Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
28. máj 2011

@reruna jo to dole je patchwork, predtym som ho tam mala tiez ale kazdu ruzicku zvlast ☹ ted uz na to absolut nebol cas ☹
@mrka2 no to ver, že som sa poučila, a vsak co uz, hlavne ze som to vcas zbadala, som sa bála dať im to take, aby sa im to po ceste nerozpadlo ☹
@lawli no mne sa to fakt páči , si šikulka!!! neviem ci taku neurobim mojmu na narodky 😀 aj s tou 25 by sa potesil, tolko mal straaaaasne davno to si uz ani nepamata hadam 😀 -totiž on bol neplodný pokial ma nestretol 😀 a to stretnutie blondavé tu uz beha piaty rok 😀

jakelina
28. máj 2011

@pristela 😀 😀 jsem se zasmála 😀

petusko
28. máj 2011

ahojte, klikam na vase krasne torticky 🙂 aj ja idem stiahnut a pridam moje.

@vinka , ja tiez budem robit na promocie, ale datum tam nedam. Iba titul a meno. a na birmovnu by som dala datum birmovania.

dm1
28. máj 2011

@vinka ja tiez este len idem robit na promocie ale dam len titul a meno. A nie je datum promovania a odovzdavania diplomu ten isty???? ved to su promocie nie? aspon my sme to tak mali. Neviem ci nemyslis statnice. Ak ano isto sa dava promocny datum

na birmovku datum birmovania alebo radsej nic 🙂

@pristela je super dobre si to vymyslela!

karmenta
28. máj 2011

ahojte, prosím o radu. Dala jsem do skleněného hrníčku rozpustit bílou čokoládu, za ani né půl minuty dým z mikrovlnky jak z táboráku, čokoláda spálená (v prostřed úplně černá, upečená. Kraje Ok, tekly, jen byly tím prosmrděné, tak jsem to stejně celé vyhodila. Co jsem udělala blbě?

petusko
28. máj 2011

@karmenta ja ked rozpustam v mikrovlnke, tak najprv si dam rozpustit trochu cery a potom do toho dam cokoladu a pomalicky zohrievam a miesam. A nepouzivam sklo, ale keramicku misku. Neviem ci zalezi aj na tom.

petusko
28. máj 2011

tu su moje torty, ta prva so zavojom je ta spominana s cudnou plnkou 😝 ten trojlistok je na trojitu oslavu.
dve tohtotyzdnove som zabudla odfotit 🙄 robila som este jednu s napisom obchod a jedno auto 🙄

petusko
28. máj 2011

skusala som aj prvykrat obalit do cokolady, bolo to len pre nas, velmi narychlo robena za asi 1,5 hodiny dokopy 😅 islo to celkom fajn, len treba mat na to cas.

lamps
28. máj 2011

@reruna tá je krásna a musí byť aj veeeeeeeeeeeľmi dobrá 😉 😉 😉

jakelina
28. máj 2011

@petusko ty jahody mňammmmmmmmmmmm, to bych si dala. 😉

dajna11
28. máj 2011

@reruna krásna.....pporad,ako si robila kríém???z čoho konkrétne,lebo potrebujem taký lahký ovocný..

dajna11
28. máj 2011

@lawli zvláštne aké maju ludia želania:(

lawli
28. máj 2011

@vinka Tak ,je ich tam tuším cez 40...ale sú to spermie, na želanie ,hoci sa mi to nejak nepáči pre dievča ,ale čo už 😅

dajna11
28. máj 2011

@dm1 nádherné papagájiky....ako malované....super,padla mi sánka 😅

lawli
28. máj 2011

@pristela Tak super ,že som ťa takto inšpirovala ...do toho...presne tak ako si to napísala ,ta sa hodí pre chlapa a ta moja bola pre dievča ,a ešte k tomu slušné, tým chcem povedať ,že to nieje žiadny výstrelok dnešnej pokazenej doby ,ale úplne normáne dievča s pekným účesom, ktoré sa ani výstredne neoblieka a ani nič podobné...no čo už mamka asi prežíva druhú pubertu 😀 😀 😀

lawli
28. máj 2011

@dajna11 presne ,aj sa som sa divila a ešte dlho budem ,ale nič s tý nespravím ,hlavne nech im chutí... 🙂

dajna11
28. máj 2011

@lawli ved hej.......náš zákazník,náš pán🙂)

reruna
28. máj 2011

@dajna11 recept na krém jsem psala ne předcházející straně a je fakt moc dobrý!
@karmenta nevím, ještě se mi to nestalo, ale rozpouštím čokoládu v mikrovlnce v plastové misce, a pozvolna...
@vinka na promocích se dává diplom, takže určitě datum promoce, pokud chce někdo dort k promocím - po nich bývá většinou oslava. No a na biřmování taky datum biřmování, pokud ho tam chtějí, nebo dej jen jméno.
@petusko krásné dorty!

vinka
28. máj 2011

@reruna no dík.No ja asi nedám diplom ale tú čiapku.lebo to bude na vankúši bielom čierna čiapka. 😉 A na birmovku tiež biely vankúš a na nom zlatý kalich s oplátkami.A na kalichu bude holubica biela 😕 Alebo sa to nehodí na birmovku? 😕

reruna
28. máj 2011

@vinka myslím, že hodí. I ta čaapka je dobrá, i když my jsme je při promocích neměli 😅 a proč jsi psala, že jsi myslela, že to budou poslední dorty? už nechceš péct?

79zuzana
28. máj 2011

@petusko hmmm..... ta tvoja torticka vyzera velmi mnamky

jakelina
28. máj 2011

@vinka a nesháněla jsi tu ty nápady na promoci pro letušku???Možná si to pletu, jak to dopadlo???

hejdita
28. máj 2011

moja dnesna 🙂 pre dudu padedu a babi prababi oslavuju spolu ale minule som robila skor pre dedu tak teraz pastva pre oci babicke 🙂

zdenallicka
28. máj 2011

@mizulienka U6 je asi pozdě, ale jo, dá se dvakrát prokrojit...🙂

petusko
28. máj 2011

dakujem vam baby 🙂 Ta jahodova bola fakt len taka rychla s trasenym vanilkovym kremom, ale bez ovocia, kedze tam boli jahody a este sme si navrch dali slahacku. Tie kusky, co su navrchu je zelatina, celkom som zabudla zaliat jahody a uz stuhla a nemala som cas ju znova pustat a zalievat, tak som ju tam len tak nasekala 😅

mizulienka
28. máj 2011

@vinka na birmovku sa hodi holubica, menej sa uz hodi kalich, lebo pri birmovke zostupuje duch svaty a pri prvom svatom prijimani sa prvy krat prijima oplatka z kalicha, preto sa tam dava kalich 🙂
ale bezne vidim na TOMe, ze to davaju aj s kalichom

vinka
28. máj 2011

@jakelina hladala,hladala.To idem teraz robiť ten vankúš s tou čiapkou promočnou nakoniec 😀
@mizulienka hej ved aj mna to takto napadlo.Ale videla som,že dávajú kalich na birmovku.Tak uvidím čo povie dotyčná 😉

dm1
28. máj 2011

ja robim na buduci tyzden na PSP prvu svoju, prave som dorobila knizku. Ale nechce sa mi s kalichom babrat veru mam tam toho moc tak bude len knizka modlitebna, ruzenec a kvety 😝

jakelina
28. máj 2011

@dm1 a jak jsi dělala tu knihu???

jakelina
28. máj 2011

@vinka polštářek bude určitě krásný. 😉