Máte doma Raka? Sú to tvdohlavci?

sorpresa
2. nov 2007

Rozmýšľali ste už nad tým, aké bude Vaše dieťa keď vyrastie? Súvisí vôbec znamenie, v ktorom sa dieťa narodilo na jeho povahu? Ja mám doma 4 mesačného ráčika,ešte je priskoro hovoriť, aký je alebo bude, ale len čo sa nám narodil, tak mi mnohí hovorili (čo rakov osobne poznajú alebo sami raci sú), že to sú duchlošovia a tvrdohlavci. Čo je na tom pravdy?

jancia
2. nov 2007

co je to "duchlos"? nerozumiem 😅
ja som bola vraj dobre dietatko a som racica 😀

janina0909
2. nov 2007

no podla mna akeho si ho vychovas, takeho ho budes mat.Dolezite je aka k nemu budes ty, na tych 90% si myslim,ze bude tvojim zrkadielkom. Hovorim z vlastnej skusenosti mam 2rocneho synka, tak len trpezlivost a vela lasky aaaa stanovenie hranic uz od malicka. 🙂

betka1
2. nov 2007

ja som tiez rak a osobne neverim, ze to, v akom znameni sa narodis ma vplyv na povahu.
A tvrdohlava si myslim, ze nie som, ani to o mne druhi nehovoria. Co je to duchlos, to neviem.

wladka
2. nov 2007

sorpresa.. ja som racica.. sikovna, dobra, poslusna 😀 .. tvrdohlava som, ale to mozno suvisi s tym, ze som na konci znamenia, co je uz skoro Lev.. moja malinka je lev, a 😕 veru dost dost tvrdohlava.. 😉

kremrolka01
2. nov 2007

Tak rak je můj brácha a podle vyprávění mamči byl hodně zlobivý, uřvaný, hodně závislý na mámě - nemohl - když byl větší zůstat přes noc ani u babičky...
Já byla zase jako malá hodná (ryba), ale pak jsme si to v pubertě prý vyměnili 😀
Jinak nějaký raččí vlastnosti na bráchu sedí - je to hodně rodinný typ, citlivý, ale taky bych řekla dost nepraktický, "kam ho postavíš tam ho taky později najdeš"... no ale nevyměnila bych ho za nic na světě 😵
Jinak o povaze dětí podle zanemní píšou třeba tady: http://www.fiftyfifty.cz/spolecensky-magazin/71...
Já myslím, že každý si ve svém znamení něco najde, co na něj vyloženě sedí, ale podle mě se to musí brát s mírou 😉

sorpresa
autor
2. nov 2007

Babeny duchloš znamená, že sa dosť často uráža, uzavrie do seba. Kamoška bola presne takáto. Na druhej strane iná, bývalá kolegyňa povedala, že bola veľmi dobré dieťa. Tiež si myslím, že ako si vychováš, tak máš ale niektoré vlastnosti ako keby tomu znameniu " z oka vypadli". Ja som blíženec a poviem Vám, že na mňa tá nerozhodnosť u blížencov pasuje.

janula319
2. nov 2007

Můj manžel je rak a tvrdohlavej neni ani náhodou, je to zlatíčko, raci jsou mocmoc hodní, obětaví a citliví a co se týká nepraktičnosti, tak to na manžela nesedí, ale není rak jako rak 😉

sorpresa
autor
2. nov 2007

Kremrolka, tak to, že raci sú veľmi citlivý a rodinne založený, to mi pasuje u rakov, ktorých poznám . Ja mám rada rakov, aj môj manžel a naj kamoška je račica, ale vraj ako deti boli na " zabitie" - sorry za výraz. Ten môj malý anjelik je zatiaľ hotový poklad.

morusa
2. nov 2007

Sorpresa: Víc než na znamení záleží na ascendentu, který vychází z přesné hodiny narození, to člověka ovlivňuje daleko víc, tak si zkus možná zjistit, v jakém ascendentu tvůj syn a pročíst charakteristiku u toho.Jinak já jsem rak a jsem strašně tvrdohlavá. 😉

sorpresa
autor
2. nov 2007

Morusa, vieš mi vyrátať ascendent, keď sa mi malý narodil 25.6.2007 o 14,10 hod v pondelok? Ďakujem.

sampo
2. nov 2007

sorpresa skus wildweb.sk, tam je kadeco, len niektore sluzby su platene.. ale ten ascendent tam asi najdes 😉

morusa
2. nov 2007

sorpresa: Já to vypočítat neumím, ale umím to najít v tabulce 😉 Ascendent má ve vahách.

sorpresa
autor
2. nov 2007

Ďakujem sampo.

sampo
2. nov 2007

sorpresa za malo 🙂

mercy
2. nov 2007

Hm, ja mám synáčika Raka,ale mal byť Blíženec.Ale Rakov mám bráchov-21-ročné dvojčatá a sú každý úplne iný🙂O Riškovi sa dá zatiaľ povedať, že má veľmi veselú, slniečkovú povahu, je otvorený, dôverčivý, zvedavý, vynachádzavý a dosť tvrdohlavý🙂

sorpresa
autor
2. nov 2007

Ďakujem aj Tebe Moruša. Odkiaľ vieš o ascendente?

morusa
2. nov 2007

sorpresa:Myslíš,kde jsem ti to našla a nebo odkud vím o ascendentu jako takovém?

sorpresa
autor
2. nov 2007

Ako vieš o ascendente ako takom. Poznáš Agniu?

morusa
2. nov 2007

Jednu dobu jsem se zabývala jak výkladem karet,tak znameníma, takže ve mně ještě něco zůstalo. 😉 Co je Agnia?

sorpresa
autor
2. nov 2007

To je jedna žena, moc zaujímavá, ale keď nepoznáš tak nič.
To, čo si písala, je dosť zaujímavé. Takže veštkyňa? 😉

morusa
2. nov 2007

Né, to bych byla moc troufalá, kdybych se označila za věštkyni,ale hodně mě to zajímalo a stále zajímá,ale už není čas nějak se v tomhle směru rozvíjet, ale může prohlásit ,že mám nějaký šestý smysl, díky kterému dokážu spoustu věcí a událostí předpovědě,ale to má hodně raků a štíři taky.

dali
2. nov 2007

Ahojky, já jsem taky rak,tvrdohlavá nejsem(říká i manžel),ale jsem hrozná citlivka,hodně se urážím,ale zase když se na manžu naštvu tak hrozně rychle odpouštím.
Rak je rodinný tip a já bych za rodinu dala život, je to pro mě nejdůležitější na světě,mám ráda od puberty(tak byla krušná a zlobila jsme,hlavně ve škole)trtvalé vztahy,nikdy jsem nebyla na flirty

Znamení na moje děti i manžela sedí.
Manžel je kozoroch úplně vše na něj sedí.
Dcera je panna taky totální.
Malej Filípek je beran,tvrdohlavej jako blázen.
Myslím že rak je dobré znamení,ale ono si nevybereš 🙂
Měj se 🙂 🙂 🙂

cat
2. nov 2007

moj muz aj najlepsi dvaja kamarati su raci. su citlivi, dobrosrdecni, rodinne zalozeni..ale ako deti..svokra mi hovorila, ze je zazrak ze muza nezabila jak bol protivne, vznetlive a zatate decko. 😒
Maleho mam strelca a z negat. vlastnosti som si vsimla ze je strasne urazlivy,hned sa nahneva a hadzanie o zem ho este nepreslo od jeho 9tich mesiacov..

beranek
2. nov 2007

No ráčci jsou hodně citliví a závislí na rodině, jsou to hodně rodinné typy. Jinak na znamení věřím, ale důležitý je ascendent a taky hodina a minuta narození. Znamení ale není dogma, hraje tam úlohu mnoho dalších faktorů. Taky máme račici 🙂

beranek
2. nov 2007

A taky je člověk nesmí ranit, protože si to ponesou v sobě celý život...tak pozor na netaktní poznámky o schopnostech, vzhledu atd. 😉

sorpresa
autor
2. nov 2007

A že raka si nevyberieš... Ja som "držala", aby som porodila raka. Prenášala som týždeň a už keď som vedela, že rodiť budem v júni, tak som Matúškovi ešte v brušku hovorila, aby ešte počkal, že chcem ráčika 🙂
A pre Morusu: tiež mám niekedy dobrú telepatiu. Ale to asi viacero ľudí.

mravcica
2. nov 2007

ahoj sorpresa, my mame doma tiez racika, ale o rok starsieho ako mas ty a je to dost zive dieta, urazlive a o tvrdohlavosti ani radsej nepisem. Neposednost to je tiez jedna z jeho lepsich vlastnosti, a najviac sa to prejavuje pri prezliekani a prebalovani - to nam dava zabrat najviac - je to neuveritelny vykon, ked skoncime s tymito cinnostami. Ale inak je zlatunky, zvedavy, ked chce tak aj pritulny a vie ako na ludi okolo seba. ale to vedia asi viacere deti, nielen raci

verulka
2. nov 2007

ja mam tiez doma raka, ma 5rokov a je to uplny anarchista, max. samostatny, odvazny, vynachadzavya tvrdohlavy...ALe myslim, ze to sa iba spojili moje a muzove vlastnosti a nezavisi to od znamenia. 😉 na skorpikov vela ludi nadava a moji najblizsi ludia su prave skorpici. Je to o inom 😉

sorpresa
autor
2. nov 2007

Kedy sa prejavila tá nechuť k prezliekaniu? My s tým zatiaľ problém nemáme. On dokonca drží ako hluchý dvere, lebo vie, že sa ide von. Akurat pri tom prebalovani začína byť taký malý hrúžlik a paragraf... 🙂

mravcica
2. nov 2007

no s tym prebalovanim mam taky pocit, ze to bolo odjakziva 🙂 (aj ked to tak urcite nebolo), a s tym prezliekanim, odkedy sa vedel prevalovat a potom staviat na nohy, tak to uz bol zlaty kliniec programu. ja mam z toho jeho prezliekania a prebalovania uz pomalicky nocne mory 😉