Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
23. mar 2011

@dm1 krasny sudok 🙂
@mrka2 aj ja chcem vediet urobit taky krasny kosik 😵

fukylove
23. mar 2011

@artepf - ja ked upeciem cesto, tak vyklopim (na tie Himalaje, aj ked mne nafukne iba trosku) a pekne sa to zarovna pocas chladnutia 😉 ak mas ale moc velky kopcek, predpokladm vysoku teplotu pri peceni, ja peciem na 150st horkovzdusna rura... 😉

zuzana124
23. mar 2011

@dm1 krásny súdok 🙂

ada9557
23. mar 2011

ahojte.som už asi tiež v tom. 😀 😀 😀 toto je moja tretia a štvrtá tortička.nedostatky kludne prehliadnite 😉 ostavali v rodine.ta na narodky bola pre švagra a toto srdiečko pre drahého na dnešne meniny.

dm1
23. mar 2011

@ada9557 krasne! na tom srdiecku mas malovane tie srdiecka cez tu sablonu co bola teraz v kaufiku za par centov?

mrka2
23. mar 2011

@viera6 krasna lienka, nie je za co, uz ani nepamatam,ze som ti nieco radila 😀 🙂 😉
@dm1 paradny sudok... normalne som dostala chut na pivko 😀
@reruna @mizulienka dakujem 🙂
@ada9557 krasne torticky, pekne farby 🙂

ada9557
23. mar 2011

@dm1 dakujem.su malované.neviem aké maju v kauflande.ja som mala doma taku šablonu čo sa robia cez nu ozdoby na kapučíno...stálo to v skrini také nevyužité tak reku že to vyskušam a aspon na niečo využijem.tak to konečne našlo uplatnenie. 😀

@mrka2 dakujem.ale tá zelená sa strašne drobila. 😠 to som teraz prvý krát farbila ale netušila som že sa to tak bude drobit.

jakelina
23. mar 2011

@ada9557 jsou obě krásné a na řezu vypadá mňam. Hned bych si dala. 😉

fukylove
23. mar 2011

@ada9557 - krasne torticky, az mi sliny tecu 😀 aaaaaa... v tom? 😀 akoze tehu? 😀 sa to tu nejako "rozmnozuje" 😀 ja som tiez este otazna, lebo teraz niekedy by som mala dostat svoje dni a zatial nist 😉

dm1
23. mar 2011

@ada9557 v kaufe mali teraz taketo http://www.tortyodmamy.sk/lacne-sablony-na-malo... dve som si aj ja kupila jedna bola len za 33 centov niekedy sa mozno zide

jakelina
23. mar 2011

@dm1 a kde to v tom Kauflandu mají??? Já tam chodím často a nenapadlo by mě to tam hledat. Děkuju. 😉

jakelina
23. mar 2011

@fukylove tak se těšíme na dvě čárky.
Já už jsem jednou psala, že se to tady rozmohlo, jestli to není nakažlivé. Mně už čtyři děti stačí. 😉 😀

mizulienka
23. mar 2011

@evinkaaa chcela som sa este spytat ohladne toho kremu karameloveho? nemusi to odstat cez noc v chladnicke a potom vyslahat s maslom? dufam, ze nie 🙂

baby, ktore ste uz robili mramorovy korpus, prosim hodite mi recept, dakujem 🙂

ada9557
23. mar 2011

@fukylove nie v tom.zatiaľ nám dva kusy stačia 😀 v tortičkách....ale držím palce nech to u vás dopadne podla vášho očakávania. 😵 😵 😵

@dm1 no také niečo podobné som mala aj ja v skrini a vidíš teraz sa pridalo. 😉 žeby som nakukla do kauflandu???

@jakelina dakujem.to ja teraz skúšam recepty tu od vás čo som našla a testujem na rodinke 😀 zatiaľ to prežili a aj im chutí. 🙂

mizulienka
23. mar 2011

dievcata a este vas prosim o rady, idem prvy krat potahovat srdiecko, na co si mam dat pozor? dakujeeeem 😉

mizulienka
23. mar 2011

@ada9557 krasne torticky obidve....aky korpus a krem si robila, vyzera to super 🙂

mrka2
23. mar 2011

@mizulienka Mramorovy korpus

4 vajíčka,
220 g práškového cukru,
1 vanilkový cukor,
250 g hladkej múky,
150 ml oleja,
100 ml horúcej vody,
3/4 prášku do pečiva,
2 lyžice kakaa.

Žĺtka dôkladne vymiešame s cukrom ("dobiela"). Postupne prilejeme olej, vodu. Prášok do pečiva pridáme k múke a postupne zapracovávame do cesta. Nakoniec vmiešame tuhý sneh z bielkov. Cesto rozdelíme na polovice. Do jednej pridáme kakao. Do vymastenej okrúhlej formy postupne dávame cesto. Najskôr do stredu 2 lyžice bieleho, potom naň 2 lyžice tmavého a opäť biele, tak tmavé - vždy po 2 lyžice na to isté miesto (cesto sa postupne rozteká ku krajom ), kým nespotrebujeme všetko. Pečieme cca 50 minút pri teplote 1800C. Ak chceme mať výraznejšie tmavé kruhy, ofarbíme kakaom len tretinu cesta a striedame po 2 lyžice svetlého cesta a 1 lyžicu tmavého cesta

dm1
23. mar 2011

@jakelina u nas to mali medzi tymi vecami za 1 eur nahadzane ale co baby pisali tak niekde to mali za euro a niekde len za tych 33 centov

@mizulienka najskor si to narovnaj a uhlad hore ako je srdiecko sirsie tam budes potrebovat aj viac hmoty a potom ten cip a nakoniec uz len boky zahlad

mizulienka
23. mar 2011

@mrka2 si zlata, dakujem 🙂
viem, ze ho baby velmi chvalili, aj tebe chutil?

ada9557
23. mar 2011

@mizulienka korpus bol kakaový.to som ho tu našla.lahunky ako pierko.a krém bol s krabičky vanilkový ale bez masla.

cesto:
6 vajec
150 g krystal.cukru
70g polohrubej muky
20g kakaa
1pr.do pečiva

s bielkov ušlaháme tuhý sneh,zašľaháme cukor a po jedno pridávame zltka.potom pridáme muku,pr.do pečiva a kakao.
to bolo všetko.a v skrini som našla jeden práskový krém dr.otker v krabičke vanilkový.tak som ho vyšlahala s cukrom a mliekom a bolo hotovo. 😉 maslo som nedávala.ale sama som bola prekvapená.fakt piškota ako pavučinka.a hostia otočili dvakrát tak asi chutilo.

mizulienka
23. mar 2011

@dm1 dakujem 🙂 ja sa bojim najviac toho vrchu, toho obluku, aby sa mi to tam nenazberalo.

evinkaaa
23. mar 2011

@ada9557 - velmi pekna torticka. Aku plnku si robila v tom srdiecku?
@mizulienka - ten krem staci iba, aby vychladol a potom mozes zmiesat s maslom. 😉

evinkaaa
23. mar 2011

@dm1 - velmi pekny sudok. Robila si cokoladove mmf cu si farbila hmotu? 😉

dm1
23. mar 2011

@evinkaaa ani jedno ani druhe 😉 . Mam Haribo cukriky z nemecka co su praimo potaihnute cokoladou tie cukriky tak sa len rozpusti a netreba ani dofarbovat rovno je to hnede a nic sa nedrobi. Tuto som este ale miesala s bielou mala som malo zarobene lebo aj tak som este jemne dofarbila kakaom s alkoholom hubkou

mrka2
23. mar 2011

@mizulienka ano, je perfektny, uz robim vacsinou len ten. ved uvidis 😉 no a ked sa ti nechce mramorovat, tak nemusis,na chuti to neuberie. mne sa niekedy nechce (no dost casto,pravdu povediac) 😝

ada9557
23. mar 2011

@evinkaaa dakujem.s krabičky dr.oetker.vanilkovy.ale nedávala som maslo. 🙂

mizulienka
23. mar 2011

@dm1 jeej a nemas nahodou obrazok tych cukrikov? svagor robi v nemecku, tak by mi mozno kupil 😵 dakujem

vinka
23. mar 2011

baby v poslednej dobe mi vychádzajú zlé korpusy.Nízke.Dnes som už bola zúfala ani broskyne mi pekné nevyšli.Mne sa zdá,že dvere zle tesnia.Môže to byť tým? 😕

evinkaaa
23. mar 2011

@dm1 - viem ake cukriy myslis. Ja som ich kedysi davno tu spominala a aj som ukazala obrazok. Ja zijem v nemecku, tak si ich pravidelne kupujem. Su naozaj uzasne a dobre sa s nimi robi. 😵

@mizulienka - takto vyzeraju: http://ecx.images-amazon.com/images/I/515OKjCw8...

mizulienka
23. mar 2011

@evinkaaa Evi dakujem 🙂