Máte skúsenosť s plastikou ovisnutého brucha?

janulkas81
30. jan 2008

caute

ak ma niekto skusenosti s abdominoplastikou tak prosim napiste.kde ste si to dali robit, ci ste spokojne ci to bolelo ako po cisarskom a co ste za to zaplatili.dik moc za reakcie, ja sa neviem rozhodnut.po dvojcatach mam ovisnute brucho a sama stria.

mawka
3. nov 2012

@sisinka78 no to ja nemam urcite. hovorim, ja musim cashovat 😒 treba sa tam objednat ci je tam nejaka ambulancia kde sa netreba?

sisinka78
4. nov 2012

@mawka všetko zistim cez týždeň, ale asi by bolo dobre keby si isla cez niekoho.

sisinka78
4. nov 2012

@sisinka78 a ty kedy planujes ist? kolko si po porode?

susan1904
4. nov 2012

@janulkas81 ahoj
mne to robili pred 14 rokmi ,bola som do teraz spokojná,nikdy som to neoľutovala
akurát teraz som tehotná ,tak že neviem co s tým spraví tehotenstvo
robili mi to v Novamede v BB.konkrétne dr.Červeň.

mawka
6. nov 2012

@sisinka78 ja som po dvoch detoch a 3 roky po poslednom porode. najradsej by som cim skor, ale asi az buduci rok, podla financii.

sisinka78
6. nov 2012

@mawka joj tak ja som len 3mes po porode, ale planujem jar alebo najneskor jesen operaciu. uvidim ako sa to podari a co povie plasticky chirurg.

mawka
6. nov 2012

@sisinka78 tak ja som po sekcii a tam sa neodporucaju skor ako po dvoch rokoch nejake chirurgicke zakroky na bruchu a navyse to bola druha sekcia. cize radsej ked je to zahojene. ak zeny rodia normalne, tak preco nie, tam sa clovek nemusi bat 🙂

sisinka78
6. nov 2012

@mawka no aj ja som po dvoch sekciach a mne nic nehovorili, ved to sa reze na rovnakom mieste, tak by to nemalo vadit.

mawka
6. nov 2012

@sisinka78 to sa nemusi rezat na rovnakom mieste 😉 ten rez je dlhy od bedrak bedru a ide o to, ze sa nereze len koza, ale aj dolu do vnutra a ked mas cerstvu ranu po sekcii no neviem. ved uvidis co ti povedia tam. velka abdominoplastika je s odstranenim tuku, natahovanim koze, zosivanim svalov, urcite ako byvaly zdravotak by som po sekcii skor ako po roku a viac nesla.

sisinka78
6. nov 2012

@mawka Vidiš a ja som všade čítala že rez sa robí na rovnakom mieste. 🙂 A čo si robila ako bývalá zdravotníčka?

bobicek5
12. nov 2012

Ahojte, ja som prave dnes treti tyzden po abdominoplastike. Bola som v Ruzinove na Klinike plastickej chirurgie. Mala som vybaveneho operatera, dolozila som potvrdenie od chirurga a ortopeda, teraz mi spravil herniu a abdomino, o pol roka redukciu prsnikov. S pristupom lekarov som bola absolutne spokojna. Jazva je pekna, samozrejme to este musi odpuchnut, aj previs je taky malicky, ale to je vsetko uplne normalne, jazvy povolia, malo by sa to cele zrovnat, ale to potrva aj pol roka. Ja mam tri deticky (aj dvojicky), som po dvoch sekciach a poviem vam, sekcia boli ovela viac. Ja som mala bolesti minimalne, hoci mi vnutro dost posil (okolo 70 stehov, potrhane priecne aj pozdlzne svalstvo, uvolneny pupok). Skor ma bolela chrbtica z tej polohy a musela som tak vydrzat 4 dni lezat, su to jemne stehy. Na 5 den ma prepustali domov. Stehy (take kovove cvocky) sa vyberali na 14 den. Kazali mi 1x denne prikladat gazu namocenu v repiku, pol hodku vysusit a nasledne natriet kamilkovou indulonou (sam docent odporuca tuto indulonu, ziadne drahe kremy, i ked mam kupeny aj Cicone a este jeden drahy krem a prestriedavam). Kazdopadne tuto operaciu neodporucam zenam, ktore este chcu mat deticky, dovody su pochopitelne a urcite nie skor ako 2 roky od porodu, od sekcie minimalne tie 2 roky. Nie je to rutinna operacia, preto sa musi planovat dost dlho dopredu. Kedze je to financne velmi narocne, musi to ist schvalovacim procesom v poistovni. Ja som si o tomto vsetkom asi 3 roky studovala a je naozaj problem najst lekara, ktory to spravi cez poistovnu, hoci na to mate narok zo zdravotnych dovodov...Keby nieco, piste mi do posty, nestiham sem casto chodit.

bobicek5
12. nov 2012

este som chcela k tej citlivosti, ano, jazva aj pupok sa mi zdaju cudzie, ale rovnako som to citila po sekcii a vzdy to do par tyzdnov povolilo. Naopak, ziskala som neskutocnu steklivost na bruchu, tzn. obnovili sa mi nervove zakoncenia po zositi svalov na povodne miesto 🙂

dadak
22. feb 2013

@zena1 prave som citala ze mas skusenosti s tou plastikou brucha...ako si s tym spokojna teraz po pol roku? isla by si na to este raz? dakujem

zena1
23. feb 2013

@dadak Tak neviem ti odpovedat jednoznacne. Mozno som mala vacsie ocakavania...a vysledok nie je taky dokonaly. Avsak jedno je pravda - prevys cez nohavice uz nemam, no neni to urobene dokonale ☹

dadak
23. feb 2013

@zena1 a jazvu ti vidno? velmi? a s cim vlastne nie si spokojna? nemas nahodou nejaku foto pred a po? ked si tak pozries na googli fotky pred a po, je to podobne?

zena1
23. feb 2013

Tak jazva je viditelna,no neprekaza mi, je v bikinach... foto nemam, mozem urobit, uz som slubovala dievcatam ...a nestiham.Mozno by ste zhodnotili a bola by som spokojnejsia (o:

akwee
5. jún 2013

Ahojte. Mate niektora skusenosti s abdominoplastikou robenou v Ruzinovskej nemocnici dr Simonovou?

mars83
31. aug 2013

@zena1 Ahoj, chcem sa ta len spytat ze kolko to stalo? Ceny na nete su rozne ale cca od 1000 do 1300eur.. Dakujem

zena1
11. sep 2013

@mars83 Ahoj..stalo to 1000€ aj sVIP izbou v Martine

mars83
11. sep 2013

@zena1 Dakujem ti za odpoved, ja by sa chcela dat operovat na raz, aj brucho aj prsia. No neviem ci to bude znesitelne co sa tyka bolesti... Aku rekonvalescenciu si mala ty? Rozhodne sa poradim s dr, ale chcela som vediet aky je napr aj tvoj nazor. Pekny den

zena1
12. sep 2013

@mars83 Nuz sama neviem povedat, neviem ci mas deticky, alebo niekoho kto sa ti postara. Neni to lahke prve tyzdne. Neviem si predstavit, ze by ma trapilo este aj nieco ine okrem brucha :D
A co sa tyka brucha ..ja som mala inu predstavu o vysledku . Takze doporucujem velmi dokladne si vybrat doktora co ti to bude robit :D

mars83
12. sep 2013

@zena1 juuuj naozaj? hm, tak to je fakt vazne rozhodnutie... Ja mam dve deti 3 a 4,5 rocne.. A manzel pracuje v UK, takze teraz mam pri sebe iba mamu a sestry na pomoc. No mozno este pockam. Ale na tu konzultaciu by som chcela ist aby som vedela co a ako. Dakujem ti

zena1
12. sep 2013

@mars83 Nemas za co..vies,predstav si ze budes mat velikansky rez. Ten stahovaci pas ti pomoze, ale neni to sranda :D Drzim palce :D

veve100
13. nov 2013

Ahojte,
Bola ste niektorá na abdominoplastike u Dr. Gubu? Dik

stelamas
30. jan 2014
kostolanska
13. mar 2014

ahojte prosim vas preplaca dovera poistovna Abdominoplastika – redukcia previsu brucha alebo ako mam pokračovat dakujem 🙂

sisinka78
21. mar 2014

Ahojte. V juni bude rok od mojej abdominoplastiky v ruzinove a nic nelutujem. Je to proste super. Mam pekne ploche brucho, jazvu sice ako by ma cirkularka presla🙂 ale postupne bledne a v plavkach ju nevidno. Kazdemu vrelo doporucujem. Teraz sa chystam na oidvihnutie prsnikov, uvidim co bude. Ak mate otazky kludne sa spytajte na cokolvek. Pa

tinka_tinka
5. apr 2014

Ahojte mate niekto info či sa nedá riešiť rozostup napr.laparoskopicky? Bez úpravy koze? Mam rozostup a v pupku herniu ale koza celkom ok. Vďaka za info

williamjozef
21. máj 2014

Kocky takze zatial takto,prva foto pred,druha pokreslena a tretia zatial len takto,nemam dovolene si dat dole tie gatky/lebo diastaza bola dost velka,aj doktor bol prekvapeny,prirovnal ju k osobe co ma 100 kilo a velky previs na bruchu,7 dni po operacii,brusko este trosku opuchnute,ale od 1 foto vidno rozdiel

williamjozef
30. júl 2014

kocky pridavam najnovsie foto ,teraz mam 10 tyzdnou po opke,jazva je este cervena,ale do roka by nemala byt vidiet