Máte celiakiu a ste tehotná?

valeri1
12. júl 2011

Práve som si na nete prečítala rôzne veci čo sa týka otehotnenia s celiakiou.Ja mám okrem celiakie aj intoleranciu BKM a tak by som sa chcela popýtať na Vaše skúsenosti.Pri prvom tehotenstve som mala problém otehotnieť kôli hyperprolaktinémii/vysoký prolaktín/,no nejako sa to podarilo.No počas tehotenstva sa mi začali veľké tráviace probémy a až po 4-roch rokoch trápenia a chudnutia/váha mi klesla na 39kg/155cm/ mi diagnostikovali celiakiu a intoleranciu BKM.No keby sme sa rozhodli pre druhé dieťa tak neviem čo od toho čakať.Keď sa mám priznať bojím sa do toho púšťať aby sa na mňa znovu niečo nenalepilo.Má niektorá z Vás skúsenosť ktorá by mi to trochu objasnila? 😖

stvura
12. júl 2011

Moja priatelka celiakicka ma dve deticky /6 a 3 rokov/. Prve tehotenstvo mala tazke (to este nemala zistenu celiakiu, zistili jej ju az pol rok po porode), no druhe ovela lepsie - kvoli jej drobnej a utlej postave ukoncene cisarskym rezom, no uplne v pohode. Mladsie dieta ma ako ona celiakiu (starsie nie), no kedze bola podchytena uplne v skorom stadiu uplne hranicnu. Preco sa bojis, ak dodrziavas stravovanie nemal by byt problem vynosit zdrave dietatko.

zuzikkaa
13. júl 2011

ja mam celiakiu od malicka a nebol problem ani otehotniet ani v tehotenstve...tvoje telo by uz malo byt "vycistene" od lepku cize kludne mozes mat babo a nestresuj 😉

cherryblossomgirl
14. júl 2011

suhlas so @zuzikkaa , ak si na diete, nemas sa coho bat. Tiez mam celiakiu, ziadny problem s otehotnenim, ani tehotenstvom. Na diete som asi 6 rokov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre