Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
15. máj 2011

ahojte...
naaadherneeee veci ste stvorili... 😵
ja som doobeda zbuchala iba taku "do hlupa" ku kaficku... 😅 no tie kraje sa mi akosi nepodarili... 😒

lussy23
15. máj 2011

@eliska22 - nádherná
@mizulienka - nádherná torta

lussy23
15. máj 2011

@adka_praha - krásnučká

reruna
15. máj 2011

@yamahafazer díky za odpověď
@lencza pěkné, babička bude mít radost a pařížšká šlehačka je mňám!
@adka_praha pěkný klobouček🙂

eliska22
15. máj 2011

@mizulienka ja som tiež robila torty pre známych ako súčasť darčeka, ale materiál som si dala zaplatiť 😉

danielita13
15. máj 2011

😉 krasne torticky nestiham citat, len kukam obrazky 🙂 a par som si aj ulozila ako inspiraciu, nevadi? 😉 a dakujem 😉

eliska22
15. máj 2011

@dm1 veľmi sa mi páčia tie tvoje torty 🙂 taká čistá práca, snáď sa k tomu aj ja raz dopracujem 😀

jakelina
15. máj 2011

@adka_praha klobouček je povedený.

Já vás teď jenom tak proletím a nestíhám moc odpovídat, protože doma malujeme 😝 V sobotu jsme malovali kuchyň, tak to je vůbec konec, když není ani kde vařit. 😝

paja.o
15. máj 2011

Ahoj holky, zase jsem tu týden nebyla. Malá byla nemocná, tak nebyl nějak čas. Krásné dorty jste za ten týden udělaly. Prošla jsem všechny fotky a fakt teda úžasné!!!
@vinka Šmoulíky jsem dělala podle obrázku, co jsem vygooglila. A že mi dali zabrat, aby byli aspoň trošku podobní 🙂

mizulienka
15. máj 2011

@paja.o nadherne torty...ta s kacickami je uzasna, ako si prosim ta robila tu lavku? ta je ako z obrazku :0))

paja.o
15. máj 2011

@mizulienka hrozně jednoduše - jen jsem si udělala pruh marcipánu, narýhovala prkna a kresbu dřeva, udělala jsem si válečky na zábradlí a pak jsem to nechala přes noc vytvarovat na rukojetích od lisu na česnek 🙂 a druhý den jsem slepila

Holky, jaké používáte nejvíc vypichovačky na slunečnice? Myslím velikost ... chtěla bych si nějakou koupit, ale na celou sadu to nevidím 😢 je to moc drahé

lucula73
15. máj 2011

ahojte dievčence,
nádherné tortičky ste popridávali,ako vždy 🙂
Aj ja som robila pre našu dcérušku 🙂 a pre nášho tatina,prvé pivo 😉

lucula73
15. máj 2011

a fotky som neposlala

jajuuus
15. máj 2011

@reruna nie je to poznať, ale keď to bolo na objednávku, nechcela som im dať také... ani v reze by potom nebola pekná, lebo stredný plát bol až priesvitný 😀 tak len taká "domácka" to bola... trošku v strede vypúlená, ale to akože kopček s kvietkami 😀 natieram takmer vždy obyčajným olejom 😉
@all ďakujem za "páči sa mi to", vážim si to 😉

eliska22
15. máj 2011

@paja.o že aké torty 😕 wow...nechápem, nádhera 😵

lussy23
15. máj 2011

@lucula73 - krásne torty. Oslávencom prajem veľa zdravia, šťastia, úspechov v práci i v škole, nech vás poslúchajú =)
@paja.o - krásne zlaté tortičky

reruna
15. máj 2011

@paja.o úžasné dorty, fakt moc krásné. já mám tuto vykrajovačku http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... dají se z ní dělat kopretiny i gerbery a možná i ta slunečnice by šla a hlavně je to celkem levné
@lucula73 krásný posštářek i pivo je super!

paja.o
15. máj 2011

@reruna děkuju 😉 na ty jsem taky koukala, ale nebyla jsem si jistá, jestli budou ok 🙂

paja.o
15. máj 2011

@lussy23 @eliska22 děkuju 🙂

alionuska
15. máj 2011

@jania023 ja ti to takto ani neviem napisat..ale na 750g cukru ide jeden balik cukrikov..175gramov.. Ja ked zarabam tak to mam na par hodin robotu...niekedy za den miniem aj 30kg cukru..aby mi hmota vydrzala na cely tyyzden...robim to vo velkom..4 baliky cukrikov a 3kila cukru... a toto asi 8-10 krat... aj ma z toho ruky niekedy bolia..ale kym sa vypekaju torty,tak sa to da..po troske to ubuda 😀 😀

dm1
15. máj 2011

@reruna
@mizulienka dakujem a tie ornamenty na srdiecku navrchu su z tej formy plastovej na ornamenty celshapes aj zlatat to tusim pouziva aj na TOM bol teraz na to postup. Len ja som tam nenatlacila hmotu ale dala som tam tu specialnu hmotu sugarveil co aj na tu krajku pouzivam. aj po stranach toho srdiecka je ta krajka dana

dm1
15. máj 2011

@alionuska nechapem ako ti moze zobrat jeden balik cukrikov az 750g cukru. Mne tak mozno polovicu z toho max. teda tych 500g ale to len vynimocne 😕

reruna
15. máj 2011

@alionuska a to se ti pořád chce dělat tolik toho mmf? na to já bych už teda neměla asi sílu ani trpělivost a toho času... mít tolik objednávaek jako ty, tak bych si ve velkém objednávala nějaké už hotové hmoty aspoň na potahování, fakt tě obdivuju🙂

paja.o
15. máj 2011

@alionuska tý jo, se teda naděláš!!! já teda dělám mléčný marcipán a kolikrát se musím nutit, abych si udělala pár dávek a nabarvila. Z takového množství bych se asi zbláznila. Spíš vůbec někdy? Nechápu, jak zvládáš ještě děti a manžela. Klobouk dolů. Jsi neuvěřitelná!!! Dívala jsem se i na FB, na odkaz, co jsi tu dávala a znovu mi spadla čelist 🙂

alicc
15. máj 2011

ahojte,
chcem sa spytat skusenejsich, co myslite, moze byt torta na PSP hnedo-biela? 😒 velmi sa mi paci tato kombinacia, pripada mi velmi decentne, ale viem, ze to asi nie je tradicna farebna kombinacia na tortu na prijimanie. no mne to nevadi 😉 😵

lucula73
15. máj 2011

@lussy23
@reruna ďakujem 🙂
aj všetkým,ktorým sa páčila tortička 😉

inak ani mne tie cukríky nezoberú toľko cukru,ako alionuska,teraz som dala pol kila a potom som ešte trošku prisypala,ale to nebolo ano 100gr.... 😉

petusko
15. máj 2011

ani mne tolko cukru neberu, minule som na 4 baliky dala presne 2 kg.
Krasne torticky ste zasa napiekli, idem aj ja pridat aspon nejake moje.

zuziq
15. máj 2011

@alicc dnes som pozerala album alionusky na FB a mala tam tortu na PSP v kombinacia svetlo hneda/biela a vyzeralo to velmi pekne. Predposledna torta na konci albumu 😉
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.164773...

petusko
15. máj 2011

tu su moje aj tohtotyzdnove, aj starsie za posledne tyzdne

jakelina
15. máj 2011

@petusko no ty jsou úžasné, ty jsi machr. Poraď, jak uděláš tak krásnou hnědou na hodiny a aby to nelepilo. Já jsem jednou barvila psa, do alkoholu jsem nasypala sypkou hnědou a potřela štětcem a lepil ještě dva dny. Kde je chyba???