Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybca
8. apr 2011

Dakujem baby za pochvalu...🙂 este dorabam k tomu Cake pops, na skusku, ako sa to robi.

@lukika povodne som chcela z jedneho kusu a vyfarbit, ale nakoniec som si ofarbila hmotu a spajala

mizulienka
8. apr 2011

@reruna krasna torta, ruze ozaj ako zive 🙂
@rybca spiderman super, ako si urobila taky rovnomerny pasik na pavucinu? 😉

@vinka tie auticka su dokonale, mas nejaky postup? a su z hmoty cele alebo z puncoviny a tak si to potiahla?

@dm1 no nemam slov, obidve prenadherne...a ten kosik...no wow....prave dnes som riesila, ci na kosik pouzijem patchwork alebo skusim vypliest....ale vyzera to strasne komplikovane 😒
a tie kvety...uff no krasa...si robila vsetko z RDI?

@lucula73 aj mne sa taketo jednoduche velmi pacia, ale praca dokonala 🙂

@ada9557 to puncova sa taknejak robi, ze?

rybca
8. apr 2011

@mizulienka sulala som si...🙂 ale treba pomalinky jemnucko, bo inac sa bude trhat

vinka
8. apr 2011

@dm1 no daj foto tej prvej 😀 😀 😀 😀 Jasné ked dali fotku musíš urobiť.Ja som tiež dostala fotku s mackami a bola tmavo-ružová.Nikto neveril,že je svadobná 😀 😀 😀 😀 😀 Ja by som si takú isto nedala.Ale 100 ludí 100 chutí 😉
@ada9557 nie som robila mramor
@mrka2 už som ich robila asi 3 krát tak za hodku boli všetke tri hotové.

ada9557
8. apr 2011

@mizulienka no tak sa robi aj ta punčova.a chcem ju robit ten týžden pre synovca tu punčovu tak toto bol taký nácvik 😀 či sa mi to podarí tam naskladat...

dm1
8. apr 2011

baby dakujem vam tie kvietky veru som dratovala o sto 6 ale zase to ma bavi velmi a ked mi nieco neslo podla postupu tak som si vymyslela vlastne kvietky 😀

@mizulienka vsetko je z MMF z RDI by si kvietky nespravila je strasne makke

@lukika dakujem a ten vzor na obrusku je patchwork v sade je ich viac za 9 EUR a pouzivam to velmi casto

dm1
8. apr 2011

@lukika prstienky su normalne nejedla ozdoba z cukrarshopu. Aj holubkovia len som trpla ci stihnu prist tu v DCA mali len takych gycovych trplietavych oni chceli hladke a dnes o 12 ich postarka doniesla 😝 . Len nemali dierku dole tak som ich musela nahriatou ihlou prepichovat a na drotik davat

dm1
8. apr 2011

@vinka tak schvalne co na nu poviete 😉 . Ja taketo vobec nemusim a ked som to zbadala som uz rozmyslala ako sa vyhovorit ze to robit nechcem 🤐

hejdita
8. apr 2011

prave dorobena 🙂

mizulienka
9. apr 2011

@dm1 mozes prosim dat link na ten patchwork, ktory pouzivas? dik

mizulienka
9. apr 2011

@hejdita nadherna 😉

vinka
9. apr 2011

@dm1 taká cukrová ako prvá 😉 Nieje vidieť dobre ale tie ružové kvety by sa ináč dosť ťažko robili. 😕

kovik
9. apr 2011

@dm1 - vážně neuvěřitelný

tééééééééééda holky, pokaždé když jsem nakouknu tak žasnu 🙂 🙂 🙂 🙂 moc nádherný dorty.

Minulí týden jsem dělala synovi na oslavu , vůbec jsem nestíhala, takže se tvořil dva dny a v den oslavy jen dodělávky. Ale bylo to tak fajn, protože jsem neměla stres , jako když jsem dělala celí den.

mizulienka
9. apr 2011

@kovik wow ten autobus je uplne super 🙂 ako si ho robila,mala si nejaky postup? 😉

lucka23
9. apr 2011

@fukylove no najprv som omotala stuhu okolo torty a zostikla normlne tym spinkovacom na papier a potom si zvlast vyrobila tu maslu a tu tam tiez pristikla spinkovacom. 😅

@jajuuus nie nie stuha nebola jedla. to som kupila v normalnom obchode kde predavaju latky. je to taka satenova stuha. uz sa mi nechcelo babrat este aj so stuhou a vyrabat ju z potahovky. 😅

a diky baby ani by som nverila ze torta sa bude pacit ked som kukala tie vase vytvory. 😀

reruna
9. apr 2011

@lucula73 krásný 🙂
@hejdita ty květy jsou moc pěkně udělané 🙂
@kovik ten autobus nemá chybu!

jajuuus
9. apr 2011

@ada9557 ďakujem a 😉 nemáš náhodou nejaký postup na to? lebo neviem, či to dobre chápem... 😀

eleonora
9. apr 2011

Ahoj holky, vkládám sem moji prvotinu a rovnou říkám, že se s Váma nemůžu srovnávat 😕

mrka2
9. apr 2011

@dm1 no tak tato torta,co ti ukazali sa nepaci veru ani mne,ale tu co ty si urobila,tak ta je naozaj krasna!
@hejdita ta je krasna! a ta lalia je super! ja som este laliu neskusala... ale skusim jedneho dna.. to mas na to vykrajovacku,ci to si len tak podla oka vykrajovala lupene na tu lalijku? 🙂 a piestiky mas kupovane? 🙂
@kovik krasny autobus, aj tvoj maly Davidko je zlatunky 😵
@eleonora no ja neverim,ze to nie je naozajstny syr! vyzera uplne ako skutocny! krasa! a tie mysky podarene 😀 🙂

ada9557
9. apr 2011

@jajuuus ahoj.pozri na stranu 511 tam je foto.ja som tiež tam odkukala.ma neskoro napadlo že urobit aj foto postup 😉

ada9557
9. apr 2011

@eleonora pekná tortička. 🙂

ada9557
9. apr 2011

@kovik tá je náááádherná. 😵

@hejdita krááásna tortička

dm1
9. apr 2011

@vinka praveze tie kvety su umele 😝 , dalej nejedla krajka okolo, soska, okolo nej nejedla krajka..... no kopu veci nahadzanych na torte 😝

@mizulienka tu je http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... pozeram ze ho maju akurat v akcii. Tie spodne su super na otlacanie do hmoty napr. na stuhy akoze alebo ako lem okolo torty .... aj na tej svadobnej to mam otlacene na tej "stuhe" ruzovej okolo

mrka2
9. apr 2011

dievcata, tu silikonovu podlozku uz u nas v Lidli nemaju 😠 😠 😠 cely cas striehnem na akciu a oni povedia,ze uz nie je,ze mali len par kusov 😠 a to mi bola svokra vcera pozriet,den po vyhlaseni akcie! ☹ ☹ ☹ no co, zaobidem sa aj bez nej, ved doteraz to slo 😝 😖

dm1
9. apr 2011

@kovik nadherna torticka 😵

@eleonora ze prvotina? ved je super!

dm1
9. apr 2011

@mizulienka este som zabudla - neboj sa toho vypletu fakt to nie je nic zlozite tam to nemusi byt nejako extra presne to sa strati neboj. Ja to robim rovno na krem - teda ak je tmavy len vacsinou na 2x lebo mi to zmakne kym to dorobim a uz sa mi to zabara potom do kremu tak nachvilku sup do ladnicky a potom dorobim. Fakt len si treba vysulat nie moc hrube tie valceky a ide to

mizulienka
9. apr 2011

@dm1 dakujem 🙂 ja som z toho patchworku mimo, neviem si celkom dobre predstavit ako sa s tym robi....to sa iba otlaci na tortu, akoze potlac, ano? 😉 a potom sa daju aj vytlacat tie kvetinky napr...asi to vyskusam 🙂

@mrka2 ja som to dala kupit nasim v spisskej, isli v den akcie a uz nemali...tak som poslala brata v presove a on isiel na druhy den, rano o 8 a zobral posledne dve 🙂

lucula73
9. apr 2011

@mizulienka
@reruna ďakujem za pochvalu 🙂

@mrka2 u nás ich mali včera ešte celé kopy,som sa čudovala,myslela som,že podložiek nebude a boli,dve som si kúpila 🙂

@kovik krásny autobus,ja tiež nad ním rozmýšľam pre synovca.,...máš nejaký postup?

jakelina
9. apr 2011

@hejdita
@kovik
@eleonora
krásné, já se jenom kochám 😉

dm1
9. apr 2011

@mizulienka niektory patchwork sa da len otlacat do hmoty napr. ked robis ozdobny lem okolo torty tak si spravis pasik potahovky a otlacis to tam po obvode a je to. Alebo otlacis na rozgulany potah a potom potiahnes a mas jemny vzor na potahu. NIektore sa daju aj tak ze vykrojis z hmoty napr. tie lemy co pouzivam na tie obrusky ked zatlacis na tu stranu kde su vlnky a mas potahovku na tenucko tak to aj vyrezes krasne a mas pekny lem na obrusok alebo tiez aj na bok torty som s tym robila. Aj kvietky niektore sa aj vykrojja a potom sa dofarbia praskovymi farbami .... no rozne pouzitie je veru ale najlespie sa len otlaca ked vykrajujes kvietky je to dost prplacka veru. Ale len lem na obrusok ide super