Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. mar 2011

@paja.o krásná dorta, balon ja doopravdický
@alex21
@sofi07 vy jste dokonalé. Moc krásné. 😉

sofi07
5. mar 2011

diky baby
@bzucinka2 najskor potiahnem len vrch kabelky, potom prednu stranu, zvlast zadnu, pripadne este bocne, zavisi od typu kabelky.. a potom este zvlast urobim tu hornu tretinu kabelky spredu aj zozadu...

beruska2x
5. mar 2011

@ellise ja ho uz videla ted i myslim v Albertu nebo ve Sparu... 😉

beruska2x
5. mar 2011

@mizulienka ja ted na tu posledni jsme si dala ruze na paratko - aby mi vydrzely cestu a nespadaly z boku...

beruska2x
5. mar 2011

holky dorty vsechny prekrasny.. nechci na nikoho zapomenout 😅 😉

bzucinka2
5. mar 2011

moje vcerajsie vytvory 🙂

bzucinka2
5. mar 2011
reruna
5. mar 2011

@weirdo ty obrysy na tom krtkovi bych já dělala asi čokoládovou polevou tmavou nebo jak radila jakelina koupenou čokoládovu konturkou z Kauflandu, já mám hotové koupené jednlé konturky od Dr. Oetker, to se dá sehnat celkem všude,, mají tam zelenou, červenou, žlutou a bílou. nebo dobrá rada byla od berusky2X - rozředěnou potahovku dát do toho aplikátoru třeba od nurofenu (sirup) a tím to obtáhnout, je to taková jako injekční stříkačka....
Přidaly jste zase nádherné dorty!

jakelina
5. mar 2011

@bzucinka2 no ty zase jsou 😀 😀 Nádhera. Můžu se zeptat jak se dělají takové ty zapichovátka??? To je na drátku co je na drátkování???

weirdo
5. mar 2011

@reruna - diky moc!

weirdo
5. mar 2011

@bzucinka2 - krasa 😵 . Ako to pri malom stihas? Ja som dnes piekla a mm ju musel mat cely cas, lebo sa uz liepa kade tade 🙂

adul67
5. mar 2011

sofi0,7,bzucinka2,krasne diela aj ostatne su pekne ešte kuknem tu je moja vlačik tomas skušala som prvy krat syn je tomaško tak k meninam nedala sa mi vobec vyhladit a je hrbolata ešte to neviem..... ☹

adul67
5. mar 2011

@alex21 super tortičky 😲

adka_praha
5. mar 2011

ahojte... chcem sa vam podakovat... 😵 citavam vas a obdivujem totalne vase vytvory... a vdaka tomu, co tu pisete, som si vselico vyskusala a dnes som odovzdala svoju prvu tortu (na vrch chcu dat este 20 sviecok, takze je trocha jednoducha 🙂 )... boli spokojni... 😵

jakelina
5. mar 2011

@adka_praha krásný dortík, medvídek je vypracovaný. 😉

jakelina
5. mar 2011

@adul67 vláček se ti moc povedl.

adka_praha
5. mar 2011

@jakelina dakujem... 😵 skusala som smartflex na neho... a zvysok je samozrejme mmf... 🙂 vecer budem dorabat neterke kittynu, tak dufam, ze aj ta sa vydari, ako si predstavujem... 😅

adul67
5. mar 2011

@jakelina dakujem

anibas
5. mar 2011

@jakelina @paja.o @alex21 @sofi07 všetky torty krásne 😵

@sofi07 dnes mi moja teta poradila ako na krivú polevu čokoládovú - zapla v rúre horný ohrev - strčila koláč dnu a rýchlo vytiahla - trochu potriasla a vraj sa čokoláda spamätala 😉

anibas
5. mar 2011

@bzucinka2 @adul67 @adka_praha taktiež veľmi pekné 🙂 🙂

anibas
5. mar 2011

a ešte pre bratranca na krstiny synátora

adul67
5. mar 2011

@anibas dik ale ta tvoja je prekrasna:D 🙂

sofi07
5. mar 2011

@anibas hmmmm, super napad! nabuduce vyskusam 🙂 , dakujem. urobila som tu chybu, ze som mala velmi vychladenu tortu, nabuduce budem mudrejsia. ale nerobievam cokoladove casto, tak mi chyba prax...
@anibas nadherna torticka, ten bocian je uzasny!aj s tym babatkom 🙂

sofi07
5. mar 2011

@anibas hmmmm, super napad! nabuduce vyskusam 🙂 , dakujem. urobila som tu chybu, ze som mala velmi vychladenu tortu, nabuduce budem mudrejsia. ale nerobievam cokoladove casto, tak mi chyba prax...
@anibas nadherna torticka, ten bocian je uzasny!aj s tym babatkom 🙂

bzucinka2
5. mar 2011

@jakelina nie to su v tomto pripade obicajne spajdle a sparatka 😀
@weirdo dakujem, stiham hlavne kym spi doobeda tie 3 hodinky tak jeden den urobim korpusy, druhy den naplnim a vecer ked uz obaja spia tak potiahnem, ale niekedy ked maju dobry den, tak sa mi da aj popri nich 🙂
@adul67 pekne syncek sa urcite potesi 🙂 a dakujem 🙂
@anibas dakujem 🙂
@anibas ta je milena 🙂

jakelina
5. mar 2011

@anibas úžasný dort, mě jenom mrzí, že ty fotky tady jsou tak malé a pořádně to nevidím 😢 ☹ Trochu se zvětší, ale detaily nejsou dobře vidět.

bzucinka2
5. mar 2011

@jakelina http://www.tortyodmamy.sk/na-krstiny/krstinova-476 teda dufam, ze som to sem mohla dat 🙂

jakelina
5. mar 2011

@bzucinka2 děkuju, tady je to vidět krásně.

@anibas ty malinkaté růžičky kolem jsou nádherné, jsi moc velká šikulka

blackrose
5. mar 2011

@kovik krasna vesela torticka 🙂
@ikula2 krasna torta 🙂 tie baloniky su super napad

baby ja som si dnes pozrela relaciu Kluci v akci a robili tortu, velmi sa mi pacila, tak vam dam aj linku 😉
to cesto aj plnka vyzera vyborne 😉 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-...
no a nieco slane, tiez vyzera chutne 😉 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10084897100-...

blackrose
5. mar 2011

@adka_praha jeeeej, super 🙂 me to you mooozem 😀

adka_praha
5. mar 2011

@blackrose dakujem... 😵