Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
7. máj 2011

@gajana1 lebo ona ma tiež 2-ročnú Chiaru tak som si myslela,že jej. 😉

jakelina
7. máj 2011

@vinka na promoci mě nic nenapadá, když je to letuška, tak něco s malým letadýlkem???

adka_praha
7. máj 2011

@vinka ak sa mozem ozvat, tak mozno mapa a to lietadielko, mozno naznacit, akoze cestuje, nejakymi ciarkami, ako to byva v rozpravkach a filmoch, ked sa niekto prepravuje- ak chapes, ako to myslim... 😅

lamps
7. máj 2011

@mrka2 no táto moja bola tiež pre manžela k narodkám a bola úplne super, len sa tak po nej zaprášilo. A nebola náročná ani na čas

dm1
7. máj 2011

@vinka co tak lietadlo s letuskou a na hlave by mala ten promocny klobuk a niekde by tam bol aj diplom?

dm1
7. máj 2011

@pristela no robila som presne ako uz raz tak nic extra veru. A ked si prisla pre nu kamoska hovorim ze podrz mi maleho aby nesiel k torte idem pre krabicu. a ona neodhadla jeho rychlost a maly hned po torte vystartoval a odlomil 2 boky ☹ ☹ ☹ . Tak kamoska odfrcala domov a ja sama s malym som to dorabala. no masaker veru

lamps
7. máj 2011

@mrka2 na tortu som použila tento recept: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4627, ale na spodok torty som upiekla tenký korpus, aby sa nám torta lepšie porcovala

dominika2727
7. máj 2011

Ahojte. Potrebovala by som poradit. Chcela by som urobit objednavku,ale kedze zijem v zahranici je to trosku kompikovanejsie. Potrebovala by som typ na nejaku stranku, ktora by mi dodala tovar do tych 3-4 dni. Tak keby objednam v pondelok aby to prislo v piatok, nakolko som len v piatok na Slovensku. Velmi pekne vopred dakujem 🙂
A pridavam moju poslednu tortu
😉

vinka
7. máj 2011

baby dík tak dám sestre nápady a uvidím čo si z toho vyberie.Lebo to sestra si objednala berú to ako dar. 😉 To po manželovej rodine ide niekto promovať 😉

vinka
7. máj 2011

@dominika2727 tak www.peceniehrou tam neviem či za dva dni už nepríde.Oni sú expresný.A ja platím dobierku u nich.takže preberáš balík a platíš.A keby si ešte doma nebola tak ti balík ostane na pošte až 17 dní ak sa nemýlim.

dominika2727
7. máj 2011

@vinka dakujem. Presne tuto stranku mi odporucila aj kamaratka. Tak len dufat,aby mali vsetko na sklade

paja.o
7. máj 2011

ahoj holky, jen přidávám svůj dnešní výtvor. Na Vaše dortíky kouknu snad večer a snad i něco dočtu ... nějak nestíhám 😅

mrka2
7. máj 2011

@lamps mnaaam, to vyzera super! dakujem ti! 😵

vinka
7. máj 2011

@dominika2727 ak nebudú mať na nete skús zavolať.Niekedy to ešte nestihnú nahodiť ale už to majú.A super rýchlosť aj kvalita aj spokojnosť.zabudli mi niečo pribaliť raz do objednávky som volala a hned ešte v ten den poslala na vlastne náklady.Len tovar som platila.Na druhý den asi som to doma mala.Fakt som úplne spokojná. 😉

vinka
7. máj 2011

@paja.o ježiši ten je krásny. 😉 😉 😉 😉 😉

mrka2
7. máj 2011

@dominika2727 peknucka torticka 😵
@paja.o to je naaadhera!!! strasne mila torticka 😵

gumkacka1
7. máj 2011

@mima595 no uz mi je to jasne 🙂 a mozes mi dat recept prosim?

gumkacka1
7. máj 2011

@lamps dakujem, vyzera super, vyskusam ho 🙂

@mrka2 nemam tu konzervu otvorenu, len som tu uz viackrat citala, ze to davavate do chladnicky, tak som sa radsej opytala 🙂

dm1
7. máj 2011

@paja.o tak ta je prenadherna!

dominika2727
7. máj 2011

@vinka Tak ja tam v pondelok zavolam a rovno aj objednam. Dakujem 🙂

@mrka2 vdaka 🙂

vinka
7. máj 2011

@paja.o bože sa neviem vynadívať na tie postavičky.to si robila podla čoho? 😕

reruna
7. máj 2011

@paja.o to je supeeer, fakt nádhera!

reruna
7. máj 2011

@lamps všechny jsou moc pěkné🙂
@cicimotinka na první je perfektní!

reruna
7. máj 2011

@alicc tak ty jsou všechny moc krásné, takové čisté, jemné.-)
@broucek2 a kolik jsi teda nakonec dala cenu? postavička je bezva vymakaná, to sis dala práci a ještě do toho malej marod, jsi fakt dobrá!
@alex21 moc pěkné - na těch riflích máš mramorovou hmotu nebo proužky?
@mrka2 pěkné orchidejky🙂
@andriss23 pěkná, a farář se dovtípí, že je to bible🙂

ceja
7. máj 2011

ahojte, dlho som tu nezavitala a teraz tiez len na skok pre radu... co robim zle, ked mi z totry pri krajani zlieza potah. zospodu je taky akoby "oslizly". ale navrchu sa netopi. robilo mi to na pudingovom kreme aj na cistom masle s cukrom. Mne to pripada, akoby sa z masla vyzrazala voda ci co. ale pouzivam 82% maslo, tak uz neviem. nejake napady co s tym???

reruna
7. máj 2011

@lussy23 ano ta stuha je látková @vinka ten klobouček byl snad jeden z nejjednodušších dortů, jestli máš kulaou misku, tak je to hned, akorát se musí dobře uhladit krém, mě se to moc dobře nepovedlo, tak potah byl takový kostrbatý

vladka1
7. máj 2011

můj první nepovedený a předělávaný kopačák...pudingovo máslový krém se mi asi topil kvůli vlhku v lednici...jinak nevím. kytičky a ta žížala zelená pod ním maskovaly dírky....-))

mima595
7. máj 2011

@vinka
@dominika2727 - ja suhlasim s Vinkkou, ja som si od nich objednavala 1x..poslala mi tovar rychlo, a na fakturu, ktoru som platila až po prebrati tovaru!!!!!! som normalne nechapala, ja som jej to chcela zaplatit vopred a ona že nie, že staci potom..fakt jednanie a dodavky ma tento e-shop na vybornu!!!!!!!!

lussy23
7. máj 2011

@vladka1 - krásnučká torta
@paja.o - nádherná
@dominika2727 - krása

mima595
7. máj 2011

@gumkacka1 - 150 g suseneho mlieka, 150 g praskoveho cukru, 3PL oleja, mandlova aroma a voda podla potreby..ale len trosku..ja prilievam po troske, ale neviem, kolko presne...

na okruhlu tortu robim z 250-300G suseneho mlieka...akokedy podla ozdob, ake planujem robit..a ostatne už podla pomeru menim