Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

linette
18. feb 2010

dobre ranko dusicky 😉

dali drzim palce aby to malinku co najskor preslo a rafael pomoze 😵 je to neuveritelne, ze miska ani necekne a smeje sa, je to velmi zlatulinke babatko 😉 😵
urcite si pozriem ten film 😉 este som ho nevidela, no nazov sa mi zda byt znamy ..
ozaj bathorycku budu davat na stv1 - tu na ktorej som bola v kine.. 🙂

linette
18. feb 2010

marianka je to zlaty psik este taky babatkovsky, ani z ruky by som ho nepustila, len by som ho babuskala 😵 😅

linette
18. feb 2010

akdarka z nas ludi nikto nemoze byt anjelom, anjeli su bytosti o ktorych mozes povedat, ze su dokonali 😵 ked clovek zomre, tak sa castokrat stava, ze este chce byt so svojou rodinou a ochranuje ju.. dovody preco duse ludi nejdu vyssie su rozne.. moze to byt dusa majestatneho cloveka, ktory ma natolko rad svoj majetok, ze ho neopusti ani po smrti, hoci si ho uzit uz nenmoze, dalej duse ludi, ktori este nepochopili, ze su mrtvy, pripadne sa s tym nevedia zmierit (casto to byva pri nasilnych alebo pri necakanej smrti napriklad havaria).. este moze byt, ze dusa citi potrebu byt so svojou rodinou a ochranovat ju a pomahat jej, ...
cize z duse cloveka sa moze stat nas duchovny strazca alebo sprievodca 😉 ale anjel nie.. nasi anjelickovia strazny su s nami od prvej chvile az do tej poslednej a zmenit na tom nic nevieme.. ci na nich verime alebo nie, su s nami a pomahaju nam 😵 samozrejme anjelickov je viacej, takze ked ich trocha poznas a vies, ktory sa na co "specializuje" tak si ho vies zavolat aby ti pomohol 😵 zavolat si ich vies aj ked ich nepoznas, oni sa potesia, ze sa snazis s nimi komunikovat.. ako povedala mywiel anjelickovia neklopu, oni su za dverami a cakaju kedy im tie dvere otvoris 😵 (to len prirovnanie) ..
to, ze ste mali nehodu ma svoj zmysel a aj to, ze ste prezili 😵 a navyse cakas babako, ktore sa narodit ma 😵 to poucenie vas vsetkych ma pozdvihnut vyssie, cize kludne sa nad tym zamyslaj, je to normalne a povedala by som aj potrebne, pretoze postupne prides na to, co vlastne zivot je .. bola by skoda tento zazitok len tak zahodit a nevenovat tomu ziadny zmysel.. potom je tu moznost, zeby sa stalo este nieco, kym by ste tu danu vec nepochopili.. a je velmi dolezite za to dakovat 😵 poucenie z tohoto si moze brat viacero ludi, napriklad aj ten vinnik si moze hovorit, co keby sa vam nieco zle stalo - jemu by sa zhorsil trest atd.. a ver, ze vsetcia vasi anjelikovia nad vami drzali svoje kridla 😵 😵 😵 drzim vam palce 😵 😵

linette
18. feb 2010

baby dneska som mala tri sny, napisem vam vsetky:

Do nasho cinziaka sa nastahovali dvaja novy chlapci, ktori ma balili.. Velmi chceli aby som s nimi chodila hoci vedeli, ze mam priatela.. Celkom boli pekny aj som sa s nimi rozpravala, ale ja som chcela len a len mojho milovaneho.. Ale vahalo vo mne pokusenie, ze je to nieco ine, ci to nebudem lutovat, ze som nevyskusala, ale aj tak nevedela ci ich budem lubit tak mojho milovaneho.. Takze som s nimi nechodila.. Ale sa mi tak mari, ze som s nimi volakde isla..

Takze poridla som dieta, neviem kde, kedy a ako, viem len to, ze po porode zobrali vsetky deti do jednej miestnosti a tam ich rozdelovali.. Ja som sa ihned vybrala za mojim.. Bolo to v jednej miestnosti (s tou som uz raz snivala).. Som otvorila dvere a hovorim, ze som si dosla pre moje dieta.. Bolo tam vela babatiek a nevedela som ktore je moje.. Vedela som, ze ho nechcem dat zaockovat.. Sestricky povedali, ze tu je vase akurat sme ho zaockovali.. Ja som sa s nimi zacala hadat, ze to moje neni, pretoze ja som ho ockovat nechcela.. A sestricky, ze som dosla neskoro, ony to nevedeli tak ho zaockovali.. A ja, ze co? To neni moje dieta, moje nemoze byt zaockovane.. Na to mi povedali, ze vy sa volate tak a tak a je to vase.. A ja, ze ano.. Tak som si isla po neho, usmiala som sa na neho, chytila do ruk a hned som vedela, ze je moj a plakala som a bola som smutna, lebo ho zaockovali.. Potom mi ho sestra vybrala z ruk, ze pockajte este ho vysetrime.. Postavili ho na nohy a ze aha ako pekne stoji a ja im na to, co s nim robite ved sa teraz narodilo nemoze predsa stat, vsak sa este nevie udrzat.. A predsa stalo asi dve minuty ho nechali stat.. Potom som si zobrala a isla prec.. Ocitla som sa v dalsej miestnosti, kde bol velky okruhli stol a boli tam aj ini.. Dokonca aj moja byvala spoluziacka .. (ona v skutocnosti prisla o svoje male).. Tam nas ucili davat deti do perinky.. A vedla zena mi hovori, ze moje dieta ma zuby.. Ja na nu pozeram, ze ci si je vedoma toho co mi hovori ako moze mat jednodnove dieta zuby.. Ona, ze ked neverite tak sa pozrite.. Mna skoro slak trafil naozaj mal zuby.. Moje jednodnove dieta malo dopselacke pevne zuby.. A este sa na mna smialo a vydavalo zvuky ako polrocne.. Bolo take malinke a nezmestilo sa do perinky.. Do perinky sa davali babatka nahe bez plienok som nechapala.. Este moj mali sa prekrucal z jednej strany na druhu, takze som ho ani nevedela dat do perinky.. Vela zien sa na mna pozeralo a ja som ho chytila a odisla prec a malemu som hovorila stale, ze neboj sa, velmi ta lubim a nedam si ta nikomu, si moj a lubim ta taky aky si.. A este som jednej zene povedala, ze nevadi ked ma zuby a sprava sa ako polrocny, je aspon aktivny a dopredu vyvinuty ..

V tomto sne davali volaco v radiu a ja som to isla nahravat na kazetu.. Nejaku madarsku rozpravku a bol pri tom aj priatel..

akdarka
18. feb 2010

linette, dakujem za tvoj krasny prispevok.
ten vinnik uz nepochopi nic - zomrel na mieste. my sme boli v ten den druhy koho poskodil, usiel z miesta prvej nehody a celne do nas narazil ked utekal pred policie. ale zameriavam sa uz na to aby ma to posunulo niekam "vyssie". mozes mi poradit kde najdem prispevky ako sa spojit so svojimi anjelikmi? a kto je moj anjelik strazny a ktory sa na co zameriava? su univerzalny pre vsetkych ludi alebo ma kazdy "svojich" - viem, ze ste to urcite x-krat vysvetlovali, ale prosim ak si najdes cas tak ma usmerni kde mam hladat informacie. a ma aj nenarodene dietatko anjelikov straznych?

linette
18. feb 2010

akdarka najlepsi sposob ako sa spojit s anjelikmi je meditacia .. ked sa zacnes venovat meditacii a naucis sa meditovat (pre niektorych je to problem a pre niektorych nie) tak sa vies napojit na hocikoho 🙂 a hlavne na anjelickov 😵 cez meditaciu vies aj lasku posielat 😉 😵 viac by ti o spojeni sa s anjelikmi vedela napisat dali, ona ma viac skusenosti ako ja 😉 😵
moze sa stat, ze nie hned sa s nimi budes vediet spojit, ale potom nebud sklamana, pretoze oni vedia vsetko aj to ked sa ti neukazu.. oni vedia kedy je ten spravny cas sa s nimi spojit..
ty ked volas anjelickov vseobecne, oni vedia, ktory ma dojst 😵 a vzdy je pri tebe ten spravny 😵
ked ten vinnik zomrel, tak sa to stat malo, bola to zrejme jeho karma... v podstate mi je ho aj luto, ze kam sa dohnal..
zakladny styria anjeli archanieli su:
MICHAEL - jeho meno znamená Kto je ako Boh, je uznávaný aj v Islame (Míkhael (Mikhail)) je anjel ochrany, ohňa a intuície. Niekedy sa udáva so 4 krídlami. Patrí mu doba do ktorej sme zrodení.
GABRIEL - jeho meno značí Božia sila. taktiež je i v Islame. je anjelom vzostupu a často oznamuje božiu vôľu (oznámil Márií že je tehotná) v Kabale je vládcom Jesod
RAFAEL - jeho meno značí Boží lekár, anjel uzdravovania, požehnania. Je uznávaná v kresťanstve i Islame. V Kabale mu patrí Hod
URIEL - Oheň boží, nazývaný tiež Auriel. Transformuje na ľudí božiu Lásku.
nieco o anjeloch si mozes precitat tu:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Anjel
http://www.ezoterika.info/anjeli/
http://minigrimifaq.wordpress.com/category/anjeli/
http://helar.wordpress.com/2007/12/21/stretnuti...
http://tajomstva.org/spiritualita-nabozenstva/b...
http://angelarium.wordpress.com/tag/anjel-strazny/

akdarka
18. feb 2010

dakujem, budem studovat..teraz este mam problem sediet, lezat - vsade modriny, pomliazdeniny..ale som vdacna za kazdy bolestivy nadych 🙂 vsetko si nastudujem a manzelovi poviem aby zacal nadvazovat kontakt s Rafaelom - aby sa uzdravil skoro 🙂 dufam, ze coskoro odhalim preco sme tymto museli prejst a uz nebudeme mat dalsie znamenia v zivote...a co sa tyka karmy, da sa nejako zistit aku si so sebou nesieme?

linette
18. feb 2010

akdarka verim, ze sa manzel uzdravy coskoro a aj teba prejdu tie zranenie 😉 znamenia su stale a vsade, napriklad volaco riesis v zivote a dojde ti znamenie, ktore ti pomoze, len je na tebe, ci si ho vsimnes alebo nie.. znamenia su aj prijemne, upozornujuce, povzbudzujuce, usmernujuce, ako odpoved na tvoje otazky, atd... len treba mat srdcia otvorene a vnimat to tak "inymi" ocamia srdcia mat otovrene.. 😉
co sa tyka karmy, pokym si pamatas co zle si napachala v minulych zivotoch tak si to vies zistit.. existuju vselijake modlidby za odstranenie nasledkov minulych zivotov, alebo za ich zmiernenie.. ja ich neovladam, to by si vyzdadovalo fakt skuseneho liecitela.. karma je ta, pred ktorou clovek neujde.. pretoze ked spravi nieco zle tak sa mu to vrati aby sa z toho poucil (zivot je vlastne velke ucenie).. sice teraz mame stastie, ze zijeme v tejto dimenzii, pretoze do roku 2012 ak si stihnes aktivavat 12 vlaknovu dna tak si vies vynulovat karmu.. teda ak to chapem dobre.. je plno literatury, kde sa da vselico mozne docitat o karme.. niekto vola karma, niekto bumerang.. v podstate je rec o tom istom..
http://helar.wordpress.com/2009/01/03/co-robis-...

marianka79
18. feb 2010

ahojte som tu na skok yorki mi spinká v papuči 😀

akdarka lin to napísala výstižne 😉 prajem vám skoré uzdravenie 😔

marianka79
18. feb 2010

anjeli sú sluhovia stvorení bohom a slúžiaci nám všetkým prídu kedykolvek ked je to požiadané ja som im vdačná za vela vecí s ktorími mi pomohli a pomáhajú 😉

marianka79
18. feb 2010

Odpykanie karmyOdpykanie karmy môže prebiehať rôznymi formami:

1. Známy výrok zo Starého zákona "oko za oko, zub za zub" vysvetľuje, že človek pocíti rovnaké účinky svojich minulých chýb sám na sebe. Vrah bude v ďalšom živote zavraždený, zlodej okradnutý, zhýralec ochorie a pod. Pozostalí obete násilia alebo krivdy sa nemajú snažiť o odplatu, lebo sa zaťažia podobnou karmou. Zákony to vykonajú v pravý čas a správnym spôsobom. Nič neostane pred nimi utajené a nepotrestané. Neskoršie odpykanie je dokonca znásobené. Niekedy sa práve preto odďaľuje.

2. Symbolické odpykanie. Keď sa človek zlepší skôr ako ho zastihnú spätné účinky karmy, prejavia sa len symbolicky, alebo mierne.

Istý muž sa v predošlom živote opíjal, prejedal a ešte aj fajčil. Je to na jednu osobu prehnané, ale berme to len ako príklad. Nesprávnou životosprávou a negatívnymi sklonmi, teda vedome narúšal svoje dobré zdravie, ktoré tieto výstrelky bez ujmy znášalo. V tomto živote mal však v dôsledku týchto chýb smrteľne ochorieť. Keď si však počas choroby uvedomí svoje zlé návyky a začne vážne hľadať a uskutočňovať cesty k zdraviu, môže si vyliečiť smrteľnú chorobu týmto úsilím a odriekaním.
3. Čistá a hlboká láska k akejkoľvek osobe, i keď je neopätovaná, ale človeka povznáša a zdokonaľuje tak, že zabúda na seba a stáva sa nezištne dávajúcim a dobrým, zbavuje ho mnohých vín, spôsobených sebectvom a ľahostajnosťou v minulosti. Avšak keď niekto má oči len pre svoju lásku a druhí sú mu v ich starostiach a bolestiach ľahostajní, neprežíva pravú lásku, iba znásobený egoizmus.

4. Úsilie o dobro. Keď človek všetko, čo koná, podriaďuje čistým úmyslom, v zmysle večných zákonov, slabnú vlákna negatívnej karmy a začne sa tvoriť nová a čistá.

Ak človek znáša nepriaznivú karmu s odporom, nepochopením a nedochádza pritom u neho k zlepšeniu k zdokonaleniu, nezbavuje sa karmy, ale tá ho stále "tresce", až kým sa nezmení. Spätné účinky teda neznamenajú vždy aj odpykanie karmy.

dali4
autor
18. feb 2010

Ahojte babulky 😵
akdarka Netreba sa pýtat "prečo ja? " ale "prečo sa to stalo?" Niektoré veci vieme ovplyvnit ale niektoré bohužial nie. Zo všetkého si musíme zobrat ponaučenie. Aké? To musíš zistit len ty a tvoj manžel. Možno na to prídeš trošku neskor, treba tomu všetkému nechat čas 😉 Tvoj manžel bude určite v poriadku, budete mat bábatko 😵 to je krásne... Samozrejme treba byt vdačný za to že ste to prežili... Ako sa spojit s anjelmi, komunikovat s nimi, žiadat ich o pomoc sa dočítaš aj v tejto téme, strašne vela sme toho tu už popísali 😵 . Aj na tejto stránke možeš pokukat http://evamarvanova.sblog.cz/....

dali4
autor
18. feb 2010

marianka, lin... malinkej je už o vela lepšie... 😵

dali4
autor
18. feb 2010

jaj 😕 ...volačo tu prešlo za dverami... som sa zlakla

linette
18. feb 2010

dali to nieco sa stalo aj mne..
neviem ci som tu spominala ale pred par tyzdnami (asi dvoma) som bola na pc a pocuvala som hudbu a mala zavrete dvere na izbe.. v tom som pocula svoje meno ale ako zdrobneninu.. som rychlo otvorila dvere (mama sa kupala) a som myslela, ze mama na mna krici, ze si zabudla uterak.. a ona nic, vsade tma a veselo si pusta vodu.. a mama ma nevola za meno a este k tomu nie zdrobneninou.. tak som sa vratila spat do izby a pocuvala som hudbu dalej s tym, ze mam asi halucinacie.. potom sa mi to stalo esteraz ale to som bola sama doma.. bol to taky pekny hlas a vobec to neznelo akoby to niekto krical ale akoby ten volakto stal pri mne a ja som to tak jasne pocula..
a predvcerom som sa zasa kupala a ako stale, zvyknem relaxovat vo vode, uz si relaxujem asi 20 minut, vsade klud a z nicoho nic mi z policky padol gel na holenie do vody.. ze preco prave gel neviem.. bol tam dobre umiestneny a on je taky tazsi, este stastie, ze som mala vanu napustenu inak by ju oskrel.. normalne, ze som sa zlakla a srdce mi len bilo silno.. ale nic som si z toho nerobila a relaxovala dalej, hoci som mala sto chuti odtade vyletiet a uz sa nevratit.. ale nedala som sa vyrusit..

linette
18. feb 2010

som sa docitala, ze ked pocujem svoje meno, tak to anjeli hovoria ku mne a chcu na nieco upozornit.. ale, ze naco? to nepovedali..

linette
18. feb 2010

marianka spinka v papuci? 😉 😅 😅 jeeejo to moze byt zlaty, neodfotila si ho?

dali4
autor
18. feb 2010

lin to možu byt anjeli 😵 ... Ja zas v perifernom videní zvyknem vidiet tiene... aj teraz ako som sedela pri pc, hned napravo mám dvere do obývačky, boli privreté. Muž nieje doma a Marek sedel na wc... naraz som zbadala ako niečo prešlo cez obývačku... aj keby sa tu Marek motal ,čo určite nie, lebo fakt bol na wc-ku, tak toto bola vysoká postava, min.1,80m 😕 už sa to velakrát stalo. Nebojím sa, len vtedy ked to nečakám, tak sa strhnem ale dalej to neriešim, pousmejem sa a idem dalej... Ale niesom si istá čo to je. Anjelov cítim, je to iné. A čo sa týka hlasov, lin ja som tu v Kontakte už tuším raz spomínala... ešte pred tým než som otehotnela s Mišelkou, som počula detský hlások že "maminka". Stalo sa to dvakrát. Bola som doma sama s Marečkom. Myslela som že to bol on, ale zase, bola som v spálni a počula som to z obývačky, hned vedla... vybehla som že čo Marek chce ale on tam nebol, hral sa v detskej ktorá je na druhom konci bytu, cez predsien. Spýtala som sa že či ma volal, nechápavo sa na mna pozrel , že vraj nie... Podla mna to bola Mišelka 😅 😵 .

dali4
autor
18. feb 2010

lin tie sny... tolko informácií naraz 😕 ...

dali4
autor
18. feb 2010

marianka, zlatý je ten havinko 😅 😵 ... ja som tiež mala psa. Musela som ho dat utratit ☹ , bol už velmi chorý, trápil sa. Mal 14 rokov a choré srdiečko... myslíte že sa na mna nehnevá že som ho dala "zabit" ☹ ? Bola to fenka, kríženec dlhosrstého jazvečíka, volala sa Tina. Niekedy ma navštevuje v snoch... Posledné dni mi celú noc sedávala pri posteli a hypnotizovala ma, celú noc, to bolo hrozné, mala som pocit že ma prosí o pomoc ☹ . Ale to sa nemá... je to ako eutanázia. Ved takto som jej asi nepomohla...
Jaj, to čom tu začala takúto smutnú tému... 😠 ...

linette
18. feb 2010

ahoj dali 😉 ktovie kto to moze byt 😕 1,80 .. a anjeli maju vobec tiene? .. zeby nejaka dusa, ktora vas ma rada? ..
ano dali spominala si ten hlasok, ale to bol detsky hlasok a oslovil ta maminka 😉 ja som pocula kristinka a kebyze to je moje buduce dieta tak by ma neoslovilo, ze kristinka.. 😕 ja si myslim, ze to boli anjeli.. to, co som pocula bolo takym zvlastnym hlasom, som ho cez hudbu pocula a tak jasne .. kebyze ma mama vola tak to by znelo kricavo, pretoze ja som bola v izbe a pocuvala hudbu.. to by musela velmi hlasno prekricat aby som ju pocula.. lenze ona to nebola..
a to co mi spadlo do vody tak to tiez nechapem.. inak sa mi uz parkrat stalo.. lyzicka v pohari, taniere v drese strngotali, skrine pukaju (samozrejme to sa vysvetlit da), kroky som uz pocula, raz v zachode mi z police vlozky skoro na hlavu padli 😅 (vtedy som bola este mensia a tak som sa zlakla, ze som babke utekala), vanok cez ruku ako hladkanie, zapnutie vezi a nasledne vypnutie (to som len pocula otocit som sa bala), padnutie kabata, tasky z vesiaky, vatove tampony minule padli.. dost toho sa uz v mojej pritomnosti podialo, dokonca aj vtakov som pocula stebotat.. uz si niekedy pripadam fakt az mimo..
a tie sny.. niekedy som s nimi zavalena a potom mama nechape preco si ich pisem..

linette
18. feb 2010

miselka to bola dali urcite 😵 vies o tom, ze dusicka dietatka je so svojou mamou aj rok pred narodenim? 😉
zeby bola pri mne moje dieta? 😕 ale tak neoslovilo by za meno hadam.. a zeby do sna by ma doslo navstivit? vo sne to bol chlapcek..
ja mam inak mrchu 😠 vcera som sa isla uz zblaznit - obrovske krce, dva ibalginy zabrali za 4 hodiny.. dobre som sa vyrevala, vykricala (uz som tak nevladala, ze som musela kricat), ma silno napinalo, hlava sa mi tocila, ruky a nohy studene, do toho sa aj krize pridali.. dnes je dobre ani liek som nepotrebovala.. ten prvy den je z mna hrozny..

linette
18. feb 2010

dali si ho dala uspat? ☹ no to sa tinke nemuselo pacit.. vela ludi to robi, ja som neni zastancom toho.. viem, ze nechceme aby sa zvieratka trapili, takze sa to robi pre ich ulavenie, ale podla mna prirodzene je prirodzene.. zvieracie duse mozu postupit do ludskych tiel a mozno tinka caka na to spravne.. ja neviem.. chybas jej podla mna a je pri tebe lebo ta lubi 😵 neskusila si sa jej prihovorit?

linette
18. feb 2010

inak aj ja som raz mala psika az jeden den ☹ ja som ho velmi chcela, lenze mama sa ho tak bala (ma fobiu zo psov) tak na dalsi den musel odist.. ale ked raz budem velka a budem mat domcek tak si zaobstam aspon 4 😉 😅 😅

dali4
autor
18. feb 2010

ahoj lin 😉 ... u nás sa tiež dejú podobné veci. Jeden čas tu stále v noci niečo padalo na podlahu, ale ked sme pozerali že čo padlo tak tam nič nebolo, len v tme zvuk napríklad ked si predstavíte zvuk kovového pera ako padne na laminátovú podlahu, to je dost velký rachot, alebo raz nám praskol šampus v skrinke, vyletelo celé dno flaši, alebo v kúpelni padajú veci. Programy sa nám prepínajú ked telku kukáme 😅 , a to už máme tretiu telku a na každej to robilo... no každú chvilku niečo. Lin to hladkanie po ruke, oslovenie tvojim menom aj tí vtáci, to sú anjeli určite 😵 ... ale niektoré veci, no neviem, možu to byt aj nejaké duše 😕

dali4
autor
18. feb 2010

lin, čo ked duša tvojho dietatka bola v minulom živote tvojim rodičom alebo súrodencom,... hm 😉 ? To, že ja som počula maminka, možno že Mišelka je nová dušička... 😉

dali4
autor
18. feb 2010

lin dala som ju uspat, bolo to pred 6-timi rokmi, ešte som nič nevedela o dušiach... ☹ . Dneska bysom to myslím neurobila. Ale čo malo znamenat to že mi sedávala pri posteli, vtedy som to tak pochopila že jej mám ulavit. linetka bolo to hrozné, veterinár prišiel k nám domov dal jej injekciu a odišiel a ona mi zomrela v náručí, pozerali sme si do očí. Celú dobu čo som ju držala tak sa oblizovala, to robila vždy ked jej bolo dobre, ked som ju škrabkala alebo tak. Ja som sa jej už viackrát prihovárala.

linette
18. feb 2010

dali no neviem, zeby mojim surodencom? nad tym som ani nerozmyslala .. vsetko je mozne 😉 jedna teta mi raz povedala, ze dnes je tak rychla doba, ze tie inkarnacie sa uz mozu diat aj z rodiny.. volakedy zevraj dusa musela cakat vela aby sa mohla dostat do tela a teraz sa moze stat, ze prababka sa nam narodi..
ja ked myslim na to takto, tak mavam casto pocit, ze sa mi moj dedko narodi.. neviem preco.. a neviem ani to ako to zistim.. ale to je v podstate jedno.. vsetko ma svoj zmysela a aj to, zeby sa mi z minuleho zivota narodil surodenec alebo rodic 😉

dali4
autor
18. feb 2010

Po porode ti tie bolesti zmiznú 😉