Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
9. máj 2011

@jakelina ta je krásná

mrka2
9. máj 2011

@jakelina to je nadherna pivonia! 😵 😵 😵
@lussy23 jeej, krasna torta a postavicky perfektne! 😵 😵 😵
@daria77 krasne torticky a tie lienky su zlatucke. mas aj syna sikovneho 😉 po mamke 🙂

nikinka1981
9. máj 2011

Ahojte dievčatá 🙂 no nádherné torty tu máte. Ja občas upečiem nejakú tortu pre rodinu a na ozdoby som používala sušené mlieko s cukrom teda nepravý marcipán, občas aj pravý. Chcem vás poprosiť o radu, ktorá hmota je na poťahovanie torty najlepšia a ktorá hmota je zase najlepšia na ružičky. Ďakujem 🙂

jakelina
9. máj 2011

@zlatat tak od Tebe mě to obzvlášť těší, když mi ji pochválíš.
Jinak děkuju všem za pochvalu. Stačí fakt jenom obyčejné srdíčko a ztenčit a udělá to spoustu parády. 😉

zlatat
9. máj 2011

@jakelina super nápad, mňa ani to srdiečko nenapadlo, použila som na vnútorné lupienky lístok z orchidee a na vonkajšie vykrajovačku na ružu - nabudúce skúsim to srdiečko - nebudem musieť nič narezáavť 😀

zlatat
9. máj 2011
daria77
9. máj 2011

@mrka2 ďakujem,prvé pokusy,ale snaha bola a syna to napodiv veľmi bavilo,bol rád,že mi môže pomôcť 🙂

daria77
9. máj 2011

@jakelina ďakujem,ale s tvojimi sa nedajú zrovnávať 🙂

jakelina
9. máj 2011

@zlatat já ani nic jiného nemám, než vykrajovačky na vánoční cukroví, tak víš jak se to říká. Ćím horší sedlák, tím větší brambory. 😀 😀 😀

jakelina
9. máj 2011

@daria77 časem to bude pořád lepší, já jsem s dorty začala v lednu - pořád se učím a zkouším nové věci. 😉

zlatat
9. máj 2011

@jakelina 😀 😀 😀 aj ja som tak začínala a až po prvých zákazkach som si začala kadečo kupovať. NO a teraz pre zmenu predávam, lebo som zistila, že na začiatku som si pokúpila veci, ktoré som skoro vôbec nepoužívala, prípadne len na 1 tortu a ani ich neplánujem do budúcna používať.

jakelina
9. máj 2011

@zlatat já kdybych měla nějakou zakázku, tak asi strachy týden nespím. Já zatím všechny odmítám a říkám jim, že to ještě neumím a nemám odvahu jim něco upéct. Peču jenom pro nás doma a kamarádky. Ale nějaké penízky na pomůcky bych i potřebovala. 😉 😀

zlatat
9. máj 2011

@jakelina no ti ani nebudem hovoriť, ako som sa ja cítila keď som vzalaprvú zákazku - bolo to rok po tom ako som začala s marcipánovými tortami - nervy a stresy som mala dovtedy, kým som nedostala spätnú reakciu - a v podstate stále tŕpnem, či sa moje torty budú páčiť a chutiť, keď mám nových "zákazníkov" ... tiež pečiem väčšinou pre kamošky a prípadne ich kamošky, no občas sa nájdu aj cudzí

jakelina
9. máj 2011

@zlatat to jsem ráda, že to tak prožívá i někdo jiný. 😉 Přitom ty máš dorty tak nádherné, že mít strach nemusíš. Ale lidé mají různé chutě a i jeden dort, ktetý jí třeba deset lidí, může jednomu chutnat strašně moc a jinému třeba vůbec. To prostě nejde zavděčit se všem.

zlatat
9. máj 2011

@jakelina presne tak to je s tými chuťami - každý má rád niečo iné a to čo 20-tim strašne chutí, jednému nemusí 😖

jajuuus
9. máj 2011

ahojte kočky, skúsila som sa pohrať s čokoládou... dosť mi to zaniká, ale bola to zaujímavá práca 😀

reruna
9. máj 2011

@jajuuus vypadá to perfektně!

jajuuus
9. máj 2011

@reruna ďakujem veľmi pekne 😉

jajuuus
9. máj 2011

a pridali ste neuveriteľné množstvo neuveriteľne nádherných tortičiek!!!! 😵 krása!!! 😵

reruna
9. máj 2011

@daria77 na poprvé úplně super i bez pomůcek, taky jsem nejdřív nic neměla, začala jsem v srpnu, pár pomůcek jsem si koupila nedávno, jestli tě to chytí, tak se určitě taky neubráníš tomu si něco objednat🙂

reruna
9. máj 2011

@lussy23 krásné postavičky a papučky i dortík!

jakelina
9. máj 2011

@jajuuus ta vypadá super, mňam 😉

mrka2
9. máj 2011

@jajuuus no ja som sa chystala dnes take nieco robit,ale vobec neviem,na co mam tu cokoladu vyliat.na alobal? 😕 je super ta tvoja torticka. ja s cokoladou vobec nie som kamaratka,asi napokon len otrubickujem s trubickami kraje ako sa poznam... 😖

mizulienka
9. máj 2011

@jajuuus krasna 🙂
@dm1 chcela som ti pochvalit noemovu archu, paradna :0) a ta so sugerveil, no uplne krasna 🙂
tu tyrkysovo modru podklad pod nema si farbila iba obyc tyrkys farbou wiltonkou?

ja mam na jun 2 zakazky a to jednu na 11.6. a druhu mozno tiez na tento vikend 😕 tak neviem, ci muza neposlem s detmi niekam na wellness pobyt 😀 uz teraz nemozem kvoli tomu spat a mam motylov v zaludku, co to bude den predtym, fakt neviem...obidve su susedy na nasej ulici, takze ked nevyjde, alebo nebude chutit mam po kariere 😀 😀 😀

dievcence, nemate recept na nejaky vyborny vyborny tvarohovy krem? dakujem.

jajuuus
9. máj 2011

@jakelina @mrka2 @mizulienka ďakujem kočky 😉

@mrka2 ja som ju vyliala na papier na pečenie, o chvíľočku bola stuhnutá a spolu s papierom som ju priložila ku krajom torty, pritlačila, aby sa nalepila na plnku a pomaličky papier stiahla... ide to až neuveriteľne ľahko... len treba dávať veľký pozor, lebo je to dosť krehké... 😉

mrka2
9. máj 2011

@jajuuus aha, dik za radu... ale prosiiim ta, ja si netrufam ani nahodou na take nieco,co si robila ty... ja som chcela len tak v celku vyliat a ked zatuhne tak pokrajat na take nejake podlhovaste obdlzniky,ale mam citak,ze to nedopadne dobre... ale tak vylejem na ten papier na pecenie,uvidime... 😉

broucek2
9. máj 2011

@jakelina @zlatat jejda, tak to jsem na tom hodně podobně, začala jsem někdy jak Jakelina a udělala jsem zatím do 15 dortů, z čehož už 2 byly "na zakázku". No byly pro známé od bráchů a měla jsem z toho fakt divný pocit, ale naštěstí všem chutnaly a moc všem chutné mléčný marcipám, což mě těší. Dokonce si na něm pochutnali i lidi, co nemají rádi marcipán. Teď naštěstí žádnou obdobnou zakázku nemám, . Jen bráchovi budu dělat svatební třípatrovou a toho se fakt bojím a ještě nevím, čím to budu potahovat, protože mléčným marcipánem mi to nepřijde úplně šťastné a hlavně nevím, čím jiným, aby to všem chutnalo.

lawli
9. máj 2011

@hannah23 vďaka už som sa dopracovala a už čoskoro budem mať z obchodíka aj veci...pre prípad potreby posielam linky 😉
1.) Adresa a otvaracie hodiny
http://shop.svetpeceni.cz/kontakty.html?kont=01

2.) Mapka
http://shop.svetpeceni.cz/kontakty.html?kont=03

jajuuus
9. máj 2011

@mrka2 skús, ja som si tiež netrúfala a išlo to celkom fajn, až som bola milo prekvapená 🙂 a použila som tú klasickú čokoládu na polevy, takú tú, čo vyzerá ako peniažky (500g balenie)... určite vieš, ktorú myslím, už hádam sto rokov ju predávajú v obchodoch 😀

mrka2
9. máj 2011

@jajuuus ano,viem ktora to je 😀 ja mam doma len tu z lidla a aj to nejako malo som zistila.... no uvidim,isto budem hromzit,ako vzdy,ked robim nieco s cokoladou. je to moja nocna mora 😠 ale manzel nema rad velmi take marcipanove,tak mu chcem urobit take nieco 😅