Máte niečo overené na čistenie striebra?

monika.14
8. feb 2009

prosím vás, nemáte niečo overené na čistenie striebra? Potrebujem čistit retiazku, už som skúsila všeličo a nič nezaberá.

buchtopix
9. apr 2012

Ahoj,tak najlepsie je kefka a zubna pasta,tak isto ucinkuje soda s alobalom.... 🙂 mam to vyskusame...

buchtopix
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xlucia
4. jún 2012

a ak su s v striebre vsadene polodrahokami? neznicia sa tym alobalom a horucou vodou?

ichbinich
4. jún 2012

@xlucia:
Len na perly urcite nie. Polodrahokamy by to mali prezit, ja mam zirkony, granaty a pod. Ak mas obavy, tak nedavaj vriacu vodu, iba teplu z vodovou. Ono sa tou viracou vodou ta reakcia urychli, ale nie je podmienkou.
Ja ten trik poznam s alobalom a solou... Do umyvadla vlozis alobal, nasypes sol, zalejes vodou, vlozis striebro. Ak mas obavy, na alobal poloz napr. jeden list kuchynskej rolky, aby sa priamo nedotykali.
Je to super na velke kusy, ako napr. pribor, to mozes namocit do polovice a hned vidis rozdiel 🙂

1kamilka1
21. feb 2013

vysúšajte univerzálny kameň...predávajú to zatiaľ len cez net, alebo na veľtrhoch, ale narozdiel od chémie nemusíte mať rukavice, nezašpiníte oblečenie či stôl a keďže to je pena,z ornamentov to netreba potom vyškrabávať. www.univerzalnykamen.sk

lencika
12. máj 2013

striebro vyvarim so sodou bikarbonou a je ako nove a je to lacne riesenie

jana1207
14. máj 2013

luise šperk so swarovského kryštálmi nečisti ani za pomoci sódy , ani práškom do pečiva poškodia Ti lesk kryštáľu.
Pýtala som sa na to keď som si kupovala náramok na http://www.bellashop.sk/. Stačí umyť slabým roztokom saponátu a do sucha utrieť handričkou, ktorá nepúšťa chĺpky. Zlatá baba. 🙂

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi1234567
24. jún 2013

Ja som si DM drogerie kupila taku fialovu handricku na sperky a je super, funguje a neposkodi ani kamienky, krystaly, bola lacna. V drogeriach 101 sa predava aj ta stara dobra ruzova vata, overena z davnych cias, ta tiez funguje, ja pasty, sodu, prostriedok na riad nepouzivam.

zuzikaslat
15. júl 2013

to s tými swarovského kryštálmi ma tiež zaujíma, neskúšal to niekto?

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michi7300
3. dec 2013

alobal s práškom je super, odporúčam 😉

simik994
11. feb 2014

najlepšie je čistenie so sodou bikarbonou jarou a vodou a stači iba v rukách vyčochrať a pusti všetko dole

ivetoy
11. feb 2014

@monika.14 ..do pohara si daj horucu vodu ,kusa alobalu aj s cokolady, daj tam striebro a nasyp trochu prasku do peciva trochu pockaj vyber ,oplachni ,osus a prelesti ...parada teraz som to robila prvy krat a je to super.... 🙂

krista55
21. apr 2014

Ja používam čistenie pomocou reakcie, ktorú som našla na tejto stránke https://www.silver.ag/cistenie-sperkov-doma/
Je to ten štvrtý spôsob, som úplne spokojná, striebro je vždy ako nové ked ho potom vysucham v suchej handricke

nikuska_1
10. dec 2014

Vyskúšaj tu v tomto článku sa dozvieš viac... a navyše teraz môžeš vyhrať aj poukážku na nákup stireborných šperkov 🙂 http://zenysro.sk/#!detail/blogy/2070/Ako-sa-st...

branko777
31. aug 2015

Daj do malého hrnčeka vodu jednu kl sody bikarbony kúsky alobalu asi 5 potom to 5-7 min nechaj vrieť a striebro je čisté ak nie celkom tak docistit zubná kefka a ja som použil cif na riad čauko