Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
18. mar 2011

@mizulienka děkuju, kdybys viděla jak jsem to dělala. Dnes mi volali ze školy, že má syn teplotu, tak ten mi tu leží jak lazar a druhému rostou zuby a pořád mi visí na noze a chce se chovat. Samé radosti a do toho dort 😀 😝 😀

dm1
18. mar 2011

@ikula2 dakujem 😉 . Ja som to robila od oka radielkom ale nie na marcipan ale v galanterke kupeny naznacovac strihu sa to vola

benjik
18. mar 2011

@yamahafazer fíha já padám na zadek,nádherná!!!!!!!!!!!!!

zuzana124
18. mar 2011

@jakelina no vidíš a tak si bála, nádherný je 🙂

fukylove
18. mar 2011

@jakelina sikulka si 🙂 a este v takych bojovych podmienkach 🙂

jakelina
18. mar 2011

Holky děkuju, potěší to, ikdyž jsou na něm chyby, ale na poprvé to jde. 😉

lukika
18. mar 2011

@henikav diky pozerala som tam ale asi som slepá majú tam hociaké ale tie tvoje tam nejako nevidím a to predávajú iba po tých 100 ks otáznik

bzucinka2
18. mar 2011

@sofi07 ja robievam tento a je super 🙂
500g mascarpone (ja davam 250), 250 silnej kavy, 4PL pras.cukru, 8PL Amaretta, 10PL vajecneho konaku, 250 ml slahacky.
uvaris si kavu a nechas vychladnut, po vychladnuti pridat Amaretto, mascarpone vymiesat s cukrom, postupne pridat vajecny konak a zlahka vmiesat vyslahanu slahacku( bez cukru a stuzovaca, ale pokial na to das korpus, tak by som tam asi stuzovac radsej dala). Do misy ukladas piskoty tie polievas kavou s Amarettom, alebo namacat piskoty, potriet kraňemom, zase piskoty a krem... vrch posypat kakaom . 🙂

vladka1
18. mar 2011

@jakelina móóóc pěkná

henikav
18. mar 2011

@lukika pozri na www.korunaplus.sk v kolonke papierove a plastove tacky zacinaju na druhej strane a predavaju sa na kusy 20cm stoji 46 centov a potom sa cena zvysuje podla velkosti. nie je tam fotka tej tacky, ale nakresleny obrazok

fukylove
18. mar 2011
jakelina
18. mar 2011

@fukylove ta je sladká 😉
@vladka1 děkuju

ikula2
18. mar 2011

@fukylove krasna aj farby sa mi pacia 😉
@jakelina si sikulka 😉

jakelina
18. mar 2011

@ikula2 děkuju.
Holky budete péct nějaké velikonoční perníky??? Já bych chtěla, už bych asi měla začít, ať to stihnu ozdobit a odleží se.

yamahafazer
18. mar 2011

@fukylove ta je zlatucka aj ta minny je super
@jakelina super poduska len lahnut 🙂

jakelina
18. mar 2011

@yamahafazer po dnešním náročném dnu bych si i lehla a bylo by mi celkem jedno na co. Ale musím ještě něco dodělat v počítači, tak tu sedím. ☹ ☹

alicc
18. mar 2011

@fukylove krasna je 🙂 normalne rozmyslam ze urobim podobnu adria nke na 1 narodeniny ,len neviem ako by som zvladla vymodelovat minnie 😒

reruna
18. mar 2011

@jakelina no parádní polštářek, jak jsi dělala ty třásničky?
Večer mě smůla kupodivu opustila a dařilo se mi celkem dobře, s kleštičkama se dělá parádně, až mě překvapilo, jak je to jednoduché, práškové perleťové barvičky jsem dávala jen štětečkem nasucho, ale je toho teda obrovská spotřeba... s krajkou se dělá dobře, ale ty vykrajovače kopretiny jsou teda piplačka...moc dobře se to nedělá
Potah jsem měla MMf, ale na ozdoby jsem zkoušela RDI a super, celkem mi chutná, krásné se barví, dobře se s tím dělá, je měkčí, než mmf, tak nevím, jak se bude chovat v létě, ale te´d dobré.
Ty muffiny jsou perníkové, ale nešlo to moc dobře vyfotit, ta bílá se odráží od blesku...
@fukylove to je nádherná minnie 🙂

reruna
18. mar 2011
ada9557
18. mar 2011

@jakelina krásny vankúšik...

ada9557
18. mar 2011

@reruna náááádherná tortička

jakelina
18. mar 2011

@reruna ty třásničky jsem dělala lisem na česnek a pak jsem nahoru posadila motýlka, ať schová ten škaredý konec.
Dort vypadá naprosto úžasně a muffiny taky.

@ada9557 děkuju 😉

montinka
18. mar 2011

@fukylove nadherna

montinka
18. mar 2011

@reruna aj tato je super

sofi07
18. mar 2011

@anibas si ma odhalila 🙂

sofi07
18. mar 2011

@bzucinka2 dakujem, skusala si ju uz davat pod potah?

reruna
18. mar 2011
fukylove
18. mar 2011

@reruna 🙂 krasna praca 🙂 a snad mozno pomoze moja "vychytavka" pri foteni... ked fotim svetle torticky, resp. sa moc odraza blesk, tak fotim z vacsej dialky a zozoomujem si fotak 😉 tak sa daju odfotit pekne aj biele vecicky 😉

reruna
18. mar 2011

@fukylove díky, zítra to zkusím při denním světle, ještě než se to sní, snad to stihnu 🙂

anibas
18. mar 2011

@reruna nááááááááááááááááááááááááááádherná 😵 😵 😵
@fukylove kráááááááááááááááááásna 😵 😵 😵