Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
14. mar 2011

@daducha krasne take jemnucke. Ako sa robi s tymi ornamentami? to sa iba vytlaci do hmoty a vyberie? uff asi hlupa otazka, ale ja este tolko toho neviem 😒

bzucinka2
14. mar 2011

@fukylove krasna teta kacka aj kacicka 🙂

pristela
14. mar 2011

@dm1 no na boky to ide trolinku horsie ale nieje to tak strasne, uvidis, skusis a pojde to 😉

martinex
14. mar 2011

@zlatat jasne,ani nevies ako sa nato tesim...uz sa zacinaju objednavky hrnut...bola som celkom rozbehnuta koncom roka a tak ma moooc mrzelo,ze som musela vsetko odmietat 😠

zlatat
14. mar 2011

@martinex to ti verím - aj ti to chýbalo, že?
ja neviem, asi bývam v nie najlepšej lokalite - keď mám 1-2 objednávky za mesiac, tak aj to je veľa ☹ ☹ ☹

zlatat
14. mar 2011

@pristela mne sa to dosť podobá na tie artristy, čo teraz "letia" a každá cukráročka si ich kupuje

martinex
14. mar 2011

@zlatat juuuj velmi 😀 normalne som abstak mala.... a ja peciem vacsinou pre znamych-ale postupne oni davaju na mna kontakt svojim znamym....takze sa to rozbieha..a teraz idem robit prvu objednavku co mam cez tortyodmamy.sk- cez mapu cukrarok 😎

zlatat
14. mar 2011

@daducha potvrdzujem, s tým celshapes je nenormáááálna piplačka. Ja som ho robila iba na svoju tortu k meninám a mala som dosť. Potom som to chcela dať ešte na inú tortu, ale nedarilo sa mi, asi hodne závisí aj od podmienok, aké dom amám, keď je moc teplo, tak mi to nešlo, lepilo sa,...otras

zlatat
14. mar 2011

@martinex no ja tiež len svojim známym - sem-tam pre cudzích, ale to len bezlepkové čo sa mi ozývajú cez moju stránku. No a tí moji známi - zase až tak veľa ich nemám, takže tortička je len sem-tam ☹

zlatat
14. mar 2011

@daducha omylom som klikla na odoslať - tortičky sú krásne. Perfekte si to pokombinovala s tými ornamentami a tie živé kvety vyzerajú super na torte - dala si ich do tých ampuliek a tak zapichla do torty?

zlatat
14. mar 2011

@pristela pozri sa na toto: http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... nie sú to tie ornamenty ?

ferinka
14. mar 2011

@zlatat ty vypadají parádně,holky nevíte kde v ČR by se daly koupit??? Já všude co jsem kupovala,tak mají jen ty plastové ☹

zlatat
14. mar 2011

@ferinka práve si niečo z toho idem objednať, ale je to taká pálka 😕 - asi budem musieť objednávku zredukovať, lebo mi vyšlo 60€ 😒

ferinka
14. mar 2011

@zlatat ale aspoň ta možnost je,u nás jsem našla ne netu jen ty plastové 😖

zlatat
14. mar 2011

@ferinka tak to áno a neskúsila si pozrieť niektoré naše obchody, či neposielajú aj k vám?

ferinka
14. mar 2011

@zlatat to oni pošlou,ale zase je pak strašně drahé poštovné ...

dm1
14. mar 2011

@zlatat a neskusala si tie celshapes so sugarveilom? vraj to ide super a je to aj mierne elasticke tak sa to nelame dobre sa vraj s tym pracuje a da sa aj do zasoby spravit co pri potahovkach nehrozi veru. Ja mam objednane tak som zvedava ako to pojde. A k objednavkam - ja som asi v dobrom kraji sak tu sa ludia blaznia s tymi tortami stale viac cudzich ludi sa ozyva co maju kontakt od tych co som piekla. tak 3-4 torty za tyzden ale uz som si nejako zvykla. Dokonca niektore aj odmietat musim. Tento tyzden mam 5 ale 2 su do rodiny tak to sa nerata. Mne velmi pomohlo mat fotoalbum na FB a tam sa ozyvaju priatelia priatelov a ide to celkom slusne

anibas
14. mar 2011

@zlatat to je šílená suma za 4 pliešky ????? mať tak doma ohýbačku železa ! 😉

anibas
14. mar 2011

@dm1 ja tiež momentálne odmietam 😅 všetko zaradom a najviac ľudí je cez FB 😉

berus222
14. mar 2011

ahojte baby. ako dostanem peknu ciernu farbu potahovky na tortu? planujem urobit pre mm tortu - koleso od auta a neviem ako na to.

ferinka
14. mar 2011

@ellise juuuuuuuuuuu super 😵

zlatat
14. mar 2011

@dm1 nie a ani ma to nenapadlo - to je tá hmota, pomocou ktorej sa robia tie čipky?
Mne sa najlepšie robilo s PDT špeciál - nelámalo sa mi to, bolo to dosť pružné. Ale ja mám celkovo dosť blbé podmienky na ozdobovanie - vysoká vlhkosť, v zime keď sme kúrili krbom pre zmenu suchý vzduch a WI mi strašne rýchlo na povrchu zasychal, takže len čo som potiahla a vyhladila tortu, už bola na povrchu akoby tenká škrupinka a nemohla som ani s klieštikmi pracovať, lebo mi to praskalo a nebolo to pekné

zlatat
14. mar 2011

@anibas my sme mali ohýbačku, ale na veľké kusiská plechu

zlatat
14. mar 2011

@ellise pozerám, že tam je ešte väčší výber ako u nás - ale fakt je, že je to hrozne drahé ☹

zlatat
14. mar 2011

@dm1 u mňa fakt nehrozí, ja som šťastná, keď mám tie 2 torty za mesiac. A to mám aj album na FB, aj vlastnú stránku, ale je to bieda a ja by som tááák chcela piecť, normálne mi to chýba, keď mám týždeň, v ktorom nemám ani jednu tortu

miruska76
14. mar 2011

@mima595 super napad a je perfektna torticka 😀

miruska76
14. mar 2011

@nadulici krasne 🙂

miruska76
14. mar 2011

@fukylove jej, tak to je zlate, ani to nevyzera ako torta, fakt super :D

mima595
14. mar 2011

@anibas - jeeej, až teraz som si vsimla, že si z PO... ja sa len chcem spytat, ci nevies, ci aj v PO je nejaky obchod s cukr. potrebami alebo kupujes len cez net?