Máte doma deti aj zvieratká?

rusovcanka
18. feb 2008

Ahoj,je tu niekto, kto má doma detičky/dieťatko a aj zvieratká? Chcela by som sa podeliť o zážitky a skúsenosti drobcov a zvieracích kamarátov 😀

janocka
3. dec 2009

marianne • 1d • Dnes o 15:17
Caute vsetky,
chcela by som sa vas spytat, co si myslite o zvieratku ako napr.vianocny darcek pre 2,5rocne dieta.Teraz nemam na mysli psika, ale nieco co je v uzavretom priestore napr.rybky, vtacik, korytnacka a pod.Moja dcera by sa tomu urcite potesila, len neviem ako by to pokracovalo dalej, ci by ju to bavilo aj neskor pripadne ake su tam mozne rizika atd.Ak by ste mi napisali z vlasnej skusenosti ak mate nejake zvieratko, budem rada.

jaaty • 1d • Dnes o 15:23
OSobne si myslím, že by ju to chvíľočku bavilo ale nie na dlho. Tak ako hračky - bavia dieťatko chvíľu, potom nezáujem a keď ich schováš a počase vytiahneš -opäť potešia. Takže otázkou je, prečo jej chceš kúpiť rybičky - aby občas potešili -keď sa na ne pozrie OK, čo sa týa starostlivosti o ne - určite len na chvíľku. Ja by som našej Hanke ešte zvieratko nekúpila, hoci teraz sú už 2 mesiace najobľúbenejšie plyšáky psov a mačiek -okrem mojkania s nimi spinká, atď.... myslím, že je to ešte skoro -s vtáčikom ani korytnačkou sa nepomojká a niečo na čo sa môže len pozerať -no to by ju nebavilo 😉

veronikapp • 2d • Dnes o 16:07
Este ked som bola ja mala, mama nam , mne a bratovi, kupila andulku. Tiez sme ju dostali na Vianoce, v peknej velkej klietke. Samozrejme, boli sme este male deti, tak sme sa o nu velmi nestarali my. Starala sa o nu mama a my sme jej pomahali. Preto si myslim ze je to pekny darcek. Dieta si buduje vztah k zvieratam a postupne so on zacne starat samo.
Malo to ale 1 velku nevyhodu ☹ , po case som sa stala alergicka na vtaciky a ,vtedy uz asi 3 v poradi, sme museli dat prec. To bolo placu!

Ale kazdopadne ja som za

mirka1308
3. dec 2009

Marianne
myslím, že s takou korytnačkou nič nepokazíš ale psíka či mačku by som nekupovala 😔
najviac starostí by si mala ty, a kým malého psíka naučíš venčiť a pod. - no dá to zabrať 😀 😀
My máme od februára psíka, aj som mala na začiatku 2 týždne dovolenku, lebo trebalo aby si zvykal byť doma aj sám a to sa zo dňa na deň nenaučí ☹
mala som strach, že bude zavýjať alebo niečo doma demolovať-veď šteniatka sa samé nudia, ale klop,klop nič také sa našťastie nedialo 😀
Nali sme aj andulky-ale tie malé mrchy narobia dosť neporiadok, lebo lietajú z klietky períčka a aj keď zaobkali, tak to proso bolo všade 😠 a keď sme sa presťahovali, dala som ich kolegyni, lebo jej deti pišťali a nevedela, ako dlho ich to bude držať 😀 zatiaľ je to OK, no už im dvaja umreli 😔 😀 😀

titkovamiriam
3. dec 2009

myslim si ze kazde zviera je super - samozrejme vo veku 2,5 roka je jasne ze sa este chvilu o zviera budes starat ty.my sme vzdy mali doma niake-psa,papagaje,morske prasiatka,skrecky,rybky-dnes je to pes,rybky a potkan

saska.t
3. dec 2009

jaj nasa mala zije od narodenia s dvoma psami a super lubkaju sa nadovsetko 😀 akurat my so sestrou sme boli alergicke na papagaje a Dr. nas upozornila ze oni maju v peri akysi prach z ktoreho su deticky stale chore a my sme boli toho zivim dokazom, akonahle sme ho dali prec bolo po problemoch, takze to by som malej nekupila 😅

tatolu
3. dec 2009

My sme mali doma v byte možno skoro všetko. Veľmi som chcela psíka, naši mi kúpili rybyčky, mali sme aj morské prasiatka, činčilu, škrečky, korelu, na balkone slimáky, pod postelou lienky 😉, no nakoniec som predsa len mala aj psíka 🤐
Najmenej roboty sa mi zdalo, že je so psíkom a bolo po ňom aj najmenej pachu. To je moja skúsenosť. Nevýhoda, je že keď sme niekde išli ďalej, vždy sme ho brali so sebou. Teda auto problém nebol, horšie bolo ísť niekde, kde so psíkom nie sú stotožnení 😔
Ale možno ani tá korytnačka nie je zlá myšlienka, iba myslím, že susedia vraveli, že v zime im spí 😔

titkovamiriam
3. dec 2009

Suchozemske korytnacky treba zazimovat aspon na dva mesiace do debnicky ako muskaty 😀 ,ale skusenost s nimi nemam .

katka.m
5. dec 2009

Starostlivosť o korytnačky je jednoduchá, treba ich skutočne zimovať, ale okrem rybičiek sú asi v tomto veku najvhodnejšie 🙂

reisi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
etnicka
6. dec 2009

My mame teraz 7 psikov a nas syncek je z nich nadseny a aj oni ho velmi lubia. Podla mna psik je najlepsie zvieratko pre dieta, samozrejme starat sa on musia najprv rodicia a postupne dieta postupne, ked vyrastie. Psik je super v tom, ze je velmi verny a oddany a necha so sebou robit hocico. Podotykam, ze mame obrovsky pozemok, psikov nemame v byte. V byte sme mavali 3 a bol to trochu zaberak 😅

bihan
6. dec 2009

Zvieratká a deti sú super kombinácia, nech je to akékoľvek zvieratko (aj keď ja mám radšej tie väčšie s možnosťou hladkania, než korytnačky a rybky). Dieťa sa so zvieratkom učí zodpovednosti a výchove, aj keď drvivá väčšina starostlivosti v tomto veku ostáva na rodičoch.
My máme mačičku, ktorú sme kúpili ešte kým sa malá narodila a teraz je Sára nosí s MM granule, dáva piť, češe ju, hrá sa s ňou.

sue
6. dec 2009

My zvery nemáme, lebo jednak máme šialene malý byt a jednak v ňom nikdy nie sme... a to mi pripadaá ako veľké svinstvo kúpiť si zvieratko a potom s ním nebyť... ale všetci rodinní príslušníci zvieratká majú a Macik ich zbožňuje 😵

wild.horses
9. máj 2010

mozno ma niektore z vas ukamenuje, ked poviem, ze mame styroch anglickych bulerierov a maly je s nimi totalny kamos a oni s nim. Uz asi nikdy nebudem chovat ine plemeno.
ta najstarsia ma rakovinu a DDD, casto jej nebyva najlepsie, ale ked maly zacal lozit, zrejme vycitila, ze si nie je celkom isty a stale mu bola za chrbtom, aby na nu mohol padat a opierat sa. Kto neuvidi, neuveri 🙂 Momentalne ma maly fazu stipania a to si teda havkacky s nim uziju. Rozozna ich aj podla mena, vie ukazat na honey alebo na babou a hovori im ha a ba, innis zatial nevie povedat. 😉
Nikdy ich vsak nenechavame bez dozoru. Svojich psov mam rada, ale su to psy a tak to aj ostane 😉
Dnes mu chceme kupit kanarika, lebo z neho zrejme vyrastie ornitolog. Len co sa rano zobudi, uz ukazuje na strechu oproti, ze aaa a hlada vrany, co tam hniezdia.

berika
17. máj 2010

ukamenovanie sa nekoná, my máme doma tieť bulteriéra a 2 ročnú dcérku. psa sme kúpili keď nám malá začala chodiť a je z nich nerozlučná dvojica. Náš Vilko miluje nie len naše dieťa, ke´d nám príde detská návšteva, dobreže dvere nevyvalí tak rád by prišiel dnu k nim. Bez dozoru ich nechávam bez problémov - ak ich aspoň počujem. aj na dvore, aj v dome. On je moja aupairka keď to nutne potrebuje. A aj keď mu nechutí žrádlo, dcérke z rúk zje všetko, tak mu ona dáva často jesť. Nebojím sa že ju kusne, ani na ňu neskáče. A keď malá raňajkuje napríklad v kresle, pes k nej príde, postaví sa a čaká či náhodou niečo dostane, ale sám by jej jedlo nikdy nezobral, hoci ani masko. a ešte dodávam, že na tieto veci sme ho ani moc nemuseli učiť, tento rešpekt má odkedy ho máme. A ešte 1 doležitá vec, keď ho manžel bol kupovať, jednoznačne vyberal toho najkludnejšieho a najprítulnejšieho. Okrem toho ho nosíme veľa behať (nie prechádzať) aby sa zbavil nadbytočnej energie, ktorej má hodne.

luppita
10. jún 2010

Pridam sa aj ja, nevie co mam robit s nasou fenkou, mame yorkiho, je suprovska, vychovana... ale maleho nemusi, nic mu zatial nespravila, ale uteka od neho kade lahsie, len ked o nej hovorime ,, kde je havo,, zacne sa triast jak sialena, jak keby bolo doma -30stupnov, nikdy jej nic nespravil a ona ma z neho neskutocny stres, raz za cas ju donutim, aby k nam prisla, ked mam maleho pri sebe, aby si ju kukol aj z blizka, ale hotova je ,trase sa, sklopene uci, chost niekede v .... zastrceny) 🙂 Pritom drobec ju zboznuje, prve slovo co povedal bolo jej meno, Kiara.
Krpec sa uz vie postavit o sedacku a stavia sa s tym ze krici kiara a smeruje k tej sedacke kde ona sedi, jak ho zbata, normalne panika a nevie kadial ujst najrychlejsie....
Nemate niekto niaku radu, co s nou mam robit? Bojim sa ich aj nechavat samych, co ak by jej svihlo uplne ☹

tepka
5. máj 2011

@carmeny Ježíš to je teda super... 😅 ja zase neviem ako to bude z našim ked sa malé narodí mám aj obavy ☹ je to maznák naše prvé bábo deti moc v láske nemá bojí sa ich veľmi a ked už k nemu dojdu aj zavrčí takže sa ho bojím nechávať v blízkosti detí pre istotu... 😒 a teraz mám obavy ako to bude či si zvykne vôbec netuším ale máme ho radi a nechceli by sme ho dať preč to nie...má niekdo neaké rady????

tepka
5. máj 2011

@wild.horses super a naši mali staforda že bojové plemeno 😒 a to bol k deťom neskutočný nechal si všetko robiť od segry bol ako jej surodenec super psík len škoda že musel odísť tak skoro mal rakovinu a nemal ani 3 roky a museli ho dať utratiť ☹ taka škoda..zase náš psík jazvečík miešany sa deťom vyhýba strašne sa ich bojí a preto sa aj bráni..vôbec neviem ako ho naučiť ked budeme mať aby som nemusela dávať pozor či mu dačo neurobí 😒

wild.horses
5. máj 2011

@tepka niekedy je to uz zakodovane v povahe psa (slabsie povahy). Nasa Honey napr. tiez nemala rada cudzie deti, bala sa ich, lebo jej raz ublizili, no nikdy nevrcala ani nic podobne. Ked sa mini D narodil, vsetky ho prijali ako noveho clena svorky a teraz aj Honey moze byt v spolocnosti inych cudzich deti absolutne bez problemov. Kamaratkin rocny syn jej minule skoro vypichol oci a valal sa po nej a ona len lezala a uzivala si to.
Jedine, co mozem poradit, je od zaciatku zoznamit mimi so psikom a proste spravat sa ako obycajne. Snazit sa, aby mal psik s dietatkom len alebo co najviac pozitivnych skusenosti a nespustit u neho ziarlivost.

Od toho posledneho mojho prispevku nam do domacnosti pribudlo akvarko s rybickami, ktore maly kazdy druhy den krmi a kanariky, ktore dnes zniesli uz stvrte vajicko! 😉

tepka
5. máj 2011

super...no uvidíme ako si zvykne no..ja neviem aku má skusenosť kedže sme ho našli vyhodeného v 7 mes.ako šteniatko...ale ked vidí že ide k nemu dieťa skrčí uši aj chvost stiahne a beží...no náš už skoro uhryzol jedno dievčatko preto neviem ako to bude 😒

tepka
11. aug 2012

@julia225 tovj pes nema rad deti náš tiež malu len trpí sa mi zda a dnes do nej skočil ked k nemu išla ked si hryzol tyčinku veľmi sme sa vyľakali neviem čo robiť teraz mu už neverím ☹ bojím sa ako to vyriešiť??? ☹

pectore
26. aug 2012

Ahojte. Dlhu dobu som rozmyslala ake zvieratko si zaobstarat...kedze mam rok a pol stare dievcatko. Psik by bol super, ale stareho nechcem a stena kym clovek vychova..no da to zabrat....uz som psika takto vychovavala a chvilu to trva kym sa nauci na hygienu. Pri tak malom dietati vsak chodit kazdu chvilu von, alebo utierat mlacky po celom byte... no skratka dost roboty je pri dietati aj bez psa....mozno ked bude starsia a bude pomahat.... no myslienky na zvieratko som sa nechcela vzdat...tak som zvolila macicky. Su to cistotne zvieratka , ktore chodia na svoj zachodik. Nerobia doma hluk ked zostanu same a neobtazuju tym susedov. Je pravda ze uplne bez vychovy to zas nejde. Ale naucila som ich ze ked zasustim s novinami tak prestanu s akoukolvek nekalou cinostou.... 😉 ...mala je snich nadsena. Natahuje ich a oni sa zo zaciatku sice skryvali ale teraz sa nechaju hladkat a dvihat.... Ucisa citu a erspektu k zivemu tvoru. A o to mi aj slo aby mala podnety a budovala si vztahy aj s inymi zivymi tvormi . Pridam aj foto nasich dvoch chlpatych nezbednikov