Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. máj 2011

@mima595 ja tienujem praskovymi na sucho a tie z drogerie maju take male krystaliky tak s nimi mi to moc neslo veru ale treba skusit. S gelovkami robim len tate tie dobky na orchidejkach alebo laliach

aktak
29. máj 2011

tak oslava je za nami, Alenka est epred nou ked som tortu fotila ju skoro zdemolovala 😀 dakujem vam za rady, dlho som nepiekla tak mi vsetko vyfucalo, este ´budem robit jednu tak uz to pojde hladsie, unak velmi chutila a deti sa tesili z macika tak som bola rada 😵

mrka2
29. máj 2011

@andriss23 to je super ta vyskakovacia torta! to som este neskusala,dost sa toho bojim 😕 nechapem,ake spodne kruhy myslis,kedze som to nerobila,ale je perfis 😵

aktak
29. máj 2011

a zabudla som fotky 😀

mima595
29. máj 2011

@dm1 - aha, no ja by som chcela urobit detom na MDD dinosauriu tortu, ale praskove nemam.... tak teraz neviem, ci ich rychlo objednavat /MM už asi porazi a aj mna, lebo za ten mesiac, co som trcala doma s ortezou, som naobjednavala cez net kopec oblecka 🙂 😉 / alebbo skusit gelovkami??
a ake odtiene mas doma??? to mi treba vsetky?? alebo staci nejaka cierna, hneda, červena, zelena, zlta, modra???

jakelina
29. máj 2011

@aktak gratulace malé k ročku a dort je super. Já jsem s medvídkem taky dělala malému k narozeninám. 😉

jakelina
29. máj 2011

nějak mi to nejde poslat najednou.

dm1
29. máj 2011

@mima595 ja som si vzdy kupila aktualne co som potrebovala postupne aby toho nebolo naraz moc. Ciernu asi nebudes potrebovat na kvietky nie? ja mam modru, ruzovu, tmavoruzovu, cervenu, zltu a 2 odtiene zelenej

mima595
29. máj 2011

@dm1 - na kvietky asi nie, ale na tie dinosaury 😀 😀 ...uvidim, teraz ich nebudem tienovat, len aby sa mi vobec podarili 😀

lamps
29. máj 2011

@mrka2 to je krásne hospodárstvo 🙂 🙂 🙂

lamps
29. máj 2011

@jakelina krásna aj torta aj mladý muž pri nej 🙂 🙂 🙂

dm1
29. máj 2011

@mima595 😀 . urob ich normalne z ofarbenej hmoty - napr. zaklad zelena a potom len dotienuj tam ti bude stacit hneda - daj kakao, cierna - mozes rozdrvit zivocisne uhlie. podla mna by sa to dalo. ono na TOM je aj navod ako si vyrobit praskove farby z geloviek ale su dost slabe ale mozno by ti to stacilo

mizulienka
30. máj 2011

@reruna, neskusala si tie perly vymenit za vacsie? pre nich by to nemal byt problem.

gabika11
30. máj 2011

@erika107 ahojcek Prosim ta, ako si robila tie krasne minitorticky? prosim ta, napis mi recept aj postup, aj z coho si robila tie postavicky, lebo je to prekrasne.... Chcela by som take upiect pre dcerku k meninam do skolky tak, aby kazdy z jej spoluziakov mal taku minitorticku 😉 Vopred diky.

janulkamartinko
30. máj 2011

@mrka2 velmi krasna torticka,malinka sa urcite potesila 🙂

mrka2
30. máj 2011

@janulkamartinko dakujem, no nechtiac ju uz videla. chcela som jej ju ukazat,az ked tatik vstane,lebo spi po nocnej,ze spolu jej ju dame,ale otvorila som chladnicku a ona hned za chrbtom,tak zviskla jeeej a zacala bee, muuu... 😀 no tak som rada. ale oficialne jej ju dame az poobede 🙂

mrka2
30. máj 2011

a dakujem vam za paci sa mi to!!! 😵 😵 😵

reruna
30. máj 2011

@mizulienka no nezkoušela, protože když si představím to poštovné kvůli tak malé věcičce.... tak nevím...

janulkamartinko
30. máj 2011

narodeninove torticky na 19 pre sestru,kabelka pre znamu 🙂 na konika chodim dlho ale o tomto fore som nevedela ,cicimotinka mi poradila ze su tu super baby ktore rady pomozu 🙂 a robia krasne torticky

rivatha
30. máj 2011

Ahojte, zienky! Torticky opat nadherne a inspirujuce 🙂
Pridavam svoju druhotinu z tohoto vikendu. (Tymto dakujem este raz @fukylove za pomocky, si moc zlata 😵 Nieco si asi pozhanam, nech ta nemusim otravovat, ked bude mat opat niekto sviatok.)
Robilo sa mi velmi dobre, no mohlo sa, samozrejme, aj lepsie 😅 Nabuduce uz budem opat mudrejsia a nedostatky vychytam 😎

mizulienka
30. máj 2011

dievcata neviete nahodou, peciem korpus a normalne na povrchu mam bublinky 😕 neviete, cim to moze byt?

jajuuus
30. máj 2011

babulky, má niektorá z vás toto bábätko? http://www.sugarart.sk/plastova-forma-spiace-ba...
ja ho mám, aj som už nejaké tortičky s ním urobila, ale vždy mám pri tom nervy... idem robiť zajtra ďalšie bábo a buď niečo robím zle ja alebo sa s tým zle robí 😀
ja robím takto: hmotu (smartflex velvet) si "prehnietim", urobím šúlok a do neho vtlačím to bábo... lenže keď to idem roztvoriť, tak mi ide ťažko vybrať, sa tam prilepí a je potom také zdeformované, ako s ním zápasím, aby išlo vonku... 😀
skúšala som už naplnenú formičku dať do chladničky stuhnúť, ale aj tak išlo zle vonku...
skúsila som aj trochu potrieť formičku cerou, ale to mi potom všetky detaily pekne neotlačilo... 😠
čo robím zle? 😅

jajuuus
30. máj 2011

@mrka2 nemôžem z tých prasiatok! všetky zvieratká sú krásne! krásna tortička! 😵

jajuuus
30. máj 2011

@mizulienka to zmizne, mne to tiež niekedy urobí.. ževraj je dobre cesto vymiešané, keď sa robia bublinky 😵 ale neviem, či to platí aj pri tomto 😅

jajuuus
30. máj 2011

a ešte jedna otázka... ktorá gelovka je najlepšia... chcem robiť ružovú tortu, ale asi mi bude lepšie kúpiť červenú gelovku a z nej urobiť ružovú... či? 😕

mima595
30. máj 2011

@dm1 - vidis, super napad---diky

mizulienka
30. máj 2011

@jajuuus tak snad to bude len tym dobrym vymiesanim 🙂
inac s tym babatkom, ja som pred 2 tyzdnami tiez robila svoje prve a slo to celkom ok...ja som formicku najskor dala do chladnicky alebo do mraziaka na chvilku, nech je studene a potom som napchvala hmotu a znova sup dochladnicky na chvilku.
teraz som si kupila aj silik. formicku krajkove motyle, to slo uz horsie, tak som ich troska vysypala solamylom a islo to ovela lepsie, tak vyskkusaj, bud jedno alebo druhe, mozno nieco zaberie 🙂

jajuuus
30. máj 2011

@mizulienka skúsim, ďakujem 😉

katy1979
30. máj 2011

@rivatha prosim ta akou abecedou si vyrazila to MAMUSKE?

mizulienka
30. máj 2011

@jajuuus jajka 🙂 ja az teraz pozerma, ze ty mas plastovu formu, tak teraz neviem, ci to, co som ti radila bude fungovat aj na tvoju, ja mam silikonovu, ale tak skus, za to nic nedas |🙂