Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

weirdo
28. apr 2011

@zlatat - oki skusim, kujem ... skoda, ze nemame doma bagre aj my 😀
@lussy23 - dakujem 🙂. Postavicka je kupovana zo sadry 😕 🙂

vinka
28. apr 2011

@karmenta jednu šlahačku 33% to je asi 250ml a jednu kyslú smotanu tiež 250ml.A jeden jogurt alebo citronovú šťavu.podla toho či to bude jogurtový krém alebo citronový.Do citronové ho ešte asi 3 pol.lyžice práškového cukru.A ja dávam plátkovu želatínu.3 plátky a 3pol.lyžice cukru propraviť podla návodu a už to je

hejdita
28. apr 2011

@karmenta ja delam piskot tak ze kolik vajec tolik polohrube mouky a cukru ja pecu kazdy plat zvlast neprekrajuju u 24cm formy davam 3-4 vajicka podle toho jak chci vyskoky vysledny dort delam takto tri platy.....
takze piskot uslehas bilky s pulkou cukru do peny a pak zltoutky s cukrem do peny a pak davam pol. mouku a vhvilinku poslaham nez se to spoji pak pridam snih ten lehce vmycham....
krem pokud budes delat pudingovy tak uvaris puding ale uvar ho v min mlika ja na jeden puding sem davala asi 350ml mlika i do toho vyslehas maslo kdyz si das do horkeho pudinku masla kousek tak polovinu tak se ti to pak uz nesrazi....
pod potah nesmi jit nic co je na bazy vody mleka....tudiz slahacka smetana ja davam maslo s dzemem pod potah....potah delam z MMF je tu na prvni strance uplne dole nejdelsi prispevek od alionusky 🙂 doufam ze je to vse 😀

ikula2
28. apr 2011

@fukylove Evka prosim ta uz si robila traseny aj s jahodami? Takymi cerstvymi? Lebo ho zvazujem ze jahody pomackam a bude aj stava len neviem ci dost aby sa to vsetko spojilo.
@mizulienka no teeda krasna podarila sa ti 😉

reruna
28. apr 2011

@ikula2 dělala jsem třesený s čerstvými jahodami, ale nedala jsem šlehačku, takže to bylo hodně jahodové, hodně husté a mooooc dobré! Jen jsem jahody rozmixovala s cukrem, měla jsem tu jednu vaničku z Lidla, asi 250 g, do toho jsem zašlehala jeden ten pudink bez vaření vanilkový Ole a bylo. Se šlehačkou by to bylo určitě ještě lepší.
@jakelina @mizulienka nádherné dorty, fakt se hrozně zlepšujete obě!
@karmenta no černou barvu asi fakt kouppíš jen ve speciálních obchodech s cukrářskými potřebami nebo na netu. A nemůže být ten playboy růžový? na to bys sehnala normálně práškovou potravinářskou barvu v drogerii nebo bys udělala hmotu podle alionusky ze str. 1 z těch bonbonů haribo rubino a když je neumyješ, máš hmotu růžovou, když je umyješ, je bílá, tak bys ani barvy nepotřebovala

ikula2
28. apr 2011

@reruna jej dakujem velmi pekne lebo idem robit kosik s jahodami a chcem aj plnku tuto trasenu s jahodami a cokoladovu tak urcite vyskusam 🙂

karmenta
28. apr 2011

@hejdita děkuji moc 🙂

karmenta
28. apr 2011

@reruna jé, díky, určitě může být růžový. Přečtu návod jak píšeš. Díky

weirdo
28. apr 2011

Dievcence, ako robite podklad pod tortu?
Davate karton obaleny v ozdobnom papieri? Mozte mi poradit, aby to bolo pevne? Dakujem 🙂

vinka
28. apr 2011

@weirdo tak pod bežné torty dávam karton obalený v papieri a pod svadobnú dávam podnos

jajuuus
28. apr 2011

@weirdo ja dávam kartón obalený alobalom 😉

weirdo
28. apr 2011

@vinka , @jajuuus - diky moc. A udrzi to ten karton? Ci viac vrstiev radsej dat?

jajuuus
28. apr 2011

@weirdo mala som z klasickej krabice, teraz mám taký dvojitý, takže je silnejší, ale netreba to chytať za kraje, pekne popod tortu, keď ju prenášaš... je to v pohode 😉

vinka
28. apr 2011

@weirdo hej aj dve.Ale ved tortu treba držať zo spodu.nie za boky kartonu a potom to udrží v pohode.

weirdo
28. apr 2011

@vinka , @jajuuus diky baby 😉

jajuuus
28. apr 2011

@vinka ale jasné, že zospodu 😉 ale poznám kočku, čo si chytila kartón za kraje, myslela si, že jej to udrží... preto som to napísala 😀

fukylove
28. apr 2011

@karmenta ten traseny - ratam na minutku - dve trasenia - akonahle sa ti prestane "hybat" v nadobe, tak je hotovo 🙂

a ten druhy na potieranie - maslo + cukor - ja davam podla chuti 🙂 takze to ti presne nepoviem 🙂

fukylove
28. apr 2011

@ikula2 - nerobila veru este... 😒 tak ti asi neporadim...

@weirdo - ja davam karton + baliaci papier + folia na potraviny 🙂 a davam iba jednu vrstvu kazdeho 🙂

daducha
28. apr 2011

@vinka s bananmi je parizak fantasticky.KOrpus potieram marhulovym lekvarom s rumom -to zahrejem a necham schladit,potom davam vrstvu kremu, na to banany na kolieska a zase krem.Zakaznici si veeelmi pochvaluju.A banany je citit 😉

mizulienka
29. apr 2011

@ikula2 ja som skusala robit traseny krem s jahodami, ale davala som kompotove a poviem ti chut nic moc, taka nevyrazna chut, prilis sladke....ale s cerstvymi jahodami to moze byt dobre.

dievcata idem sa vam pochvalit, vyzera to tak, ze mam prvu zakazku 😕 🤐 😵

mizulienka
29. apr 2011

@daducha a aky korpus robis k parizaku? to je ten parizsky kde ide slahacka,kakao,cera a potom zmiesat s maslom?

jakelina
29. apr 2011

@mizulienka a komu budeš péct??? Pochlub se, to budou nervy. Já bych byla celá vytřepaná. Ten včerejší dort je pro paní učitelku našeho Matyáše. Tak mám taky strach, aby jí chutnal a nepomluvily mě všechny paní učitelky ve škole. 😀 Musela jsem ráno s malým do školy, protože to naše šídlo by to z krabice vysypalo už po cestě do školy.

mizulienka
29. apr 2011

@jakelina mi ani nehovor, ja uz mam teraz motylikov v bruchu 😀 a to budem piect asi az na 11.6. to mi pisala susedka iba cez facebook 🙂 ze detaily dohodneme osobne 😕
maly bude mat 2 roky, tak asi prenho 🙂 ja som okrem tej lienky pre moju katku, nepiekla detsku tortu, teda jednu kitty...uff ja ani neviem, ci to zvladnem...ale zatial som sa neslubila...ale chcela by som to prijat, len sa bojim 😀 😝
nervy 😀 😕

mizulienka
29. apr 2011

@jakelina a aky krem a korpus si robila? ja mam tiez mindraky z toho, ci bude chutit a ked nebude, tak to urcite bude vediet cela ulica 😕 😕 😕 😀

jakelina
29. apr 2011

@mizulienka já jsem se držela klasiky, karamelového ze Salka nadstavený karamelovým pudinkem. Bála jsem se nějakého jogurtového nebo šlehačkového, který někdy není tak pevný. Nevím co s ním celý den bude paní učitelka dělat. Ledničku tam snad někde mají, navíc mají dnes plavání, tak je to takové rozlítané.

jakelina
29. apr 2011

@mizulienka to zvládneš, já bych jí na rovinu řekla, že jsi začátečník a nebudeš jí dělat nějaké moc složité auta nebo vláčky. Vždyť může mít jednodušší dort a nějakou postavičkou a snad nebude chtít nic extra pro pokročilé. Já mám zkušenost, že kdo nezná ty potahované dorty, tak se mu líbí už jenom to, že je to hezky hladké, dozdobené kleštičkama a hezký spodní lem. Kdo neví jak se to dělá, tak nad tím žasne jak je to krásné.
Určitě se ti to povede a nějakou inspiraci najdeš. 😉

mizulienka
29. apr 2011

@jakelina dakujem, ved uvidim s cim pride 😉
mnam salkovy mam rada, ten by som mohla aj kazdy den, urcite bude pani ucitelke chutit 🙂

katulkaaaaaa
29. apr 2011

baby poradite my?chcela by som vyskusat pralinky,myslite ze je vhodna na to aj cokolada z velkonocnych zajacov?dostali sme ich toooolko,by som ich chcela na nieco vyuzit lebo inak ich nezjeme 😒

jakelina
29. apr 2011

@katulkaaaaaa já pralinky nedělám, ale myslím, že když ty zajíčci jsou z čokolády a ne nějaké náhražky, tak by to jít mělo. Ty levné bývají hnusné. Já je třeba nalámu na kousky a přidávám do bábovky a tak různě na polevy atd..