Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
25. mar 2011

@hejdita skusim aj ja odpovedat ak mozem 😉

dratky pouzivam opradene a potom uz neobalujem paskou iba ked to davam dokopy je to ovela menej pracne. Pouzivam takto na kyticky tak 24-ku tusim. Na lupene kvetov ked dratkujem dokopy 26-28 zalezi od kvietka. Na ruze treba hrubsi ale to neviem ake je cislo tie som ako prve kupovala a nie su opradene. ked potrebujem este hrubsi vzdy ho dam napolovicu dam 2 k sebe a s paskou spojim

hejdita
25. mar 2011

jj @dm1 jasne ze moses mi aj ty poradit 🙂 viem ze vas tu je viac a dakujem... nemas link nahodou na ten dratik? ja sa nato pozrem .... a dakujem 🙂

@sofi07 vidis teraz ma napadlo ked to davas na sparadlo ci naco tu ruzu tak najskor das zatvrdnut ten kuzel??? aj zo szaradlom a potom nato nalepujes lupene? a prosim ta aj to potom uvazujes do vazby??? aj s tym sparadlom (spajlou) ?? 😕 dakujem

mrka2
25. mar 2011

@jakelina jaaaj, dakujem ti za info o tej podlozke, ja na tu akciu uz cakam a cakam a nemozem sa dockat 😀 ja ju tiez chcem 🙂
@sofi07 😲 😲 😲 ta korytnacka ako ziva!!! parada!!! 😕 😵 😵

mizulienka
25. mar 2011

tak tu je teda ta moja dnesna

yamahafazer
25. mar 2011

pridavam moje dneska dorobene ten kosik som rucne vypletala teraz som skoncila a este zajtra jednu slanu robim
tu jednotku som iba zdobila to si jedna pani upiekla a chcela ju len jednoducho ozdobit

mizulienka
25. mar 2011

@yamahafazer krasne krasne krasne torty 🙂 ta s ruzami prenadherna

anibas
25. mar 2011

@yamahafazer wau - krásne 😨 😨 😨

anibas
25. mar 2011

@mizulienka pekné srdiečko 😵 😵 😵

vinka
25. mar 2011

Tak tu je môj košík 😉

vinka
25. mar 2011

Bože baby pozerám jake krásne torty ste zas napiekli. 😉 keby tu bol smailík s potleskom tak tlieskam vo všetkých riadkach.Krááááááááááááááááááááása 😉

kovik
25. mar 2011

holky dotaz , jak máte pod dorty ty podložky to je karton a obalen dárkovým papírem ? nebo je to ten navoskovanej 🙂 🙂 🙂

fukylove
25. mar 2011

@kovik - ja mam karton + baliaci papier farebny + potravinova folia 🙂

@vinka - moja, tie broskyne, to sa ako pecie???? 🙂 vyzera to uzasne 🙂

a moc, moc chvalim vsetky ostatne torticky, nestiham menovito vymenovat... som v casovom sklze s papiermi :(

jakelina
25. mar 2011

@mizulienka krásné srdíčko, máš na něm moc hezký květ.
@yamahafazer všechny hezké. Jakou barvou jsi barvila tu poschoďovou dortu k 50. Je to moc hezké.
@vinka košík je krásný.

zuzana124
25. mar 2011

@sofi07 nádherné tortičky a tá korytnačka je ako živá
@yamahafazer všetky sú krásne
@vinka krásny košík
@mizulienka pekná tortička
@kovik ja zvyknem dávať kartón+baliaci papier+celofán

yamahafazer
25. mar 2011

dakujem vam aj vase torticky su vsetky nedherne len nestiham ani sledovat ani menovat kazdu,len som prebehla obrazky a ozaj krasne vsetky ako vzdy 😵
@jakelina to je zlaty sprej cela je nasprejovana aj ruze to je pre moju svokru na zajtra k oslave aj ten kosik

vinka
25. mar 2011

@fukylove to sa pečie v pologuliach piškotové cesto a vnútro sa vyberie a naplní sa pudingovou plnkou.Zo zlatého klasu a ide tam tang broskyňový.Nafarbý sa to voda s farbivom a obalí v kryštál cukre. 😉 tá stopka malá je z klinčeka 🙂
Dakujem baby,že sa vám páči aj mna zas potešil 😉

ada9557
25. mar 2011

@mizulienka krásna tortička 🙂
@yamahafazer jedna krajšia ako druhá 😉
@vinka fantasticky košík 😵

fukylove
25. mar 2011

@vinka - dakujem za prakticke rady, vyzera to super 😀

@jakelina - a tebe za detailny postup 🙂

alicc
25. mar 2011

@yamahafazer krasne torticky a mna hlavne potesila ta kitty presne taku chcem na buduci tyzden urobit mojej adrianke na 1 rocik. no neviem ci presne taku lebo moja taka krasna urcite nebude. korpus si mala jeden alebo hlavu zvlast a telo zvlast? a ako si robila ze tvaricku a telo ma trochu oble? davala si puncovinu? asi vela otazok, budem rada, ked mi odpovies, alebo niekto kto taku podobnu robil. dakujem 😉

alicc
25. mar 2011

este stale neviem kde vziat sablonu na kitty ☹ , prosim poradte, dakujem 🙂

mizulienka
25. mar 2011

@alicc myslim, ze tu by si mohla nieco najst...

http://www.tortyodmamy.sk/?q=hello-kitty-fotopo...

daducha
25. mar 2011

@yamahafazer krásne

@vinka super, hned by som jednu slupla 😵
@mizulienka sikulka, podarila sa ti

a pridavam svoju prvu barbinu

daducha
25. mar 2011

@sofi07 perfektne, korytnacka je suprova

vinka
25. mar 2011

@daducha dík.Krásna barbie.To čo má tak rovnomerne po sunki?vyzerá to ako nejaké guličky. 😕 Nieje to dobre vidieť preto sa pýtam. 😉

mizulienka
25. mar 2011

@daducha jeje aka krasna barbie, toto sa ja asi nikdy nenaucim

daducha
25. mar 2011

@vinka dakujem, je to vzor z celshapes

daducha
25. mar 2011

@mizulienka naucis, vôbec o tom nepochybujem 😉 .Inak pre mna jedna z najlahsich tôrt,fakt to nie je tazke

alicc
25. mar 2011

@mizulienka dakujem 🙂

mizulienka
25. mar 2011

@daducha hmm mozno vyskusam 🙂 mas na to nejaky postup?