Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
6. mar 2011

Ahoj, tak tady je můj pokus - malé srdíčko pro mm k zítřejšímu svátku, bohužel mi to na té pravé straně trochu ujelo. Dělala jsem jako korpus ten čokoládový koláč od @mrka2 na str. 801, vešel se akorát do toho srdce z Lidlu, ale když jsem to rozkrojila, tak se mi to celé nalámalo, asi jak je to takové hodně čokoládové, tak se to špatně krájí.... slepila jsem to borůvkovou marmeládou a krémem, ale stejně mi to při potahování trochu sedlo na stranu.... Pomůcky mi ještě nedorazily, tak je jen takové jednoduché, potah ze šmoukíků a ozdoby z amerických, tak jsem ani nemusela barvit 🙂
Jsem zvědavá, jak to bude chutnat, už se na to těším

jakelina
6. mar 2011

@reruna vypadá suprově a krásná mašle. 😉 Jak jsi dělala ty mřížky??? Máš na to nějaké kolečko se zoubkama???

dada78
6. mar 2011

krááásne torty ste popridávali 😵 😵 😵 😵 tento týždeň som našej malej kamarátke robila krtka, jej maminka si upiekla a naplnila a ja potiahla a dorobila podľa jej priania 😵 😵 😵

beruska2x
6. mar 2011

@reruna juuuj moc pekne 😉

mrka2
6. mar 2011

@reruna nadhera, no chutnat to bude perfektne,uvidis 😉 no ono je to take velmi cokoladove,malo muky, tak asi preto sa ti to lamalo. ono to sa papa take suche,bez plnky,lebo samo o sebe je to mnam mnam. 🙂 😉 a tebe ani pomocky netreba, krasne to mas aj bez nich 😵
ostatne dievcata, nadherne torticky vsetky mate!!! musim specialne vyzdvihnut @yamahafazer - no ty by si mala byt nejaka socharka!!! isto by si sa uplatnila aj v takom odbore 😀 🙂

mrka2
6. mar 2011

@dada78 ta je krasna!!! ja by som to vzdy tak brala,ze si kazdy upecie a ja len potiahnem 😀 😀 😉

dada78
6. mar 2011

@mrka2 kamarátka bola na operácii a má zakázanú akúkoľvek námahu a tiež to ešte nerobila, aspoň nám bolo veselšie a náramne sa mi to páčilo 😵

reruna
6. mar 2011

@jakelina díky. Dělala jsem to jen vidličkou podle pravítka 😀
@beruska2x @mrka2 díky, ale ony ty fotky, jak jsou tady takové změnšené, tak jsou takové milosrdné, že skryjí všechny ty nedokonalosti, co bohužel naživo jsou vidět, ale však nejsem profesionál a mm má i tak radost 🙂

reruna
6. mar 2011

@dada78 krásné, ty máš černou gelovku na toho krtka, že?

dada78
6. mar 2011

@reruna áno čiernu od Wilton ale aj tak som musela pridať kakao akosi moc jej tam išlo aby to ostalo čierne, ostatné farby nebolo až toľko treba.

jakelina
6. mar 2011

@dada78 krtek moc hezký. 😀
@reruna vidlička podle pravítka mě pobavila 😉

zlatat
6. mar 2011

čaute, teda vy ste totho popísali 😕 nezvládam to všetko prečátať.
Tortičky sko obyčajne, všetky sú nádherné, ste šikuľky veliké. 😉

Pripájam moje výtvory za tento víkend. Mcqueen je pre mužovej tety vnuka a šesťhran je pre nášho Tomáška k meninám. To bola bleskovka, nestíhala som ju moc vyzdobiť, ale malému sa páčila. Horšie je, že ma dva týždne otravovali, aby som spravila ananásovú tortu a keď ju už mali, tak Tomi z nej dokopy nič nezjedol 😖

raci
6. mar 2011

@beruska2x tak pára nepomohla, tak jsem se naštvala rozpustila to uplně a dala stuhnout do mrazaku, pak to šlo vyšlehat, nebylo to ono, ale aspoň už to nebylo sražené... dort je pro budoucí tchyni tak jsem si chtěla šplhnou 😅 no uvidíme jestli s ním budu mít úspěch... pak sem hodím foto...

beruska2x
6. mar 2011

@raci 😉 tak aspon ze to slo nejak... nj kdyz na tom zalezi tak se schvalne nedari 😝 😀 to je zakon...

jakelina
6. mar 2011

@zlatat oba moc hezké, máš to nádherně hladké. Obdivuju. 😉

kovik
6. mar 2011

@bzucinka2 pááááni

holky, nemáte některá zkušenost s obchůdkem na netu s cukrářskými potřebami 😀 😀 😀 😀

reruna
6. mar 2011

@mrka2 tak ten čokoládový dort je super! něco jako borwnies, kdo má rád čokoládu, tak je to bomba, použila jsem na to čokoládu na vaření z Lidlu, má 52% kakaa, je to opravdu dobré, i s těma borůvkama a čokokrémem je to mňam
@zlatat tak ten McQueen je luxusní, fakt krásné, mašinka je taky moc pěkná a nic si z toho nedělej, mého syna taky dorty moc neberou, ale po MMF by se utloukl
@kovik objednávala jsem si tady, ale zatím mi nic nepřišlo, taka doufám, že bdu spokojená http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

bzucinka2
6. mar 2011

@dada78
@reruna
@zlatat krasne vytvory 🙂
@kovik dakujem a co mas na mysli, myslim ze vela z nas objednava netom 🙂

norikk
6. mar 2011

ahojte vsetky zienky, chcem sa vas opytat, ako ste sa dostali ku peceniu??? koncim tento rok gympel a chcela by som tiez piect, ale newem ake moznosti mam.....kde mam dalej studovat, ci kurz, alebo nadstavba, poradte mi prosim.....a ak by som vystudovala, ci to treba zivnost a tak.....poradte mi vsetko okolo toho, navyse som na materskej.....vedeli by ste m poradit??

norikk
6. mar 2011

a este dodam, vsetky peciete nadherne torty, aj ja by som tak chcela vediet ...obcas si sem prezeram fotky, co pridate
toto su zatal moje vytvory 😀 :

mrka2
6. mar 2011

@reruna ano, ja viem,ze je super 😉 som ti vravela 😀 aj ja sa to chystam urobit uz asi 4 dni a nemozem sa dokopat. a tiez som si kupila presne tu istu cokoladu z Lidla 🙂
@norikk myslim,ze je tu povacsine kazda samouk,takze len co si nastudujeme z netu,tak to aplikujeme na tortickach. a aj na materskej je tu vacsina z nas 😀

raci
6. mar 2011

@kovik já jsem si obednavala tady: http://www.ceske-formicky.cz/?1013,enLANGUAGE_S... obednala jsem si ve stredu a v patek jsem to mela doma, komunikace dobrá zboží kvalitní a podle mě i dobré ceny, jsem spokojená a už jsem si obednala znova 😀

norikk
6. mar 2011

@mrka2 ale ja som myslela, ze ako studovat pori materskej, ci vedia mamicky o nejakom externom studiu.....viem ze v dedine sme mali cukrarku a ta musela mat zivnost...vobec sa do tychto veci nevyznam,tak sa len pytam

raci
6. mar 2011

a taky přidávám po dlouhé době svoji dnešní pro budoucí tchyni - bála jsem se že to nebude ono protože se mi moc nezdařil krém ale tchýnička vypadala nadšeně 🙂 a všem chutnal (akorát mě tentokrát ta MMF přišla příšerně sladká, 😝 zkusím příšte jinou potahovku..)

mizulienka
6. mar 2011

ahojte dievcata, chcem sa s vami poradit, potrebujem si objednat zlatu farbu, napr na pracky na kabelke a podobne, al neviem si vybrat aky tip...tolko ich je, ze mam v tom chaos 😕
poradite mi prosim 🙂 dakujem

beruska2x
6. mar 2011

@raci 😉 no vidiiiis krasna

adul67
6. mar 2011

@bzucinka2 to je nadhera tie slane torty
@lussy23 dakujem za pochvalu ty vždy pochvališ 🙂
@dm1 krasne.... 🙂 ten krokodíl je ako živý je z marcipanu celý?ako si ho spravila ????

raci
6. mar 2011

@mizulienka tuhle jsem se tu taky ptala na zlatou nevěděla jsem kterou (královská, anticka, podzimní, atd. zlatá) nikdo mi bohužel neporadil tak jsem si obednala gold sparkle (zlatá třpytivá) - v ůterý to má přijít, tak jsem zvědavá jestli to bude ta ,,pravá" 😉
@beruska2x děkujuuu 🙂

adul67
6. mar 2011

@raci nádhera..
@norikk na začiatok super ......
@zlatat tiež peknučke ...

dm1
6. mar 2011

@adul67 dakujem. a ano je cely z hmoty tak chceli. mala som jednu fotku takej torty tak som pri pocitaci modelovala rano o 3 ked som jednu tortu dorobila 😝 . Sama som boal prekvapena ako to slo rychlo do hodiny bol hotovy. Najskor som si pripravila tvar podla obrazka a prstami vytiahla z hmoty tie obluciky na chrbate. na hlave tie male som kliestikmi vytiahla a bolo. Potom uz len oci a nozdry kosticou a bolo. Este som to trochu hore tmavou gelovkou namalovala a bolo.