Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

syringa
18. okt 2012

@evkasus ja vnímam anjelov ako našich pomocníkov a ochrancov - a ak to tak môžem nazavať s trochou nadsázky tak trochu ako jedinú priamu linku k Bohu. Nakoniec je to aj v biblii že Boh posiela svojich anjelov keď potrebuje niečo vybaviť na zami. Tak ma teraz napadol jeden rozdiel medzi novým zákonom a starým. V tom starom sa ozýval Boh osobne - hlasom, horiacim kríkom,.... a v Novom zákone už na to používa anjelov. 🙂 je preto od ľudí zlé keď chcú vedieť načúvať hlasu svojho anjela? Nie je to práve on čo sa nám snaží radiť? A nemyslím si že len tak stojí a pozerá a nič nerobí nič nehovorí, veď to by sme ho potom ani nemuseli mať pri sebe. Aby som presne vyjadrila môj postoj použijem príklad. Majiteľ firmy nemusí firmu riadiť osobne, má na to svojich ľudí ktorým platí. A tí musia tlmočiť jeho želania ako sa má firma vyvíjať, koho zoberú a koho vyhodia, skrátko to všetko riadia. Ak by som v tej firme bola nejaký zamestnanec a tí ľudia čo to majú riadiť sa na to vykašlali tak by sme tam asi len tak posedávali a nevedeli čo máme robiť. Potrebujeme s nimi komunikovať a oni s nami. Tak isto Boh má na to svojich "ľudí" a oni to majú na starosti. Tak by nebolo od veci vedieť s nimi komunikovať.
Na slovesnku sa šíri akási zvláštna anjelológia? 🙂 Tak to som sa fakt zasmiala. Pokiaľ ja viem tak angelológia je teologické učenie o anjeloch. Takže ak sa hierarchio a rozdelením anjelov zaoberajú teológovia tak je to OK, ak ostatní ľudia tak je to nezdravé. Nakoniec anjelmi sa zaoberali aj mnohí svätí - sv. Augustín, sv. Gregor, sv. Tomáš Akvinský (no neviem či si dobre pamätám), sv. Ignác videl pri ľuďoch biele tiene - postavy no neviem presne ako to nazval, čítala som to dávnejšie. Môžem nájsť a polsať dodatočne. Nakoniec veď aj niekoľko teológov, kňazov vzdalo knihy o anjeloch.
A myslím že nebudem hovoriť len za seba keď poviem že nechcem uctievaž anjelov a mať ich ako svoje božstvo a dávať ich niekde nad Boha. Ale myslím si že je prirodzené keď ľudia tápu hľadajú nejakú oporu aby sa uistili že ich konanie je správne. A nenapíš prosím ťa že sa máme modliť, lebo rozhovor je dialóg a modlitba je monológ. Nakoniec ak veríme na anjelov tak je jasné že diabol je tu tiež a zvádza urputný boj aby nás dostal na svoju stranu. Jeden nás nahovára na zlé druhý radí dobre. Nebolo by fér vedieť čo hovorí ten náš pomocník. Veď mu ide o to isté nedovoliť aby sme prepadli zlu.

evkasus
19. okt 2012

@syringa Vsetko co pises mi je dobre zrozumitelne a neviem, ci je tam nieco s cim by som nesuhlasila. Mozno iba s tym, ze modlitba je monolog. Ja ju prezivam ako dialog.

Aby som doplnila, ako som to myslela s tou anjeologiou. Napisala som zvlastna anjeologia. Cize to zvlastna je tam pre mna podstatne. Lebo anjeologiu ako taku uznavam a je sucast krestanstva. Tak ako pises, zaoberali sa nou mnohi svati.
A myslim, ze aj v starom zakone su anjeli velakrat spomenuti. A anjel strazny je skutocne nasim pomocnikom a je iba dobre ak ho prosime o ochranu.

Na tom zvlastna myslim, ze su skutocne ludia, ktori stavaju anjelov na miesto Boha. Privolavat rozne duchovne bytosti bez toho, aby sme vedeli kto su alebo koho reprezentuju je nebezpecne...a varuje od toho ako sv. pismo, tak mnohi svati a teologovia. Neznamena to, ze by nam nedopriali kontakt s nadpirodzenom, ale ak tu objektivne existuje nebezpecenstvo, tak treba varovat.
Su ludia, ktori hovoria, ze sa nechavaju viest niejakym anjelom (nemyslia tym anjela strazneho) a ten im hovori, co maju robit. Casto sa tymto ludom deju v zivote divne (negativne) veci a oni na ich riesenie sa priklanaju este viac k tymto bytostiam o ktorych nic nevedia. Nevedia, ze prave tie bytosti mozu byt pricinou tychto negativ.

pikino
19. okt 2012

@evkasus ja som nikdy netvrdila že neverím v BOha verím v neho viac ako kedykolvek predtým, verím v neho tak že ma to až zadúša niekedy, ale ja verím v Boha ako v absolutnú lásku, nezištnú, slobodnú, milujúcu všetko a každého. Tam treba hladať tie rozdiely.
A btw. minule si mi písala, že je to presne naopak, že ked mám pekné sny, som spokojná a nič ma netrápi že práve vtedy som v okovách diabla tak ako teda?
A ešte ked sami sníva o Ježišovi čo to podla teba znamená? Tiež je to diabol prezlečený za Ježiša? Lebo ja sa vtedy cítim velmi velmi šťastne a velmi milovaná.

syringa
19. okt 2012

@evkasus jedna vec mi stále vŕta v hlave. Keď nám dal Boh anjelov - myslím teraz strážnych, tak prečo nám neumožnil počuť ich, vidieť vnímať. No musí to byť ťažké pre anjela keď sa snaží ochrániť a dohovoriť s hluchým slepcom. 🙂 No keď si predstavím že by som sa mala starať o moje deti a oni by ma nevideli, nepočuli a nesmela by som sa ich dotknúť alebo možno aj mohla len by môj dotyk necítili a mala pritom za nich zodpovednosť, no to by bol des. 😒 Tak ma napadlo či to takto Boh chcel a spravil to zámerne. Ktovie či majú potom nejaký postih z toho keď im "ich" človek zlyhá. 😅

evkasus
19. okt 2012

@pikino Nepamatam si, ze by som ti pisala to o snoch ako si to hore spomenula. Teraz uprimne, nepamatam si kedy a v akom kontexte som ti to napisala.
Sama si ale priznavas, ze ta trapia nocne mory.

pikino
19. okt 2012

@syringa čo som ja počula, tak ludia kedysi bežne videli anjelov, ved aj adam a eva videli anjelov, ale potom ked sme si to posrali a zvíťazilo naše ego nad vierou a naš materializmus nad duchovnom sami sme si zavreli naš komunikačný kanálm ale ako vidíš v poslednom čase sa znova otvárame aj keď pomaličky ale ide to. 🙂

pikino
19. okt 2012

@evkasus ano trápia ma nočné mory ale je to v kontexte s mojou rodinou a za to Boh nemôže. sny o duchoch, demonoch a iných bytostiach za nočné mory nepovažujem, beriem ich ako samozrejmosť, že existujú a mám rešpekt.

Bolo to v kontexte s anjelmi a reiki ked som písala, že odkedy sa o to zaujímam kludnejšie spávam.

evkasus
19. okt 2012

@pikino Prosim ber moju diskusiu v dobrom duchu, lebo pisane slovo sa da vselijako vysvetlit. Aj ked v niecom reprezentujem iny nazor nepisem arogantne.

Chcem sa ta spytat, nikdy si si nedavala do suvisu tie nocne mory (cohokolvek sa tykaju), ktore sa ti deju v zivote s tym, comu sa venujes?

Sny o demonoch a duchoch....nie je to nieco zvycajne. Myslis, ze by si s tymi snami proste mala zit?

pikino
19. okt 2012

@evkasus a kde presne som sa vyjadrila arogantne? Lebo ja neviem, to myslím uprimne. Nie som ten typ, ktorý sa k druhým správa arogantne. Nikde som nenapísala že spochybňujem tvoj názor. Každý má proste svoju pravdu a každý to cíti inak.

Nie lebo nočné mory som mala dávno predtým ako som sa tomu začala venovať, nočné mory mám od puberty. Aj ked v poslednom čase sú miernejšie, za čo vďačím jednej skvelej žienke.
A sny o duchoch a demonoch mám odmalinka, ťažko odpovedať na tvoju otázku, pretože mám pocit že ak by som sa zbavila tejto mojej časti tak prídem aj o to dobré.Lebo na druhej strane sa mi sníva aj stými dobrými ako som písala, s Bohom, s anjelmi aj svätými. Ja si myslím, že je to všetko o rovnováhe. Jednoducho dobro a zlo idú ruka v ruke. A ak chcem cítiť to dobro a lásku musím rešpekovať aj tú odvrátenú stranu. ale tým samozrejme nemyslím, že ich k sebe naschvál privolávam. V poslednom čase skôr mám pocit, že je to nejaká skúška, ako keby ma niekto učil. Ja neviem. čím viac o tom premýšlam tým mám v tom väčší bordel. Takže momentálne som v stave že nechávam veci plynúť a uvidím.

syringa
20. okt 2012

@evkasus @pikino Ja mám tiež zlé sny, no asi by sa dalo povedať nočné mory. A to mám od detstva. Ešte som nebola ani v puberte a už ma prenasledovali. Vtedy ma vôbec nezaujímali nejaké duchovné témy, diabli, anjely..... Tak si nemyslím že to musí mať vždy súvis s tým o čo sa človek zaujíma. Raz som mala desivý zážitok. Vtedy som mala asi tak 5 rokov. Bola v noci veľmi silná búrka a nemohla som spať. Sedela som na posteli schúlená do rohu a bála som sa že nejaký blesk udrie do našeho domu. Pri jednom blesku ktorý zaburácal priamo nad nami stál pri mojej posteli diabol. No jeho zjav nebudem popisovať - bol fakt desivý, démonický (na to sa ťažko hľadajú slová). Keby som ho tak vedela nakresliť tak by sa v hollywoodskych štúdiách potešili. 😉 V tej chvíli ma napadlo presne toto: diabol z pekla, prišiel si po mňa. Ešte nikdy predtým som nesedela tak strnulo. Od strachu som bála aj mrknúť s očami. Chvíľu stál a pozeral na mňa. Potom sa znovu zablesklo osvetlilo ho ešte viac a keď nastala tma zmizol. Jasné každý povie malé dieťa sa bojí búrky a fantázia mu pracuje naplno. Ja som si tiež povedala - to sa mi en zdalo kvôli búrke a nikomu nič nepovedala. Ak to teda bol výplod mojej fantázie, tak prečo? veď vtedy som sa takýmito témami nazaoberala. Poznala som akurát tak nejakého čerta s kopytom a chvostom z roprávky čert a káča.
Preto si myslím že to čím sa človek zaoberá vždy nemusí v súlade s jeho snami a prestavami. Ja osobne považujem zlé sny len za nejakú ventiláciu nášho mozgu aby mohol normálne fungovať a nezbláznil sa. A aj v tej búrke som bola asi tak veľmi vydesená a bol to pre mňa taký stres že môj mozog musel niečo z toho vyventilovať eše skôr než som vôbec zaspala.

ada32
20. okt 2012

ja si sny neviem vysvetlit vobec. zle sny nastastie nemavam / mozno sa mi diabol vyhyba, neviem 😅 /
kazdopadne som chcela dat do pozornosti knihu, ktora sa mi nedavno dostala do ruk a prave som ju docitala
je to " Sedm životú" od Marcela Vaneka ta kniha je krasna. zrejme ju uz mnohi poznaju ale ja som ju "nahodou?" dostala teraz.

Osobne neverim ze diabol uzdravuje, a podobne hluposti. a uz vobec neverim ze Boh je ziarlivy ako tu bolo povedane.
Boh nie je ziarlivy. Boh je dobrotivy. Cirkev nepozna hranice v manipulovani slova aj ludi 😔 Strasenie je najlepsi sposob ako udrzat ludi v poslusnosti.

evkasus
20. okt 2012

@pikino Joooooj, to som nemyslela na teba, ze si pisala arogantne. Myslela som to na seba a doslova, ze aj ked napisem mozno nieco, co sa vam nebude pozdavat, ze to nemyslim arogantne. Ako prevenciu som to pisala. Ach jaj. Ani som nepisala, ze ma ty spochybnujes. 🙂 🙂 🙂 Vidim, ze pri pisanom slove aj ked sa clovek snazi tak to moze vyzniet vselijak.

typa
20. okt 2012

@ada32 ze je Boh ziarlivy sa pise aj v biblii. Ale urcite to netreba chapat v negativnom slova zmysle.

ada32
20. okt 2012

pise sa v biblii, viem, a tak je podavana oveckam 🤐 kazda cirkev si bibliu vylozi tak ako vyhovuje jej.

evkasus
20. okt 2012

Odporucam Vam pozriet si tuto diskusiu s katolickym exorcistom Leopoldom Jablonskym (je z Aprila tohto roku).
Je to 2,5 hodinove pocuvanie ale urcite zaujimave.
Ak to pojdete pozerat, tak kliknite vcas na preskocit reklamu, lebo je dlhaaaa.... 😉

http://www.livestream.com/nadaciapolis/video?cl...

evkasus
20. okt 2012

Leopold je pre mna autorita...

evkasus
20. okt 2012

@ada32 ten citat, v ktorom je to slovo ziarlivy, je iba jeden z mnohich, v ktorych Boh varuje ludi pred chodenim za vestcami, kartarmi, falosnymi prorokmi, dopytovanim sa mrtvych....iba ked clovek prenikne do kontextu poznania Biblie a spojitosti s vierou a poznanim Boha, pochopi, ze tu nejde o strasenie a zastrasovanie...ale ochranu.

evkasus
20. okt 2012

Budem strasne rada, ak si niekto najde cas a da tu namahu pozriet si tuto diskusiu, lebo sa v nej spomina velmi vela.

ada32
20. okt 2012

@evkasus vies, v tejto teme je mnoho rozporov. ja ti prajem vsetko dobre, tak ako aj sama sebe. som spokojna ako som, nasla som to co mi pomaha. opakujem Boh nie je ziarlivy, Boh je dobrotivy. Ma nas rad vsetkych rovnako.
Kazdy veriaci sa citi byt povolany otvarat oci druhym . Ale to nie je potrebne. Kazdy prechadza vlastnym vyvojom. Kazdy ma vlastny pohlad na veci okolo nas. 😉

evkasus
20. okt 2012

@ada32 Aj ja ti prajem iba dobre. Tiez si myslim, ze Boh je dobrotivy, milosrdny a miluje nas vsetkych a vsetkych rovnako.

V tejto teme, ano priznam sa, ze mam potrebu "otvarat oci", ale nie nuteno, ani arogantne. Ale povazujem to sama za potrebne. A kazdy ma pravo zostat, alebo nezostat pri svojom nazore...je to nasa slobodna volba. Preto ani moje prispevky nemaju nutit...lebo to sa ani neda.

pikino
21. okt 2012

@evkasus vieš v tejto téme na nás už utočilo tolko ludí, že sme už semtam viac než mierne nedotklivé a prudko vzdorujeme, ak sa nás niekto silou mocou snaží presviedčať o svojej pravde. My berieme názory ostatných ludí, len neznášame nátlak a ten asi nemá rád nikto so zdravou osobnosťou.
Tým nemierim na teba, iba vzsvetlujem prečo dievčatá niekedy reagujú tak prudko. 😉

syringa
23. okt 2012

@evkasus pozrela somsi tú diskusiu, dokonca úplne celú 😉 Zaujalo ma nielen to čo povedal ale aj to čo nepovedal. 😖 Spomínal že každý diabol je jedinčná bytosť so svojimi rysmi a aj menom. Na otázku ako sa volajú však vymenoval len biblické mená pre diabla. Predpokladáme že ich je hodne. Žeby náhoda a zrovna tí s ktorými prišiel do styku sa volali presne takako diabli v biblii? Alebo to boli dokonca tí istí? 😲 A teraz čo ma zaujalo čo nepovedal. Z celej tej diskusie som nadobudla dojem že sa s tým zlom musíme nejako vysporiadat sami. Bolo povedané ako na to, čo v ktorej fáze urobiť...... ani jedno jediné slovíčko o anjeloch. Akoby sme ich ani nemali a ani nám nepomáhali a my sme tu boli na boj so zlom sami. Dokonca ani ľudí čo kládli otázky nenapadli anjeli. Pokiaľ viem cirkev hlási že každý máme svojho strážneho anjela, či sme pokrstení alebo nie. Tak čo teda robia? Aká je ich úloha podľa cirkvi? Zdá sa že pre boj so zlom nám nie sú určení, ak áno hádam by takú dôležitú vec nezabudol exorcista spomenúť. Som z toho zmetená. ☹

evkasus
23. okt 2012

@syringa Som rada, ze si si to pozrela.
Ta diskusia, sice trvala 2,5 hodiny, ale stale to bolo velmi malo casu na to, aby sa v nej hovorilo o vsetkom. V podstate sa skor uberala smerom, ktorym boli kladene otazky. A hlavne bol dany priestor vseobecnemu vysvetlovaniu. No tato sfera a skusenosti exorcistov su na ovela dlhsie rozpravanie.
Taktiez musim povedat, ze Leopold je najmladsi exorcista na Slovensku a je to exorcista s iba par rocnou sluzbou v tejto oblasti. Citala som knihy od exorcistov, ktori sa venuju tejto sluzbe 20-30 rokov. Co je nieco ako exorcista senior 🙂
Tito spominaju rozne mena, ktorymi sa im zli duchovia predstavuju.
Ludia si pod jeho sluzbou skutocne predstavuju nieco ako z hororu. V skutocnosti exorcista je niekto, kto pomaha ludom.
Ani Leopold nevykonava iba skutocne exorcizmy, lebo vo vacsine pripadov je postacujuca modlitba za oslobodenie a vnutorne uzdravenie.
V tom boji nie sme sami. Sme v tom hlavne s Jezisom. V prvom rade by sme mali vediet ake su pristupove cesty zleho a vyhybat sa im. A ak sa nam to z nevedomosti alebo neopatrnosti nepodari, tak stale je cesta von.
Exorcista nevyhana zleho a neoslobodzuje vo svojom mene, ale vzdy iba v mene Jezis. A preto on nepracuje s anjelmi, ale s Jezisom. Lebo ty nemozes vyhnat Zleho v mene anjela.

Anjelov nespominal, ale spomenul anjelske pismo a anjelske karty, ktore stoja na tej negativnej strane polu. Taktiez mnohi ini exorcisti pisu o tom ,ako museli ludi dostavat z podrucia zleho potom, ako privolavali k sebe rozne duchovne bytosti o ktorych nevedeli s urcitostou, kym su.

syringa
23. okt 2012

@evkasus ja viem čo tým myslíš anjelské karty a písmo, lenže o to mi neišlo. Podľa cirkvi máme každý strážneho anjela. Tak pred čím nás má strážiť? V boji so zlom si zdá sa máme vystačiť sami. Podľa čoho teda dostal to pomenovanie "strážny"? Čo teda stráži keď to nie sme my? Ten pán ktorý tam bol v tom dokumente má zjavne problémy s diablom - chcú mu zabrániť aby vypovedal o svojej skúsenosti. A ani vtedy anjel nezasiahne? Nijako mu nepomôže? Nechá ho nech mu zlomí čelusť, nos..... ? Prečo nám teda od malinka podsúvajú obrázky kde detičky idú cez most a anjel pri nich - starostlivo na nich dozerá? Nakoniec páter Leopold hovoril ako sa v ktorej fáze máme brániť, ako máme zlo odohnať, ako ho k sebe ani nepustiť, a nikde tam nebola spomenutá akákoľvek úloha anjela. Podľa neho je to všetko o našej vôli, o našom rozhodnnutí a o vykonaní nejakých modlitieb.
Ja som si doteraz myslela (a tiež čítala vknihách cirkevne schválených), že anjel je tu pri nás a radí nám, vystríha nás pred zlom, a my máem tú moc odmietnuť jeho pomoc a on je potom bezmocný len sa prizerá ako na nás útočia diabli. Doteraz som ich považovala za určitý druh štítu ktorý nás čiastočne chráni, veď anjel aj diabol sú duchovné bytosti, takže on by mohol mať určité schopnosti k nám toho diabla nepustiť. Z tej diskusie som taký pocit nemala. Mala som pocitže je to len na nás. Áno ak človeka posadne zlý duch, už si sám asi nepomôže, ale dovtedy je to všetko v našej réžii.
No a s myšlienkou že Boh vedome môže dopustiť útlak diabla na človeka a nehať ho nech na neho útočí, no s tým sa mi nedá stotožniť. Zdá sa Boh nechal diablov nech si tu robia na zemi čo chcú. A robia niečo aj anjeli?
Divíš sa ľudia sú tak strašne zaťažení na anjelov, kupujú knihy o anjeloch, anjelské karty, snažia sa vyvolávať anjelov,atď? Anjel je symbol dobra a lásky. A teraz je vo svete toľko zlého, že ľudia prirodzene túžia po dobre a hľadajú ho. Pre mnohých je to jeden zo spôsobov hľadania pravdy, podstaty, duchovna.....

evkasus
23. okt 2012

@syringa Leopold a ani Cirkev nepopiera ulohu anjelov a predovsetkym anjela strazneho. No tato diskusia nebola o anjeloch.

Ja tiez prosim anjela strazneho o pomoc. Alebo ked ma caka vazna situacia, tak sa modlim, Pane zosli mi svojich anjelov na pomoc.
Otazka je kde zacina a kde konci anjelov vplyv na beh veci. Ak by to bolo take jednoduche, tak by som povedala anjelom aby prevzali zodpovednost za cely moj zivot a kazdu situaciu a nikdy by sa mi nic zle nestalo a zila by som v raji. No to sa v realite nedeje nikomu z nas. Aj v Pisme sa spomina boj dobrych a zlych anjelov a ak by nebolo treba ziadneho boja, tak by bolo fajn.
Lebo tak ako pri nas stoji anjel strazny, tak isto okolo nas beha ten zly, ktory (ako Leopold naznacil) nam podsuva zle veci v dobrom obale. A my mame slobodnu volu. A to je ta nasa rezia. Anjeli za nas nerozhoduju.

Ten pan, ktory tam vystupoval, so zlomenym nosom, uz otvoril brany zlu (svojou slobodnou volou) a preto zly mal na neho taky dosah. A aj on ma svojho anjela strazneho. A ten urcite nebol neaktivny. Je to aj o tom, co si slobodne vpustime do svojho zivota.

V prvom rade by mal mat clovek osobny vztah s Bohom, lebo vtedy vie, ze Boh nikoho nenecha napospas, ak ho clovek prosi o pomoc.

Tie rozne knihy o anjeloch, ktore su na nasich pultoch ale nemaju nic s krestanstvom, ani s krestanskym Bohom.
Spomina sa v nich aj Boh a Jezis ale je to cele prekrutene a pomylene. A jediny dovod preco vlastne pisem do tejto temy je ten, ze tato pseudoanjeologia, ktora sa predstavuje ako pseudonadej, je vlastne pod ruskom niecoho dobreho nieco zle a je to jedna z pristupovych ciest zleho. Kde sa anjeli uctievaju nad Boha a kde sa vyvolavaju duchovia (akoze pod menami anjelov) a nechavame im riadit nas zivot. Preto sa ani necudujem roznym pozoruhodnym prejavom, ktore sa tu opisuju.

evkasus
23. okt 2012

@syringa No netreba vidiet veci pochmurne, a mysliet si, ze sme na vsetko sami. Lebo nie sme. 🙂

syringa
23. okt 2012

@evkasus Keď som sa pred mnohými rokmi dozvedela že existujú kňazi exorcisti najprv som bola v šoku. Myslela som si že posadnutosť to je téma akurát pre horory. Potom som začala mať nepríjemný pocti že exorcisti sú len fanatický blázni naháňajúci duševne chorých,nástupcovia inkvizítorov ktorí zneužívajú svoju moc. Kde je pravda ťažko povedať.
Na tej veci je viac zvláštnych vecí. Páter Leopold vyháňa diabla pokojne, pomodlí sa a rozkáže diablovi aby odišiel z tela. Buď sa to podarí hneď alebo sa to musí opakovať. No ke'd si spomeniem na prípad Anneliese Michel. Ja som o tom prípade čítala už dávnejšie. Pri exorcizme ju zväzovali. Žiadny pokojný príkaz. LEn porovnanie 2 exorcistov a aké odlišné prístupy. Neskôr skúmali podrobne jej prípad, a údajne nebola posadnutá. Dnes cirkev tvrdí že posadnutá nebola. No život jej to už nevráti. Bola? Nebola? Ktovie. Keď som počúvala zvukové záznamy (ťažko povedať či sú pravé) tak sa človeku nechce veriť že toto by mohla byť len nejaká choroba. Ale zas ak kňazi majú tú moc rozkázať diablovi aby odišiel, prečo z nej vyháňali diabla 10 mesiacov bez úspechu a ani ju nezachránili?
Diabol a exorcizmus. Myslím že sme sa už pomaly dopracovali k inej téme. Mne sa veľmi nechce baviť o diablovi. Už dávnejšie som sa tejto téme venovala a zisťovala som si kdečo o diablovi, anjeloch. Jeden človek ma upozornil že si mám dať pozor. Diabol si vie oceniť ak je o neho záujem. No verím že to tak môže byť.

Ja nie som typ ktorý len tak niekomu skočí na lep. 😉 Treba aby sme boli ostražití. Ja si overujem a preverujem a rozmýšľam. Veľa dám na intuíciu, nejaký ten môj vnútorný hlas, ktorý dokáže z čista jasna pomenovať veci a včas ma varovať. V mojich lepších chvíľach si hovorím že sú to rady môjho anjela. No ktovie kde je pravda. 😅

No tak či tak odpovedede prečo je anjel strážny "strážny" a pred čím nás stráži a ako, som sa nedočkala. Skúsim sa opýtať toho môjho možno mi odpovie. 😅

evkasus
23. okt 2012

@syringa oki...respektujem 😉
Ale to, ze sa to deje iba jednoduchou modlitbou nie je pravda. Ale naco strasit ludi.
Pekny dnik.

marianka79
9. nov 2012

ahojte anjelinky už ani nemám čas tuná hmmmmmm ja mám pekný zážitok videla som Ježiša Krista zjavil sa mi v sne plakala soma a klačala pred ním chcela som sa ho dotknút ale nemohla som ani len ruku zdvihnút a cítila som moje telo ako leží na posteli a malo zimomriavky no a ON bol až pri kuchynských dverách čiže som vystúpila zrejme z tela bol to krásny zážitok vrátila som sa do tela a zobudila sa bolo to ale také živé fakt 😵