Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
19. apr 2011

Ahojte baby.Krásne torty máte.nechcem menovať aby som náhodou na niektorú nezabudla.Tu je moja posledná. 😉

jajuuus
19. apr 2011

@jajuuus @anibas @jakelina a babule, ešte jedna vec... dávate do tej karamelovej plnky aj ovocie? 😅

reruna
19. apr 2011

Ahoj, chci se zeptat, barvil někdo s gelovýma barvama vajíčka na Velikonoce? Určitě by to šlo ne? ale jak? stejně jako když se maluje dort po povrchu - rozdělat trochu barvy v alkoholu nebo vodě a houbičkou nanést na vajíčko?

reruna
19. apr 2011

@vinka parádní auto, jak máš ten zadek? něčím vyztužené nebo jen hmota?

ada9557
19. apr 2011

@vinka tak toto autičko už len naštartovat a môže vyrazit na trať 😀 😀 😀 nááááádhera 😵

reruna
19. apr 2011

@jajuuus nuterlový krém jsem dělala z 1 čokoládového pudinku z 250 ml mléka - uvařit a nechat zchládnout, pak vyšlehat máslo s nutelou - asi 200 g a přidat ten pudink a podle chuti cukr, ale ta nutela je sladká, tak se moc nemusí přidávat. Byl moc dobrý.
Salkový krém dělám jen uvařené salko a máslo, ale chci zkusit i s tím pudinkem - jen mě napadlo - kolik pak dávváte toho másla, když tamm přidáváte ten pudink - to je další mléko navíc, tak asi pak více másla, aby se netopila potahovka ne?

jajuuus
19. apr 2011

@reruna ďakujem krásne 😉

jajuuus
19. apr 2011

@reruna dobrá otázka, koľko masla do salko+puding... 😵

vinka
19. apr 2011

@reruna ano mám vystužené špajlami.Aby držalo. 😉 No a tie bočné sú aj zapichnuté v torte.Dakujem,že sa Vám páči.Joj aj mne sa strášne páči.

zuziq
19. apr 2011

vidim ze sa tu bavite o salkovom kreme. Ja som skusala tento vikend do torty robit karamelovu plnku a kazdy si myslel ze je to salkovy krem 😉 Upalila som cukor na karamel, zalilala dvoma slahackami, povarila a nechala do druheho dna v chladnicke a druhy den vyslahala. Potom som si uvarila karamelovy puding z dvoch dcl mlieka, zamiesala do neho kusok masla ( asi 5cm pasik) a vymiesala s tou slahackovou plnkou. Bol vyborny a dost sladky, takze sa kludne daju pridat aj dva pudingy a bude toho viac. stacilo to na naplnenie aj potretie auticka z okruhlej formy priemeru 26cm a este sa mi aj zvysilo.

reruna
19. apr 2011

@zuziq a potah se ti netopil, když to blo jen šlehačka, mlíko a másla jen kousek?

zuziq
19. apr 2011

@reruna veru ze nie... 😕 ten krem uplne zatuhol, ked som nechala tortu par hodin v chladnicke

jakelina
19. apr 2011

@vinka auto krásné.
Já na ten salkový dělám jedno salko, jedno máslo a z 200 ml vody pudink nebo kaši z mouky. Už to nepřislazuju a je to tak akurát a dávám i pod MMF a nikdy mi netekl.
Dá se jenom máslo a jedno Salko, ale je to sladší a není ho teda nic moc množství. Zkoušela jsem do něj zatím jenom banány a byly super.

jajuuus
19. apr 2011

@jakelina ahaaa... takže puding z vody... ja som myslela, že normálne puding z mlieka.... 😅

jakelina
19. apr 2011

@jajuuus já jsme napsala z vody, promiň dělám z mléka. Už mi asi šibe. 😀 😀

jakelina
19. apr 2011

@jajuuus ale asi by šel udělat i z vody, nevím nezkoušela jsem. ☹ Myslím u toho na sto jiných věcí a pak napíšu kravinu. 😀

jajuuus
19. apr 2011

@jakelina 😀 nevadí... 😀 som na tom podobne... tiež mám v hlave asi milión myšlienok... 😀

mizulienka
19. apr 2011

ahojte,
@vinka krasne auto, ja sa do tych auticok bojim pustit 😒

tu je moja dnesna rychlovka....ja som si az dnes doobeda spomenula, ze mame vyrocie svadby 😝

reruna
19. apr 2011

@jakelina no právě že salko jen s máslem je hrozně sladké a k tomu to sladké mmf, to už je na mě moc a množství taky menší než malé - takže říkáš, že to neteče s tím pudinkem, tak to určitě vyzkouším a jak děláš tu kaši?
@mizulienka kde je foto?
@zuziq no vidíš, tak další recet na karamelový krém, co jde pod potahovku 🙂 a to by mě teda nenapadlo ho dát - šlehačkový, určitě bych dělala mantinely zbytečně

reruna
19. apr 2011

@mizulienka já dělala auto jako svůj třetí potahovaný dort 😅 a docela se povedlo

alicc
19. apr 2011

@vinka to auto je perfektne 🙂

mizulienka
19. apr 2011

este aspon fotky by som mohla pridat 😀

zuziq
19. apr 2011

@reruna mozno tym ze sa tam dal puding s maslom, tak to bolo tuhsie... ked robim len slahackovy, nikdy az tak nezatuhne 😕

vlada111
19. apr 2011

@alicc moja segra ho včera kúpila v Bille, tak sa tam mrkni. Ale dá sa aj tak, že si upáliš cukor a vleješ do toho salko normálne a celé to spojíš. Potom tam po vychladnutí zapracuješ maslo.

reruna
19. apr 2011

@mizulienka krásná! manžel měl určitě radost

antarres
19. apr 2011

@vinka ten je super 🙂

evinkaaa
19. apr 2011

@mizulienka - nadherna torticka 😵 Vyskusala si orchidejku? Je uzasna. 😵

dm1
19. apr 2011

@mizulienka krasna!!!! a ja som sa tiez auticka strasne bala celkovo 3D tort a este stale mam pred nimi respekt veru. Moje prve auto malo kolesa strasne malinke vypadalo to smiesne

boze baby ja sa tu trapim na zajtra mam tortu na vyrocie svadby a to svokra zajednavala znamej a bola tu az vcera ze co chce presne a chce tie zabky svadobny par podla gabikynav co je na TOM. Akoze uz som ich mala spravene len to nie je dobre stuhnute tak mi nohy klesli zenich bol nizsie ako nevesta lebo ta ma pod satami kuzel z hmoty tak drzi ale tento zabiak nestastny nie a nie drzat. mam uz druhe nohy spravene zase nove oblecko a vsetko podobrety je teda vselijako este aj klobuk ma na hlave tak zo zadu ma porazi ak zajtra dam tie podpery dole a padne to ☹

daniz
20. apr 2011

@dm1 Božinku, hádam sa ti podarí, ja ich idem robiť na september na svadobnú tak sa strááááášne 😝 😝 😝 😝 teším.
@mizulienka peknučká fakt.
@vinka super, ja teraz idem robiť ďalšieho Mc Qeena.

jajuuus
20. apr 2011

@mizulienka mňam, vyzerá mňamkovo a ešte aj krásne! 😉