Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
17. mar 2011

@jajuuus ja som smartfex pouzila iba na ozdoby a modelovanie... inak potahujem s MMF... ale teda modelovalo sa mi perfektne... 😵

jajuuus
17. mar 2011

@adka_praha no som zvedavá, prvý krát mám túto hmotu, chcem robiť malinkaté ružičky, hádam sa podari... 😀 a ako to vstrebáva gelovú farbu? nerosýpa sa to potom, keby som dala náhodou viac farby?

fukylove
17. mar 2011

babulky dakujem za pochvalu 🙂 ja teda spokojna s tou potvorkou Minnie nie som, tvaricku som robila na 2x, prvykrat som sa trapila snad hodinu a tak som sa nahnevala, ze som ju zjedla 😀 😀 😀 bol akurat u nas kamarat, tak sa smial, ze to je super zaluba.. ked sa mi nepodari, mozem zjest 😀

@mizulienka - nasla som iba tento http://www.tortyodmamy.sk/fotopostup-myska-minnie

@lukika - nooo - lebo presne viem, kde mam chyby 🙂 akurat vcera som bola vecer v divadle s kamaratkou, ktora sa v piatok stala majsterskou slovenska v nail desingu - francuzska manikura z akrylu (netusim, ako sa to presne vola 🙂 ) a ona ma dokonale chapala, ked mi vychvalila fotku v telefone a ja som zacala "kydat", ze to nie je to, co som chcela, ze toto sa da asi aj inak a pod. 🙂 lebo ona po sutazi chytila depku a stres, co vsetko bolo na figu a v jej kategorii bola jedina, co ju ocenili a hned prvym miestom 😀

@ilijanka - na priemer 23cm si kupujem vzdy kilo, ostalo mi aj na ozdoby vacsinou... z hotovych som potahovala s K2 a teraz pouzivam Pasta Dama Top - s hotovymi som bola ovela spokojnejsia ako s MMF, su platickejsie, poddajnejsie a lahsie sa mi s nimi robi 🙂

@jajuuus - ja pouzivam iba na ozdoby, tak ti velmi poradit neviem... ale myslim, ze maslo + cukor, resp. cokonatierka, tym nic nepokazis... ked som si nie ista, tak davam vzdy maslo + cukor (pripadne kakao, lebo mne samotne maslo s cukrom nechuti 🙂 )

adka_praha
17. mar 2011

@jajuuus nadherne to zafarbilo, takze opatrne s farbickami a absolutne sa na tej hmote nic nezmenilo... 😵 fakt radost s tym robit... 😀

jajuuus
17. mar 2011

@adka_praha @fukylove ďakujem kočky! 😉 a ešte dve otázočky, stačí ju len trochu "pohnietiť" a je pripravená na prácu? a mám si podsypávať (cukrom, solamylom alebo cukor + solamyl), ak by som chcela kúsok vyvaľkať?

mizulienka
17. mar 2011

@fukylove dakujem.
Evi ty potahujes tym pasta dama top? a kde to presne kupujes?

vinka
17. mar 2011

Ahojte baby.Ja tento týžden nemám nič ale vás pozorne sledujem a všééééééééééééééééétke tortičky su krááásne.Fakt krááááááásne. 😉

daniz
17. mar 2011

@fukylove božská.......teda minie

jakelina
17. mar 2011

Můžu poprosit, jestli nemáte některá uložený nějaký pěkný dort polštářek. Děkuju moc. Kdyby byl ještě i postup, to by bylo super.

zuzana124
17. mar 2011

@jakelina ďakujem, čerpala som z viacerých stránok : http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16997
http://dorty.artmama.cz/ruze-postup , http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=293&...
@martinex si zlatá ďakujem za uznanie 🙂
@bzucinka2 ďakujem, ani ja som tomu nechcela veriť že sa mi podarili na prvý krát 🙂
@mizulienka ďakujem, kým som sa odhodlala na ružičky tak som toho veľa o tvorbe ružičiek preštudovala čo sa týka postupov a aj aká hmota je na to dobrá. Ani sama neviem ako sa mi to podarilo na prvý krát 🙂
@ada9557 ďakujem, ano vykvitli v takej marcipánovej záhradke 🙂 🙂

jakelina
17. mar 2011

@zuzana124 děkuju, je to tam krásně vidět. Snad se mi taky podaří lepší než ty moje divné co jsem vytvořila jenom tak z hlavy.
Hledala jsem na dortománii ten polštář, ale mají tam asi nějakou poruchu, pořád mi to píše, že mám vyzkoušet později. ☹ ☹

zuzana124
17. mar 2011
jakelina
17. mar 2011

@zuzana124 jsi zlatá děkuju, mně zůstalo hodně modré MMF hmoty, tak chci vypotřebovat na nějaký dort pro nás jako zkušební a ještě jsem nedělala nic jiného než kulatý a srdce. Tak bych si to zkusila a nemám strach, že se mi to nepovede, když to je pro nás a sníme to doma. 😀 😀 😀

zuzana124
17. mar 2011

@jajuuus ja poťahujem len s MMF, takže Ti neviem poradiť 🙂

zuzana124
17. mar 2011

@jakelina tak držím palce aby ti vyšiel podľa tvojich predstáv, potom hoď foto 🙂

jakelina
17. mar 2011

@zuzana124 snad něco vytvořím, ale tak krásné jako je to v tom odkaze to nebude. ☹

zuzana124
17. mar 2011

@jajuuus ja som použila smartflex flover na ozdoby a krásne sa mi s tým pracovalo, podsypávať som vôbec nemusela len sa mi to sem tam trošku prilepilo na valček ale to asi tým že mám drevený, tak som hmotu po vrchu trošku posypala solamylom, ako písala @adka_praha ozaj radosť s tým pracovať 🙂 Ja keď som otvorila vedierko tak som sa preľakla ako to budem rozrábať lebo na vrchu bola ako kameň, ale keď som si z nej odkrojila tak vnútri je tá hmota mäkká, stačí ju len trošku premiesiť a môžeš s ňou pracovať.

fukylove
17. mar 2011

@jajuuus - kupovane len pohnietis a ked chcees bielu, tak je pripravena na pouzitie, podsypavam solamylom 😉 na spodok, aby sa mi neprilepilo na podlozku, vrch skoro vobec 🙂
@mizulienka - potahujem, az ozdobky z casti robim a som max spokojna, kupujem u nas v obchodiku, 5kg za 23 eur... cez net by ma to asi lacnejsie nevyslo - vzhladom na postovne 🙂

zuzana124
17. mar 2011

@jakelina nepodceňuj sa, možno samu seba prekvapíš 🙂

lussy23
17. mar 2011

@martinex - krásna
@zuzana124 - krásne ruže
@fukylove - nádherná Minie

jakelina
17. mar 2011

@zuzana124 můžu se tě ještě zeptat?? Na tom druhém odkazu je ten polštář tak seřezaný, že se musí potáhnout z obou stran??? A pak se to něčím zamaskuje ten spoj??? Děkuju

zuzana124
17. mar 2011

@jakelina áno je to poťahované z oboch strán, ale ako pozerám oni majú aj také tuhšie tie korpusy. Som zabudla že to video je rozdelené na 2x. Tak tu je tá druhá časť

https://www.youtube.com/watch?v=ifJqGxFxRY8

🙂

fukylove
17. mar 2011

@jakelina ja som robila "vankusik" pre Sebika, taka rychlovka...

upiekla, naplnila, potrela zvrchu, dala zachladit... po cca dvoch hodinach som to vytiahla z chladnicky, orezala, dotrela boky, kde bolo treba a dala iba na chvilocku vonku (bolo vtedy zima) a potiahla - potahovala som to vcelku 🙂

zlatat
17. mar 2011

ahojte, teda kočeny, pár dní tu nie som a toľko popísaného ... hmmm, zase nestihnem dočítať zameškané.

Ale ... prišli mi vykrajovačka Artistry, tak sa vytešujem, dokonca som dnes dostala nečakanú objednávku na túto sobotu, a mám voľnú ruku v ozdobovaní, takže ich hneď aj vyskúšam na torte - jupíííí. 🙂 🙂
Málokedy sa mi totiž stane, že výzdobu torty nechajú na mňa, furt mi len pošlú nejakú fotku, že takú tortu chcú 😖 a ja to tak nemám rada, no ale čo už, náš zákazník, náš pán, že?

Ináč som smutná, lebo keď som doma, tak sa mi nikto neozýva, žiadne objednávky na torty a teraz keď v pondelok musíme odcestovať na týždeň preč, tak zrazu na bud. týždeň by som mala 3 torty ... takto som 2 musela odrieknuť, lebo to mali byť torty na sobotu a ja to nijako nestíham, lebo v soboto poobede len prídeme domov a skôr sa nám nedá ☹ ☹ ☹ , nechala som si len 1 čo má byť na ndeľu.

zlatat
17. mar 2011

@martinex pekná tortička
@zuzana124 krásne ružičky
@fukylove aj tak je Minie kráásna a ten vankúšik je krásny

zlatat
17. mar 2011

@henikav krásne torty a tá barbie je nádhernááá

jakelina
17. mar 2011

@zuzana124
@fukylove děkuju vám, já udělám něco jednoduchého, na ten ořezávaný z obou stran bych si netroufla. Snad z toho něco bude.
Ten knofllíčkový je super. Moc hezký a jsi šikulka, když jsi to stihla tak rychle. 😉

fukylove
17. mar 2011

@jakelina - ja som orezavala len zvrchu 🙂 potom nozikom narezala, v spojoch zatlacila gulickovou kosticou a dala tam gombicek.. jaaaaaaaj a este som to tam tak "obrezavala", akoze zahyby... ale cuduj sa svete, to bolo velmi rychle 🙂 takze sa toho neboj, budes prekvapena ako ti to pojde od ruky 🙂

bzucinka2
17. mar 2011

tak konecne sa mi podarilo vlozit sem moje minulotyzdnove 🙂

ilijanka
17. mar 2011

@fukylove ďakujem 😉