Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
31. mar 2011

Tahhle vypadá ta forma na vajíčka a nafotila jsem ty šablony, které se mi nejvíc líbí.

alex21
31. mar 2011

@anibas ja som si tie formicky pozerala tu, tu su odfotene ako vyzeraju. 😉 Ale zas tam ma len mala, velka a stredna velkost a nema udaje v cm. No ja si tu velkost aj tak neviem predstavit.

daducha
31. mar 2011

Ahojte babulky,
dakujem VAm velmi pekne za rady.Tak nakoniec bude ananas a kiwi spolu a jahody zvlast.

@anibas dakujem velmi pekne za recept, uz som si ho ulozila, vyzera fantasticky, len tentokrat musim urobit ten traseny, uz som kupila suroviny

@hejdita krasna kittinka
Este sa Vas chcem opytat, ak ste niekto robili minitorticky na svadbu, akej boli velkosti a kolko ste si pytali za jednu? V auguste ma ich caka 90 😝 a este som ich nerobila.K tomu 4 posch. svadobna torta, som zvedava ako to zmaknem.Ale velmi sa z tej objednavky tesim, prva svadobna a este taka, ktorej styl sa mi nesmierne paci, tak sa vytesujem.
No ,teraz utekam dalej makat, mamina mi vzala maleho a ja do tretej musim umyt vsetky okna, balkon, vyprat zaclony, prezliect periny,umyt kupelnu a upiect korpus .Sak som dáka chobotnica , no nie 😀 😀
Pekny den

vafle
31. mar 2011

obdivuju ty vaše výtvory - jste moc moc šikovné.......potřebovala bych někoho kdo by mi udělal dort ke křtu na 1.5. nejlépe z ostravy (nebo okolí, příp. z Olomouce. Omlouvám se že vám narušuji diskuzi......mám vybrané nějaké fotky tak to bychom se domluvily potom

hejdita
31. mar 2011

@alicc ale jasneee mozes 🙂

reruna
31. mar 2011

@jakelina šablony mám taky 🙂 i silikonovou podložku, u nás toho měli celkem dost dopoledne. Na vajíčka zkus 2 hrnky polohr. mouky, 1 hrnek cukru moučka, 1 vejce, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek mléka a 1prdopeč

jakelina
31. mar 2011

@reruna děkuju za recept, vyzkouším jednou nanečisto a pak o velikonocích.

reruna
31. mar 2011

@jakelina peču to jako muffiny, můžeš dát i náplň - čokoládu, ovoce nebo džem

jakelina
31. mar 2011

@reruna určitě to bude dobrota. 😉

dm1
31. mar 2011

@anibas orchidejka

dm1
31. mar 2011

@anibas lalia

lussy23
31. mar 2011

@hejdita - krásna Kittynka
🙂

hejdita
31. mar 2011

@dm1 jeee to vyzera dobre to sa da odkial nakupit??? 😕 😅 😵

dakujem vam vsetkym za pochvalu kitty 🙂

hejdita
31. mar 2011

@dm1 aha aha uz som to nasla 😉 😀

anibas
31. mar 2011

@dm1 Ďakujem 😵 😵 dobre sa s tým robí ? tie veci naľavo od piestikov ľalie sú na čo ??? 😅

pristela
31. mar 2011

holky prepacte som tu dlho nebola, ale mam novy notas 😒 a ja a novinky moc nejdu k sebe takze pomali postupne si sem nahadzujem veci, aaach joooo. vcera vecer som vas tak spätne citala, uuuzasne torty, holkam blahozelam k super umiestneniam 😉
chcem sa spytat urcite mozem dat tu nutelovu plnku pod potahovku z MMF ? ???? pisu, že hej, ale ja bojim bojim a zas ak fakt moze byt bola by skoda tam tlacit maslo s cukrom, robila som ju z mlieka, vanilkoveho pudingu, cukru len malinko a velaaaaaaa nutely

fukylove
31. mar 2011

@pristela ja si pod potahovku robim maslo + cukor + nutela.... 😉 takze moc ti neporadim... ja ked som robila nutelovu plnku, tak som mala puding aj maslo aj nutelu.. ty maslo nespominas, takze neviem ☹

pristela
31. mar 2011

@fukylove na maslo som zabudla 🙂 ano aj to tam mam

reruna
31. mar 2011

@pristela může to pod potahovku, taky jsem měla takový krém a dobrý

fukylove
31. mar 2011

@pristela - tak to potom OK, to som davala aj pod potahovku 🙂 ja som myslela, ze si ho robila bez masla 😀 😀 😀

dm1
31. mar 2011

@anibas to neviem ani ja presne ze naco to je 😀 . Ale na nete som nasla ze ten kuzel sa ma hore zapichnut do toho spajdla a tie lupene sa tam susia na vysku nejako priviazane o tu spajdlu. A to druhe myslim ze na vyformovanie konca listku ako prehnutia dole. Ale ja som to susila na valceku. Robi sa s tym celkom dobre inak

zabka1611
31. mar 2011

baby....poťahujete torty z marschmalow hmoty? zajtra budem piect malej tortu a chcem sa spytat ako docielim ružovu farbu? lebo prerezavať tie ruzovo zlte sa mi moch nechce a potom tych cukrikov bude asi malo...:(
trufam si na tuto, tak dufam že sa podari... 😀 😀

jakelina
31. mar 2011

@zabka1611 když dáš jenom trochu červené, tak budeš mít růžovou.

sofi07
31. mar 2011

@hejdita krasna kitty, kukni na torty @dm1, ma uzasne kitty torty

@dm1 mam tiez tieto formicky na orchideu, uz asi aj pol roka, no este som sa k tomu nedostala. si s nimi spokojna? nemas nejaky postup ulozeny? dakujem

sofi07
31. mar 2011

@zabka1611 ja ked robim ruzovu, farbim biele cukriky ruzovovu gelovkou, ta velm pekne zafarbi

jakelina
31. mar 2011

@sofi07 pekla jsem perníky podle tvého receptu a jsou naprosto mňamozní. Už mi půlku snědli, než je začnu zdobit. ☹ 😀

zabka1611
31. mar 2011

@jakelina skusim...dufam ze sa podari....

zabka1611
31. mar 2011

@sofi07 musela by som to zajtra zhanat a to sa mi uz nechce...skusim to s tou troskou cervenej..🙂

jakelina
31. mar 2011

@zabka1611 MMF se špatně barví na červeno, já jsem dělala srdce, dala jsem červenou a dost a byla taková jako růžová.

zabka1611
31. mar 2011

@jakelina uf...no tak to aby som rozmyslala radsej nad inou farbou....ach jooj....uz teraz mam pocit ze sa to pose... ☹ ☹