Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jajuuus
27. máj 2011

@jakelina jaaaaaj... a dobre sa robí na tej podložke? vôbec sa to neprilepí? ani trošku? by som si ju aj kúpila, ale je takáááá drahááá.... tak aby som nevyhodila zbytočne peniaze... 😅

mizulienka
27. máj 2011

@jajuuus dakujem...ja mam doma iba jednu 23cm ale teraz mam prvu zakazku a neviem, ci mam kupit vacsiu...
idem piect tuto tortu, myslis,ze potrebujem vacsi priemer? 😒

http://www.tortyodmamy.sk/rozpravkove-postavick...

rivatha
27. máj 2011

@moudivlacek Ahoj, nam velmi chuti takyto: http://www.joyofbaking.com/Cheesecake.html Skusali sme uz viacere recepty. Tento sa pecie a dost dlho pri roznych teplotach. Davali sme s mm 2 Luciny a zbytok plnotucny hrudkovity tvaroh, pripadne, ked sme zabudli kupit Lucinu, robili sme aj cisto z tvarohu. Z ricotty nam chutil o cosi menej 😉

jakelina
27. máj 2011

@jajuuus já dělám z MMF a to se na to fakt nelepí. Normálně vyválím a ještě se mi nestalo, že by se roztrhl. Já ji používám i na vánoční cukroví, sýrové rolády a jakékoliv kynuté těsto. Mám tady tu.http://www.eva.cz/zbozi/DOP06295/podlozka-te....
Jsou tam naznačené čáry a kruhy.

jakelina
27. máj 2011

@mizulienka ten krtkový dort je krásný, já bych udělala co největší korpus, ať ti to vynikne a váha tam je dost velká, tak asi bude větší ten průměr. Já jsem si teď koupila ty zlaté dortové podložky, co tam jsou pod dortem. Jedna stála 9,- korun a jsou hodně pevné a i těžké. Těch deset co bylo v balení vážilo skoro kilo.

moudivlacek
27. máj 2011

@rivatha diky uz jsem neco zpatlala 😀 az to zitra ochutname,dam vedet a ukazu fotku 😉

rivatha
27. máj 2011

@moudivlacek Isto bude chutny 😉

lamps
27. máj 2011

@lusil2005 Ďakujem 🙂

lamps
27. máj 2011

@dajna11 Ďakujem, pochvala ma veeeeeeeeeeeeľmi potešila 🙂 🙂 🙂

dm1
27. máj 2011

@mizulienka ono zalezi aku velku chcu oni co si objednavaju. Aby si si nekupila formu veliku a oni ti povedia ze chcu tortu do 3kg. Ono sa to da urobit v pohode aj mensie a tiez to bude krasne. ja mam tiez tuto krtkovu ulozenu na inspiraciu 🙂

mizulienka
27. máj 2011

@dm1 Danka dakujem, oni nespecifikovali ze kolko kg chcu, myslim, ze v pohode bude aj ta mensia.
Vies mi prosim povedat, ze kolko moze mat kg ta z tej vacsej formy....budem ju plnit tvarohovou plnkou a ovocim, do tej vacsej treba z kolkych vajec prosim ta?
dakujem ti velmi pekne za rady 🙂

dajna11
27. máj 2011

@mizulienka jeeeeeeeeeee túto tortu som si uložila aj ja že urobím momju synkovi k 1roku 😀 😀 😀 potom daj foto ako ti vyšla🙂

reruna
27. máj 2011

@mizulienka já mám kulatou fromu 26 cm, to mi připadá takový průměr, tak akorát a mívá tak 2-3 kg podle náplně a ozdob

reruna
27. máj 2011

@jakelina no nad těma táckama jsem taky uvažovala, ale nakonec jsem je nevzala, tak příště ...

lusil2005
27. máj 2011

@jajuuus to je super napad s tym baliacim papierom + folia!!!! 😀 baliaceho papieru mam doma plno, a folie tiez 🙂 dakujem, uz viem na com budem tortu darovat ked budem robit rodinek sviatkom 😵
ja som skusila upiect cokokorpus a naplnila som tvarohovou plnkou s jahodkami... tato plnka je super!

lusil2005
27. máj 2011

ehm - este foto 😅

lamps
27. máj 2011

@lusil2005 tortička je krásne nežná a tá kombinácia čokokorpus a tvaroh s jahodami 🙂 no to musí byť veľké mňáááááááám 🙂 🙂 🙂, prosím ťa ako robíš tú tvarohovú plnku?

jakelina
27. máj 2011

@mizulienka já mám formu 26 cm a váží kolem 2,5 kila a je i dost velká, to by mohlo stačit. Na toho krtka akurát.

lusil2005
27. máj 2011

@lamps mam recept z tortyodmamy.sk, davala ho tam tusim judith alebo take nieco.

500ml mlieka, 2 zlate klasy, 1 vanilkov cukor => urobis puding.
250g masla, 1 vanilkovy cukor a praskovy cukor podla chuty vymiesas, pridas 500g tvarohu (dala som podla nej 1 jemny a 1 jemny hrudkovity z lidlu) a citronovu koru. postupne do toho vmiesas vychladnuty puding. drzi to krasne a je toho dost na 26 cm korpus...

lusil2005
27. máj 2011

boze ze chutY!!! podla chuti. a idem sa hanbit 🤐 😅

reruna
27. máj 2011

@lusil2005 krásná, t olik kytiček! a ten krém jsi dala i pod potah? je tam sice máslo, ale i dost tvarohu a mléka

mizulienka
27. máj 2011

@reruna dakujem ti velmi pekne 🙂

@lusil2005 krasna torticka a aky mas prosim recept na tvarohovu...ja mam jeden, ale ze ci nahodou nemas lepsi 😀

lusil2005
27. máj 2011

@reruna dakujem 😀 kupila som si margaretkove vypichovatka tak som musela vyskusat 😅
nie, pod potah som vymiesala iba maslo s cukrom. bala som sa toho tvarohu...

lamps
27. máj 2011

@lusil2005 veľmi pekne ďakujem, vyzerá to veľmi dobre, pri najbližšej príležitosti recept vyskúšam 🙂 . Ja mám ako inšpiráciu uloženú túto nepečenú tortu http://varecha.pravda.sk/recepty/tvarohovo-ovoc... - je taká letná, osviežujúca. Len tie moje deťúrence by ňou asi ohŕdli, ☹ .

lusil2005
27. máj 2011

@lamps mnam! ta vyzera super 😕 boze ja by som tiez vsetko skusala... len kto to bude jest? 😅

jajuuus
27. máj 2011

@mizulienka ja by som kúpila určite tú väčšiu, lebo ten vzor krtkovský je prenádherný!!! tak nech máš čo najviac miesta aj na vyzdobenie 😉

jajuuus
27. máj 2011

@jakelina a nie je malá tá podložka? ja váľam riadne kruhiská a obdĺžniky, aby som mala dosť 😀

lamps
27. máj 2011

@lusil2005 ... no ja som na tom podobne s tým skúšaním. A pozdáva sa mi, že je nepečená 🙂

jajuuus
27. máj 2011

@lusil2005 krááááásna... jednoduchá a pritom taká krásna... také niečo sa chystám upiecť kolegyni na promóciu, ona miluje margarétky 😵 mám zatiaľ len vypichovátko strednej veľkosti, musím dokúpiť aj tie ostatné...
no skúsim aj túto tvarohovú plnku, vyzerá dobre 😵
@lamps aj táto z varechy vyzerá fajnovo 😉

jakelina
27. máj 2011

Já mám tu největší, nevím jestli se dělá ještě větší. Jeslti válíš velké kola, tak pak jedině koupit zbytek linolea a děla na tom 😀 😀
Já jsme dokončila tu šedou botu, no tvar je děsný, ale spotřebovala jsem zbytky a zase něco nového vyzkoušela.