Mastné fľaky na odevoch po praní. Ako ich odstrániť?

jans40
23. júl 2009

Zdravím Vás tu, chcel by som od Vás poradiť. Po vypraní prádla a vybraní z práčky sa na niektorých odevoch objavia mastné flaky. Pred praním mám tam flaky neboli. Poradí mi niekto niečo na to ? Ďakujem pekne...

marie83
23. júl 2009

to můžou být fleky z aviváže taky mi to občas udělá,některé se po čase vyperou a některé ne takže opatrně z aviváží ,jinak nevím co by to mohlo být.

aponchie
23. júl 2009

maruska ma pravdu..ja si toho vsimla u nadmerneho uzivani avivaze a prasku..davam jen malej vrsek softlanu a je to super..zkus i extra machani

marie83
23. júl 2009

Já jsem právě udělala jednou takovou blbost sem chtěla ať to voní "fest" 😀 a nalila jsem aviváž i do bubnu a pak jsem měla fleky a jednou jsem nalila aviváž normálně do toho otvoru,ale pak jsem šla něco dělat a pračku nezapla no a aviváž mi zase natekla na ručníkdy v pračce a jak jsem to vyprala tak už tam byly fleky 😒

aponchie
23. júl 2009

marus ja taky..to sem delala u levnejsi avivaze a necitila sem to a nalila fest a pravej opak a mazlave pradlo..softlan fakt voni

tatolu
23. júl 2009

😕 ja som myslela, že to sa drahý v košeli niekde oprel...
Dole mi však nešli ani keď som ich dala na 90-tku.

aponchie
23. júl 2009

tatol zkus zlucove mydlo

tatolu
23. júl 2009

vďaka skúsim 😉

aponchie
23. júl 2009

ja som koupila v rossmanu dr benckiser ci jak je ten nazev a je super!!!pocintala sem si drahe tricko kapkama na kasel co obsahuji alkohol a nejake mastnoty a neslo to dolu a tohle zabralo 😎

dididi30
23. júl 2009

fiha, ja som si ziadne flaky na pradle nevsimla 😕 ako to zistim? hm 😖
inak kolko davate odmeriek, alebo ako to davate?
ja davam jeden vrchnak z avivaze, plny a vy?

aponchie
23. júl 2009

didi ja to pohledem taky hne dnepoznala ale na omak to bylo kluzke..davam pul odmerky prasku a malickatej vrsek softlanu a tim mi vydrzi i mesic a ty levne sem kupovala kazdej tyden a opravdu to nadherne voni i po nekolika dnech

marie83
23. júl 2009

jo to na ty skvrny jsem taky koupila taková malá žlutá flaštička je to na různé skvrny různá flaštička a to je super i když je to drahé tak to vydrží,protože fakt stačí kápnout 🙂
musím se podívat na ten softlan kde se to kupuje,něomu tak krásně voní prádlo a mě se zdá že mě moc ne ,nevím jestli jsem přečuchaná nebo mi fakt tak nevoní

dididi30
23. júl 2009

apochie a ktore su podla teba levne? ?? tak to ma fakt zaujima 😉
ja pouzivam non-bio prasky ariel, na ten nedopustim...avivaze lenory, alebo detske 😉
ja davam pradlo hned do suscky, tak nejako neskusam, ci je to mastne, ale zatim som to nezistila, mozno je to v tedy, ked sa dava prilis vela aviaze, alebo geloveho prasku 😒
inak ja davam tolko prasku co ty 😉

ja nemusim moc vonave predlo, hlavne na spodnom pradle mi to vadi 😝

womenne
23. júl 2009

no a ja som nadala mojmu mužovi že kde sazase flakal 😔 😀 na oboch stranach mal flaky ktore tam ale predtym neboli tak som nechapala,hned som to namočila apralůa v rukach lebo to boo len na jedinom tričku,trošku to pustilo,ked to je oblečene nieje to vidno ale ked sa pozriem oproti slnku je to tam.
kde kupim to mydlo?

lienockaa
23. júl 2009

tak sa pridavam, aj ja som tie flaky objavila..stalo sa mi to uz niekolkokrat, vzdycky to boli muzove kosele..😝 ine oblecenie nie, ani uteraky a tak..koselu som potom celu noc mocila v praskovej vode a potom dala znova normalne vyprat+ trochu vanishu k prasku do pracky a skvrny zmizli..
gelovy prasok som nepouzila nikdy v zivote, pouzivam ariel, alebo persil, avivaz lenor..prilis vela avivaze ale nedavam, tak za jeden vrchnacik, je to tesne nad ciarkou ukazujucou minimum..mohlo sa mi ale stat, ze mi to odkvaplo do bubna, ked som ju isla naliat do prislusneho otvoru pracky..odkedy davam na to pozor, tak skvrny neboli..takze ja podozrievam avivaz..

ikke
5. nov 2009

tinkatin4 • 1d • Dnes o 08:09
ahojte...v poslednej dobe mi po praní zostávajú na šatách také bledo sivé dosť vyditeľné fľaky ☹ ..najhoršie na tom je to,že už nejdu dole ďalším praním ☹ ...už neviem čo mám robyť...práčku po praní vždy vydrhnem,ako sa len dá a nič...stále a stále mi skoro každé pranie zničí nejaký ten odev ☹ ...stretla ste sa niektorá s tým?..je to na výmenu novej?

icerna • 1d, 38tt • Dnes o 08:50
ahoj tinka,mne sa to tiez stalo a prisla som na to,ze z avivaze 😠 dala som na to odskvrnovac ariel a nastastie to zmyzlo. teraz nedavam avivaz,periem v persile a tam je aj silan,ale nerobi to flaky 😉 neviem ci to mozes mat aj ty z toho.

ssss11
11. nov 2010

caute,tiez sa mi robili flaky a ja ze mam pokazenu pracku tak som volala opravara a ten povedal ze to je avivaz!!!!!!!!!!! -lenor,silan tieto dva su najhorsie bo vraj su moc masne a zle sa rospustaju .....

bubu62
2. jan 2018

ja poznam super ekologicku firmu a mastne flaky ma v malicku.