Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

marianka79
17. jún 2010

@miruska15 ahoooj 😵

miruska15
17. jún 2010

@marianka79 ahoj akurat si ta pozeram akasi tam pekna aj Patko frajer.Zlaty ste

marianka79
17. jún 2010

dakujem 🙂

marianka79
17. jún 2010

tak toto je pravda....... 😅 😖 Väčšina ľudí si v prvej polovici života zničí zdravie, aby získala dostatok peňazí a v druhej polovici života zase tieto peniaze utráca, aby sa uzdravila.

miruska15
17. jún 2010

a niektory si ich ani neužiju.To je ten horši pripad.

marianka79
17. jún 2010

Medzi najkrajšie rozprávky z detstva patria tie, v ktorých sa nám plnia naše sny a želania. V našej fantázii sa nám vynorí dobrá víla, škriatok, anjel, alebo iná bytosť, ktorá je nám priaznivo naklonená. Spýta sa nás: “Aké máš želanie?” a ako šibnutím čarovného prútika nás raz a navždy zbaví všetkých starostí, aby sme si mohli (ako v ríši snov) "žiť šťastne, až kým by sme nepomreli!”
Stačí, aby sme si spomenuli . . .


. . .na takéto rozprávky a príbehy z detstva a opäť nás zahreje pri srdci. Nie sú to však iba spomienky na detstvo, keď ešte bol náš život zahalený do kúziel. Znovu sa hlásia aj túžby a naše tajné želania.
Aké by to bolo krásne, keby tieto zázraky splnených želaní neboli iba v rozprávkach, ale aj v reálnom živote!

Rozum sa však rukami - nohami bráni proti takýmto, podľa jeho mienky, “iracionálnym fantáziám”. Preň sú to len detské hlúposti, hókusy - pókusy, snenie, vzdušné zámky.
A rozum sa predsa nedá zavádzať! “V živote nie je nič zadarmo!”, “Bez práce nie sú koláče.” (A všetko ostatné, o čom je rozum presvedčený.)

Ale čo ak si práve takouto orientáciou zbavujeme svoj život čara? Veď aj to je predsa skutočnosť, že už nedokážeme vidieť svet obdivujúcimi očami mága alebo dieťaťa, ale iba chladne kalkulujúcimi očami technika: Funguje to, alebo nie? A ako sa to dá vylepšiť?

Život je však viac než len číre fungovanie, hoci často nie je ani len to.
“Bolo by dokonca možné, že práve preto nefunguje, alebo funguje len čiastočne, lebo mu chýba mágia, kúzlo, srdce, nekalkulovateľné dobrodružstvo, každodenné zázraky?”
Najneskôr na konci tejto knihy si bezpochyby odpoviete na túto otázku. Dovtedy sa budeme postupne približovať tajomstvu plne prežívaného a v pravom slova zmysle “čarovného života".

Buďme však sami k sebe úprimní. Každý z nás v sebe nosí túžbu dodať svojmu životu viac kúzla, vedieť čarovať ako v rozprávke a dokázať robiť zázraky sám, alebo pomocou nejakej rozprávkovej bytosti. Často sú to naozaj detinské fantázie, detské sny. Ale musíme hneď vyliať s vodou z vaničky aj dieťa? Sú fantázie, ktoré zdanlivo prekračujú hranice možného, naozaj iba neuskutočniteľné sny?
“Či vari neexistujú ľudia, ktorým sa už podarilo premeniť na skutočnosť taký život, aký si vysnívali?” O tom by nemalo byť pochybností.
A aj to je skutočnosť.

Skúsme sa teraz prosto, ako deti, pohrať s myšlienkou:
“Čo by sa stalo, keby sme rozum na chvíľu poslali na dovolenku (aj tak je stále preťažený a zaslúži si oddych) a potom si bez jeho cenzúry jednoducho oslobodili fantáziu?”
Pretože jedno je isté:
“Ak si chceme inak usporiadať život, potom na začiatok potrebujeme fantáziu, snívanie, želanie!”
Kam bude vlastne smerovať táto cesta? Rozum môže byť neskôr pri uskutočňovaní našich snov nápomocný. Zatiaľ ešte nech má voľno!
Hrajme sa a položme si ešte tieto otázky.
“Čo by bolo, keby sme s takto oslobodenou fantáziou mohli krok za krokom stále viac kúzliť so svojím životom?”
“Čo by bolo, keby náš život neurčoval iba rozum, ale odovzdali by sme žezlo svojim želaniam a fantáziám?”
Odpoveďou by bolo naše zistenie, že náš rozum je mizerný pán, ale keď sa nechá viesť srdcom (zdrojom našich túžob a fantázií, našich želaní a snov), je to vynikajúci sluha.

Preto Vás pozývam otvoriť bránu svojim životným snom a znovu vstúpiť do krajiny vlastnej fantázie. Pripomeňme si aj detské sny.

Majte odvahu vytvoriť si vo svojej fantázii nový život, vidieť sami seba inak, takých, akými by ste chceli byť a akých by ste si mohli obľúbiť.

dali4
autor
17. jún 2010

Krásny život, čo to vlastne je? Dnes mi ho v plnej miere pripomenul priateľ. Predstava márnosti, majetku, drahých šperkov a šiat? Neklamte samu seba! Krásny život je viac o vnútorných pocitoch, než o vonkajších javoch.
Čo však v prípade, ak ani vo vnútri nepociťujete a neprežívate krásu a šťastie. Všetko totiž závisí od stavu našej mysle a o hľadaní odvahy akceptovať to, že nám je skutočne dobre.

Možno sa to celé zdá ako nekonečný kruh, ale stačí veriť. Skúsme sa preniesť o niekoľko rokov späť do detských čias a predstaviť si tie dni pred Vianocami. Vnútorný nepokoj, radosť z očakávania niečoho krásneho, splnené sny, iskričky v očiach a hľadanie po celom byte. Prečo sme teda uverili tomu, že takéto šťastie je len raz za rok? Prečo sme nechali vyjsť na povrch obavy a nechali sa oklamať, dokonca sme uverili tomu, že nám šťastie neprináleží. A keď aj, tak len útržkom, vánok, ktorý nás pohladí a zas je preč. Človeku ostanú len spomienky.

Ešte aj na šťastné a krásne chvíle v živote sa pozeráme len ako na ilúziu, ktorá v okamihu pominie. Nevnímame život ako prehliadku krásnych obrazov, očarujúcich príhod a stretnutí s milovanými ľuďmi. Tieto chvíle si necháme zastrieť negatívnymi udalosťami, nepeknými spomienkami.
Odtiaľ pramení všeobecná domnienka, že ak prežívame niečo pekné, nezaslúžime si to, ba čo viac, po nekonečnom šťastí očakávame niečo zlé, nepríjemné. Prečo by sme mali mať strach so svojho vlastného života? Prečo vnímame možnosti prichádzajúce po príjemných chvíľach ako negatívne? Bojíme sa.

Stačí sa prestať báť. Myslieť pozitívne, radovať sa z každej prežitej chvíľky, pozerať sa na svet s iskričkami v očiach. To je život, krásny život, jednoducho wellness. Len tak sa priblížime tomu pocitu z pred niekoľkých rokov, pocitu blízkemu deťom, ktoré žijú v očakávaní Vianoc.

Netreba vzdychať a žialiť za časom minulým. Nevadí, že už nemáme päť rokov. Veď ako inak by sme porozumeli veciam, ktoré nám život ponúka? Ako by sme dokázali prežiť niektoré veci, keby nám chýbala skúsenosť? Stačí veriť, že všetko nás posúva kamsi vpred ku šťastiu. No netreba zabúdať, že práve preto žijeme ako na hojdačke. Raz hore a raz dolu.

Pravdaže všetci poznáme ten pocit, keď sa nám niečo nedarí a máme pocit, že toto nie je tá správna cesta a že sa treba vybrať iným smerom. Aj sklamanie a smútok patria k životu, no nie sú prvoradé. Občas sa nám naozaj nedarí, nevieme čo robiť, no verím, že všetko má svoj zmysel a v konečnom dôsledku to obohacuje náš život a ukazuje nám ten správny smer.

Nenechajme sa znechutiť životom len preto, že sa nám práve v tejto chvíli nedarí a že sme nedosiahli to, čo sme chceli. Určite na nás čaká niečo krajšie, lepšie a skutočne to niekde v našom živote JE.

Môžeme snívať donekonečna o črievičkách a tekviciach meniacich sa na koče, no pravda je vždy krajšia. Nastal čas otvoriť oči a tešiť sa z chvíľ v živote tak, akoby bolo pred Vianocami.

dali4
autor
17. jún 2010

zabudla som napísat že autorom článku je Adka-Krásny život 😉

linette
17. jún 2010

ahojte ludia .. 😉
vidim, ze same dobre clanky sem hadzete 🙂

linette
17. jún 2010

@dali4 ta posledna kniha ma zaujala .. pisu tam o viacerych veciach .. a som si vsimla, ze su v nej aj obrazky 😅

dali4
autor
17. jún 2010

Ahoj
@linette 😵 ... ano sú to dobré knihy. Práve som si dve objednala. Aj ked tu mám asi tri, ktoré som ešte neprečítala ale nevadí, doma sa nestratia. Ved ja si nájdem čas... všetky ich prečítam 🙂

marianka79
17. jún 2010

ahojte ja som začala čítat ten klúč a som si povedala že pokial ho nedočítam tak dalšiu knihu nekupujem takže ma to núti čítat 😉 🙂

linette
17. jún 2010

@dali4 ten trik poznam .. ja by som chcela vidiet nazivo niekoho levitovat ..

linette
17. jún 2010

@marianka79 ja presne tak isto uvazujem.. dve knihy som neni schopna docitat .. a to ich mam pol roka .. 😝

linette
17. jún 2010

a co hovorite na toho africekho samana? .. ten ako moze levitovat? .. zeby s trikom? ..

linette
17. jún 2010

tak toto by som musela vidiet na vlastne oci aby som uverila

https://www.youtube.com/watch?v=sBQLq2VmZcA
linette
17. jún 2010
dali4
autor
17. jún 2010

Príroda sa búri... ked sa takéto veci zstvárajú 🙄 ... sa neni čomu čudovať. Velmi ľutujem našu Zem... urobme všeci aspon tolko že jej budeme posielat Lásku. Každý den chvilku... Láska robí divy... je silná, silnejšia, ako si vieme predstaviť.

jery51
17. jún 2010

krásny slnečný deň želám 😀
dali knihy sú dobré, normálne asi si tú prvú objednám, no mám rozčítané až dve 😅

jery51
17. jún 2010

skláňam sa s pokorou pre ním 😔

https://www.youtube.com/watch?v=H8ZuKF3dxCY