Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
14. mar 2011

@zlatat to ti verim ja uz som si tak zvykla ze ked nieco nemam tak mi to chyba

anibas
14. mar 2011

@mima595 ahoj - všetko cez net, vraj má byť aj v P0 obchodík niekde v pralinkárni - ale kedy ?? práve na TOM rozmýšľajú o stretku v Prešove 😉

mima595
14. mar 2011

@anibas - pri pralinkarni myslis vypadovku na Kapusany? no tam aspon mame cestu k svokrovcom, lebo inak by som asi na csetovne minula viac ako na postovnom...
a to na stretko može hocikto? aj uplny amater, nikde neregistrovany?? 😉

anibas
14. mar 2011

@mima595 neviem ktorá pralinkáreň - ja že tá na Floriánke alebo na Slovenskej ulici 😕
ak bude stretko - tak môže ísť úúúúplne každý kto si zaplatí - ešte som nikdy nebola, tak som zvedavá

ellise
14. mar 2011

tak te´d jsem vybalila krabicu s pomůckymi a hezky jsem se s nimi pomazlila 😀 , jen nevím jestli mi to s nimi půjde, došel mi patchwork, abeceda, tak musím pogooglit nějaké videá
@zlatat, to je nejdražší e-shop, ale taky s největším výběrem

pristela
14. mar 2011

@zlatat no jo to vyzera byt onooo 😀 ale ta sumaaaa 🤐 vsak chcela by som vsetky, aaale ☹

Holky ja som si raz doma robila taketo formicky na dusicky-strasidla, bosorku atd. vzala som si formicku ktoru som moc nepouzivala, tenke kombinacky a v pohode to slo 😉 ale na taketo ornamentiky to by bolo na dlhooooo 😖

jakelina
14. mar 2011

@pristela ty jsi dobrá kutilka. Já jsem taky z kolečka udělala oválek a kdybych si na to vzala kombinačky, možná vyrobím i něco lepšího 😀 😝 😀

vlada111
14. mar 2011

@annika11 budem sa tešiť. Ja som robila prvú syr. Najviac som sa bála poťahu. Ale ide to dobre z MMF, neboj.

anibas
14. mar 2011

@pristela ja som tiež skúšala, ale kým som jednu stranu vytvarovala, tak druhá sa mi pokrivila 😠 😠

anibas
14. mar 2011

@vlada111 ako skutočný syr 😨 😨 😵 😵 😵

zlatat
14. mar 2011

@vlada111 perfektnáááá

annika11
14. mar 2011

@vlada111 jééééj veľmi pekná, dúfam, že aj mne sa podarí 🙂 potom nahodím foto

lussy23
14. mar 2011

@vlada111 - nádherný syr @mima595 @daducha @mizulienka @boldy @dm1 @pristela - nádherné tprty baby
@lili01 - krásny havo, synočekovi všetko naj =)
@fukylove to je zlaté. Sebastiánko mal tiež nádavno rok, tak mu prajem všetko najlepšie

lili01
14. mar 2011

@lucula73 já jsem to dělala podle plyšového 😅 😀

lili01
14. mar 2011

@lussy23 díky za pochvalu a přání 😀

jakelina
14. mar 2011

@vlada111 sýr je nádherný 😉

dm1
14. mar 2011

@vlada111 aj moja prva torta potahovana boli mysky na syre 😉

dm1
14. mar 2011

@zlatat ano presne ta hmota som si kupila polovicu od sisi.b ked budem mat aj krajku tak vyuzijem

vlada111
14. mar 2011

@dm1 ale ty si si určite trúfla na ten vykrojený, ja nie 🙂 Mám strach pred poťahovaním rohov.

vlada111
14. mar 2011

kočky ste zlaté 😀

deni_v22
14. mar 2011

ahojte, dievcata, nestretli ste sa niektora s navodom na plazove lehatko? takym celomarcipanovym..len ako ozdoba na tortu...akosi sa mi nedari nic najst 😒 dakujem..

dm1
14. mar 2011

@vlada111 ano presne ten 😀 . Ale kludne si mohla tiez ved kde sa mi to rotrhlo tam som pricapla platok syra 😀 . Vdacna to torta pre zaciatocnika 😉

jakelina
14. mar 2011

@deni_v22 návod jsem neviděla, jenom něco takového.
http://dorty-domu.cz/dort/na-miru-oslavenci-33:...

dm1
14. mar 2011
daducha
14. mar 2011

Dakujem pekne baby 😵 .

@mizulienka ano je to taka plastova forma do ktorej sa hmota vtlaca, potom sa zvysok musi zase vytlacit 😝 a ja som sparatkom potom nakoniec upravila konecnu podobu.Joj, tazko sa to vysvetluje, no pravda asi je ze musi byt na to nejaka speci hmota, lebo z WI to neslo vôbec lepsie to bolo zo Smartflexu.Ale tusim budem musiet zainvestovat a kupit tu speci hmotu 😝 .

@zlatat ano, niektore su v tych ampulkach, no mala som ich malo tak zvysok som stopku omotala drôtikom a zapichla do torty 😵 .Este ze to bolo iba pre nas,budem si ich ale musiet dokupit viac
@zlatat tie vykrajovacky su nadherne, zaaase mo ja penazenka zaplace ☹ ,no su uzasne

deni_v22
14. mar 2011

@jakelina @dm1 dakujeem, ste zlate.. ako je to mozne, dortomaniu som ako prvu prehladavala a toto som nenasla 😕

alicc
14. mar 2011

ahojte,
znovu ste popridavali krasne torty, chodim sem pozerat, aby som sa pokochala a pohladkala dusu 😉

mizulienka
15. mar 2011

@bzucinka2 vedela som, ze som videla este aj nejaky iny postup na volaniky, tu to je 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=bpvoTXF-7BY
mizulienka
15. mar 2011

dievcata chcem sa este spytat, nemate prehlad, kde maju teraz najlacnejsi WI, chcem robit pre katku lienku a vravia, ze ten sa krasne sa da zafarbit...nemam cas pozerat po obchodoch, obidve deti mam chore 😒 dakujeem

daniz
15. mar 2011

@pristela no úplne úžasná....padám na zadok... No ja makám ďalej, 3 torty odovzdané, 4 ide dnes a na piatok ďalšie
2 veľké....už som unavená ja nechápem Allionusku. Hotová výrobňa.