Máte skúsenosť s plastikou ovisnutého brucha?

janulkas81
30. jan 2008

caute

ak ma niekto skusenosti s abdominoplastikou tak prosim napiste.kde ste si to dali robit, ci ste spokojne ci to bolelo ako po cisarskom a co ste za to zaplatili.dik moc za reakcie, ja sa neviem rozhodnut.po dvojcatach mam ovisnute brucho a sama stria.

zena1
18. júl 2012

@kvixa nni nechutne,take nase maminkovskeee... 😉 musis vydrzat na moje,mam dceru na Floride, buduci tyzden sa vrati po mesiaci, tak bude riesit moje technicke zalezitosti - kabliky, stahovanie, foto terajsieho smiesneho brucha...trosku strpenia.moj chlap ma so mnou dost patalie a keby som ho ziadala este o taketo sluzby, tak by ma kopol do zadku... 🙂 🙂 🙂 ale pokusim sa co najskor...mimochodom odkial si?

kvixa
18. júl 2012

@zena1 😀 😀 😀 jasneee, počkam. som z Piešťan a ty?

zena1
19. júl 2012

Turcianske Teplice...dnes som si ho prvykrat sama odlepila z pasu ☹ musim ho povinne masirovat, lebo mam pod kozou zrazeniny krvi ..boli to, ale checm to co najskor rozmasirovat 🙂 prevys nemam na brusku, no strie ostali 😖 ale tesiiim sa ze je aspon rovneeee 🙂 🙂 🙂

gabess
30. júl 2012

Ahoj Myriamka, chcela by som sa len opýtať u koho si bola na abdominoplastiku a či si fakt spokojná?! 🙂 ďakujem vopred za odpoveď.

jarmich2704
18. aug 2012

@zena1 , ahoj, ako tu citam, bola si nedavo na plastike brucha v martine 🙂 aj sam bola cca pred 2 týzdnami.pises, ze mas zrazenu krv a musis masirovat, a to ti nejako vidno?alebo ti povedala doktorka?mna operoval homola, aj ten sa mi zda v pohode.kolko si bola imobilna a musela si sa setrit?mne operovali aj rozostupene brusne svaly, takze nemozem nic tazke dvihat,dost zaujimave pri 2 detoch, ale snazim sa.a ty si uz OK???

zena1
18. aug 2012

@jarmich2704 ahojky, tak ja uz som komplet v pohode... uz je to viac ako mesiac. Brucho nemam az take pekne, lebo som mala strie az hore...Krvne zrazeniny su uz OK, mala som velke hrce, heparoidom to povolilo, teraz pouzivam na jazvuu contractube - tusim tak sa to vola. Ako si ty dopadla, mas to v pohode?

jarmich2704
18. aug 2012

no mne vcera akurat doktor vybral cast stehov o tyzden vyberie dalsie,takze ja som si to videla zatial len ked mi to prevazovali.ale vraj si na to mozem robit harmancekove obklady a tiez si potierat heparoidom.ty si si robila tie obklady??
kolko si platila?bola si spokojna s personalom??

zena1
23. aug 2012

@jarmich2704 Ahoj , az teraz som si vsimla ze si mi nieco pisala (o: Ja si robim stale obklady z harmanceka- aspon raz denne. Heparoid som uz prestala pouzivat kedze zrazeniny su uz fuc, no kremujem si brucho ricínovým olejom /vraj je super na jazvy/ a na jazvu contraktub. Inac, uz mi ten pas taaaak prekaza, mam vsade okolo same ryhyb na chrbte a po bokoch. Ako to zvladas ty??Personal uplne super... no eviem ci som tak velmi spokojna z vysledkom .... prevys nemam, to je fakt, ale brucho neni prekrasne (((o:

jarmich2704
23. aug 2012

@zena1 ahoj, no ja som mala v utorok 2 tyzdne po operacii, snazim sa nedvihat tazke veci, ale niekedy sa mi to jednoducho neda, mam 14 mes.slecnu.ja som sa asi viacej stiahla ako som mala a mam pocit, že ma trocha boli okolo pupka, ked si to masirujem ☹ nemas s tym skusenost, či je to OK,???doktorrka mi kazala viacej stiehnut, ale asi som to presvihla.zajtra idem na vyber stehov, dufam že ma nesfuknu, že som si to dodrbkala.inac teraz v tom teple je ten pas fakt na ostaru 😖 ,mne sa zda, že mi to nejako trocha opuchlo ta vrchna cast rezu, lebo mi to tak nejak previsa, dufam že to zmizne-aj ty si take mala??ci to nie je opuchnute?

zena1
23. aug 2012

@jarmich2704 Tak vydrz, mesiac po uz bude uplne super - teda ked odhliadnem od nosenia pasu ☹ Ja ked som prisla na prevaz, vzdy ma stiahli tak ze som skoro ani nedychala. Mna bolelo tiez brucho v nejakych castiach, myslim, ze to je len ubolene po..teraz ma uz nic neboliiii...ale vies co? Rovnako aj ja mam nad rezom taky "previs" ...a obavam sa ci mi to neostane. Jasne ze to nie je velke ako ked som mala moju kozu. Snazim sa to masirovat ci sa to edostane do roviny 😀 Kedy zajtra ides? Aj ja sa chystam po mesiaci - no budem tam rano volat. Kto tam je zajtra? Mozno pojdeme aj po sebe 😉

jarmich2704
23. aug 2012

hehe mozno sa tam stretneme.minulý piatok tam bol homola, tak mozno bude opat, neviem.sak prevaza su od 11.OO, či??to s tym previsom nemyslis vazne, kurna, ja ho tam nechcem, sak naco to eda rezali, ked nam to tam ostane???? 😠

dari
26. aug 2012

Uvazujem tiez nad plastikou brucha. Rada by som vedela, ktore ste ju podstupili, ako je citliva/necitliva jazva? Napr. rok, dva po operacii.
Pytam sa preto, lebo prvy porod som mala cisarsky a jazva je neprijemne necitliva na dotyk, ze sa jej ani dotknut nemozem 😀 Tak ci je to take iste, prip. ine.
Dakujem za odpovede!!

sisinka78
24. okt 2012

Ahojte baby, hladam info o abdominoplastike v Ružinove. Bola ste tam niektorá? Som po troch detoch a v tom su dvojicky, no des. Len co som zatial precitala dost je to kociek co si to dali robit v BB. Ale to mi je od ruky. Vdaka za akekolvek info.

mawka
25. okt 2012

@sisinka78 v ruzinove by to malo byt aj lacnejsie, tusim. pisala som im mail a vobec mi neodpisali, uz je tomu mesiac. viem, ze je tam uzasna MUDr. Loptakova. asi tam zavolam. tiez potrebujem v buducnosti.

sisinka78
25. okt 2012

mawka vdaka, tiež zisťujem info. Moj gyndos mi slubil že mi vybaví koho budem v ruzinove chcieť. Ale potrebujem vedieť kto je fajn. ja som počula aj O Dr. Palenčárovi to je tuším primár a vraj pekne robi aj prsia, čo by som si tiež dala ale len upraviť. Keď budem niečo vedieť, dám info.

mawka
26. okt 2012

@sisinka78 sme na tom asi rovnako. ale pocula som, ze sa najskor robi brucho. teda hovorila mi znama, ale ona si ide dat spravit zmensenie prsnikov a potom plastiku brucha a povedali, ze najskor teda brucho a ona to je logicke, lebo ved tu kozu aj natahuju, tak by prsia stiahli opat nizsie 🙂 ked nieco zistis, daj vediet. ono vseobecne v nemocniciach, kde je klinika plastickej chirurgie je to vraj lacnejsie ako na sukromnych klinikach. pritom robota ta ista a kolkokrat aj lepsia.

sisinka78
26. okt 2012

mawka, mne ani tak nejde o cenu ( samozrejme aj to ale zavazi, lebo niekedy je to dost vyrazny rozdiel). Skor mi ide o to ze na tychto klinikach nie je ziadna pooperacna anesteziologicka starostlivost. Je to tvrdy biznis a ked sa nieco zomelie, tak ti nema kto pomoct, pripadne ta aj tak sikuju do statneho spitala. Jasne dam vediet v najblizsich dnoch.

sisinka78
30. okt 2012

@mawka aktualne info z Ružinove je: ABDOMINOPLASTIKA so sieťkou 1060 eur a bez sieťky 900 eur plus za každý deň hospitalizácie 135 eur, pričom predpokladaná dĺžka hospializácie je 4 - 5 dní Ak pojdes cez poisťovňu, potrebuješ potvrdenie od chirurga.
PRSIA 858 eur plus 135 eur za každý deň hospitalizácie pričom dlžka hosp. cca 3 dni. Ak cez poisťovňu, potrebuješ potvrdenie od ortopéda a neurológa. A precízny doktor na tieto oba výkona je vraj Dr. Palenčár ( primár) .

mawka
31. okt 2012

@sisinka78 si uzasna, dakujem za info. ja cez poisovnu nepojdem, trva to dlho vybavovanie a uspesnost je pri mladych zenach nizka. a keby som uplacala lekara, to uz rovno dam cash. prsia nemem az take velke, ze by mi robili problem s chrbticou, len ich chcem zdvihnut 🙂 gravitacia je mrcha 😀 a brucho, asi bez sietky mam pocit, lebo nemam povolene brusne svaly, ja si ich aj citim, len ta koza co tam ostala natiahnuta, to mi pekne lezie na nervy 😠 . Hospitalizacia ako kde, ako sa hojis. niekde pustia uz na treti den domov. ale rozhodne je to lacnejsie ako na sukromnej klinike ako tak pozeram. no, asi si spravim vylet na konzultaciu 🙂 a mohli by sme potom dat kafe niekde 🙂 ty kedy planujes ist?

mawka
31. okt 2012

@sisinka78 mam obrovske stastie, ze prsia len klesli - ale uz dost, inak objemovo zostali plne. je mi luto zien, ktore stratia prsniky aj na objeme a este aj ovisnu, tam to potom riesia implantatmi a to sa znacne predrazi. aspon na tomto usetrim. ja si skor vybavim bezplatnu sterilku u gynekologa. nech mi da zdrav. dovody, lebo ak sa nemylim, tak okolo 300 e sa plati. a ja uz neplanujem deti, uz mam parik sidiel malych, uz asi staci 🙂

sisinka78
31. okt 2012

@mawka Skusim cez poistovnu, ved zdrav. dovody na to mam. A planujem ist na jar brucho a na jesen prsia. Ani ja nemam taky obrovsky rozostup brusneho svalstva a zacala som robit brusaky, tak snad sa to este stiahne, ale ta koza, no ako klokan ho mam🙂 Prsia tiez len podvihnut, pripadne zmensit, lebo deticky mi dali zabrat celkovy pocet 3 uz staci🙂 Ty sa kedy chystas? Preco myslis ze cez poistovnu to trva?

mawka
2. nov 2012

@sisinka78 lebo poznam osobne dva pripady z mojho okolia, kedy to riesia. jedna je dovera, jedna je vseobecna a uz to je 9 mesiacov a este stale nemaju rozhodnute. nehovoriac o tom, kolko papierov musia dokladat. to ma odradza. a ak sa smiem spytat na brucho mas aku indikaciu. s prsiami ok, lebo viem, ze tym trpi krcna chrbtica. ale brucho neviem aka indikacia by sa dala vybavit.

sisinka78
2. nov 2012

@mawka je to rozostupenie brušného svalstva. No už som rozhodila siete a uvidim čo z toho bude, ale som prekvapená, lebo o tomto som ešte nepočula žeby sa nejak extra čakalo. Veď je to normalna operácia a keď ideš na slepák, tak tiež nečakáš kým ti poisťovňa schváli operáciu. Či?

mawka
2. nov 2012

@sisinka78 asi s tym zeny zacali vybabravat 🙂) ale ani sa necuujem. bolo by super, keby pre mamicky bola takato moznost bezplatna, sak tu neje len o estetiku, ale aj o psychiku a neskor to robi komplikacie aj ine...

sisinka78
3. nov 2012

@mawka to urcite. Ved dám ti vediet co som vybavila buduci tyzden. Ja to bruch mam fakt nepekne, tak s tym musim robit nieco ntak ci tak.

sisinka78
3. nov 2012

@mawka Prosim ta a s cim konkretne cakaju na schvalenie. Prsia, brucho, alebo nieco ine?

mawka
3. nov 2012

@sisinka78 jedna s prsiami - redukcia a to sa cudujem teda, lebo fakt ze su to velke prsia a fakt to tej dotycnej robi problem s chrbticou. lekari s tym problem nemaju, ved ju odporucali na takuto operaciu. lenze poistovna ma asi cas. musela dolozit neurologa, ortopeda, rozne spravy a zatial nic. alebo je to vekom? ma po 60. tak sa mozno neponahlaju. druha ma po 40. a s bruchom a vybavuje si to cez velku herniu a stale jej este neodklepli.
tiez mam nepekne brucho, neznasam, ked mi niekto povie, ze sak cvicenim sa to spravi, nie nespravi. paradoxne ked zacnem cvicit a chudnut, ta koza ovisne este viac. samej mi je z toho zle. fakt jedine chirurga. nastastie to nemam uplne na celom bruchu, ale od pupka dole k podbrusku, tam je to otrasne. neviem, ci to nebude nakoniec miniabdomino plastika. uvidim. planujem sa objednat na konzultaciu, nech sa vyjadria. a prsia potom zdvihnut. co som pozerala fotky, celkom pekne to vedia zdvihnut 🙂 aj ja chcem take. lebo teraz v podprsenke parada, ale dam ju dole a padnu 😀 nechcela by som sa dozit toho, ze budem mat prsia po brucho a brucho po kolena 😝

sisinka78
3. nov 2012

@mawka Ja som na tom rovnako plus ten rozostupeny priamy brusny sval. Idem do toho a hotovo. Ako som ti uz pisala, cez tyzden budem vediet viac, tak ti dam vediet.

mawka
3. nov 2012

@sisinka78 a to ako zisstis, ze mas rozostupeny brusny sval? lebo ja netusim.

sisinka78
3. nov 2012

@mawka ked napnes brucho, mas v strede brucha medzeru. normalne citim hrany svalu.