzera perfektne, velmi sa ti podarila a ta hlina nema chybu 🙂

karaa
1. mar 2011

@lukika teda naozaj klobuk dole, taky traktor by som nevymodelovala ani nahodou, syncek si dobre vymyslel 😉 a suhlas, dievcata poradia vsetky a ochodtne 🙂

dm1
1. mar 2011

@lukika fakt krasna torticka by som neverila ze 2!

dm1
1. mar 2011

@sofi07 ja uz som @blackrose aj vlozila link na tuto tvoju torticku lebo som si ju pamatala 😉

broucek2
1. mar 2011

@sofi07 to je krása

lukika
1. mar 2011

@sofi07 diky si cením pochvalu od takej pekárky ako si ty tie ruže sú krásne

lukika
1. mar 2011

@dm1 diky ved ty mávaš všetky torty úplne dokonalé

sofi07
1. mar 2011

@dm1 som si nevsimla 🙂. ozaj, robila si tu kazetu?
@broucek2 dakujeem
@lukika neprehanaj, cervenam sa 😔 , ale dik baby 🙂
prave sa mordujem s alosaurusom, cosi strasneeeee, co si tie dnesne deti nevymyslia 🙂 to by bola skor torta pre Alenku, ta by sa v tom vyzivala, ze?@alionuska...toto je vzor:

sofi07
1. mar 2011

@anibas este sa vratim k tej cokolade, tiez som citala TOM, tusim, ze fenom to zahladzuju, ale ma to v tej chvili nenapadlo 🙂 , si to asi musim niekde poznacit 🙂

dm1
1. mar 2011

@sofi07 este som ju nerobila len ma byt za 3 tyzdne hotova tak neviem ci stihnem nastastie mala byt len ako prekvapko k torte tak ked sa nepodari tak sa budem tvarit ze ani nemala byt a aspon si to vyskusam. Nikde som totiz nezohnala tu krabicku - srdiecko tak budem musiet nejako improvizovat 😝 . A teda riadna predloha veru 😲 . To robis ako tortu alebo postavicku?

dm1
1. mar 2011

@lukika no dakujem za pochvalu ale dokonale isto nie este sa mam veru veeeela co ucit 😉

mizulienka
2. mar 2011

@lukika mne tiez na TOMe radili, ze najlepsie je farbit cokoladou....takvravis, ze sa ti to drolilo?
chcem vyskusat kabelku a tam pouzit hnedu farbu, vysksam tou coko a uvidim...dam potom vediet, ci z toho nebude iba kopa hliny 😀
@sofi07 nadherne...videla som aj tie tvoje kabelky na TOMe, no krasne, nemam slov...mala si nejaky postup na to, ako to nariasit a tak krasne vytvarovat? 😕 velmi sa mi take pacia a aj by som vyskusala, len si to ani neviem predstavit, ako to urobit 🤐

beruska2x
2. mar 2011

@ada9557 musis daqt poradne maslo, Madetu nebo nevim co mate, Zlata hana je taky tuk ne maslo 😉 koukni na slozeni.. malso ma jen zivocisne tuky v 82 az 85% 😉

@lukika me se moc libi ta vyzdoba "zebrimi pruhy" 😉 nebo muzes i kabelku malovat - jestli umis 🙂 (ja teda moc ne)

jinak traktor naaadherny...

zdenallicka
2. mar 2011

@lukika Nemám takovou zkušenost..🙂 Ale já pracuju s mléčným marcipánem.. Když už je to sušší, namočím si ruce...

mizulienka
2. mar 2011

@lukika este som sa chcela spytat, podla coho si robila ten traktor..je ozaj krasny 🙂

daniz
2. mar 2011

@lukika parádny traktor,
Babky koniec, idem robiť lalie.. 😝 😝 😝 .Som teda zvedavá, ako dopadnú, lebo neviem, neviem a orchidee k tomu...
náročný zákazník..... 😝 😝 😝 . Robila z Vás niektorá orchideový "vodopád" na poschodovej torte? Tie orchidy sa lepia akože na závoj, alebo sa robia ako ruže na špáratku? To asi nie, neviem si to predstaviť, ako to tam budem lepiť. Pomoc, ak niektorá máte nápad, alebo link... pls.....Hodne mi s tým pomôžete...

daniz
2. mar 2011

@sofi07 neboj zmakneš, ja som robila pre Jarka triceratopsa, a kým schol tak mu z toho akoby vejáru za hlavou povylamoval "zuby" a bol štrbavý triceratops. Ale hlavne sranda bola veľká.

ada9557
2. mar 2011

@beruska2x Dakujem. 🙂

sofi07
2. mar 2011

@dm1 tortu, len ma take blbe proporcie, ze tam nebude nejako vela torty, lebo chvost dlhy...ale je mi to jedno, len nech sa to podoba :D

@daniz 😀 😀 😀 som zvedava, co sa atrapu vznikne z toho mojho 🙂
@mizulienka dik,nasla som si kabelku na nete a podla obrazka som sla.

blackrose
2. mar 2011

@sofi07 tvoja torta sa ti fakt podarila 🙂
a ja som sa uz dohodla s manzelom, ze 30-tka nebude 😉 😝
budem trenovat a snad dam jeho 40-tku 😀
teraz urobim klasicku okruhlu alebo kocku s maslou, tie sa mi velmi pacia 🙂
dam vam vediet ako sa mi podarila a co nakoniec vyhralo, bude to tak o 2 tyzdne... drzte palce a dakujem vam 😵

paja.o
2. mar 2011

ahoj holky, budu dělat dort s třaseným krémem s mandarinkama, možná v kombinaci s malinama (ještě uvažuju jestli nepoužít místo vanilkového olé čokoládový). Jaký korpus se Vám k tomu třasenému hodí nejvíc? Klasický světlý piškot?

yamahafazer
2. mar 2011

chcem sa spytat,mam jednu objednavku na kabelku teraz na piatok a tej pani som pisala mail aj som jej uz 2 sms poslala,ze ci ju chce a kedy pre nu pride a stale sa mi neozvala to uz od pondelka a teraz neviem ci jej ju mam upiect alebo nie, uz sa vam stala takato situacia?

sofi07
2. mar 2011

@dm1 tak urob okruhlu kazetu, upec na opaku nejake misky. alebo na forme, nemas to nejmensie srdiecko? najskor boky, potom vrch a spodok

sofi07
2. mar 2011

@yamahafazer zavolaj jej este, ale asi by som nerobila...zavolaj jej z nejakeho ineho cisla

reruna
2. mar 2011

@paja.o dělala jsem třesený se světlým piškotem a bylo to výborné, i ten čokoládový krém olé by mohl být s mandarinkama dobrý

reruna
2. mar 2011

@lukika ten traktor je užasný!

mrka2
2. mar 2011

@lukika fakt? no som si nevsimla 😅 😅 ale radsej dvakrat ako ani raz 😀 😉

mrka2
2. mar 2011

@lukika to ty si robila ten traktor??? no tak to kableku urobis lavou zadnou!!!!! je super!