Máte rady Dominika Dana?

blesk44
6. sep 2009

ahojte, radi citate dana? a preco? vasa naj? atd....

blesk44
autor
7. sep 2009

nechce sa mi verit, ze ho nepoznate... alebo sa tu este nik taky nezastavil... ☹

mracik
7. sep 2009

tak ja som čítala od Dána Červeného kapitána. Ako - nebolo to zlé, ale nie je to moja šálka kávy, takže ďalšiu už zrejme čítať nebudem 😉

patricia1971
7. sep 2009

jooj,ja som čítala 5 kník,to mi kamoška požičala a boli super. Viem že už je daľšia,tak tú si budem musieť kúpiť,lebo kamoška už býva v KE.......no je to bomba a fakt super knihy,snáď ani lepšie kriminálky som nečítala....takže ja ho poznám 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

domika007
7. sep 2009

ahoj blesk - ja ho proste zboznujem, mam od neho vsetky jeho knihy ....je to paraaaaaaaada 😵 😵 😵 😵

ludka_r
7. sep 2009

No, my máme doma tiež všetky knihy od neho... Môj manžel ho má rád.. Ja som od neho začal tiež čítať.. Prečítala som si dve knihy... Beštia a Popol všetkých zarovná... Tá druhá bola trochu zamotaná, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo.. Tak sa teším na ďalšiu 😀

momka
7. sep 2009

Ja som teraz kúpila pre kamošku knihu od Dána - Noc temných klamstiev. Ja som ju nečítala, no dúfam, že jej sa bude páčiť, kupovala som ju na základe recenzií.

ianitka
7. sep 2009

Ja som zatial precitala Nehanebne neviniatko, Popol vsetkych zarovna a Bestiu... no, dalo sa, vcelku to bolo dobre, aj ked nie uplna bomba, ale ked na ne natrafim v kniznici tak si precitam aj dalsia, kupovat ich nebudem 😉

titkovamiriam
7. sep 2009

tak ja som na detektivky no tieto nic moc,preto som sa nepridala ze mne sa ako spisovatel nepaci

monkula
7. sep 2009

a podobá sa to aspoň trochu na jefferyho Deavera?

titkovamiriam
7. sep 2009

citala som :noc temnych klamstiev,bestia,sara,cela c.17 a knieza smrt

mikalove
7. sep 2009

Dán je úžasný,uple ho žerem a čítam vkuse....mne sa najviac páčila kniha Nehanebné neviniatko,lebo som nečakala že sa to skončí tak ako sa to skončí 😵

ianitka
7. sep 2009

Mne praveze koniec v " nehanebne neviniatko" bol nejako jasny od zaciatku...

Titkovamiriam, ja som tiez na ine detektivky - take vacsie masiarcinky 😝

martinka17
16. dec 2009

ahojte
ja dana rada čítam, ale som z neho občas zmätená, ináč kto má rád mäsiarčinu, odporúčam dominikovu Beštiu, humus, skoro som grcala 😝 Teda kniha je dobrá, len príliš podrobne opísané brutality.
TEraz čítam noc temných klamstiev....tento štýl troch časových línií nemusím, škoda 😅

domika007
16. dec 2009

caute 😵 😵
ja som uz precitala aj tu jeho najnovsiu knihu Mucha, aj ta bola skvela ....u mna jednoznacne naj autor 😉
akoze pise naozaj realisticky a nevynechava ani podrobne popisy roznych nechutnosti a pod. ale to ho dost lisi od ostatnych autorov si osobne myslim

martinka17
16. dec 2009

no mne ináč strááááášn pripomína Mcbaina....teda ak sa tak píše. Toho čítala už ako 14 ročná žaba 😀 Ešte aj postavy sú rovnaké, pekný blondiak a uhrančivý talian/španiel. Trošku je to rovnaké, ale rada ho čítam, muchu má švagor, už sa teším 😵

domika007
16. dec 2009

hmmm....ten macbain mi nic nehovori, nevies nahodou nazov nejakej jeho knihy nech trosku googlim? 😀 a nech mozem teda porovnat s dominikom 😉

cora73
16. dec 2009

dominik je perfektny,vzdy si kupim novu knizku ked cestujeme k svokrovcom do Ciech,a cesta tam a naspat a je po nom... 😀 😀 😀

jankaat.
16. dec 2009

Noc temných klamstiev,Nehanebne neviniatko. cela c.17 precitane..a v celku zaujimave...na ostatne nie je cas 🙄

martinka17
16. dec 2009

mcbain - 87 revír...to by ti malo vyhodiť, píše o fiktivnom meste, tuším Isolda, detektíva Carera, je talian, nemám doma jeho knihy, sú o ocina

martinka17
16. dec 2009

našla som ho na wikipedii
http://sk.wikipedia.org/wiki/Ed_McBain
ináč on už zomrel☹

domika007
17. dec 2009

martinka - dik moc...idem popozerat 😉

domika007
17. dec 2009

fuuuuuu ale tu u nas maju vacsinou knihy pisane po cesky. slovenske akosik neviem najst ☹ ako nie ze by som nerozumela po cesky, ale pri citani mi to dost vadi 😅

katka76
17. dec 2009

mam rada krimi a podobne zapletky, takze autori ako brown, deaver a dan mi rezu. teraz som citala noc temnych klamstiev a zhltla som ju doslova. tesim sa na dalsie.

domika007
17. dec 2009

kati - tak potom tak rychlo zhltnes aj tu najnovsiu knizku od dana - mucha sa vola 😉

mirka1308
17. dec 2009

Ahojte 😉
ja som čítala od neho zatiaľ len Noc temných klamstiev - mne sa páčila, určite si od neho ešte niečo prečítam 😅
moja srdcovka je klasika-detektívky Zelenej knižnice 😎 Perry Masona som čítala veľa krát 😀 😀 a stále ma baví 😅

martinka17
18. dec 2009

aj ja milujem zelenú knižnicu 😀 😀 Otec má snaď cez 50 kníh z tejto "série", aj keď nie všetky sú dokonalé

mirka099
18. dec 2009

Ja som od neho prečítala už všetky... strašne dobre píše, sa vždy smejem pri ňom... už sa teším na MUCHU !!!!! 😵

elize
18. dec 2009

ja som od neho precitala Noc temnych klamstiev a bola som uchvatena. Teraz zacinam citam bestiu, ale asi mam na nu prilis slaby zaludok. Normalne sa mi nechce ju znova otvorit a ponorit sa do deja 😝

martinka17
7. jan 2010

elize
beštia bol hnus, fuj....ale aj ja ho zbožňujem, práve sa tiež chystám na muchu.
Len mi vadí, že tak skáče v rokoch, v ktorých sa odohráva dej. Raz sú všetci mladučký, potom majú dospelé deti...kto si má viesť evidenciu, kedy sa komu narodili deti 😎

cacianka
8. jún 2023

našla som vás tu...
Dánove knihy hltám, všetky sú super, ale tie s politickým podtónom mi nerežú až tak, Napr. Červený kapitán sa mi nepáčila ani kniha ani film.
to že skáče v rokoch je ok, aj v iných románoch je to tak, že približuje autor co je teraz a čo bolo - čo ovplyvnilo súčasnosť.
čo sa týka chronológie jeho románov, dajú sa čítať ako samostatné príbehy, alebo na stránka Slovartu je zoznam , poradie ako ich vydávali aj zoznam ako idú chronologicky podľa období /rokov v reáli.
o pár dní vychádza tuším 34., čo koľká aj sa už teším.
pekné čítanie