Mať dieťa je jednoduché

junovka
2. júl 2008

STE PRIPRAVENI NA RODICOVSKE POVINNOSTI????

Ak chcete zistit, ci ste pripraveny/a na rodičovské povinnosti, riadte sa nasledovnymi pokynmi:
1a/zeny: Prvy krok v propravě na mateřství je jednoduchy.
Oblecte si zupan a na brucho si zaveste vrece s fazulkami.Noste ho 9 mesiacov a potom desatinu fazuli odoberte.
1b/ Muzi: V ramci priprav na otcovstvo zajdite do najblizsej drogerie, vysypte obsah penazenky na pult a povedzte predavacke, aby si vzala kolko chce.Potom zajdite do supermarketu a oznamte veducemu, ze si moze nechat od vasho zamestnavatela previest cely vas plat.

2. Aby ste si vyskusali, jako to bude vyzerat v noci, prechadzajte sa denne od 5 odpoludnia po obyvacke a na ramene při tom drzte mokru tasku o vahe 3 az 6 kg.O 22 si chodte lahnut, ale presne o polnoci vstante a pochodujte az do 1h rannej.Potom si nastavte budik na 3 h rano. Pretoze nezaspite, o 2 h vstante a dajte si panaka. O 2.45h urcite chodte do postele. Az zacne o 3 h zvonit budik, rychlo vyskocte, ale nerozsvěcujte.Do 4h spievajte uspavanku, potm budik nastavte na 5h. Vstante a spravte ranajky. Toto robte 5 rokov a tvarte sa veselo.

3.Vezmite melon a vydlabte z neho dren. Potom vnom vyvrtajte otvor o velkosti pingpong.lopticky, zaveste ho na spagat k stropu a rozkoliste. Vezmite misku s krupic.kasou a skuste ju po lyzickach dostat do melona. Musite však predstierat, ze ste lietadlo, t.z. ze by ste mali vrcat a robit lyzickou kruzive pohyby. Vytrvajte, pokal polovica kase nezmizne, a potom si zvysoka vylejte na nohavice. Pokial ste to zvladli, ste pripraveny na krmeni rocneho dietata. Aby ste sa prichystali na batola, pomazte pohovku nejakou pomazankou a vsetky zaclony zaspinte dzemom. Za radiátor hodte chlieb s maslom a niekolko mesiacov ho tam nechajte.

4.Obliekanie malych deti nie je také jednoduche, ako sa na prvy pohlad zda. K nacviku potrebujete chobotnicu a sietovanu tasku. Pokuste sa nastrkat chobotnicu do tasky tak, aby ziadne chapadlo neviselo von. Mate na to cele dopoludnie.

5. Zabudnite na spor.auto a kupte si combi. A nemyslite si, ze s nim budete moct parkovat před domom. S rod.autom sa totiž majitelia nemozu chvalit. Ak by ste chcěli vedet, jako to bude vyzerat, kupte kornutok cokol.zmrzliny a polozte ho do priehradky pod prístrojovu dosku. Potom do prehravaca strcte mincu, rozbite rodinne balenie coko susienok a drobky vysypte na zadne sedadlo .Nakoniec prejdite kapotu po oboch stranach hrablami. To by vari aj stacilo.

6. Nacvik prechadzky:oblecte sa a pol hodiny cakajte před WC.Potom vijdite před domove dvere, ale hned na to sa vratte. To iste zopakujte este 2x. Potm sa niekolkokrat prejdite k branke a zas spat k domu .Nakoniec vyjdite na chodník a 5 minut sa velmi pomaly prechadzajte. Podrobne preskumajte každý spacok, zuvačku, papir.vreckovku a mrtveho chrobaka., ktoreho najdete. Obcas sa par metrov vratte, a potom znova pokracujte dalej Vo chvili, ked vyvrátíte hlavu a zacnete kričat, ze uz to dalej nevydrzite ani minutu, ste pripraveny vziat dieta na prechadzku. Vyjavenych susedov si nevsimajte.

7. Bezte do supermarketu. Vezmite si so sebou, nieco co sa podoba preskolskemu dietatu. Idealna je dospela koza. Ak planujete viac deti, jedna koza nebude stacit. Vybavte si nakup na cely tyzden, bez toho, aby ste z nich nespustili oci. Uhradte vsetko, co zjedia, alebo znicia.

8. Naucte sa naspamat mena vsetkych postaviciek z dětských vecernickov.Matkom a Kubkom zacinajuc a Pufom a Mufom konciac .Az sa v kupeni pristihnete, ze si spievate zvodnu melodiu z večernička, budete na rodičovstvo pripraveny.

9. Vsetko co poviete, minimálně 5-krat zopakujte.

10. Este nez urobite konecne rozhodnutie, zajdite na navstevu k nějakým nestastnikom, ktori uz nejake deti maju. Preberte si s nimi chyby, ktorych sa podla vasho nazoru na vychove dopustili a vysvětlíte im, ako by mali postupovat. Nezabudnite si pohovořit o trpezlivosti a doslednosti, bez nich ziadny rodic nic nedosiahne. Navrhnite im, ako by mohli svoje deti naucit na nocnik, jest priborom, posluchat a chodit do postele bez odvravania. Vychutnajte si to, bude to totiž naposledy, kedy budete mat na vsetko odpověď.

Troska na rozveselenie 😀 😀 😀 😀 😀
Svata pravda 😉 🙂

petruci6
2. júl 2008

😀

sakura77
2. júl 2008

tak to je dobreeeeeeeeee 😀
a to tam este vsetko nebolo 😅

deina
2. júl 2008

Skvele. 😀 Ten bod treti, to veru sedi, s tym sa momentalne trapime. 😅

janulka7
2. júl 2008

😀

sestri
2. júl 2008

paráda... 😀 😀 😀

malaskoricka
2. júl 2008

😀 😀 nno ci pana😀

mywiel
2. júl 2008

Tak toto je uplna prca, uz sa tesiiiiim... 😀 😀

janka196
2. júl 2008

no to je cista pravda 😀 😀 😀 😀

mimkao
2. júl 2008

😀 😀 😀 😀 😀 jééééj, to bolo super.... 😀 😀 😀 😀 😀 Totálne prvadivé, kebyže to prečítam pred 4-mi rokmi.... 😒 🙄 😠 😀 Asi som bezdetnáááááá 😀 😀 😀 😀 😀

greta24
2. júl 2008

GENIALNE 😀 😵 😉 🙂 😲

petruci6
2. júl 2008

mimka ty mas 4d? 😕 wau,to by som si netrufla 😅

mimkao
2. júl 2008

petruci6... ani ja, po prečítaní tohto článku.... 😀 😀 😀
Ale hej, mám ich štyri... 😎

paska
2. júl 2008

😅 😀

petruci6
2. júl 2008

dole klobuk 🙂

ambret
2. júl 2008

To je krásné a hlavně pravdivé 😀 😀 😀

mimkao
2. júl 2008

petruci6, ďakujééém... 😉 😉 😉

mywiel
2. júl 2008

Mimkao tiez obdiv. 😉 🙂 😵

mimkao
2. júl 2008

mywiel, tiež ďakujem, a prajem ľahky pôrod. 😉 😉 😉 🙂

asitka
2. júl 2008

som sa fajn pobavila.. 😀 😀 😀

junovka
autor
2. júl 2008

...baby ja som to prvykrat citala, ked som cakala Timeiku, pred 7 rokmi a tak som sa z toho narehotala, az mi slzy tiekli a asi dva dni som mala nenormalne krce v bruchu 😀 😅 ....a teraz ked si to citam, ked mam 2 deti, tak duplovka 😀 😀 😀 😀

eraserhead
3. júl 2008

Paráda, chci dítě, okamžitě, kde ho seženu? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Je fakt, že i kvůli těmhle věcem se na dítě docela těším, i když asi až ho se ženou budeme mít (až se nám to konečně podaří) budu mluvit jinak 😀 No nic, jdu do drogerie a cestou zpátky v zelenině ukradnu meloun....

schwarzovka
3. júl 2008

moc dobré, hned mám lepší den...a nebo se mám bát až prcek povyroste? 😀

bublina7
3. júl 2008

Vtipné a pravdivé 😀 😀 😀

liviky
3. júl 2008

supéééér 😀
ještě že jsem to nečetla před 2roky,jsem cáklá dost na to abych to do každého detaijlu vyzkoušela 😀 ,teď mám reál a je to tááák 😀

elise
3. júl 2008

perfektné 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀

liliandax
3. júl 2008

😀 presne toto vsetko prave prezivame v skutocnosti 😀 😀

petruci6
3. júl 2008

mne sa najviac paci 4 a 7 😀

mtsl
3. júl 2008

je to skvelé a pravdivé, skoro som sa pocikala 😀

emily333
3. júl 2008

jeej super 😀

kisska
3. júl 2008

skvele 😀 , dalsie malickosti, co ma napadaju
- zacnu vam chutit preluhovane caje,
- nachadzate v kuchyni nedojedene porcie vlastneho jedla na ktore ste uz davno zabudli (aj ked to bol len natrety chleba 🙂 ),
- predplatne casopisu Zahradkar som vymenila za Dieta a Mama a ja,
- aj manzelove kosele vonaju detskou avivazou a ja pouzivam na sprchovanie detsky sampon J&J,
- sexi tricka som vymenila za take, v ktorych sa lahko dostanem k prsiam...
mate dalsie malickosti, ktore zmenili vasu domacnost? 😀