Máte doma deti aj zvieratká?

rusovcanka
18. feb 2008

Ahoj,je tu niekto, kto má doma detičky/dieťatko a aj zvieratká? Chcela by som sa podeliť o zážitky a skúsenosti drobcov a zvieracích kamarátov 😀

mirka414
18. feb 2008

ahoj my mame doma cele Zoo 😀 mame macku,ponika Tima,2 zajacikou.leonie zvieratka miluje.teraz uz spolu s dedkom sama chysta macicke zradlo.poda dedkovi misku,kde ma macka vodicku,papanicko v obchode ukazuje na sacok whiskas a s macickou su kamosky.je to nadherne...

rusovcanka
autor
18. feb 2008

Ahoj,tak to si moj clovek-my tiez mame zvierat viac,manzel si obcas aj pofrfle,ale mala ich vsetky zboznuje a poctivo pomaha pri ich krmeni,venceni,vymene pilín...Dokonca diriguje nasich psov a vzdy,ked dostanu zrat,mala musi byt pri tom a robi pozorovatelku 😀 Ma tri roky a myslim,ze spolocnost zvierat jej prospieva.

carmeny
18. feb 2008

Ahojte,

my máme doma tiež psíka - labradora Lea, je to úžasné plemeno k deťom. Malý má z neho preliezku a on drží chudáčik 🙂 občas ho psík vyváľa, ale inak super...

Potom máme papagája, chudáčik, ten je viac-menej od malého týraný 😀 dá sa chytať a nekúše, takže malý ho hocikedy schmatne a pučí ho, ale tak zatiaľ vždy moja záchranná akcia vyšla 🙂 takže žije 🙂

tilly
18. feb 2008

my máme psa, vlastne teraz dvoch, lebo susedove šteňa stále prebieha k nám a tí dostávajú od deciek zabrať, ale zvládajú to 😀

obaja sú zlatí retrívri
len ten malý stále skáče na deti a strháva im čiapky

carmeny
18. feb 2008

so šteniatkami máme zlé skúsenosti, oni majú dosť ostré zúbky, a stále kúšu, tak ale chvalabohu náš havo má už 2,6 roka, tak už sa to dá 🙂

otrivinkajanka
18. feb 2008

no my mame doma cely zverinec dvoch kanarikov,rybky,kanarsku dogu a dvoch yorksirov a najdu sa na dvore aj macky dcerku od malicka vediem k laske ku zvieratkam ma 21 mesiacov a velmi ich lubi ja som len za nech su deti v spolocnosti zvierat

rusovcanka
autor
18. feb 2008

otrivinjanka,ako to stihas?My mame dvoch psov,kocura,ktory sa k nam prakticky chodi len nazrat 😉 ,tri morske prasiatka a akvarko,v ktorom momentalne plava dost rybiciek-mnozia sa ako na beziacom pase 😀 a niekedy mam vycitky svedomia,ze sa vsetkym nasim "zverom" nestacim venovat tolko,kolko som sa venovala pred narodenim malej...navyse som teraz nastupila po rodicovskej dovolenke do prace a casu je este menej ☹

otrivinkajanka
18. feb 2008

rusovcanka ja som zatial na materskej tak to stiham v pohode vsetko rano nakrmit a poobede ked je pekne sme so psikmi vonku na dvore ale je pravda,ze uz na nich nemam tolko casu,ako ked som nemala malu ale snazim sa,aby som s nimi bola co najcastejsie a hlavne simonka sa stale pyta von za nimi

julia225
18. feb 2008

my mame psa.nieje najmladsi, tak uz potrebuje isty respect a uctu hlavne od deti ktore nema rad, ale malej nikdy nic neurobildokonca strazil ked bola mala a spavala v kociku...ked plakala stekal ako o nervy... 🙂 a ryby zlate... tie menime kazdy mesiac,lebo kapu od prejedenia 😅 😔 papa

tini
18. feb 2008

My mame takisto labradora ako Carmeny, sice ten nas je uz starsi pan, prave mal 7 rokov zaciatkom februara. Je z utulku, u nas je 2 roky a mame super vztah, ale musi vediet odkial-potial, maleho by rad olizoval a Alex mu naramne rad taha usi a pes vsetko strpi.
Ale samozrejme nikdy nie je dost ostrazitosti, niekde som citala, ze dieta nesmie napr. nikdy behat za psom, ale ma stat a volat psa k sebe, nech pes vie, ze dieta je dalsi 'nadriadeny' a nema mat oci vo vyske oci psa alebo nizsie, aj to dava psovi pocit nadriadenosti. Nema vyrusovat pri spanku a jedle, to je logicke 😉 vseobecne sa k detom doporucuje velke plemena, pretoze mali psici sa boja, ze im nemotorne-nesikovne dietatko ublizi.

kukona1
18. feb 2008

ja mám u rodičov psa a ten malú úplne zbožnuje,spolu jedávajú z misky-ked som to videla skoro maporazilo,odo mna malá nechcela jest a ked som to dala psovi,tak si zobrala svoju lyžičkua jedli spolu.a pes si zase zoberie od malej jest čokolvek-aj to čo by inokedy nezjedol 😀
ale sused má hadov,potkanov,ryby,chameleonov-vždy ked ideme k našim,tak najprv ide malá k susedom pozriet zvieratká a potom ide k dedovi a babe.Vobec ju to neodradilo že ju ten potkan pokúsal,alebo sa jej had omotal okolo ruky,ja sama sa bojím hadov,...

carmeny
18. feb 2008

🙂 a náš havo vždy beží popri malom a štuchne do neho, aby spadol a potom ho začne olizovať 🙂 sú to sviňuchy, ale zlaté..

kardia
18. feb 2008

Ja som ako dieťa (aj teraz mám rada) psov, mačky, vždy som snívala mať koňa, mávali sme škrečkov, korytnačku, psa.. a moje deti - čuduj sa svete - majú panický strach pred zvieratami. Najmä psy. Môže to byť akýkoľvek špunt, ledva po členky a ťahajú sa preč. Rada by som mala nejakého menšieho kľudného psíka, aby si zvykli, ale vydala som sa do rodiny, kde ku zvieratám nemajú vzťah. Možno je to dedičné 😅 . Myslíte, že najlepšie ako prekonať strach je mať zvieratko doma? No, len aby jeho opatera neostala len na mne.

pietra
18. feb 2008

tak sa pridavam k milovnikom zvierat, my mame doma dvoch hafanov, dve vodne korytnacky a v akvarku si plavcia aj rybky 🙂

kardia, starostlivost ostane urcite hlavne na tebe. Deti mas este male, aby sa mohli samostatne o zvieratka starat, budu vyzadovat dost tvojej pomoci a ak zvysok rodiny je bez vztahu ku zvieratkam, tak to bude na tebe.

jaduska
18. feb 2008

Keď sa narodila prvá dcérka, mali sme doma psíka. Dcérka ho "mučila", ale hoci bol už starý,bol veľmi kľudný a všetko poctivo znášal. Dokonca mám pocit, že on ju "naučil" loziť po štyroch. Ale nevýhodou bolo, že z neho boli všade chlpy a nestíhala som malej čistiť oblečenie.
Potom sme mali ešte aj korytnačku a škrečka, ale najväčšiu výdrž majú rybičky. Tiež však mám výčitky svedomia, že sa o nich nedokážem starať tak, ako treba (čistenie vody, filtra atď), ale asi máme nejaký odolný druh, lebo žijú už dosť dlho. Alebo si jednoducho zvykli... 😀
Naša staršia dcérka stále túži po mačičke, tak možno keď mladšia trochu podrastie, niečo jej zaobstaráme. Mačičku, alebo zajka. Psíka by som už do paneláku nezavrela.

susy
18. feb 2008

aj my mame dvoch malych psikov a je to parada ich pozorovat.vsetci traja si rozumia.a mozno o dva mesiace k nam pribudnu aj steniatka. 😀 . nuda na materskej 😎

bihan
19. feb 2008

Dobré zverince máte 😀 My sa často sťahujeme, takže by u nás neprešli zvieratá, ktoré sa nesmú brať do lietadla. Od MM som dostala minulý rok na narodeniny mačičku - krásne chlpatú, aby som mohla každý deň vysávať 😅 ale keďže sa Sára zatiaľ veľmi nepohybuje, väčšinou sa ignorujú ale už sa teším na tie naháňačky. 😀

rusovcanka
autor
19. feb 2008

jaduska,ja si nemyslim,ze by nejake male plemeno psika v panelaku trpelo.S tymi chlpmi je to fakt dost otravne,ale aj macicka bude plznut a mozes mi verit,ze upratovat budes tak isto 😀 Ale zase macicky maju vyhodu-nemusis sa kvoli nim ponahlat domov vyvencit ich.Len ak ti mozem poradit,treba ju hned od zaciatku vychovat,naucit,ze skrabat sa ma macacie skrabadlo a nie nabytok 😎 Inak zdemoluje cely byt a teraz nezvelicujem 😉

audreyd
19. feb 2008

ahojte, ja ako dieťa som milovala zvieratká všetkého druhu. ale ako sa nám narodil malý, mám k nim veľký rešpekt. svokrovci majú veľkého psa a keď mal malý asi tri mesiace, svokor doslova strčil malého pred čumák tomu psiskovi a malý sa strašne preľakol, začal kričať a triasť sa, čo sa tak zľakol, a ja s ním! odvtedy sa malý strašne bojí zverov akéhokoľvek druhu a uteká od nich. neviem, čo ho to napadlo (môjho svokra), on je vo všeobecnosti dosť divný... takže podľa mňa trebva deti a zvieratká zoznamovať veľmi opatrne. tiež ich nenechávať samych, neviete, čo môže malé dieťa spraviť zvieraťu a hlavne, ako to zviera zareaguje! stávajú sa všelijaké prípady aj u dlhodobo domácich miláčikoch, ktoré s deťmi veľmi dobre vychádzajú... toľko moja skúsenosť...

pietra
19. feb 2008

audreyd - len niekedy ta prilisna opatrnost vedie skor k strachu dietata 😉 moja skusenost je zas taka, ze ked sa rodic boji, bude sa bat aj dieta.

v byte netrpi ani velky pes, ked sa mu majitel venuje 😉 nam vsetci vraveli, ze psov trapime, ked ich mame v byte a ja zas hovorim, ze nasi psi sa maju lepsie ako vacsina hafanov pri dome. Ved sme s nimi robili niekolkohodinove prechadzky, od jari do jesene chodievali pravidelne na celodenne tury, obaja maju vycvik (prekazky ich nenormalne bavia), jeden z nich dokonca zachranarske skusky. Trochu som sa bala, ci bude na nich cas, ked sa mala narodi. A cas veru je, ved aj s nou chodim von, tak zoberiem aj hafanov
a chlpy? ano, z mensieho chlpy su, velky je airedale, cize plemeno, ktore neplzne

rusovcanka
autor
19. feb 2008

pietra,airdelskeho teriera som nevidela,ani nepamatam,nejako vymizli ☹ Ja osobne by som teriera nechcela,pretoze mi nevyhovuje ich temperament-radsej mam kludnych,flegmatickych psov 😀 ,ale airdel je krasny!

audreyd
19. feb 2008

pietra, lenže ja nemám strach, ako som písala, ja práveže zvieratká môžem 🙂 ten šok som mu nespôsobila ja...

pietra
19. feb 2008

rusovcanka, my mame nejakeho kludneho jedinca 😉 samozrejme, ze je temperamentny, ale nie v takej miere, ako som od airedala cakala. Manzelovi to vsak vyhovuje, lebo nie je taky pojaseny a lahsie sa s nim pracuje

audreyd - sama si napisala, ze odkedy sa maly narodil, mas pred zvieratkami respekt, to pre mna znamena nieco ako obavu. ale ved je to jedno. Tvoj svokor to urcite nemyslel zle, aj ked mozno zoznamovanie vnucika s hafanom urobil trosku rychlo. Neviem, ako si reagovala, lebo z tvojho opisu, neviem, ci si sa len zlakla spolu so syncekom, alebo zacala s nim kricat. Kazdopadne, ak si nad tym nehodila rukou, zacala pripadne nadavat svokrovi, mohla si zafixovat v malom rovnicu zviera = dovod na strach 😉

audreyd
19. feb 2008

rešpekt mám, ale strach nie... môj svokor nie je normálny, ale to je o inom. nezačala som kričať, ani nič podobné. ale to je jedno... radšej počkám, kedy si malý nájde svoju cestu k zvieratkám 🙂

jankajs
19. feb 2008

Ahojte milovníčky zvieratiek, tak ja mám podobný problém. Čakáme drobčeka a máme dva psy - 3 r. fenku zlatého retrievera - to je také všeobecné lízatko každého, kto prejde okolo, takže tam sa nebojím - len ju bude treba mierniť v nadmerných prejavoch lásky 😝 . No a ten druhý zver je 2 r. čuvač, tiež jašo maznavý, ktorý na nás od radosti vyskakuje, štípe nás za nohy, tuľká sa pod pazuchu, ale inak je to typický neohrozený strážca. Proste berie na vedomie len mňa a manžu. Svokor ho upláca párkami, tak sa mu nechá aj poškrabkať, ale svokra ho nemá rada /keď bol šteňa, brala naň palicu-keď si myslela, že ju nevidím/ a on ju z duše nenávidí. Rovnako aj jej dcéry, ktoré tam chodia. Tie by najradšej ani nepustil do dvora. Ich deti tiež nemusí, poza chrbát mu robili zle, až kým som na ne nepoužila "ručnú" metódu. Tak mám teraz celkom mindráky, ako toho bieleho medveďa zoznámiť so špuntom. Budeme spolu chodiť na prechádzky s kočíkom, ale keď malý bude cupkať, tak neviem... nechcem, aby boli izolovaní, pes musí vedieť, že to nové čudo je člen rodiny, len aby mu neublížil, hoci aj nechtiac. Máte niekto skúsenosť s veľkým strážnym psom a malým dieťaťom?

Keď fenka mala šteniatka, a boli trošku väčšie, nechali sme ich spolu na dvore - pod naším dozorom. Tam sa prejavil ako veľký gavalier, dával pozor, no a tie skoky, aby malých nepripučil... keď šiel ponad ne 🙂 . Tak asi nebude až taký truľo. Fakt neviem. Drahý mu moc neverí... Ach jo ☹

rusovcanka
autor
19. feb 2008

jankajs,my máme vlčiaka a poviem ti,je to dosť fuška,dať pozor,aby malú nezhodil-keď sa rozbehne,nepozerá naľavo,napravo,len letí ako blesk...malá má tri roky a v poslednej dobe to sama vyriešila tak,že sa ma na dvore stále drží za ruku alebo povie "Dusty lahni",pes si ľahne a ona sa môže kľudne hrať 😀 Viem,že by jej naschvál neublížil,ale už ju pár krát zhodil a ona je v jeho prítomnosti veľmi obozretná.Takže len dúfam,že keď malá podrastie a pes zostarne,bude tých garambolov menej 😉

jankajs
19. feb 2008

Veď práve, už aj mňa ide koľkokrát prehodiť, keď začne vyskakovať /vie, že to má zakázané, ale stále skúša/.Raz mi tak podrazil nohy, že som sa našla na zadku (a to nie som žiadna mušia váha 😀 ).
Keď bude drobec väčší, v zime čuvíka môžem zapriahnuť do sánok. Len či budem za ním vládať 😀 😀 😀 pretože jeho poslušnosť má veľmi ďaleko od tej vlčiakovskej. Pred 14. rokmi som mala NO,spravili sme skúšky a poslúchal aj na posunky, bol fakt dokonalý. Retrieverka je tiež dobre vycvičená, takže to by mohlo fungovať ako u Vás. Dík za tip. 😵

sveva
19. feb 2008

Ahojte baby aj my máme doma psíka. (Kavalier) Už sa začína malej báť, poslušne drží kým ho ona ťahá, ale keď má toho dosť tak sa pred ňou skryje. 😉

rusovcanka
autor
19. feb 2008

sveva,pozor na to, lebo sa moze stat,ze havo jedneho dna strati trpezlivost a skor,ako stihnes zasiahnut,malu kusne.Nechcem ta strasit,ale nemala by si malej dovolit,aby mu robila zle a VZDY ich sleduj,aby sa nieco nestalo 😀 Istota je gulomet 😉

jankajs
19. feb 2008

Tak, tak. Nenechať dieťa a psa bez dozoru, hoci by to bola čivava. Nemusí ho ani rafnúť, no stačí, keď pes naznačí výpad, vycerí zuby a štekne a dieťa je na mraky. Ale čo poznám kavalierku u kamošky, tá by si od detí nechala vytrhnúť pomaly aj uši... asi záleží aj od plemena a fenky sú predsa trošku jemnejšie a majú viac trpezlivosti s ľudským mláďaťom. 😉