Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miruska76
4. mar 2011

@sofi07 ale aj tak je perfektny, na zjedenie 😀

daniz
4. mar 2011

@sofi07 tak to Ti verím, že už nikdy viac, a najlepší pocit bude ak ju odovzdáš... 😀 😀 Je prekrásny, ale Ty sa isto naň dívaš už ináč že? Strč im ho do rúk a povedz : a naposledy ste si vybrali takúto hovadinu hej? Ale nie, je super....Ako keby ozajstný... len asi by si mu mala dať aj do papule akože kúsok koristi. Vieš ako to myslím, len taký trhanec niečoho hnedého.... Ale nie ho....a . Ako si to môže niekto vysvetliť. 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
4. mar 2011

pred chvilou dokoncena akoze socha co byva v zahrade 🙂

beruska2x
4. mar 2011

@yamahafazer jůůůůůůůůůůůůůů krasna a super napad 😉

daniz
4. mar 2011

@yamahafazer pekná,ako ozajstná...

sofi07
4. mar 2011

diky baby. @daniz 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa zasmiala . uz som ju odovzdala, pan bol nadseny, este mi dal aj 4 eura naviac 🙂. uz len aby cestu prezila
@yamahafazer teeeeda, tak to je uuuuplna supa!!! perfektne!!!

reruna
4. mar 2011

@yamahafazer tak to je fakt už umělecké dílo! klobouk dolů!

yamahafazer
4. mar 2011

@sofi07 no super dino uplne paradny
dakujem vam najviac som sa stvarou natrapila lebo je to dotvarovane puncovinou a dost mekla a nedalo sa mi to spravit ako som chcela a to som len pre nas robila ma to tak napadlo dnes rano tak som chcela vyskusat 😀

sofi07
4. mar 2011

@yamahafazer je to uplne nadherne, jemne...napad naozaj uzasny

reruna
4. mar 2011

@yamahafazer a jak je to velké? ty nožičky vypaddají takové štíhlé, že to tak pěkně drží - i ty ruce

vlada111
4. mar 2011

@sofi07 čakala som na túto tortu a nesklamala si 🙂 . Obdivujem tvoje zlaté ručičky, talent ako vyšitý 😀

yamahafazer
4. mar 2011

@reruna dlha je 40cm je na klasickom plechu len do sikma dana a vazi niak okolo 1.5kg je robena co mi zostalo a dotvarovana puncovinou

reruna
4. mar 2011

@yamahafazer já jsem nejdřív myslela, že je to jen figurka, ale to by se tam nevešlo tolik růžiček 😀 takže ona leží? já myslela, že stojí, tak mi přišlo divné, že by se to na těch nožkách udrželo

yamahafazer
4. mar 2011

@reruna nie ona lezi to by bolo strasne vysoke keby stala to by musela byt obor a velka hruba aby drzala ono to len na tom plechu tak skresluje

reruna
4. mar 2011

@yamahafazer tak už je mi to jasné, ale ten černý plech vypadá fakt jako pozadí, jako by ta soška stála. Je fakt krásná

yamahafazer
4. mar 2011

@reruna foto pre teba som ju bola cvaknut este na stole len sa to totalne leskne z dialky aby si videla ako to je a aj malej nohu som tam cvakla 😀

yamahafazer
4. mar 2011

ked je len prenas tak som nerobila ziadnu podlozku pod nu

zdenallicka
4. mar 2011

Poslední..🙂

@yamahafazer Nádhera!!!!!

lili01
4. mar 2011

ahoj holky.hlásím se po delší době.nějak nestíhám.malý bude mít ve středu 3roky.chce dort s krtkem.buďte tak hodné,kdo máte nějaku inspiraci,hoďte mě odkaz.
ještě jsem se chtěla zeptat k barvám....já mám jen v sáčku klasické potravinářké barvy.jenže měli jen zelenou,žlutou,modrou a oranžovou.Jenže na toho krtka budu potřebovat černou. kde najdu návod,jak barvy míchat,abych měla takovou jakou potřebuju? nebo kde koupit v obchodě tu černou?
díky za rady

lili01
4. mar 2011

ještě chci pochválit všechny dorty,jsou opravdu krásné 😵

zlatat
4. mar 2011

čaute, prišla som vám len dať fotečku tortičky, ktorú som teraz dokončila - ešte pečiem mcQueena na nedeľu a mala by som aj synčekovi niečo upiecť k pondelkovým meninám, no absolútne netuším čo ☹

Som na seba naštvatá, lebo som si dobabrala stencils - mala som ho úplne dokonalý, ešte sa mi taký nepodaril a ako som ukladala do chladničky, tak som ju držala v jednej ruke a dotkla sa môjho hrudníka a stencils sa i otlačil na tričku - bolo mi do plaču, rozmazal sa mi, tak som to zachraňovala ako sa len dalo, zoškrabkávala skalpelom, no aj tak to vidno, že je tam menej farby ako inde ☹ ☹
O hodinu si pre ňu prídu, som zvedavá, či si to všimnú a čo budú hovoriť.

zlatat
4. mar 2011

Nestíham všetky tortičky okomentovať - všetky čo ste pridali sú krásne 🙂

zlatat
4. mar 2011

@yamahafazer ty brďo, na toto nemám slov - fantastická je tá socha

lussy23
4. mar 2011

@sofi07 - Je to nádhera, úplne ako hračka
@paja.o - úžasné topánky, waw! 🙂 @anibas - ty kks nádhera! @blackrose - krásna torta. ten kvietok má takú peknú jahodovú farbu, som si aj myslela najprv, že je to jahoda 🙂
@yamahafazer - krásne torty Ten lem na pravom rohu ten knihy 😲 😲 😲 úžasný
@mrka2 - krásne srdiečko s Kitty. Tú rozprávku som nikdy nevidela, ale je to dosť obľúbená postavička, ako vidím 🙂
@karaa - prekrásny košík

lussy23
4. mar 2011

@zlatat - @zdenallicka - @yamahafazer - nádherné torty, baby. Tá socha 😲 😲 😲 😲 😲 Nemám slov

ada9557
4. mar 2011

Ahojte.Toto nie su torty.Toto sú UMELECKÉ DIELA!!! Všetky sú krásné,nádherne....skrátka fantastické 😵 😵 😵

anibas
4. mar 2011

@karaa prenádherné kvietky 😨 😨 😨 😨 😨 😨 , chcelo by to väčšie foto

anibas
4. mar 2011

@yamahafazer dokonalá - pripomína mi to takú sochu z Angeliky, kde ju mal Jofrey v záhrade 😅
@sofi07 som myslela, že robíš figúrku ale 3D 😨 😨 😨 😨 nezaplatená robota a ta improvizácia - supééér !!!!!
@zdenallicka nádherné - všetky 3
@zlatat elegantná 😵 😵 😵 😵 😵 - oni urobia ešte horšie - rozrežú ju ! 😉 😉

reruna
4. mar 2011

@lili01 černou práškovou asi nekoupíš a zabarvit hmotu možná na tmavo kakaem, ale zase,a by se to nerozpadalo....to fakt neporadím - jinak inspirace třeba toto - nejsou moje, to má uložené, naši mají taky rádi krtka 🙂

reruna
4. mar 2011

@zlatat na fotce tam ninc zkaženého vidět nejde, je to moc pěkné
@zdenallicka krásné, pata a mata si u tebe hodně objednávají, že? umíš je perfektně🙂