Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ada9557
23. mar 2011

@dm1 ale u nás sa asi nedaju kupiť že?lebo ja som také ešte nevidela.

evinkaaa
23. mar 2011

@ada9557 - odpoviem ti aj ja 😀 ....na sk sa zatial kupit nedaju, teda pokial ja viem....u nas v nemecku maju marshmallow vselijake druhy. Vzdy ked som v obchode, tak musim pol hodinu premyslat (teda ked chcem robit mmf), ze ake kupim. Taky vyber tu mame, ze az 😀

ada9557
23. mar 2011

@evinkaaa dakujem.tak už viem čo mi bude nosit braček s nemecka. 😀 stále sa pýta ked ide domov že čo mi má priniest tak teraz už budem vedieť že čo,lebo stále poviem že nič... 😵

dm1
23. mar 2011

@ada9557 presne ako evinkaaa pise. Su to tieto keby ste hladali

ada9557
23. mar 2011

@dm1 tak braško dostane bojovú úlohu nakupit cukriky a doviezt na sk 😀 😀 😀

evinkaaa
23. mar 2011

@ada9557 - novidis....treba braceka vyuzit, ked sa ponuka 😀 😀 😀

jakelina
23. mar 2011

@mizulienka chtěla bych taky vyzkoušet ten karamelový krém, tak potom napiš přesný postup, jak jsi dělala a jak se podařil.

evinkaaa
23. mar 2011

@jakelina - ten karamelovy je velmi jednoduchy. 300g (alebo menej, ak nemate radi moc sladke) krystaloveho cukru rozvaríš na karamel a ked je tak vmiešaš šľahačku, ale opatrne. Ja ju pred tým nechám zovrieť. Všetko spolu povarím a nechám odstáť do druhého dňa. No a potom vymiešam s 1 maslom.

dm1
23. mar 2011

ja sa tiez chystam vyskusat ten karamelovy krem lebo mi doslo salko tak skusim taktyto. Baby co ste ho robili je vyrazne iny oproti karamelovemu zo salka?

jakelina
23. mar 2011

@evinkaaa aha, tak tu šlehačku s tím karamelem už nemám vyšlehat, jenom zamíchat do toho másla?? Chápu to dobře???

mizulienka
23. mar 2011

@evinkaaa a musi teda odstat do druheho dna? nemozem to maslo vmiestat uz po vychladnuti tej slahacky?

evinkaaa
23. mar 2011

@dm1 - vies co, no ani nejako nie. Teda podla farby by som povedala, ze ziaden rozdiel. Ale podla chuti sa mne zda tento karamelovejsi ako salkovy. Mozno tebe sa to bude zdat uplne inak 😉

jakelina
23. mar 2011

@mizulienka já dělám šlehačkový s čokoládou, ten musí odstát do druhého dne a pak už jenom vyšlehám, ale tam už nedávám máslo. Tak právě nevím přesně jak na ten karamelový.

evinkaaa
23. mar 2011

@jakelina - upalis si cukor a ked bude hotovy, tak budes do neho pomaly!!! slahacku izbovej teploty. Ale fakt pomaly, lebo sa urobia hrcky. A potom to chvilocku povaris a vsetko sa to pekne zmiesa a vznikne taka husta tahava hmota. Nechas vychladnut a potom vymiesas s maslom. 😵

@mizulienka - ja som naposledy maslo vymiesala hned po vychladnuti a podarilo sa tiez. Ale nechaj fakt dobre vychladnut.

evinkaaa
23. mar 2011

@jakelina - ten robim aj ja. Tej je fakt super 😉

mizulienka
23. mar 2011

@evinkaaa a musi teda odstat do druheho dna? nemozem to maslo vmiestat uz po vychladnuti tej slahacky?

jakelina
23. mar 2011

@evinkaaa děkuju moc, okrádám tě večer o spánek. Já už jdu spát, ještě jsem pracovala a už nevidím na oči. Ty daně to je můj konec, alespoň chci něco malého upéct, ať z toho nezblbnu úplně. ☹

evinkaaa
23. mar 2011

@mizulienka - no ako vravim, nechaj ho vychladnut....ci to bude 3-4hodiny alebo do druheho dna, to by nemalo vydit. Ako pisem, ja som robila aj tak aj tak a obidva krat sa podaril skvele. Ale ak ta nesuri cas, tak radsej si nechaj na druhy den. Budes mat väcsiu istotu. 😉

evinkaaa
23. mar 2011

@jakelina - tak ti zelam dobru noc. Oddychni si 😉 Pracujes ako danovy poradca? Teraz mas asi "najtazsie"obdobie, ze?!

jakelina
23. mar 2011

@evinkaaa jako poradce pracuje manžel a já mu jenom pomáhám, jsem na mateřské dovolené ne 😀 😀 Ale ještě vystavuji každý den pro několik firem faktury, někdy pošlou podklady na mail strašně pozdě, třeba v 22 hodin večer a ráno to chtějí mít hotové. Tak tu věčně sedím do noci a pak se tak utahám, že ani nemůžu usnout. Když konečně usnu, tak se vzbudí malý na kojení. No jsem teď jak chodící mrtvola.
Oddychnu si asi až v hrobě.

evinkaaa
23. mar 2011

@jakelina - ach jaj. Toto dobre poznam. Moj ocino ma svoju firmu, pracuje ako danovy poradca a uctovnik a teraz maka od piatej rana do skoro desiatej vecer. To je fakt o drzku 😖
Pekne od teba, ze takto poctivo manzelovi pomahas 😵

mizulienka
23. mar 2011

@jakelina ano aj ja robim taky parizsky, ze iba slahacka,cukor, kakao, po vychladnuti do chladnicky a slaham na druhy den....preto sa pytam, ci treba aj ten odlezat alebo nie 🙂

mizulienka
23. mar 2011

@jakelina ano aj ja robim taky parizsky, ze iba slahacka,cukor, kakao, po vychladnuti do chladnicky a slaham na druhy den....preto sa pytam, ci treba aj ten odlezat alebo nie 🙂
tak to ta obdivujem, ze este zvladas aj pracovat pri malom...a takto do noci 😒
@evinkaaa dakujem este raz za odpovede 🙂

evinkaaa
23. mar 2011

@mizulienka - nemas zaco. Vsak si tu pomahame navzajom... 😵

mizulienka
24. mar 2011

@evinkaaa dobre ranko 😉
tak cukor upaleny....len sa chcem evi opytat, niekde v recepte pisali, ze ten cukor a slahacku vyvarit na husty krem, ale ja to zdaleka nemam huste..zeby preto, ze som dala iba 150g cukru?
a mozem sa este spytat kolko masla si davala ty? v jednom recepte mam 250 a v druhom 300g masla...dakujem a pekny den vam vsetkym prajem 🙂

sofi07
24. mar 2011

@vinka daj si radsej ruru skontrolovat odbornikovi....ak pecies podlaosvedcenych recptov a nezmenenym sposobom, moze byt chyba v rure...

evinkaaa
24. mar 2011

@mizulienka - ahoj. Prepac, az teraz som sa tu dostala. No ja ked som naposledy robila, tak som dala 300g cukru a 2 smotany a mala som z toho dost husty tahavy krem. A potom zmiesam vzdy 250g cukru na jednu smotanu. 😉

miruska76
24. mar 2011

@viera6 jej, presne takuto lienku mam vyhliadnutu, ze urobim malemu na prve narodeninky 🙂

miruska76
24. mar 2011

@dm1 super 🙂 🙂 🙂

miruska76
24. mar 2011

@mrka2 tak tieto kvietockove torticky strasne obdivujem, su uplne nadherne 🙂 🙂 🙂