Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. mar 2011

@mizulienka
@dm1 děkujeme 😉

ada9557
13. mar 2011

@jakelina krása.prjeme všetko naj...a určite bude aj chutit tortička oslávencovi 😉

jakelina
13. mar 2011

@ada9557 děkuju a už dostal ochutnat. Dělala jsem šlehačkový krém s bílou čokoládou a jeden korpus piškot a druhý ořechový.

ada9557
13. mar 2011

@jakelina a keby som ta poprosila tak hodiš sem ten šľahačkový krém s bielou čokoládou? 😅 Malá bude mat doraz dva rôčky tak tiež jej chcem upiect tortičku a ten krém je celkom zaujímavý.a vôbec netuším aký to je.ešte som taký nerobila.A bielu čokoládu máme radi. 😵
Dakujem... 😉

jakelina
13. mar 2011

@ada9557 já svařím v hrnci jednu šlehačku a jednu bílou čokoládu a dám přes noc do lednice. Potom druhý den vyšlehám s jedním ztužovačem šlehačky. Je to rychlé a nám chutná. Nemusíš dát celou čokoládu, aby to nebylo tak sladké. Místo bílé čokolády můžeš dát i něco jiného co máte rádi. Mileny tyčinky, ledové kaštany nebo nějakou jinou čokoládku. 😉

ada9557
13. mar 2011

@jakelina Dakujem. 😵 😵 😵

boldy
13. mar 2011

ahojte,

po dlhsej dobe pridavam svoju poslednu z praveho marcipanu... krasne torticky ste opat porobili 🙂

pristela
13. mar 2011

Hurá už mám po tom , po krstinach 😀 moja najvacsia torta 7,5kg 😨 ospravedlnujem sa za fotky ale ja tela som ju zabudla doma vyfotit takze som to zachranovala na oslave s fotakom cez mobil 😒 /tato torticka je inspirovana z netu, akurat ja na tie ornamenty nemam vykrajovacku 😠 takze som ich robila rucne nozikom-des a hroza ☹
No a ted ma caka dalsia fialova, aaaach jooo, uz ted mam strach bo tentokrat chcem tu farbu dostat dnu 😒

ada9557
13. mar 2011

@pristela prekrásna.... 🙂

jakelina
13. mar 2011

@pristela ta je dokonalá 😉

pristela
13. mar 2011

@ada9557
@jakelina
jeej holky dakujem 😉 len nechapem preco mis em vzdy tie foto hodi take male ked sem vkladam velke 😠
teraz mi uz len zostava nastudovat niekde ako vmiesat tu bajecnu sýtu fialovu do MMF 😒 pak pohladat plnku z nutely, bo holka vraj ine nezje- cim dalej tym lahsie a lahsie 😀

@boldy krasna torticka , super farba a nadherne meno 😉

Citala som kustik dozadu a niekto tu daval receptik na krem z visni a pisal ze treba vykostkovat visne - v kauflande predavaju uz vykostkovane visne, su super, chutné a stoja tusin 1.33€ 😉

zuzana124
13. mar 2011

@pristela nádherná tortička 🙂

jakelina
13. mar 2011

@pristela z nutely krém??? Jedině našlehat s máslem a nadstavit nějakým čokoládovým pudinkem, ať to není samé máslo.

zuzana124
13. mar 2011

@jakelina krásna tortička a ešte krajší oslávenec, všetko naj naj oslávencovi 🙂
@dm1 ako sa hovorí v jednoduchosti je krása 🙂 pekná tortička

fukylove
13. mar 2011

@pristela z nutely som robila teraz aj ja - cokopuding taky tuhsi bez cukru uvareny + maslo + nutela podla chuti... ja som davala viac nutely, preto som nesladila puding.. lebo v recepte bolo iba take male mnozstvo a to som nechcela a nutela je sladka... tak som nakoniec bola rada, ze som ten puding neosladila 🙂

bzucinka2
13. mar 2011

@dm1 krasnucka 🙂

bzucinka2
13. mar 2011

@pristela krasnucka 🙂
@pristela Krém s nutelou

Krém s Nutelou nebo Nugetou

Přísady:
1 vanilkový pudinkový prášek
250 ml mléka
3 lžíce moučkového cukru (podle chuti)
125 g másla
jedno menší balení Nutely nebo podobné pomazánky (asi tak 200 g)

Postup:
Z mléka, prášku a cukru, uvaříme hustý pudink, za pomalého míchání necháme vychladnout. Měkké máslo vyšleháme, a postupně do něho zašleháme pudinky střídavě s Nutelou. Zkoušela jsem i dvoubarevnou Nugetu a chuť byla výborná. Pokud chceme výraznější chuť lískových oříšků, přidáme do krému pomazánky víc. Tato dávka je na menší dort. Tento krém lze použít pod marcipán nebo jiné potahovací hmoty na dorty.

lili01
13. mar 2011

@jakelina všechno nejlepší !!!!!
taky přidávám fotečku oslavence 😅

lili01
13. mar 2011

tady jsou... 😅
náplň jsem zkoušela prvně na doporučení kamarádky kávovou+višňový džem s kousky višní z Lidlu a byla to famózní kombinace, všichni jsme si pochutnali 😅 😅 😅

fukylove
13. mar 2011

ahojte zienocky 🙂 pridavam svoju vcerajsiu 🙂 bola to teta kacka s malou kacickou 🙂

mrka2
13. mar 2011

@fukylove jeej, aj ja som taku velmi podobnu robila v novembri 🙂 mala sa isto velmi tesila 😀 zlatucke su. aj mojej malej sa velmi pacia, stale len hovori taj taj (kac kac) a ukazuje na kaciciky 😀 😀

jakelina
13. mar 2011

@fukylove kačenky jsou roztomilé, takové jarní svěží. 😉

dm1
13. mar 2011

@fukylove krasne kacicky!

@pristela ta torta je uplne nadherna!!!! ale si mi zavarila 😀 . Tento tyzden robim krstinovu tiez pre Mareka a videli ju z tej rodiny a su uneseni aj si mysleli ze to tak skoro uz pre nich som robila ked som ti to na FB komentovala 😀 . Horsie je ze by nieco take chceli po mne.... aku si mala predlohu? mozes dat link prosim?

annika11
13. mar 2011

@vlada111 dakujem veľmi pekne 🙂 aspoň niekto mi tu odpovedal, 😅 lebo vidím, že ste tu už hotová komunita 😀 😀 😀
tento krém sa mi veľmi pozdáva a višne zbožňujeme, takže budem robiť tento. Ešte raz veľmi pekne dakujem. 😉

reruna
13. mar 2011

Opět všechny dorty nádherné!!!! Nezvládnu všechny jmenovat, ale musím aspoň @jakelina - tak ten medvídek a dort nemají chybu! z tebe je skoro profesionál!

lucinka4
13. mar 2011

ahojte viete mi poradit ako zafarbit mmf nahnedo a cierno bez farby? nezohnala som 😠 ☹ je nejaky trik?dakujem 🙂

martinex
13. mar 2011

@lucinka4 na hnedo kakaom a na cierno ziv.uhlim 😀

jakelina
13. mar 2011

@reruna děkuju, fotka neukáže nedostatky-naštěstí. Byla jsem modrá až za ušima, jak jsem barvila tolik odstínů modré 😀 😀 A byl to můj teprve osmý potahovaný, tak se učím na každém dortu něco. Zítra mi přijde žehlička na marcipán, tak konečně to budu moct nějak uhladit, na to se těším.

zuzana315
13. mar 2011

Ahojte maminky,nie ste niektora z vas z Dubravky,alebo neviete o niekom z Dubravky,kto robi detske marcipanove torty? Dakujem!

zuziq
13. mar 2011

@fukylove tak tie kacicky su naaaaadherne 😵