Máte doma deti aj zvieratká?

rusovcanka
18. feb 2008

Ahoj,je tu niekto, kto má doma detičky/dieťatko a aj zvieratká? Chcela by som sa podeliť o zážitky a skúsenosti drobcov a zvieracích kamarátov 😀

rusovcanka
autor
19. feb 2008

jankajs,podla mna zalezi hlavne na povahe psa,ja mam fenku-orieška,ma asi 30 cm v kohutiku a ta pred malou radsej vzdy utiekla,lebo vedela,ze ju nemoze kusnut-ona totiz nema rada nikoho,len mna,seba a susedovho psa 😀 Nasho vlciaka komanduje a celkovo sa s nikym nekamarati-je to absolutna introvertka 😎 Mala ju zo zaciatku nahanala,ale uz si zvykla a ani sa nesnazi pohladit ju.

pietra
19. feb 2008

ja som si vzdy hovorila, ze nasich psov dokonale poznam, airedale poblazneny jaso, oriesok maly nervak. Pri tom mensom som sa bala, ako bude na babo reagovat. A vysledok - obaja sa pri malej spravaju s rozvahou, airedale neposkakuje, v jej blizkosti dokonca spomaluje 😀 a z toho mensieho sa stal celodenny asistent - kontroluje, ci spravne menim plienku, si spravne krmim, volal ma, ked mala plakala a ked sa moze dostat ku nej, ide si chvostik uvrtiet a snazi sa jej dat "pusinku" 😵

jaduska
19. feb 2008

Baby je pravda, že ak sa tým psom venujete, tak netrpia ani v paneláku. Určite menej ako nejaký hafan, čo je celý život priviazaný pri búde na dvore. Ja som psíka nechcela preto, lebo keď sme mali toho nášho, tak sme boli doma samí dospelí pracujúci ľudia, ráno sme odišli, večer prišli, pes bol celé dni sám a vonku sa nám tiež veľmi nechcelo chodiť, tak preto. Proti psom v paneláku nemám nič, ak je o nich riadne postarané. 🙂
A tú mačičku kúpim staršej dcérke až vtedy, keď bude vedieť vysávať 😀 😀 😀 (teda dcérka,nie mačka)

rusovcanka
autor
19. feb 2008

jaduska,máš to dobre premyslené 😀 😀

dada2007
19. feb 2008

ahote...
malá zatiaľ naše zvieratká až tak nevníma, ale tiež máme menší zverinec a to jednu fretku, štyroch pavúkov, niekoľko desiatok cvrčkov a u našich na dedine nechýbajú havkovia a andulky...Dúfam, že malá bude mať kladný vzťah k zvieratkám, nedude sa ich báť a bude s nimi kamoška... 😉

pietra
19. feb 2008

dada, tych cvrckov mate ako milacikov?

pietra
19. feb 2008

jaduska, veru, dobre premyslene, ale keby sa aj ta macka naucila vysavat, nebolo by zle 😉 😀

dada2007
19. feb 2008

pietra 😀 😀 😀 Niééééé! To je potrava pre tých pavúkov, ale poviem ti, aj oni zaberajú priestor v byte... 😉
Ten zverinec, to je proste manželov sen!! Snívame o tom, že keď budeme raz na dedine, v domčeku, tak retríver na 100%...teraz sa však môj mužíček snaží presvedčiť ma o kúpe hada a škorpiónov.... 🙄 🙄 🙄 to snáď hádam nie... 🤐 🤐 🤐

rusovcanka
autor
19. feb 2008

dada2007,ja mam rada všetky zvieratá(okrem pijavíc-brrr),ale asi by som namala odvahu mat v jednom byte malé bábo a hady a už vôbec nie škorpióny 😉 Jeden nikdy nevie 😅

pietra
19. feb 2008

dada, som sa cudovala, lebo cvrckov obcas pouzijeme ako krmivo pre korytnacku. Ale jeden nikdy nevie, co vsetko moze byt milacikom, preto som ich nechcela hned nazvat krmivom 😀
inak aj moj muz chce hada, konkretne uzovku cervenu, ale ja hada doma nechcem. Staci mi ich poobdivovat v chovatelskych

dada2007
19. feb 2008

naši známy majú hada a majú deti-dvoch chlapcov vo veku 10 a 7 a zvládajú to v poho...On je zavretý(ten had)vo svojom terárku, chlapci vedia, že ho nesmú vyberať a ani mu otvárať dvere....skôr by som prijala toho hada ako tých škorpiónov....aj keď po pravde, tie pavúky bol zo začiatku riadny šok. Ja osobne sa ich nebojím, nie sú mi ani nepríjemný...ale pavúky??? 😖 😖 To čo už je za domáce zvieratko??? Fretka je v poho, zahráš sa s ňou, vyblázniš, ideš na prechádzku....ale s pavúkom čo?? no nič... 😀 😀 😀

jaduska
19. feb 2008

Rusovcanka, pietra, viete ako dlho som musela rozmýšľať, kým som to vymyslela??? 😀
Ale dcérka skonštatovala, že keď Liluška vyrastie (mladšia dcéra), tak až potom bude chcieť mačičku 😝

rusovcanka
autor
20. feb 2008

jaduska,tak to ti gratulujem,máš inteligentnú dcérku(určite je po mamine 😀 😀 😀)

sveva
20. feb 2008

No čo sa týka Oskara (pes) on je dosť mierumilovný, sestra má 2 dievky a on vyrastal s nimi. Na začiatku malú úplne ignoroval a teraz sa s ňou hrá, ale vždy som pri nich. No proste musím mať malú pod dohľadom, lebo ona je ako čertík. 😀

mouse
20. feb 2008

Nasa fenka miluje deticky, stopercentne ich poslucha a je pri nich uplne nezna, len sa vyvali a necha sa skrabkat, obcas pusinkuje, ale nikdy na dieta nevylozila packu. Inak je to riadna 34 kilova obluda.. Raz som s nou bola v detskom domove, tak bola medzi detmi vo svojom zivle a nakoniec, ked sa atmosfera uvolnila, tak sa s nimi nahanala, hrala a stale davala velky pozor, aby niektore nezhodila.

elise
20. feb 2008

my máme doma kocúrika cica atan má ž 6 rokov, k amalému sa správa trpezlivo nikdy k nemu nevliezol do postielky ani muneublýžil, malý ho vie aj sám nakrmiť (samozrejme že s našou pomocou) čo na tom že sú občas chlpy s kožúška ale je to super mať doma zvieratko len odporúčan

jaduska
20. feb 2008

rusovcanka no po kom inom 😀 po ockovi krásna a po maminke múúúúúúúdra (niekedy až priveľmi)

Inak aj psychológovia odporúčajú, aby deti vyrastali s nejakým zvieratkom 😉

miriam31
22. feb 2008

Konkretne sa v nasej domacnosti ziadne zviera nenachadza/chvala bohu/je to predsa len byt nie som zastancom toho ze zvierata patra do bytu.Ale svokrovci maju v byte psa.V maji cakame babo a ja urcite nedovolim aby sa dieta aspon v prvych mesiacoch stretavalo so psom.Neviem ako to vyriesim kedze svokrovci byvaju hned za rohom.Jednoducho sa bojim aby dieta od psa nic nechytilo je sice ockovany,ale clovek nikdy nevie.A taktiez uz par krat skocil do cloveka.Budem mat s tym,problem...

alami
22. feb 2008

Baby, poraďte. Ja som nijaké zviera nikdy nemala, nejak k tomu nemám moc vzťah. Ale presťahovali sme sa na dedinu a keďže sú za domom polia, bála som sa myší. Zohnala som si mačiatko.Býva von, alebo si môže vojsť do kotolne. Ale syn si ju oblúbil, chytá ju, hladká...Zatial sme ju neočkovali, už som sa jej chcela aj zbaviť, lebo mi viackrát vyskočila na kočík a to ma naštvalo. ale minule chytila potkana!!!!! fúúúúj! A lepšia mačka ako potkan! Tak si ju asi nechám. Bojím sa aby od nej deti nepochoreli. ak ju dám zaočkovať (hoci bude naďalej von chytať myši a potkany), myslíte, že deti od nej nepochorejú? A čo mám robiť, aby mi neskákala na kočík? Lebo to si teraz nemôžem nechať ani malého spať na záhrade. Poraďte ☹

janver
22. feb 2008

čaute baby, čítala som tu rôzne zverince, ale nikde som nečítala ten náš. Máme 6 oviec+jedno jahniatko, kopec sliepok a kačíc a dvoch amerických bulldogov na stráženie. Samozrejme, dieťa by som ani s jedným z nich nenechala nikdy osamote.....

pietra
22. feb 2008

alami, urcite ju nechaj zaockovat a veterinar ti aj poradi, proti comu a co vsetko okrem ockovania. Psy sa napr. aj odcervuju, neviem, ako to je pri mackach. a pri kociku by som skusila pouzit sietku proti hmyzu, tak sa jej bude zle na kocik vyskakovat. Ale samozrejme kym to nepochopi, nenechavat kocik bez dozoru vonku.

janver, jeeej ovecky. To musi byt pekne. Ale tu starostlivost ti nezavidim

miriam - samozrejme, ze kazdy mame k zvieratam iny postoj, ale myslim, ze tym, ze budes v prvych mesiacoch eliminovat (resp. uplne zabranis) stretavanie psa a dietatka, urobis viac skody. Nezvyknu si na seba a to v buducnosti bude prinasat viacere problemy. Lepsie by bolo najst nejaky kompromis 😉

emjee
26. jan 2009

sendi • 1d • Dnes o 12:37
ahojte,chcem sa spytat,co si myslite o zvieratkach a detoch.ja zboznujem zvierata a chcem,aby si sebastian zvykol a bol zodpovedny a tak.este je maly ale asi ked bude mat 2roky by som chcela kupit nejakeho hlodavca.aby sa naucil ze o zviera sa treba aj starat.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:40
hlodavca kup mu potkana ,najstarsi si kupil a marek sa ide z neho zblaznit aj som tu temu zalozila.je to nenarocne cistotne a mudre zvieratko,uz sme doma mali aj skrecky,morcata-psy mame stale.

sendi • 1d • Dnes o 12:42
ahoj,ja viem,predtym som mala 2och potkanov a nemozem sa stazovat.ale manzel o potkanovi nechce ani pocut,tak som rozmyslala nad morcatom,tak uvidim,len sa bojim,aby nedostal alergiu

bodka13 • 2d • Dnes o 12:42
ahoj,aj my máme radi zvieratká a keď mal mladší syn 2 roky kúpili sme psíka ale tá starostlivosť je hlavne na nás-rodičoch
aj teraz keď má starší syn skoro 9 rokov nám starostí neubudlo

a čo sa týka nejakého ďalšieho zvieratka...som viac za nie

myslím že tvoj synček toho hlodavca bude brať ako živú plyšovú hračku,v lepšom prípade ho bude chcieť stále krmiť

lilu18 • 1d • Dnes o 12:45
a my mame papoucha a mala by ho stale krmila fakt je ako plysak,to decka bavi

sendi • 1d • Dnes o 12:46
no,psika mame,aj macku-ale to su vonku,ale kedze ja zboznujem hlodavce,chcela by som jedneho.viem,ze maly sa onho este nebude tak starat,ale chcem ho od malicka ucit k zodpovednosti.lebo nemam rada deti,ktore sa k zvieratam spravaju otrasne,som nato alergicka.kolko krat sa nezdrzim a zacnem kricat na ulici na deti-uz vacsie ked vidim ako biju psa alebo sa k nemu spravaju hrozne.nechapem to

lilu18 • 1d • Dnes o 12:49
vychovava ulica

otrivinkajanka • 1d • Dnes o 12:49
Ahojky my mame troch psov dve macky vtakov a rybky dcerka je na zvieratka zvyknuta od narodenia macicky mame v dome a spavaju s nou v postielke zboznuje ich a stara sa o ne ako o babiky
dieta by malo mat nejake zviera nech sa uci onho starat a byt zodpovedny

barborenka • 1d • Dnes o 12:50
sendi aj ja som sa rozhodla ze kupime malej psika aj ked byvame na byte,chcem aby sa ucila od mala trosku zodpovednosti,je mi jasne ze starostlivost bude na mne ale ona to bude vidiet a nauci sa chovat k zvieratam

sendi • 1d • Dnes o 12:51
presne,aj si to myslim!!!a aj ked manzel je proti tomu,aj tak kupim.donesiem ho domov a uz nemoze nic robit. ved on si zvykne.a aj sebastian,verim tomu.len aby nemal alergiu!!!

barborenka • 1d • Dnes o 12:55
aj moj bol proti ale ja som si ho zajednala aj bez jeho suhlasu,teraz ked sme ich boli pozriet tak videl aka bola mala z nich hotova tak povolil,takze za necely mesiac nam pribudne novy clen

bodka13 • 2d • Dnes o 12:56
ja som počula že mačičky sú pre dievčatká nie moc dobré zvieratko ...alebo iba pre tehulky sú nebezpečné?...ja som to iba počula
barborenka ...aj my bývame v byte...psíka už máme 3,5roka ale mi ho je ľúto že je tu celý deň sám ...kým som bola na MD tak to bolo v pohode,aj psík si ťažko zvykal byť sám ...a je to aj o tom že stále sa musíš ponáhľať domov,je za tým množstvo obmedzení na ktoré stále prichádzam

sendi • 1d • Dnes o 12:56
deti by si mali uvedomit,ze aj to je zivy tvot ako my,a nie nejaka hracka do ktorej sa kopne....aj v tekle ked vidim ako napriklad po vianociach skoncia psy ci macky v utulku,je mi do placu,ze rodiacia kupia detom psika ale dieta sa pohra a potom?potom ho to uz nebavy a BUM,je na ulici.

bodka13 • 2d • Dnes o 13:00
potom nerozumiem prečo rodičia to zvieratko kúpili...museli rátať s tým že starať sa budú najmä oni

barborenka • 1d • Dnes o 13:00
bodka13,samozrejme aj nad tym som uvazovala ale do prace sa zatial nechystam a neskorsie budem pracovat v rodinnej firme a tam si ho mozem nosit zo sebou,chodi tam aj pes mojich rodicov takze neni sam cez den

sendi • 1d • Dnes o 13:02
aky rodic,take dieta....mozno preto,ze sa nevenuju dietatu a kupia mu co si dieta zmysli.ale je to smutne,mna to stale nastve,a potom sa tie deti aj tak spravaju.mna uz teraz sebi skusa,co si moze kumne dovolit a ked neustupim,straaasne cirkusuje.snad pochopi ze somnou nevybabre a potom ked bude rozumnejsi,kupim napr morca ci skrecka a uvidim

bodka13 • 2d • Dnes o 13:05
barborenka...super pre psíka ...pracujúci havino

barborenka • 1d • Dnes o 13:07
ja som jej chcela kupit k 2narodeninam morca ale zrovna u nas ziadne nikde nemali,len zajacov a s tymi nemam dobre skusenosti.Ja tiez nechapem preco im to rodicia kupia ked dopred vedia ze tu starostlivost nezvladnu a teraz ma aj napadlo preco som si nevybrala nejakeho psika z utulku?

sendi • 1d • Dnes o 13:11
ja som tiez chcela psika z utulku,no manzel nie,lebo ze su chori a tak.ale to je blbost!!!su tam aj malinke steniatka a musia ich aj ockovat.tak sme kupili psa,fajne draheho...miesto toho sme mohli nejakemu pomoct.inac to morca nepiska?myslim aj vecer.krstna mala,ale neviem ci aj vecer tak pisaka alebo co robi.

barborenka • 1d • Dnes o 13:19
aj ja si myslim ze im nic neni,starat sa o ne musia,ja neviem morca som este nemala ale vtedy ked sme ho boli kupovat tak mi radila radsej zajaca pre malu ale toho som ja mala a nespala som celu noc,mladsej sestre som este v lete kupila krasnu cincilku,ma ju rada ale cely den prespi a v noci vsetko hryzie a skace,skrabe,tiez sa tam neda spat,nasa suseda ma skrecka ale ten malu nezaujima lebo sa s nim nemoze hrat,nevie ho chytit a je rychli

sendi • 1d • Dnes o 13:22
no,skrecok nie,je aj maly ja by som chcela nieco vacsie.uvidim.aj keby som najradsej chcela potkana,lebo s nimi mam super skusenost no ked to spomeniem manzelovi,vidim ze mu z toho naskoci husia kost.a pritom su uzasne,aspon pre mna

barborenka • 1d • Dnes o 13:26
tak na potkana nemam ani ja,nemam nic proti nim ale bojim sa ich,ja som jej vybrala mini yorkshira,sucku,teraz mame dilemu nad menom,Barborka chce Hello Kitty

sendi • 1d • Dnes o 13:29
obe mena su pekn ano,vela ludi sa ich boja,treba si len zvyknut

bihan • 1d • Dnes o 13:42
Zvieratko a dieťa idú nádherne dokopy (teda ak dieťa nemá alergiu), ale ja by som hlodavca nechcela. Ako malá som mala stále škrečky, ale akvárko dosť zapáchalo, občas nám zdrhli, raz sme mali morča a rozhrýzlo nám kábel od telefónu. Ja mám rada "interaktívnejšie" zvieratká , s hlodavcom sa veľmi zahrať nedá, navyše väčšinu dňa prespí.
Mojím snom vždy bolo mať doma mačku a teraz ju máme. Vie prísť, keď sa chce nechať poškrabkať a vie dať najavo, že sa jej niečo nepáči. Chlpy musím vysávať každý deň, ale zase mačka je úžasne čistotné zviera.

yukki
26. jan 2009

My máme dva psy, veľký, ovčiak australsky a malá šeltia a mačky a kozu...Kiku som si brala z DD jedenapol ročnú a viem, že psy nám obom veľmi pomohli-vtedy, a pomáhajú aj teraz. Veľký si nechá od Kiky všetko, ináč je to dominantný všivák, a malá šeltia stará od nej uteká, poprípade ju štipne vycerenými zubami, keď už ju Kika nejako bolestivo kváka alebo stisne. Napriek všetkému ich nenechávam samých-nikdy.Mačky sa ubránia tiež samy, aj keď niekedy mám dojem, že nemajú kosti-alebo sa v tej koži len prelievajú, keď s nimi Kika narába....V lete ju pohrýzol susedov pes, tak, že sme museli šiť. Nebojí sa ani jeho nejak-teda od vtedy spolu neboli ale kika kľudne prejde okolo neho-a našich sa ani hneď po úraze nebála. Každý večer im chystá granule, to je Kristínkina robota. súžitie s nimi jej pomáha, vidím to.

charmed696
29. jan 2009

my mame taky malinky zverinec iba. 4 psy a 5 maciek. v lete boli este aj zajace a sliepky..

m.a.r.t.i.n.a
29. jan 2009

My máme 3mesačného Sebastianka a 3ročnú labradorku Bessy

sendi
29. jan 2009

my sme kupili bernskeho salasnicke hafana-ze vraj su k detom priatelske,mame macku a sem tam nejaky pavuk 😝 ale chcem nejakeho hlodavca,asi to morca,je vacsie ako skrecok-tak uvidim.nech si seastian zvykne na zvieratka

babatko88
29. jan 2009

no my sme mali v byte dvoch psíkov, Timo sa od malého nechcel ani pohnúť, dokonca spával pod jeho postieľkou, von si išiel len ulaviť a hneď k malému do našej postele 😎 bolo to super (malý mal len 2 mesiace), rýchlejšie sa začal hýbať, vydával mu zvuky a tešil za s neho, stále sa usmieval 😀 bolo to super, vždy ho strážil, no žiaľ, museli sme ho dať preč ☹

moko123
3. feb 2009

mame doma havkov každy ma svojeho a su to povahy ktore by nikomu neubližili maju velmi radi malinke babenka a dokažu byt pri nich hodiny a stražit ich sice maju od neceleho kila do troch su to velkí obrancovia,,,,,, určite by som ich kvoli novemu miminku nedala preč je to sučast rodiny a aj havko aj babenko si musia na seba zvyknut a tolerovat jeden druheho o tom je život si myslim...... učit ich všetko od malinkata,,, 😝 😝
síce štekaju na každu navštevu ale tak sme radi že nas strážia,,xixi možno sa trošku bojim že babeno zobudia ale neako to dufam zvládneme...

petikd
4. feb 2009

No mi máme sliepky,zajace,prasiatka a 2 psov.Jeden je labrador a syn sa vie s ním riadne zahrať.Labrador je skvelé plemeno pre dieťatko.

yaneta
17. feb 2009

ahoj aj mi mame doma malinkeho havina a mam dve deti a vyrastali so psami tak je to ok