Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jajuuus
22. apr 2011

@katulkaaaaaa nemáš náhodou nejaký postup na postavičky? idem dnes robiť toho rybára 😀

ada9557
22. apr 2011

@yamahafazer dakujem 😉

lussy23
22. apr 2011

@bzucinka2 - krásne torty

zuziq
22. apr 2011

tak ja som dnes skusala s coko ozdobami, nemala som na to vela casu, ale myslela som, ze je to zlozitejsie, celkom sa to da

dm1
22. apr 2011

zdravim dakujem vsetky za pochvalu za zabky som rada ze nakoniec to veru zabiak ustal 😝

@anibas ze priplatok za tortu 🤐 ... no veru ked som tu zabkovu dokoncila a dala na vahu mi prislo strasne malo tych 8 eur za kilo co beriem mala 4,5kg tak zabky isli za 36 EUR 😖 . To je totalna nevyhoda tej kilovej ceny musim veru porozmyslat ze ked bude zlozitejsie modelovanie tak priplatok. Ved keby si postavicky kupovala tiez by dala za ne min.10 EUR

tu pridavam svoje posledne dve a odchadzam si uzit sviatky k nasim na dom 😵

dm1
22. apr 2011

zabudla som ich 😀

katulkaaaaaa
22. apr 2011

@jajuuus asi neskoro boli sme doteraz vonku,ja sa na to vrhnem asi vecer ked decka zaspia skusim podla tejto stranky
http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/fot...

dada78
22. apr 2011

@mizulienka dnes som si na Teba spomenula keď som zarábala MMF na košík, dala som kakao hneď spolu s cukrom, skôr než to bolo spolu zmiešané, také 3 pol.lyžice a krásna tmavo hnedá z toho vyšla 😉 zajtra vypletám 😅 snáď to zmáknem rovnako dobre ako sa podarilo Tebe 😉
Nepoťahovali ste niektorá veľkonočného barančeka ? aj na to sa chystám, lebo vždy sme ho len zdobili citron.polevou alebo s bielkami vyšľahanými nad parou, ale chcem skúsiť s poťahovkou 😎

vinka
22. apr 2011

@dm1 a prečo neberieš 10 eur za kilo?Ved všetko šlo hore. 😕

reruna
22. apr 2011

@zuziq mňam, to vypadá dobře, jak jsi dělala ty boky?
@dm1 krásné svátky.
Mám dotaz na holky, které pečete na svatby, třípatrový dort čtvercový, jak asi vysoké děláte ta jednotlivá patra a z kolika asi vajec upéct korpusy? Musí se to potom vyztužovat a jak to případně děláte? Budem dělat se ségrou, formu nemám, jen obyčejný plech, takže to budu ořezávat do čtverce.

mizulienka
22. apr 2011

@dada78 tak to je super, ze ti to tak pekne zafarbilo...ja som mala uz hotovu hmotu, ale nabuduce urcite vyskusam :0) dakujem za tip.
a drzim palce, urcite to krasne urobis 🙂

eliska22
22. apr 2011

@mizulienka objednávala som si takmer pred 2 týždňami v nedeľu....

mizulienka
22. apr 2011

@eliska22 ja tiez, 10.4....nevadi, s tymuz nic nenarobim, ale nabuduce uz budem velmi rozmyslat, ci odtial nieco objednam

eliska22
22. apr 2011

pridávam moje ďalšie tortičky, Lienka pre moju dcérku - tá červená mi nešla pekne zafarbiť, farbila som ju ešte po vrchu s takou jemnou hubkou a ostala takáto....

jakelina
22. apr 2011

@eliska22 jsou hezké obě. Já si taky s tím barvením na povrchu nevím rady.

bzucinka2
22. apr 2011

@jajuuus
@ada9557
@yamahafazer dakujem, jeden je v skolke, druhy spi, pripadne noc je dlha 🙂

bzucinka2
22. apr 2011

vsetky nove torticky su krasne a ta dvojickova nema chybu -)

alicc
22. apr 2011

ahojte,
moja dnesna torticka 😉

ada9557
22. apr 2011

@zuziq jéj.super tortička 🙂
@dm1 krááása ako vždy 😵
@eliska22 nádherné tortičky 🙂
@alicc veľmi krásna tortička 😉

alicc
22. apr 2011

@ada9557 dakujem 😉

ikula2
22. apr 2011

@bzucinka2 krasne torticky 😉
@eliska22 jej lienka je krasna a cim si ju natrela ze sa tak leske?
@dm1 velmi pekny napad pre dvojicky si mi normalne vnukla jednu myslienku na tortu 😉 , krasna pracicka
@zuziq mnamka krasna

Ja dnes tiez pridavam nasu velkonocnu torticku, je trosku zavcasu urobena ale uz som nemohla vydrzat 😀 . Prosim detajliky si nevsimajte najdu sa nejake chybicky 🙂

ikula2
22. apr 2011

@alicc jej normalne mi hned prisla na um rozpravka o zabiatku ked vidim tie kvietky, ale to nie je lekno to ja len tak, torticka je krasna 🙂

ada9557
22. apr 2011

a ešte moja posledná 🙂 dnešná taká rýchlovka.že na poslednu chvíľu 😀 😀 😀

ada9557
22. apr 2011

@ikula2 tak toto sa ja nikdy nenaučím 😅 krásne 🙂

ikula2
22. apr 2011

@dm1 mohla by som sa spytat na tu dvojickovu tortu kolko mala kg? Ked robis aj postavicky je s tym vela prace mozem sa spytat kolko si pytas za robotu?

ikula2
22. apr 2011

@ada9557 ja som to robila prvy krat ten kosik celkom sa to da len si musis dobre vyratat palicky, stale som mala malo a dorabala som a tie male dierocky sa mi uz nechcelo lebo som nemala zafarbenu potahovku a je to len pre nas tak nevadi, dakujem

ikula2
22. apr 2011

@ada9557 ta tvoja je inac kraasne potiahnuta 😉

ada9557
22. apr 2011

@ikula2 Dakujem 🙂 to asi preto,lebo som ju robila len tak na rýchlo. 😀 ešte len večer o ôsmej som začala robit hmotu a potom rovno šup na tortu 😅

vinka
22. apr 2011

Ahojte baby.Všetke máte krásne torty.čo jedna to krajšia fakt.Ja pridám asi zajtra moje lebo som teraz večer zistila,že mi tieklo pod želatínou.Tak šup ešte jednu tuchšiu urobiť 😝 a čakám,že to riadne vychladne,že dám tam plavca a môžem odfotiť ju.Joj synovi som robila PSP som zvedavá kolko chýb mi nájde na nej 😀 😀 😀 😀 😀 On je maniak do PSP 😀 😀 😀

jajuuus
22. apr 2011

tak pridávam tú moju dnešnú, práve dokončenú 😉