Máte skúsenosť s plastikou ovisnutého brucha?

janulkas81
30. jan 2008

caute

ak ma niekto skusenosti s abdominoplastikou tak prosim napiste.kde ste si to dali robit, ci ste spokojne ci to bolelo ako po cisarskom a co ste za to zaplatili.dik moc za reakcie, ja sa neviem rozhodnut.po dvojcatach mam ovisnute brucho a sama stria.

lieberin
5. máj 2008

Ahojte. Som 8 deň po abdominoplastike.
Nemáte sa čoho báť, bolesti sa dajú celkom krásne zvládnuť s napokon, deň po OP dostanete elastickú bandáž a tá je bohovská. Minimalizuje bolesť a už na druhý deň po OP sa budete prechádzať po byte, ale zhrbené, lebo po OP budete musieť týždeň takto chodiť. Elastický návlek budete musieť mať stále, bez neho chodiť nemôžte.

bibinka14
1. jún 2008

ahoj myriam mam 37 rokov strnast rocnu dceru a trinast rocne dvojicky donosila som ich normalne aj porod bol ok kazdy vazil 3 kg spolu 6 plus nejake doplnky v bruchu tak si vies predstavit ako vyzera moje brucho ked boli deti male nebolo penazi ani casu teraz mam oboje ale mam aj velky strach pokus sa ma ho zbavit a napis mi kontakt na zariadenie kde si zakrok podstupila dakujem

myriamka
19. jún 2008

ahoj bibinka.....ja som mala to iste co ty ..3 kilove dvojicky na termin tak viem o com hovoris....mne to robili v BB...sukr.klinika NOVAMED..su aj na nete...www.novamed.sk...pokukaj..a bola som spokojna..prvy den urobili druhy som lezala a treti som doobedu sla domov...

nesta.n
4. aug 2008

Ahoj dievčatá,
som veľmi rada, že som našla túto tému a je tu aj niekto, kto už na abdominoplastike bol. Takže odvážna Myriamka chcem ťa poprosiť o konkrétnejšie informácie. Ja sa totiž chystám na to už niekoľko rokova a nie a nie sa rozhýbať a to mám už 37. Niekedy si pripadám ako tehotná v 5 mes., alebo taká tetuška s mlandravým bruškom... Mám samozrejme i kopu iných vecí, ktoré by som chcela riešiť, ale to moje popôrodné bruho ma trápi najviac.
Toto je moja e-mailová adresa: nesta.n@pobox.sk - ak budeš taká milá a dáš mi odpoveď na tieto otázky:
- ako si našla Novamed (na ich stráneke o tom nič-moc nepíšu)
- prečo práve Novamed
- meno lekára, ktorý ti to robil
- nechápem cenu - píšeš, že okolo 25-30 000, ja som bola na konzultácii (máj 2008) v Ba Esthetic a tam mi MUDr. Ježovitá povedala, že to stojí okolo 60 000. Tak som cenou, ktorú uvádzaš šokovaná ...
- bola si aj na PN-ke, alebo sa to nedá a musím si zobrať napr. dovolenku (lebo 3 týždne v kuse je u mňa problém)
- robili ti kotvový rez, alebo iba rovný
- upevňovali ti aj brušné svaly o rebrá, alebo nie
- kde si bola na predoperačnom vyšetrení, koľko to trvalo, koľko to stálo
- ako dlho si po nemohla sedieť, sprchovať sa, cvičiť, sexovať (prepáč- nemusíš odpovedať, nejde o mňa, ale môj manžel je hrozný ...)
A prosím, napíš čo ťa napadne, že by mohlo byť dôležité vedieť.
Móóóc ďakujem
Nesta Trenčín

nesta.n
5. aug 2008

Dievčatá, prosím ozvyte sa! Potrebujem info ohľadom abdominoplastiky.
Môžete sa ozvať i na môj funkčný e-mail: ideno@post.sk
Ďakujem

hanach7
22. sep 2008

ahojte bola som na liposukciu brucha - je to cerstve odpoviem vam na otazky ........zatial tolko

bibinka14
22. sep 2008

ahoj mila nesta.n.ja som bola v esteticu minuly rok v novembri a cena bola 55 tis.tak asi podrazeli je jasne ze v blave je to drahsie ale bystrica u mna neprichadza do uvahy tak budem musiet volit blavu ale doktorka JEZOVITOVA na mna urobila dobry dojem.tak daj vediet ako si sa rozhodla a ci to uz nemas za sebou .dakujem .bibinka.tatiana@centrum.sk

ivulik04
23. okt 2009

...ahojte kocky, ja som po abdominoplastke 4 tyzdne a je to perfektne....zenusky nebojte sa ved ta bolest sa da rozchodit kazdej ktora ma problem s touto partiou tela ODPORUCAM podstupit tento zakrok....otazky môzte posielat na ivulik04@azet.sk

kozorozec
13. nov 2009

ahojte dievčatá...ja som bola pred 5 rokmi na Abdominiplastike a ľutujem, že som nešla skôr...nemala som odvahu, mám strach z bolesti...ale ten efekt je úžasnýýýý

kozorozec
13. nov 2009

dievčatá...ja som bola na plastike bruch pred 5 rokmi...a mala som ísť skôr...super efekt

ygreen
13. nov 2009

já se chystám po druhém, možná třetí děcku 😉 mám šíleně povislou klokaní kapsu. Ale chci se zeptat. Kdyby se náhodou třeba po 3 letech od plastiky otěhotnělo. Má to nějaké zdravotní následky, nebo to je jen vyhození peněz za plastiku?

nikka.vo
13. nov 2009

Dle mého totálně vyhozené peníze, Yg 😖 jako jestli pak plánuješ další dítě, jinak je to určitě dobrý.

dolceale
3. dec 2009

ahojte, som 3 den po abdominoplastike, bolesti su ale da sa to zvladnut , ak mate otazky , rada vam odpoviem

ygreen
3. dec 2009

dolceale: kdo tě operoval?

nikka- já to vím ☹ bohužel, protože já bych moc chtěla tři děti, ale nechce se mi ještě 6 let chodit s klokaní kapsou. Leda ty dvojčata by bodli 😀

zuzka1.
3. dec 2009

dolceale mozes odpovedat na otazky polozene vyssie ohladom ceny, miesta a ci spevnovali aj brusne svaly o rebra a tiez ukony, seidet, sex a podobne, po akej dobe???

vieruna
27. feb 2010

Ahojte dievcata. Mam otazku hlavne na tie, co tu plastiku absolvovali. Tiez mam poporodne brucho po jednom samostatnom dietati a dvojickach. Ale ani by som nepovedala, ze je to brucho ovisnute nejak moc. Ale je strasidelne. Koza je uplne dotrhana, aj 2 cm hrube strie. Vyzera ako pokrceny papier. Myslite, ze aj s tymto mi vedia aspon trochu pomoct? Zatial sa mi podarilo vygooglit len fotky "z velkeho brucha male" Dakujem

33silvika33
22. feb 2011

@ahoj . ja by som chcela ist na tu operaciu uz teras v maji . ale sa bojim toho ze ci to dobre dopadne . .ale najviac cmyriamka sa bojim toho prveho prebudenia po operacii.ci tu bolest vydrzim . .mam za sebou 2 cisarske . keby ta bolest bola taka ako po cisarskom tak sa nebojim . ale si myslim ze ta bolest bude omnoho vedsia

33silvika33
22. feb 2011

@myriamka ak mozes tak by som ocenila to keby si mi napisala . tak zatial dakujem

bibinka14
24. mar 2011

ahojte dievcata som dva tyzdne po operacii zatial som maximalne spokojna iba jedno ma mrzi ,ze som neisla skor! mam skveleho doktora viac info na mail.

petronela17
11. apr 2011

Ahojte všetci. Ja som len tak potichučku čítala tieto vaše riadky a napokon som sa odhodlala na zmenu. A rada sa s vami podelím o moje skúsenosti. Som čerstvo po abdominoplastike, len pár dní. Bolesti nie sú ani neboli, teda aspoň nie nejaké čo by stáli za jojkanie. Najhoršie je na tom môj chrbát, keď že musím chodiť v predklone, aby sa nenaťahovali svaly. Chrbát bolí jak šľak. No sa samozrejme aj spanie je problém, keďže nohy nesmú byť natiahnuté, len pokrčené. Tak manžel na 3. noc našiel systém na moje spanie a konečne som 1. noc aj spala. Nohy mám vyložené na obrovskom kufri ktorý je prikrytý paplónom...komický pohľad, ale funguje to 🙂 Inak sa tmolím po byte a dnes som si trúfla navariť aj polievku a vyvesiť prádlo ale len na 1. šnúru. Niekto to spraviť musí. O pár dní idem na kontrolu tak si po prvý raz uvidím brucho, tak vám dám vedieť. Zatiaľ nosím spevňujúci pás, ktorý pomáha, ale už mi lezie na nervy. No a pod ním mám prelepené celé brucho, takže zatiaľ netuším, aký je výsledok. Pekný dník. 🙂 🙂

petronela17
13. apr 2011

Ahoj Silvinka, prečítala som si tvoje obavy. Neboj, ja som tiež po troch sekciách a vôbec to nebola prekážka, práve naopak, lebo aspoň vedia, kde majú rezať, otvoria ti ten istý rez ( pravda ak ho máš spodný ). A pán doktor mi pred operáciou vravel, že cisársky je oveľa horší, keďže tam sa ide viac do vnútra, pričom abdominoplastika je skôr povrchová. A mal pravdu, poviem ti že po poslednom cisárskom som mala bolesti a trpela som ako kôň ešte dva týždne, ale po abdominoplastike takmer žiadne bolesti. Takže sa vôbec neboj.

petka2
20. apr 2011

Ahojte a je tu nejaká, čo si to platila na splátky? Lebo vraj sa to dá, no nik nič konkrétne k tomu z lekárov mi nepovie

petronela17
21. apr 2011

@petka2
Ahoj Peťka, skús stránku http://www.plasticka-chirurgia.tv/diskusia , tam sa môžeš opýtať aj konkrétne a lekári ti odpovedia. Pekný deň. Petronela

adam2506
2. máj 2011

Ahojte,abdominoplastiku mi robili 29.4.Vôbec sa nemáte čoho báť.Sekcia je oveľa bolestivejšia.Akurát veľmi bolí chrbát,ale aj to pominie určite čoskoro.Výsledok je úžasný,včera mi robili preväz tak som si videla nové bruško.Je to úplne neskutočné.Operácia trvala 4 hodiny.

33silvika33
5. jún 2011

@majula ahoj jani aj jasom uz po abdominoplastike brucha 5 den . bolesti su ale pomali aj na ustupe . je to ok . moje brucho vyzera skvele aj ked este nieje zahojene .nicoho sa netreba bat .

33silvika33
5. jún 2011

@33silvika33 ja to uz mam zasebou babi .je to ok . bolesti sice su ale vysledok super.robilma doktor daniem mladek v nitre . ktoremu aj velmipekne dakujem .

mirus14
10. sep 2011

ahojte,som rada,ze som nasla taku stranku,ja velmi chcem operaciu brucha,uz dlho sa na to chystam,ale teraz som uz rozhodnuta,ze chcem ist,ale neviem kde,bojim sa trochu a preto by som chcela poradit dobreho lekara,prosim dajte mi vediet na moj mail aj vsetko co sa tyka operacie dakujem krasne mirus14@gmail.com 😉

danielaliliana
13. sep 2011

Ahojte,som 3den po abdominoplastike a celkom to ujde.Bolo som v Chirmed na Dominikanskom namesti u doktora Kačmara a Magda.Vobec sa nemozem stazovat,sestricka (ani neviem ako sa vola),ktora tam bola bola so mnou celu noc bola suuuuuuuuuper.Ani neviem ako vyzera op sala,lebo od strachu som dostala do zily nieco na upokojenie a z toho som zblbla,o to lepsie aspon som na op stole nestresovala kvoli anasteze.Zajtra idem na kontrolu po operacii tak sa tesim aj ked doktor Magdo povedal,ze zatial to nebude pekne vyzerat,kvoli opuchom,ale aj tak sa tesim.Iste to bude krajsie ako predtym,podotykam ze mi zosivali brusne svaly,mala som kylu a skaredy az velmi skaredy pupok.pa

tinockaaa
13. sep 2011

@danielaliliana ako to je s poisťovňou keď si to mala také komplikované, že ti zošívali aj svaly? daj potom vedieť ako to dopadlo po kontrole. držím prsty. 🙂

vilki
14. sep 2011

no to by aj mna zaujimalo, kolko ta to stalo? lebo ja mam tiez rozdelene svaly na bruchu....ale bojim sa tekej operacie...