Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

jery51
26. mar 2010

linn je krásna

andreasiskova3
26. mar 2010

linete, tak je krásna ale na meditáciu sa mi zdá dosť rýchla, skôr ma preberie a dodá energiu, ale premýšľať by som asi nemohla 😉

linette
26. mar 2010

om mani padme hum - Ó Klenot v Lotosovom Kvete, buď Pozdravený
Mantra Om mani padme hum, je v reči sanskrit hinduistami považovaná ako čarovné slovo, pochádzajúce z védských hymnusov.
Dalajláma doporučuje častejšie odriekavanie tejto mantry a prikladá k tomu aj vysvetlenie:
Je veľmi dobré a užitočné odriekavať Mantru vtedy, keď máte ťažkosti, a rôzne problémy. Pred recitáciou mantry by ste mali myslieť na jej obsah, pretože odriekavanie slabík má hlboký dosah na ľudskú dušu a vo vašom vedomí zapríčiní veľké a rozsiahle zmeny.
Dalajláma doporučuje vyskúšať recitácie tejto posvätnej mantry a presvedčíte sa, že je to pravda.

Vysvetlenie jednotlivých slov mantry.

OM: skladá sa z troch písmen „A“ „U“ „M“, tieto písmená symbolizujú nečisté telo, reč a myseľ odriekavajúceho Mantru. Jeho druhy význam je však tiež, čisté a vznešene telo, reč a myseľ budhy.

Ponúka sa otázka, či nečisté telo, reč a myseľ sa môžu pretvoriť na čisté telo, reč, a myseľ a či môžu byt od sebe oddelené. Odpoveď na to je: čisté telo, reč a myseľ sa pestujú postupným opúšťaním nečistých stavov a ich pretváraním na stav čistoty.

Ako to môžeme dosiahnuť:

Túto cestu nám naznačujú ďalšie štyri písmena MANI, čo znamená v preklade – klenot ktorý symbolizuje metódy a altruistický zámer na dosiahnutie osvietenia – satori, súcitu a lásky. Ako klenot je schopný odstrániť biedu (duchovnú..). Tak ako klenot plní tiež všetky priania mysliacich bytosti, čisto z altruistických (ľudomyselných, nesebeckých) zámerov dosiahnuť satori-osvietenie.

Dve slabiky PADME znamenajú lotosový kvet, symbolizujúci múdrosť. Lotos vyrastá z blata, no napriek tomu nie je poškvrnený špinou. Aj múdrosť je schopná uviesť nás do stavu bez protikladov. Máme rôzne druhy múdrosti, ale múdrosť vychádza hlavne z uvedomenia si prázdnoty.

HUM v preklade znamená nehybný, nie tečúci – ten koho nie je možno ničím narušiť.

OM MANI PADME HUM, znamená, že v závislosti od praktiky cesty, kde nie je oddelená jednota metódy a múdrosti, možno pretvoriť svoje nečisté telo, reč a myseľ na čisté a vznešené telo, reč a myseľ buddhov

jery51
26. mar 2010

jaaj ide mi môj oblubeny film XXX s Vin dieselom. to je chlap 😝

terez34
26. mar 2010

ked si pisala o tej meditacii ja zboznujem herca Stvna Segala z neho mi aj cez obrazovku vizaruje velka charuzma a on sa tymto zaobera bolo to v neakej relacii a zujimave je ze ten kto medituje je strasne pokojny nic ho nevitoci je to zvlastne ale na takejto meditacii musi clovek dlho pracovat aby ju dosiahol

linette
26. mar 2010

ja som bola raz na deekshi.. tam sa tak meditovalo, ze sa pustili mantry a mali sme samozrejme zo zavretymi ocami nemysliet na nic a cakat co nas prve napadne, co sa vynori a nechat tomu volny priebeh.. no mne to slo velmi tazko .. konkretne to je energia jednoty a mohli sme si este lotos predstavit .. a ja si viem predstavovat vselico, tak som si predstavovala lotos a chram jednoty v indii.. 🙂 ale tento druh meditacii je dobry aj preto, lebo mnohokrat sa vyplavuju na povrch zabklokovane toky (spomienky, ktore si v podstate nepamatame) a clovek sa z nich vyplace, tym padom sa uvolnia a odidu... ked sa v sebe ten plac zadrzi tak sa to moze usadit na niektorom z organov a vznikaju choroby.. jedna zena sa prostrednictvom deekshi dostala do minuleho zivota..

andreasiskova3
26. mar 2010

moja srdcovka je táto, zbožňujem ju len tak na počúvanie

https://www.youtube.com/watch?v=bbfdGJNhLMc

a ešte táto

https://www.youtube.com/watch?v=rPZu65OAWhI
miruska15
26. mar 2010

terez tak segal neni naš spoločny ja milujem od mala staloneho neviem prečo.

linette
26. mar 2010

este stastie, ze tu mame hrdinov ako steven segal a chuck norris.. bez nich neviem kde by sme boli.. 😀 😝

miruska15
26. mar 2010

no ja som už mimo ale čita sa to krasne možno to niekedy pochopim

linette
26. mar 2010

este k tym meditaciam.. tie zablokovane toky su vlastne veci, ktore v sebe dusime a nedame najavo.. cize ich nenecham vyjst z nas.. preto je dobry plac a vyburenie sa.. ale v tom zdravom zmysle, nieze niekoho zbit... napriklad vykricat sa alebo vydupat a tak .. ked to nespravime vtedy sa to moze usadzat niekde vo vnutry a potom z toho moze byt zle.. a meditacia to vyvola na povrch a vtedy z nas vyjdu tie emocie a ako sa pripad vyriesil..
jednemu sa take vynorilo, ze ked chodil do skoly mal z jedneho ucitela strach, vzdy sa ho bal, sedel na nom.. a v meditacii sa z toho vyplakal a bolo mu o stupen lahsie ..

linette
26. mar 2010

jery aku vitalitu myslis? uz reagujem na tvoj prispevok .. 😀 pritom sa snazim citat vsetko ... len som nestihala odpisovat..

jery51
26. mar 2010

tak to ten pán musel byt velm dobry s meditácii ked sa mu to podarilo

jery51
26. mar 2010

časopis 😀 je super, chcela som spytať či čítate dialogy s dušou... parada 😀

linette
26. mar 2010

niektori si veci predstavuju a iny nechavaju volny priebeh .. kazdeho nieco ine napadne .. vtedy sme sedeli v kruhu a potom kto chcel sa mohol podelit co zazil .. zopar ludi tam aj plakalo .. a ked rozpravali tak sa rozplakali aj ostatni .. a nakoniec sme si dali velke hromadne objatie 😵

linette
26. mar 2010

necitam ten casopis.. ani som nevedela, ze nieco take existuje.. u mna prevlada eva, emma, elle ... aj tie som uz dost davno nekupovala .. vsak naco, mam internet 😀
su tam skutocne pribehy? .. ja mam len jeden ezotericky casopis a to jasnovidka.. aj to mama ofrflala naco mi take je ..

jery51
26. mar 2010

no tak ked mne sef odblokoval bloky ja som nieže plakala ale revala a teda riadne je to sila... ale to potom bolo úžasne...
ten kludny pocit

jery51
26. mar 2010

je dobry skus... jasnovidku aj aj 😉

linette
26. mar 2010

jery ano regresna terapia vela veci vyriesi 🙂 😵 vela problemov .. a aj pomaha pochopit ..

jery51
26. mar 2010

asi už idem hajan...
pááá ženy bol to super pokec, snad aj inokedy sa tu streneme v hojnom počte 😵

terez34
26. mar 2010

lin tak toto su tie nase kapre 😀 😀

andreasiskova3
26. mar 2010

sťahujem nejakú meditačnú hudbe, hodím to do MP3 a pojdem meditovať, ale skôr si myslím že zaspím ešte predtým než vôbec začnem 😀

terez34
26. mar 2010

miruska tak ja staloneho nemusim 😀 😀

linette
26. mar 2010

jééééj terez velmi pekne rybicky a aj akvarium 😵 korytnacke take neviem dat, ta si to tak rychlo zasvini .. tyzden ma vodu a uz je tam vsetko .. teraz ma aj samca na parenie .. len nejako nechce.. a mne sa nechce kazdy tyzden menit vodu... pridam aj ja moju 😀

linette
26. mar 2010

jery dobru nocku 😵 s peknymi snickami co znamenuju iba dobre 😉 🙂 😵 potom hod nieco, co bolo v odseku dialogy s dusou 😉

miruska15
26. mar 2010

ja ešte počkam pol hodinku nakrmim maleho a hajde do hajan.jasnovidku kupuje aj svokruša zaujmavy časopis u mna teraz mamaaja,dieta,mamina,maminka všetko o detoch.

miruska15
26. mar 2010

linetka maš korytnačku aj my ale ta naša chrni ešte od oktobra už ju davam 3 dni na slnko a nič spi.

miruska15
26. mar 2010

terez ja ho zase žerem neiem prečo mam to od mala zafixovane možno som bola kedysi jeho 🙂 🙂 🙂

terez34
26. mar 2010

podla toho co pises ta meditacia je naozaj super vec lebo ludia dnes toho v sebe dusia velmi vela ☹