Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

pikino
13. sep 2012

@jankatinka už som ti odpísala 😉

lynks
13. sep 2012

@ivi87 ahoj, nakukla som sem, že o anjeloch a vidím, že preberáte sny 🙂 to je moje hobby, chodila som aj na rozbor snov k jednej starej pani... Tak skúsim vam , ktoré si chcete trošku pochopit čo vám sen chce povedat, niečo k tomu napísat:
Položte si vždy otázku, čo tá osoba (miesto, zviera) pre mna symbolizuje) trebárs @ivy87 babička stotožnovala lásku (možno) a teraz sa ti sníva, že ju vidíš živú, ale na cintoríne, tak skús zistit, či by to mohlo byt, že cintorín je pre teba konečná, a máš pocit, že tvoja láska je mrtvá (neviem ku komu) ale vo sne vidíš že je živá! a spokojná...tak proste takýmto smerom sa dívat na sen.Hovorí to k vám vaša duša a vždy hovorí v obrazoch, ktoré sú pre každého iné.Preto i snáre nedajú presnú odpoved.
Ja si píšem sny, hlavne tie, ktoré ma zobudia v noci, hned idem a píšem a trebars nakreslím obrázok, ktorý mi utkvel najviac. Píšem, aké som mala pocity, ked sa dialo to či ono vo sne. Tiež si napíšem, čo sa stalo v ten deň alebo deň predtým - ten sen može byt odpoved na nejakú prežitú situáciu.
Doporučujem tieto knihy od mojej učitelky:
http://www.kosmas.cz/autor/4038/jana-heffernanova/

pikino
13. sep 2012

@lynks teba sme tu sceli 😀

a čo to znamená ked sa ti stále sníva s duchmi a demonmi. Duchovia su v pohode su neškodný vela krát im pomáham na druhý svet. S demonmi je to horšie, sníva sa mi s nimi stále že chcú niekomu ublížiť, že je nimi niekto posadnutý a ja sa snažím motlitbou ho vypudiť.

lynks
13. sep 2012

@pikino no, nechcem zavádzať a vykladat sny ,ktoré nie sú moje,.

Ak si ty takáto otvorená bytost, na ktorú sa dokážu napojit duchovia a ty im pomáhaš do svetla, tak to može byť kludne ozajstné a démoni tiež nejaké inodimenziálne bytosti, ktoré po tebe niečo chcú,a nie slová tvojej duše. Ako to cítiš ty vnutorne, čo to je. Chcú škodiť tebe alebo niekomu v okolí?A zobudíš sa hned po takom sne? Ako reaguješ v tom sne.Klad si otázky. sníva sa ti o jednom a tom istom demonovi a tej istej situácii? a dobrí duchovia sú s nimi v jednom sne?

pikino
13. sep 2012

@lynks ja vnutorne cítim, že to nie je len môj výmysel. V snoch mám z nich pocit, že s nimi musím bojovať, predtým sa mi to aj darilo, nemám z nich strach, ale v poslednom čase mi tam vždy nejaký hlások šepká, že ešte nie som pripravená a nie je môj čas. Ano väčšinou chcú škodiť naposledy mojej malej a vtedy som sa snažila upriamiť pozornosť na seba, alebo su napríklad v deťoch vtedy majú tie deti také tmavé neprirodzené oči. Ale skôr ich stretávam priamo, vidím ako naozaj vyzerajú, alebo ich cítim ako mráz na chrbte. Niekedy mi s nimi niekto pomáha, pamätám si v jednom sne na starého kňaza - ducha.

lynks
13. sep 2012

@pikino tak vidíš, ako najsprávnejšie to sama chápeš. Počúvaj ten hlások aj ďalej. Zaujímavé ako hned zautočia na najvačšiu slabinu matky - jej dieťa.Zdá sa, že to máš dost pod kontrolou a nič nehrozí. Je zaujímavé čítať tvoj príbeh a čo sa ti deje.Dík

pikino
13. sep 2012

@lynks no ano 😀 mne sa snívajú vždy také živé sny, že niekedy už neviem či snívam alebo som hore. Baby ked im vypisujem moje sny tak si predtým uvaria kávu že to majú namiesto románu 😀
A oni velmi dobre cítia, o čo sa najviac bojíš, tak je to samozrejme že na to zaútočia.

lynks
13. sep 2012

@pikino ale tiež to možu byť tvoje myšlienky a strachy, ktoré dostali tvar.

pikino
13. sep 2012

ano ale tieto sny sa mi snívajú odmalička, odkedy si pamatam. a strachy o tých ani nehovor, moja nočná mora sú sny s mojím otcom, ja viem čo sú to sny so strachom 😒 , alebo ked sa mi sníva že sedím v lietadle a padám dole (mám panický strach z lietania)

ivi87
14. sep 2012

waaaaau @lynks 🙂 ďakujem krásne za výklad, si poklad. stále mám ešte zimomriavky 🙂 môj priateľ mal babičku veľmi rád, priam najradšej z celej rodiny. ja som ju nestihla spoznať. myslíš, že to symbolizuje nejaký konečný stav mojej lásky voči priateľovi?

koľko sa venuješ výkladu? tá staršia pani ti dopomohla? nie je náhodou z BA? 😝 by som aj ja šla, ak by si dala odporúčanie 🙂

luciaa86
14. sep 2012

@lynks ahoj,ja sa zasa trosilinku venujem vykladu kariet 🙂 ale snom nerozumiem.vela krat sa mi snivalo s mrtvymy hlavne z byvalim spoluziakom.navstivila som aj jedneho muza ktory sa tym zaobera,povedal mi len ze ten spoluziak sa moze len napojit namna,lebo sa trocha rozumiem takym veciam,ze mam otvorenu auru preto sa kontaktuje len somnou.kedze mal nehodu na motorke,umrel neprirodzene a preto sa jeho dusa,duch nevie dostat do svetla.tak mi vravel,ze on to robit vie,ale to by zanim musel dojst niekto z jeho rodiny.a ja ked pridem napr,za jeho mamkou tak ma posle asi liecit sa.

lynks
14. sep 2012

@ivi87 nie, nie, pani je z Prahy, chodila som k nej na snové skupiny, kde sme sa učili.Dávala ale doraz na to, že každý si musí sám pochopit sen, nejde to všeobecne.
ALe naneštastie už dva roky je chorá, a vobec neviem či ešte žije, lebo mi už neodpisuje na maily. Ale tie knihy čo som uviedla sú super napísané, ako příbeh. Z toho vyplýva, že viac ako 2 roky sa už nevenujem výkladu, ale náhoda 🙂 ma priviedla na tieto stránky a očerstvila moj záujem, tak hádam zas začnem.Ale mám malého syna, tak zatial som nenašla čas.
No a na tvoju otázku či je to konečný stav tvojej lásky .- zase si odpovedz sama 🙂

lynks
14. sep 2012

@luciaa86 to ja teda neviem, či to je jeho duša alebo nie. Ale zase to by chcelo mat konkrétny sen zapísaný, aby sa dalo nan pozriet a zároven sa ta pýtat otázky. Nejde to zovšeobecnit, že sníva sa mi s mrtvym - znamená to toto.

luciaa86
14. sep 2012

@lynks no vela krat sa mi snivalo,ze ma vlastne prisiel pozriet a povedat,ze namna a moje deti dava pozor.prisiel mi povedat ked som bola tehotna,ze co cakam,co mu aj vyslo pri oboch detoch.a davnejsie mi povedal,ze "dnes stretnes svojho muza."co mu vyslo.vten den som stretla uz teraz svojho muza. Viem ze je to neuveritelne a preto som vlastne sla za tym muzom co sa takym veciam venuje.

lynks
14. sep 2012

@luciaa86 zaujímavé...tie veci medzi nebou a zemou.To máš super, že svojho anjela si poznala už pretým ako človeka :-ú Aký vztah ste mali so spolužiakom?

luciaa86
14. sep 2012

@lynks vies co,velmi zaujimavy,on bol taky,ako to napisat,macher 😀 boli sme spoluziaci na zakladnej.je pravda,ze mal v skole viac problemov aj zo spoluziakmi ale ja som snim nemala ziadny problem.teda aspon si nepamatam.a bol velmi vtipny.nikdy snim nebola nuda.le stale mi nejde do hlavy,ze preco ja.a zaujimave je,ze som sa ho v sne nikdy nebala.snivalo sa mi uz z viacerymi mrtvymy a tych som sa povacsinou bala.ale jeho nie,citila som prinom pokoj a velky.a vzdy som vedela v tom sne ,ze len snivam a ze koli niecomu zamnou chodil.a az neskor som nato prisla.

ivi87
17. sep 2012

@lynks - ja svojho priateľa nadovšetko zbožňujem a milujem, je to moja akoby spriaznená duša, veľmi mi vyhovuje 🙂 doteraz sme nemali žiadny problém (klop klop klop 🙂 ) ibaže naši s týmto vzťahom moc nesúhlasia, a to len preto, lebo je odo mňa mladší 😒 ale to nejak s tým snom nesúvisí 🙂

každopádne veľmi ďakujem ešte raz.

ada32
24. sep 2012

olejka @pikino ak je to sloboda co vas ucia preco sa v tretom stupni rei ki musis uplne zriect Jezisa Krista?

@olejka som po vikende stravenom s mojou sestrou / ktora mimochodom je lekar a pripravuje skripta pre reiki/
spominala som jej ze niekto dava podpisovat nejaky blud o zrieknuti sa ucenia Jezisa Krista. Bola tym pomerne dost poburena , nic take sa normalne nerobi a kto to robi , ide apriori proti vsetkym zasadam ludskosti a slobody rozhodovania - t.j. proti principom na ktorych je tato pomoc zalozena.
preto by som chcela poprosit , ci by si jej vedela pomoct a naviest su k osobe ktora si toto dovoli robit. Davat podpisovat ludom nieco take..

prvy riadok je len skopirovany z minulej diskusie.

pikino
24. sep 2012

@ada32 mne sa skôr zdá že nás len olejka strašila aby sme sa obrátili na správnu vieru.

ada32
24. sep 2012

@pikino ved zhodneme sa na tom ze kazda viera je spravna ked neublizuje a pomaha .

preto take vyhlasenia povazujem za odvazne a mali by byt podlozene faktom. inak je to ohovaranie. a to je nie len neslusne ale dokonca trestne.
ak nieco take vyhlasi farar v kostole, uz je to pokus o manipulaciu mnozstva ludi. ja som proste tazko ovladatelna a toto je tak vazne vyhlasenie ze stoji za to popatrat po povodcovi takeho vymyslu.
Zle slovo vie velmi uskodit druhemu.

pikino
24. sep 2012

@ada32 ano máš pravdu a povedzme si rovno že to nie je o viere ale o luďoch, lebo aj z tej najlepšej viery na svete sa stáva zbraň v rukách "debila" ked to už musím takto napísať. (pre vzťahovačných nemyslím tým teraz žiadnu vieru konkretne)

syringa
15. okt 2012

ahojte dievčatá! potrebujem poradiť a ako to tak vidím vy ste tu jediné na ktoré sa môžem obrátiť 😉 ide o to že mám v živote obdobia keď cítim (aspoň si to myslím) prítomnosť anjelov a sú obdobia keď naopak mám pocit že tu so mnou žiaden nie je a som úpne sama ☹ je to bežné? alebo myslíte si že je bežné a možné cítiť ich prítomnosť? alebo si to nahováram? a ak nie tak prečo zase tie hluché obdobia ako keby ani neboli ? neviem či si namýšľam že tu je 😒 myslíte si že existuje spôsob ako sa dá zistiť či som len cvok alebo ........

pikino
16. okt 2012

@syringa ak ich cítiš tak pri tebe určite sú. cvok určite nie si. Anjely sú s nami neustále. Ale je len na nás či ich cítime alebo nie. Oni nesmú zasahovať bez toho aby sme ich poprosili a navyše sú určité obdobia v ludskom živote, ktoré si musíš prežiť sama bez pomoci anjelov. Oni ťa môžu povzbudiť, postrčiť, ale konať musíš vždy len sama a veriť tomu, že tvoj anjel strážny je pri tebe neustále 24 hodín denne. On je tvojím najlepším priatelom, tvojím strážnym psom. Nikdy nie si sama. A ak sa tak niekedy cítiš skús len a chvílku zavireť oči, na nič nemyslieť a vnímať jeho blízkosť. Trebars len jemný vánok, alebo mravenčenie na pokožke , dotyk vo vlasoch. Je to všetko len o vnímaní. Želám ti nech sa ti darí v živote s anjelmi. 🙂

lynks
16. okt 2012

@syringa ja si tiež myslím , že anjeli sú pri nás stále, ale ide o naše vnutorné vyladenie, či ich sme schopný cítit či nie. Takže keď máš obdobie trebárs strachu a nedovery , ťažko ich vycítiš - je to akoby si mala okolo seba múr.
Ale ty asi potrebuješ uistiť, že si normálna 🙂 Tvoje srdce cíti niečo iné, rozumom neuchopitelné a ty máš asi strach si to propustiť. Však to nemusíš nikomu vykladať, nechaj si to čo cítiš pre seba a prežívaj to naplno.

evkasus
16. okt 2012

Anjeli su stale okolo nas...ale su dobri aj zli....a preto nie je anjel ako anjel....

pikino
16. okt 2012

@evkasus čo myslíš, tým zlým anjelom?

evkasus
16. okt 2012

@pikino Myslim tym tzv. "padlych anjelov"....alebo inak volanych aj zlych duchov....

pikino
16. okt 2012

@evkasus aha tých 😀 o tých ma už nenapadne ani hovoriť ako o anjeloch preto som nechápala.

syringa
17. okt 2012

V živote sa mi párkrát stali situácie ktoré si neveim vysvetliť, napríklad keď idem domov ráno medzi štvrtou a piatou (ach to bolo už veľľmi dávno) a jeden chlapík čo ma sledoval a ja som si to neuvedomila ma chcel zraziť a sledoval - no bolo to na osamelej ceste nikde žiadny dom - a mala som čo robiť aby som sa mmu uhla, potom to otočil a znovu - no keď to už vyzeralo že toto nemám šancu rozchodiť otočím sa a za mnou sotjí auto, mladý muž - blond vlasy - otvorí dvere a hovorí sadaj! a odviezol ma domov. Údajne išiel zo stavby domov, teda ne viem ja som ešte nevidela nikoho v noci robiť na stavbe ale tak prečo nie.... len som si hovorila že je to zvláštne. Tak som si povedala no anjeliček ma stráži poslal ho. Nie je to jediná divná príhoda. Teraz sa viac snažím poslúchať, nech nemá starosti. 🙂 Ja si totiž myslím že nič v živote nie je len taká náhoda, a aj rýchly zásah toho neznámeho nebol podľa mňa úplná náhoda. Ale v poslednej dobe je to iné. Akoby ma chcel dotlačiť na cestu ktorú mám vživote určenú a mne sa akosi po nej stále nechce. Napríklad čítam knihu a nájdem v nej niečo čo mi zase ukazuje ako ísť ďalej. Potom zrazu mi nejkaý ten môj vnútorný hlas hovorí nečítaj ju čítaj niečo iné. Siahnem po inej knihe a -neviem ako je o možné- pokračuje to v myšlienke z tej inej knihy. Zase ma to posúva ďalej. Potom zas môj vnútorný hlas zavelí dosť, siahnem po inej knihe ....... a takto to pokračuje. Už si začínam myslieť že mi asi šibe.
Pred pár týždňami sme boli hľadať jeden židovský cintorín. Je v lese zarastený, zanedbaný, ale dopočula som sa že je tam tak sme si urobili výlet. Nikdy predtým som pri ňom nebola ale aj tak som presne vedela kde je. Od chvíle čo sme prišli do lesa som cítila akoby bol stále niekto pri nás.
No keby som to povedala mužovi tak by sa mi smial. 😒

evkasus
18. okt 2012

@pikino Nechcem posobit, ze tu chcem nieco nanucovat, ale v dobrom duchu napisem, co si myslim ja.

Samozrejme, ze verim v Boha a v duchovny svet. Uz len modlitba je pre nas kontakt s tymto duchovnym svetom.
Myslim si ale, ze v dnesnej dobe vela ludi zamiena vieru v Boha za vieru v rozne duchovne bytosti. A tak stavia Boha na druhe, tretie....alebo akesi neurcite miesto v tom duchovnom svete. Da sa ale znizit miesto Boha? Nie.
Iba my svojim ludskym rozumom si mozeme mysliet, ze ano. Alebo sa svojou slobodnou volou rozhodneme uctievat niekoho ineho ako Boha.
Moze nam toto uskodit? Ja som presvedcena, ze ano. Preco?

Vo sv. Pisme je to spomenute na vela miestach, za to vsetko budem citovat iba jedno. V knihe Exodus v 20tej hlave sa pise:
"3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!4 Neurobíš si modlu ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou!5 Nebudeš sa im klaňať ani im slúžiť, lebo ja som Hospodin, tvoj Boh, Boh žiarlivý, ktorý trestá viny otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých, čo ma nenávidia,6 ale milosť preukazujem tisícom tých, čo ma milujú a zachovávajú moje prikázania."

Tolko teoria, ktorej nemusi kazdy uverit, ak ten clovek neuznava to, co je napisane v Biblii a neveri, ze je to Duchom Svatym inspirovane Bozie Slovo. Okrem teorie je tu ale aj prax. Niekomu znamejsia, inemu neznamejsia. Stretavaju sa s nou hlavne knazi exorcisti, ktore priamo vidia aky zly dopad moze mat na cloveka, ak si za Boha postavi niekoho alebo nieco ine. Ich prax potvrdzuje pravdivost Bozieho Slova.

Preco to pisem? Lebo na Slovensku sa zacina sirit akasi zvlastna anjelologia. Kedy clovek sa modli namiesto k Bohu k anjelom, o pomoc prosi vylucne anjelov, dava anjelom tu uctu, ktora mala patrit Bohu.
Co su to za anjelov, ktori sa tesia takej oblubenosti??? So svojou istotou mozem povedat, ze to nie su dobri anjeli...pretoze Bozi anjeli nikdy nepojdu proti Bohu. Nikdy nebudu chciet byt postaveni na mieste Boha. Nikdy nebudu podporovat konanie proti prvemu Boziemu prikazaniu.
Na roven Bohu sa chceli vzdy stavat iba padli anjeli. Vo svojej pyche a vo svojej tuzbe zviest cloveka.

Preto sa obavam, ze ti anjeli, ktorych volate kazdy den na pomoc su iba padli anjeli. (okrem anjela strazcu, ktoreho ma kazdy clovek).
Necitte sa dotknute, toto pisem iba s dobrym umyslom.
Treba vediet, ze padli anjeli a demoni su inteligentne bytosti...inteligentnejsie ako my...a nikdy nepojdu na nas sposobom aby sa nam dali poznat. Pod obalom dobreho, prinasaju do naseho zivota zlo.
Diabol dokaze robit zazraky a dokaze aj uzdravit ale vzdy si vypyta aj svoju dan.
Preto nas Boh vystriha pred tym, aby sme isli k vestcom, alebo vzyvali duse zomrelych, ci inych bytosti. Lebo tym otvarame branu Zlemu. Zly vstupi, ked mu otvorime. A preto nam podklada cesty a sposoby, ktore sa navonok mozu zdat neskodne a dokonca uzitocne.
Ked som tak citala par stran tejto temy, tak som videla, ze viacere z vas trapia nocne mory. Ja osobne to vidim ako dosledok vaseho otvoreniu sa klamstvu Zleho. Chapem, ze clovek hlada pomoc, ale treba si dat pozor u koho ju hladame. Ci je to Boh, alebo clovek v sluzbach zlych duchovnych sil. Ak clovek hlada pomoc u Boha, dosledkom byva pokoj s srdci, kludny spanok, prijatie a pochopenie aj kriza.

Mat kontakt s nadprirodzenom este neznamena byt na dobrej ceste. Neznamena to, ze viem viac ako ini a preto rozsirujem dalej svoje obzory. Lebo vo svete nadprirodzena je Boh a dobri anjeli, ale aj Zly.
Ak ja vo svojom duchu volam dobrych anjelov, ale zaroven porusujem prve prikazanie, tak sa dostavia zli.

Taktiez sa musim dotknut Reiky. Reiky je v uplnom rozpore s krestanskou vierou a s vierou v Jezisa Krista.
Ak niekto tvrdi nieco ine, tak zavadza.