Máte niečo overené na čistenie striebra?

monika.14
8. feb 2009

prosím vás, nemáte niečo overené na čistenie striebra? Potrebujem čistit retiazku, už som skúsila všeličo a nič nezaberá.

ankam
8. feb 2009

je taky roztok v drogerii sa da kupit a ten pomaha,alebo aj vata je na cistenie striebra.
Kamoska vraj zo zubnou pastou...neviem
Alebo Zlatnik-ale ten tiez len do takeho roztoku namaca 🙂

monika.14
autor
8. feb 2009

Asi behnem to dat normalne do zlatnictva. Skúšala som všetky tie v eci s alobalom, aj zubnou pastou, ale nič nezabera, ta retiazka ma take drážky a je začiernena vnich a stade to nemozem nijak dostat,

veronikahel
8. feb 2009

moni bud ten roztok, co píše ankam a môžeš pri tom použiť staru zubnu kefku, alebo potom zlatníctvo....

roasha
8. feb 2009

v zlatnictvach ti vycistia ultrazvukom. 😉 ale tiez zubnou pastou,a tvrdsou zub.kefkou. 🙂

tictac
9. feb 2009

zubni pasta neni dobra, sice vycisti, ale obrusuje. Lepsi je obycejny prostredek na myti nadobi a mekky kartacek, krasne se tak vycisti jak stribro, tak zlato 😉

alon111
9. feb 2009

ja pouzivam na cistenie striebra sodu bikarbonu ktoru zmiesam s vodou dam to do alobalu a necham to pat minut vo vriacej vode.potom striebro precistim zub.kefkou a oplachnem

monika.14
autor
10. feb 2009

Takže, dnes som si kupila v obchode z drobnostami taku handricku, je sucha,ale jepri tom neicima si napustena, perfektne mi tu retiazku vycistila, som fakt spokojna, odporucam. moc som tomu neverila,ale naozaj to funguje, a je tam pisane ze je to vhodne aj na zlato,perli a podobne...

nevesta
10. feb 2009

No podla receptov starych mam ti na to staci popol 😉 Aj ked retiazka by sa mi popolom cistit nechcela 😅

monika.14
autor
10. feb 2009

No ja som skusala aj to stym alobalom ale vobec mi to neslo, teda, len trosku, retiazka mala skarky takze ani kefka sa tam nedostala, a ta handricka stala nejakych 80 centov,a moze sa pouzit aj viac krat,takze asi zostanem nabuduce verna handricke.

tinesa
10. feb 2009

ja by som ti poradila ...ja sy kupujem tekutinu na striebro a s tim to ide....ja som spokojna......ja mam vela striebra....handricka my nepomaha...

klbikes
10. feb 2009

Ahojte. Perly by som takym sposobom necistila...su hrozne citlive.... 😕
Inak na striebro a zlato je vyborna soda bikarbona, troca jary a trocha vody...a uz len triet v dlaniach....
Alebo potom zlatnictvo a ich ultrazvuk...

expertka8
10. feb 2009

Čistenie striebra
Veľmi dobré skúsenosti pri čistení strieborných predmetov máme s používaním sódy bikarbóny a kúska hliníka. Do trošky vody ktorá sa varí vložíme stirebro a kúsok hliníka, napr. drôt, alebo čokoľvek čo doma používame a nasypeme sódu. Nastane reakcia, chvíľu povaríme, opláchneme a je to 🙂

roasha
10. feb 2009

expertka,a z coho je AL-obal?
vid alon 111😀

expertka8
10. feb 2009

...roasha....preco sa pytas mna???...ked ma alon firmu na vyrobu AL 😅 😀 😀 😀

expertka8
10. feb 2009

....alebo...

Vodou z uvarených zemiakov sa vynikajúco čistia strieborné,
pozlátené a oceľové predmety tak, že sa do horúcej zemiakovej vody ponoria na desať minút, potom ich utrieme vlnenou handričkou, umyjeme čistou vodou a usušíme.

expertka8
10. feb 2009

....link pre vsevedkov 😀 😀 😀

http://www.dobrarada.sk/?id_menu=18541&module_a...

roasha
10. feb 2009

ja nic,len ze AL-obal,je folia z hlinika/tak si tam napisala to co alon,len ty hovoris o kusku hlinika/. 😀

roasha
10. feb 2009

ten link je ale No1 😉

expertka8
10. feb 2009

...no a???...hlinikova folia....este nejaky problem???? 😅 😀

roasha
10. feb 2009

problem z linkom hlasim!ked na cistenie"cohosi"kliknem,nejde to. 😀

roasha
10. feb 2009

jaaaaj,ide,len je to na vrchu pisane... 😀

expertka8
10. feb 2009

...ty si puk 😀 😀 😀 ......................................................................................ako ja 😀 😀 😀 😀

roasha
10. feb 2009

sa musim rozhladiet.... 😀

junovka
10. feb 2009

mam to odskusane a je to S U P E R!

Na vyčistenie striebra budete potrebovať: umelohmotnú misku alobal (klasickú hliníkovú fóliu, ktorú si zakúpime v potravinách) kypriaci prášok do pečiva (jeden balíček) rýchlovarnú kanvicu s vriacou vodou. Postup: Očistite šperky od hrubej špiny (a mastnôt). Do misky rozprestrite alobal a vložte naň striebro. Zalejte vriacou vodou tak, aby sa striebro v miske „utopilo“ a napokon do vody nasypte kypriaci prášok. Chemická reakcia na seba nenechá dlho čakať a výsledok (zhruba po jednej minúte) vás určite presvedčí, že striebro bude znova rovnako žiariť, ako keby ste ho len pred chvíľou kúpili.

wency
23. dec 2009

tiez som skusala cistit striebro s kypriacim praskom a alobalom, krasne mi vycistilo vsetko az na jeden prstienok,, je strieborny a pri odfarbovani vlasov som ho nedopatrenim namocila do farby, ak mate nejaky iny domaci ucinny recept ktorym by som ho este mohla skusit vycistit, resp. vylestit, budem vdacna.

luise
27. dec 2009

Ahojte, prečítala som si všetky Vaše rady a veľmi by mi pomohlo, pokiaľ má niekto skúsenosti s čistením strieborných šperkov, v ktorých sú vsadené svarovského krištály. Bojím sa vyskúšať alobal s práškom do pečiva, aby to nebolo príliš agresívne... 🙂
Ďakujem

nikus310
14. mar 2010

Alobal, horúca voda a sóda bicarbóna to istí!!!!!!!!!!!!!S maminou sme to teraz vysúšali a je to úžasné!!!!!!!
Ďakujeme

jarone
2. aug 2010

@junovka fakt to pomohlo dik 🙂

womenne
2. aug 2010

Ahojte ja zase čistim zubnou pastou,prave dnes som čistila srdiečko a je ako nove 😵 ten alobal som počula ale neskušala.

aero
2. aug 2010

v drogérii dostať čistiaci prostriedok z názvom " sitol" velmi dobrá vec na zlato, striebro, svietniky...
len treba dobre vyleštiť ináč ostávajú čierne smuhy