Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

nika251
28. aug 2009

Ahojte. JA verim tomu ze ak zo sveta odide osoba ktoru ste velmi milovali a ona milovala vas tak nedokaze tak celkom odist a dava na vas pozor ako anjel strazny. Ja takeho mam a velmi dava pozor na mna a mojich najmilovanejsich.Dufam ze tu ostane aj pre moje deti. 😵

lalitagopi
28. aug 2009

Jeudi, sorry, ale Boh tu nie je na to a splnal tvoje materiálne túžby...alebo odoberal tvoju karmu, ktorú si si sama narobila..

kubaka
28. aug 2009

andělé, duchové, ďáblové, skřítči.. Bůh jsou jen personifikované obavy lidí, kteří si něumějí některé životní situace a cesty vysvětlit. Člověk je příliš nevyspělý na to, aby zvládl pochopit život, který vede - jak praví antropologie - "člověk je tvor s instinkty a pudy opice a s atomovou pumou v ruce" To mezi tím si vyplňuje vírou v cokoliv, aby to vůbec bych schopen ustát a rozdýchat, že jsme tu jen my a mocné zákony přírody...

Předběhli jsem sami sebe - respektive. nedozráli jsem k pochopení fungování ani vlastního mozku. Takže kdo potřebuje berličku ve formě andělů, duchů, víry ve všelicos, ať ji má - patrně bez toho necítí pevnou půdu pod nohama a cítí se ztracený. Ovšem ať se netváří jako nějaká vyšší, osvícená bytost, která ví víc, než ostatní - to je arogance nejvyššího kalibru.

Já si vystačím s věděním a vnímáním reality, prací a "pácháním" dobrých skutků na okolí 😀 A je dobré si zametat ve vlastní duši, minulosti a dětství - vyrovnat se se zasutými traumaty dělá skutečně doslova zázraky v životě. Pak se možná dopracujeme k odpovědi na otázku po smyslu života: jak ukazuje Ingmar Bergman v Lesních jahodách: smysl života je milovat a pracovat. Prosté a přotom uspokojující... 😵

mywiel
28. aug 2009

Slavik dakujem, ja nikoho nepresviedcam, len pisem co som zazila. 😉

mywiel
28. aug 2009

Kubaka ak myslis nahodou mna tak ja sa tak vobec netvarim, praveze cim viac clovek objavuje v tejto oblasti, tym viac chape kolko sa musi este ucit. 🙂

mywiel
28. aug 2009

Nobody to pekne napisal, nema rovnaku skusenost ako ja, ale pozna pozemskych anjelov, ktorymi su napr. skutocni priatelia. 😉 Proste je to nieco co ked clovek nezazije na vlastnej kozi, tak nepochopi, a ako som uz pisala asi aj musi chciet k tomu dospiet, ked ich nepotrebujes tak ich nevidis, ale ver mi mas ich aj ty. A ano Nika maju ich aj tvoje deti, su to logické vesmirne zakony, vznikli sme vdaka laske a ta nas neopusti ani na tejto Zemi. Zas som sa rozpisala, ale keby som to nezazila tiez by som neverila, takze chapem tych co neveria. Len to neznamena, ze co nevidim, neexistuje, lebo moje zmysly to nevedia zachytit, neviem ako by som to presnejsie napisala aby sme sa chapali. Kazdy zije ako najlepsie vie, aspon dufam a vsetci sme tu len ziaci v jednej velkej skole. A comu sa mame naucit? Iba jednému LASKE. Je vela ciest, ktoré vedu do ciela, v to zase verim aj ja Kubaka, a ano ten kto miluje a pracuje je dobry clovek a pre mna ani nemusi byt veriaci, ale zakonite veri v dobro a to staci. 😉 😵

tictac
28. aug 2009

kubaka, je fajn, ze mas vyhranene nazry temer na vse, ale psat za nekoho, jestli citi, nebo neciti pevnou pudu pod nohama nema cenu, kdyz ty sama tento zazitek viry neznas. A jako aroganci nejvyssiho kalibru bych zrovna ja osobne popsala neco uplne jineho 😉 😝

kubaka
28. aug 2009

že je víra berlička psal jž Nietsche a dlouze se rozepsal v Antikristovi, proč tomu tak je. To je celkem známý fakt. Za vyhraněný názor považuji víru v Anděly a tvrzení, že existuje uřknutí a vyléčí ho počůraná plína. Sorry.

tictac
28. aug 2009

tak zrovna o pocurane pline bych se taky nebavila 😀 Ale neda se poprit, ze existuji veci mezi nebem a zemi, ktere se zadnou logikou vysvetlit nedaji 😉 Navic si myslim, ze kdyby to byla pouze berlicka, tak to nebude fungovat a drzet lidi nekolik tisic let....

denisocka
28. aug 2009

jej,som rada ked tu čítam moje srdcove babenky 😵 a jasne že verím 😉

ivka144
28. aug 2009

mywiel - suhlas...
inak ma niekedy vie pobavit taky ten akoze vedecky pristup... fakt nie v zlom, ale presne tento typ chapania mi pripada barlickovy a zjednodusujuci. Ohromne vela ludi je, ktori si myslia kadeco, az kym ozaj nezaziju - skusenost, zazitok a precitenie robia divy.
A ajj odvolavka na Nietscheho mi pride... UZ N. vravel? A kto bol ten N., ze mam brat jeho slova???
A co Aristoteles, Kant, Bacon, Descartes alebo hocaky iny filozof??? Alebo este Akvinsky, aby aj z tohto sudka bolo...

Ale to je jedno, je prirodzene, ze nemozeme verit nicomu, comu neverime - verime len tomu, co vidime, citime, vnimame, vieme, mame nastudovane, spracujeme... Dufam, ze to tu hned nezavru s tym, ze debata odsudena na hadky🙂

kubaka
28. aug 2009

přečti si Antikrista a budeš chápat, o čem mluvím. to něco mezi nebem a zemí je jen termín věřících, kterým jsme pojmenovali tu mezeru. Filosofové ji vyplňují podstatně srozumitelněji a zajímavěji.
Jak může někdo tvrdit, že jsou věci, které se nedají vysvětlit logikou? jakou logikou k tomu dospěli? To postrádá logiku - jestli se něco hmotně děje, tak to má i hmotnou, logickou přičinu - jen ji neumíme pojmenovat.
Je to fyzicka, chemie, biologie, sugesce, autosugesce, hypnoza, davová hysterie - spousta zajímavých a zkoumaných vysvětlení.

mracik
28. aug 2009

ozaj kočky, poznáte knihu (alebo divadelnú hru) Anjeli všedného dňa? Je perfektná 😉
kubaka, poznáš Tomáša Halíka? No zrejme nie, je to katolícky kňaz a Nietzsche je jeho srdcovka, jeho knihy mám strašne rada, podľa mňa je to jeden z najväčších teológov súčasnosti 😉

roasha
28. aug 2009

samozrejme je svet anjelov.......... 😵
najcastejsie k nam prichadzaju v snoch......... 😵
aj moja sestra vzdy pride,ked je mi tazko/alebo prekonavam nejaku zivotnu skusku/,ked potrebujem pomoc............. 😵
ked mal niekto blizky odist do neba,vzdy sa prisiel so mnou rozlucit v snoch......... ☹
dokonca maminkin byvaly kolega "prisiel "presne v okamihu jeho smrti,a rano ked volala jeho manzelka,maminka jej povedala,ze uz to vieme.... 😢

mne sa zda zvlastne,ked niekto neveri takymto veciam........ ☹

kubaka
28. aug 2009

Halíka znám osobně

jaspina
28. aug 2009

Já taky věřím, že když nám umře někdo blízký, tak se může stát našim andělem a třeba dávat různá znamení - varování a dohlížet tak trochu na ty, které měl rád.. Myslím, že duše člověka se musí v něco přetvořit.. Aspoň já teda jednou dělat anděla hodlám! 😉 😀

mywiel
28. aug 2009

Kubaka chapem ze tomu neveris, lebo sa ti to nestalo, ani ja som predtym neverila. A opakujem nezaradujem sa pod ziadne nabozenstvo a tiez som mala predtym tendenciu presadzovat moj nazor a vysmievat sa veriacim, uz to nerobim. Viem svoje a kazdého necham verit v co chce a ako to v srdci citi, co sa tyka barlicky anjeli nou pre mna nie su su skor silou, ktoru som objavila a som za to vdacna, ze to ku mne prislo, uplne necakane, nasli si ma sami, mozno aj vdaka mojmu zosnulému ockovi, co ja viem, ale to je jedno. Som za to vdacna, ze mi niekto pomaha. 🙂

mywiel
28. aug 2009

Denisocka 😉 😵 😵

marya
28. aug 2009

Kubaka, tato tema je o kontakte s anjelmi pre kocky, ktore s tym maju skusenost ci v anjelov veria, ak neveris ze existuju tak vobec si temu nemusis citat a uz vobec nie snazit sa kocky presvedcovat o tvojej pravde 😉

jeudi
28. aug 2009

lati ty si me asi nepochopila ja to myslela ironicky na boha v zadnem pripade neverim ale presto vyslovuju:pane boze...ale neverim

jeudi
28. aug 2009

ja napriklad verim v to ..ze jak se lide chovaji k prirode tak se priroda chova k nim to zni docela logicky,no napsala jsem svuj nazor a mizim odsud..to je neco co se tady obcas doctu a nemuzu kolikrat uverit co nekteri pisou..ale at si kazdy veri na co chce paaa

alice.r
28. aug 2009

Naprosto souhlasím s kubaka. Mywiel, stále tu mluvíš o svém zážitku a zkušenosti s andělem (anděli). Zkusila bys to, prosím, popsat podrobněji? Co se Ti přihodilo, jak andělé vypadají atp. Můj názor je, že je to naivní a velice prosté, myslet si, že existují výše zmíněné bytosti, ale pokud věříte, nic proti tomu.

ivka144
28. aug 2009

Kubaka, chapat a suhlasit su dve rozne veci.
Pomerne vela teorii dava zmysel.
Noo, ja uz len tolko, ze mne to moje poznanie ci nazory, ci viera (nezaradujem sa nikde) daja uplnu logiku a skor nerozumiem vysvetleniam "Logickym" - teda skor racionalistickym, ale urcite ziadna z nas tu nema ambicie niekoho presvedcit, lebo to by bol brutal naivne.
Ved ludia nemaju rovnaky nazor ani na omnoho zjavnejsie a podla mna objektivnejsie veci. A pritom pochybuje, ze ide o nedostatok info.

Tak prenechavam temu anjelistkam..., ja osobnu skusenost nemam a popravde ani neviem, co presne ten anjel je ci ma byt..., asi aj vec terminologie. Zosnula osoba, to nie je duch? Ci anjel je nejaka astralna ci aka bytost, ktorej podobu nabera ten duch, ked chce byt nablizku? Je to v principe bytost ludskeho typu-teda ze bola alebo bude na zemi ako clovek? Mywiel, ty by si to ako "definovala"? Dik.

bibula
28. aug 2009

ivka-anjel nikdy nebol clovek,ani nijak inak vteleny 😀

mywiel
28. aug 2009

Alice ano presne viem co som zazila, a vedela by som to do podrobnosti opisat co som videla a citila, ale na co aj tak by si tomu neuverila. Nemam zaujem niekoho presviedcat, alebo si vymyslat, nie som z tych, len som prispela do témy. To vsjo.

mywiel
28. aug 2009

Alice ja sa v ziadnom pripade na skusenu nehram, jednoducho sa mi to stalo, a zistila som ze ked na tom pracujem tak to funguje, a je to fajn. 🙂

mywiel
28. aug 2009

Anjel nie je okridlena bytost, ale energia, urcity luc lasky, z vesmiru, od Boha, alebo Alaha, alebo Budhu to je fuk, ja viem, ze ked o nieco uprimne poprosim tak to dostanem, podakujem a funguje to. Ako? Neviem, nemam navod. A to co som videla bolo nieco nadpozemské, ako som pisala taku lasku tu nie je mozné zazit, ziarivé zlaté svetlo, a laskavé ruky....atd. Zbytocne to budu citat, tie ktoré neveria, jednoducho to musite zazit. Tiez som bola pred par rokmi taka, ze verim len v co vidim, ale zmenilo sa to, mozno som sa ja zmenila, otvorila tymto veciam.

nika2007
28. aug 2009

mywiel nemozes napisat ako a co sa ti stalo ?ty sa s tym nejako zaoberas ?ja som tiez naklonena k takymto ,,tajomnym"veciam a verim ze nieco je...

murcos
28. aug 2009

ja tiez na anjelov verim, konecne ma ich kazdy z nas....
aj ked nebezia nahodou na sk a cz "anjelske akcie"? 🙂
moja suseda to hodne preziva. otvori balkon, zapali sviecku........no jo, hadam sa mi nieco nestane, lebo ja som tu navstevu odmietla mozno aj preto, lebo som presvedcena, ze anjelkovia su pri nas kazdom stale.....