Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

denisocka
3. sep 2009

pomohla,možno pochopiť ale ty musiš na sebe pracovať,ona to za teba nevyrieši 😉

mywiel
3. sep 2009

Linette vsetci sme sa museli naucit odpustit nepriatelovi...a peklo neexistuje, iba ak to co si ludia robia zo zivota sami.

linette
3. sep 2009

mywiel:
chapem vsetko co mi hovoris a dobre sa mi s tebou rozprava 🙂
ano urobila som chybu a odkedy ju nenavidim som urobila viacero chyb a vsetky chyby isli z mojho hnevu, smutku, sklamania ako hovoris - mozno som bola v tom stave amok ci ako sa to hovori, proste som velmi a velmi revala a vtedy som jej to priala. teraz uz isty cas presiel a prave dnes som prisla na par veci, a ze vela veci lutujem ☹ mala by som ist na spoved, mozno sa mi ulavi

mywiel
3. sep 2009

A co sa tyka magiciek, vestic atd. mozno to znie tvrdo, ale pritahujeme co sme, takze ked nedoverujes ludom ani oni nebudu doverovat tebe, citim ze si velmi zatrpknuta, lebo si zranena, ale zas bude svietit slnko ver mi, musis zmenit to ako sa divas na veci okolo teba, prisli sme sa sem ucit a ver mi nik nezomrie bez toho aby aspon raz tu netrpel, to hovoria Budhisti a je v tom velka mudrost.

mywiel
3. sep 2009

Janus ty si cislo, teraz som to docitala co si napisala, krasne, uplne viem o com hovoris a karmu si dosierame vedome obcas vsetci... 😀

denisocka
3. sep 2009

dievčata,som v 43 minute filmu a ukazuju to,čo poznám,ja odpadnem 😵 to aklo spojil prsty,tu energiu medzi .... juuuuj, som happy z toho filmu,idem pozerať dalej

mywiel
3. sep 2009

Deni ano ten film nie je nahoda. 😉 Linette mne sa dost jezia chlpy na rukach, ked mam docinenia s fanatickymi Katolikmi atd. Ked nic v ustach nemaju, len, Boh ta za to potresta, toto je hriech mala by si sa pomodlit 80x Otce nas... a podobne. Ale viem, ze su aj taky ludia mozno aj Katolici, co su tak duchovne vyspelil, ze dokazu odpustiti aj keby im niekto zavrazdil dieta, alebo niekoho z rodiny, alebo by slo o znasilnenie, takychto ludi obdivujem, lebo na to chce mat fakt velmi cisté srdce a to dokaze len taky clovek takéto odpustenia co ho ma, napr. ako Jezis odpustil Rimanom. Nemam rada predstavu trestajuceho Boha, ja mam len milujuceho Boha co odpusta, takze je uplne jedno akého nabozenstva clovek je alebo nie je, ale co v zivote kona a ako sa snazi na sebe pracovat, aby bol lepsi a milujuci. Fuha ale som sa zas rozpisala... 😅

denisocka
3. sep 2009

myw, pred pár hodinami som práve nad ježišom,ako odpustil uvažovala 😉

linette
3. sep 2009

mywiel:
od malicka som vychovavana krestanka, mam aj prijimanie a birmovku a ked sa mam raz vydavat tak chcem aby to bolo v kostole. raz za cas chodim do kostola a asi dvakrat idem do roka aj na spoved a na oplatku.
na zakladnej skole som chodila 9 rokov na nabozenstvo - katecheti sa dost casto striedali a co je zaujimave, jeden tvrdil, ze peklo neexistuje, peklo je tu na zemi a druhy tvrdil opak. kazdi tvrdil nieco ine.
vela som rozmsyslala nad Bohom a nad krestanstvom a co je zaujimave rozmyslam, pytam sa a odpoved mi neda nikto. tak som isty cas pochybovala. tak som sa rozhodla, ze sa radsej zarozmyslavat a pytat nebudem, este sa zo mna stane ateista.

verim v Boha, verim, ze je dobry a tiez verim, ze on netresta, verim v jezisa krista aj na pannu mariu, na anjelov, .. zaroven verim aj na duchov, aj na minuly zivot, aj na karmy, na auru, energie a volakedy som bola u vestici: u jednej trikrat (stale mi ine povedala), u druhej len raz (zatial sa este nic nesplnilo) a pisala som na internete ani neviem kolkatim vestkyniam a tam sa zatial zhodli ako tak dve, a jedna magicka - vyzera to tak, ze ma oklamala /mala by som sa modlit za to aby nou bola/.

kazdi verime na nieco ine a ja to uplne respektujem, kazdi si veci vysvetlujeme inak.

vies co ti poviem? ja poznam az velmi dobre dve osoby, ktorym zavrazdili clena rodiny a oni im odpustili a tiez ked im nieco ukradli tak hned odpustia aj ked sa trapia a velmi, a ked sa nieco zle stane, tak si povedia toto sa stat malo - takto to chcel Pan Boh, ... napriklad sa mi nelubi ked problemi neriesa, len si jednoducho povedia takto to malo byt a je to zabudnute ci sa trapia alebo nie. podla mna to riesenie neni.

baby a aky film to pozerate? nejaky zahadny, mysteriozny a zaroven pravdivy? 😉

diapozitiv01
3. sep 2009

Ahojte,
zaujala ma vasa tema o anjeloch
ja osobne verim ze vsetko sa pre nieco deje a ma svoj zmysel, aj ked dost veci vieme sami ovplyvnit, nasim spravanim a skutkami.
Ja mam tiez anjelicka, v nebicku, lebo to inac nazvat neviem je to miesto kam vsetci pojdeme a odkial sme.
Trosku popisem svoj pribeh:
Pred vyse mesiacom sa nam narodil syncek Maximilian, narodil sa 4.8 ale po par dnoch zomrel na vrodenu srdcovu chybu 7.8. Bol tu s nami velmi kratucko.
Cele tehotenstvo bolo skoro bezproblemove, absolvovali sme 2x 3D ultrazvuk, dokonca aj ultrazvuk srdiecka v 26 tyzdni v detskom kardiocentre aj ked nebolo vsetko vidiet bolo to v poriadku, Pretoze tam niektore veci neboli vidiet objednal nas doktor este na kontrolny na 5.8.
Od 30 tyzdna sme boli hospitalizovani z dovodu rizika predcasneho porodu, boli sme 2 tyzdne na infuziach a ked sa zdalo ze vsetko je ok, v pondelok nad ranom 3.8 nam odtiekla plodova voda. Kontrakcie sa sami nerozbehli, tak nam na dalsi den davali cipky a infuzku oxy na vyvolanie porodu. Skoro 3 tyzdne nam hrozil predcasny porod a ked sa to ma rozbehnut, tak nic. Nakoniec sa Maximko narodil cisarskym rezom.
Zo zaciatku to vyzeralo celkom nadejne, ze ma chore srdiecko mu zistili az 6.8., na dalsi den ho prevazali do detskeho kardiocentra tam nam okolo 4 povedali ze jeho stav neni taky akutny, a ze ho budu operovat az zaciatkom tyzdna. Muzik ho bol este pozret, drobcek plackal. On bol prvy a zaroven posledny, kto videl nasho synceka ziveho. O 21h sme sa dozvedeli ze zomrel, zomrel vecer o 4minuty 8.
Este predtym ako ho prevazali z Antolskej do kardiocentra, tak som mala vyse hodinky aby sme mohli spolu byt, hladkala som ho, rozpravala, spievala, drzal ma za prstik svojou malou rucickou a ked som sa chcela ist vysmrkat (niekedy som sa neudrzala od zialu) tak ma stisol este viac, a to spravil niekolko krat, ako keby vedel....
Vsetko co sa nam stalo zapada do seba ako skladacka aspon pre mna, to ze nestihol kontrolny ultrazvuk (kde by mu na tu chybu urcite prisli), ze sa narodil skorej, ze to bolo cisarskym asi to vsetko by jeho srdiecko nevydrzalo, kedze chcel byt aspon chvilku s nami a prenechat nam svoj odkaz... Narodil sa 4.8. , 4 je srdcove cislo, takze jeho datum je kombinaciou 4-iek. zomrel o 4 minuty 8. Ze mal byt operovany a nestihlo sa to, lebo sa nahle zmenil jeho stav.
Verim ze tu je jeho dusicka prisla aby si tu na tomto svete vyriesila (aj ked iba na tak kratku dobu), asi mala aj nieco poriesit, nieco karmicke (mozno nasich rodin, mojho muza a mna a mozno len mna...) to presne neviem...
Verim ze teraz je jeho dusicka spokojna a slobodna....
Iba takyto nazor nad vsetkym co sa stalo mi pomaha drzat sa nad vodou...

j.a.n.u.s.
3. sep 2009

Jste nekdo clenem Osudu.cz?

linette
3. sep 2009

diapozitiv01:
slzy mam v ociach 😢
je mi to velmi luto, naozaj velmi luto 😢 ja viem, ze si to chces nejako vysvetlit aby to bolo lahsie a mozno mas aj pravdu. take malinke babatko a tak skoro odislo 😢 dufam, ze bude vsetko dobre, ver tomu, bud silna kludne si poplac - pomaha to niekdy, drzim palce.

mywiel
3. sep 2009

Linette ja teda nesuhlasim, ze Boh chcel aby zavrazdili niekoho, a len odpustit a neriesit problémy, ale urcite si ma pochopila... 😉 Je to film Celestinsko proroctvo. Ja by som asi nedokazala odpustit keby mi niekto zavrazdil niekoho, ale viem, ze zaroven by som najviac ublizila tym len sama sebe, je tazké povedat ako by som sa zachovala urcite by som ich tam hore prosila o pomoc najst silu. Dufam, ze tebe sa nic také nestalo, ak islo len o podvod tak sa skust nad to povzniest fakt ti to nestoji za to aby si si nadrobila zdravotné problémy, nebodaj rakovinu, to sa stava casto, nestoji ten clovek za to.

mywiel
3. sep 2009

Diapozitiv sucitim s tebou, moja mama prezila to isté co ty prisla som o brata, ked mal 4 mesiace tiez vrodena srdcova chyba...zeby nahoda s tou 4kou?

linette
3. sep 2009

mywiel:
ani ja s tym nesuhlasim, ze to riesia takto. ale tak vidis, kazdi sme ini.
nie nastastie mi nikoho nezabili a kebyze sa mi nieco take stane (na co ani myslet nechcem) tak by som si ho vyhladala a urcite mu dobre vymila mozog, viem, ze nad tym by som sa trapila este viac jak nad tymto mojim terajsim problemom, aj ked viem, ze nicim seba. v niektorych situaciach si clovek nevie povedat, teraz pokoj, odpustim a vsetko vyriesene. teda aspon u mna nie. mozno ma trocha chapes.
kazdi sa chovame k problemom inak, mna to uplne, ze zobralo - uz rozmyslam nad vsetkym a pozeram na to z ineho pohladu vdaka vam a mozno po case a podla toho ako sa situacia vyvinie, mozno dokazem odpustit, vela rozmyslam a niektore veci aj lutujem. citim, ze mi tato diskusia pomaha a odkedy si takto s vami pisem sa mi netrase zaludok, co je pokrok.
s tymi zdravotnymi problemami si ma vystrasila a mas pravdu ten clovek si to nezasluzi aby som skoncila koly nemu v nemocnici (mozno tam skoncim), ved uz nemam chut do jedla (uz postupne zacinam jest, mam tabletky aby mi chutilo), len chudnem, zaludok sa mi pravidelne trase (nechcem mat zaludocne vtedy), atd... ked ma clovek chytinu psychiku, tak pridu aj choroby, lebo je ten clovek oslabeny

mywiel
3. sep 2009

Linette chapem vsetko co citis, mozem ti poradit len, pred spanim si opakuj zelam si pokoj a klud v mojej dusi a podakuj, mozno ti to pomoze. Diapozitiv zelam ti aby tvoj Maximilianko este raz k vam prisiel ak mu to nebolo dovolené, a ak nie on tak ina dusicka aby si vas vybrala za rodicov cim skor. Max ostane vzdy vo vasej blizkosti, snaz sa ho pustit, aby mohol ist dalej. Prajem Vam vela sily tebe a tvojmu manzelovi.

diapozitiv01
3. sep 2009

Presne tak,
obaja chceme aby jeho dusicka mohla ist dalej a bola slobodna..
mozno sa nase dusicky este raz stretnu, ked nie v tomto tak v inych zivotoch.
aj tak to velmi boli, je to take cerstve, bol sucastou mojho tela, mojho zivota,,,
nikto ani len netusil ze moze mat problemy so srdieckom, este aj na foteckach ked este zil vyzeral tak spokojne, este aj mamina ked videla jeho posledny zaber, ked uz dusicka opustala jeho telicko, tak hovorila ze vyzeral tak spokojne,,,
Tiez obaja s manzelikom verime ze si nas coskoro vyberie ina dusicka a zostane u nas omnoho omnoho a este raz omnoho dlhsie ako Maximilianko..

Ako mi vravi moja najlepsia kamaratka, deti nam nepatria, iba prichadzaju na tento svet cez nas, kazda dusa prichadza na tento svet aby si tu nieco splnila...
Aj tak Maximko zostane navzdy v mojom srdiecku...

denisocka
3. sep 2009

joj,krasne si to napísala,čo hovori tvoja kamarátka , tiež ti želám aby k vám čo najskor prišla dušička 😉 a vela síl

j.a.n.u.s.
3. sep 2009

dia...na to nejde nic rict... 😢

mywiel
3. sep 2009

Ani moja mama netusila, vtedy este ultrazvuk gynekologovia nepoznali, vyzeral ako zdravé dieta a zil spokojne stryri mesiace. Narodil sa normalne nie predcasne a bez CS a nebol ani v inkubatore, normalna porodna vaha a v noci raz zaspal a rano sa nezobudil. Neviem si ani predstavit ked ho moja mama rano nasla v postielke co to muselo pre nu byt. Na pitve zistili, ze mal zle vyvinuté srdiecko a mama si to vycitala, lebo si mysli, ze za to moze ona, lebo ochorela v prvom trimestri na chripku a ten virus vraj prechadza placentou a vtedy sa akurat tvorili organy, neviem co je na tom pravdy nazory sa rozchadzaju a pravdu sa uz nedozvieme. Ja som mala vtedy dva roky, vela spomienok nemam nanho iba jednu. Je to velmi tazké, pomodlim sa za vas dnes vecer. Drzte sa a najdide zas svoje slnko v dusi, ono vynde zas. pa

mywiel
3. sep 2009

Moja mama vravi to isté deti nam nepatria...nikoho nemozeme vlastnit, sme ako vecni cestovatelia vsetci.

mywiel
3. sep 2009

Co je tazké akceptovat na smrti je odlucenie (nie skutocné), lebo sa neskor stretneme, alebo ak sme dost citlivy tak sa vieme nakontaktovat uz tu v tomto zivote, citime sa sami, prazdny, opusteni, ale ta dusicka tento pocit nema, len ten co tu ostava ten pocit ma. Caka ta cesta akceptacie, mne trvala niekolko rokov (otec), teraz sa s nim rozpravam a on chodi za mnou nadalej. Mozes sa s Maximkom rozpravat dalej pred spanim mu povedz, ze si stastna, ze prisiel aj ked len na kratko a vsetko co citis...mozno ti Maximko pomoze sam to akceptovat a posle ti silu. Mne pomol takto otec, lebo inac by som sa bola zblaznila tak to bolelo, ale on prisiel a povedal mi tolko veci, co uz som tu trochu predtym pisala.

denisocka
3. sep 2009

ja mam doteraz problem rozprávať o smrti mojej mamky 😔

mywiel
3. sep 2009

☹ Mne to trvalo 7 rokov! Teraz viem, ze je pri mne kedy chcem.

denisocka
3. sep 2009

ja som to ani po 14tich neprekusla 😔

dopozerala som Proroctvo,teším sa na knihu 😵

j.a.n.u.s.
3. sep 2009

tata zemrel v listopadu 08...jak uz jsem psala, meli jsme hooodne otevreny vztah...a jeste behem zivota jsme si dali slib, ze pokud tata "odejde"...prijde za mnou...nejenze slib po nekolika mesicich splnil, ale take me ujistuje, ze je to presne tak jak jsme si to mysleli....filozofovali jsme o tom vsem hodiny 🙂

Kdysi jsem delala aupairku jedne holcicce od sousedky. Od jejich 9mesicu do tri let....kdy ji prejelo auto....ja mela sestnact a bylo to moje prvni setkani se smrti a jeste u tak maleho ditete...to vse odstartovalo muj hlubsi zajem o to co je po smrti....

Dlouho, dlouho jsem se trapila...a plakala za ni, az jednou za mnou prisla ve snu.....krasna, cela zarila, sedela na piskovisti pred barakem a ja sla kolem....usmivala se tak nadherne a ja k ni bezela, objaly jsme se a ja pocitila tu bozskost, tu silu....tu nadheru. Uplne jsme se prolnuly a me bylo dobre...prisla se rozloucit.

Od te doby jsem byla naprosto presvedcena, ze smrt je jen prechod....a ze se znovu setkame.

ad tata a jeho prichody za mnou....dostavam takove info, ze je to az neuveritelne....o "svete" tam 🙂 , ale nemuzu o tom mluvit....

j.a.n.u.s.
3. sep 2009

den...krasa, vid? Jsi me nacala....skouknu ho taky 😉

denisocka
3. sep 2009

najhoršie je,že aj ta jednina liečitelka,pri ktorej som bola mi vravela,že toto je asi jeden z mojích najväčších problemoch,že som jej neodpustila,že odišla,že nás nechala z minuty na minutu, že napriek mojemu volaniu a prosbám sa mi nikdy neukázala,neprišla,nezjavila 😔 - ešte aj teraz mi idu slzy ked to píšem,lebo je to tak ....... pritom som nikdy nad tým neuvažovala,žeby som jej niečo neodpustila a predsa ....... teda,už som sa vtedy snažila jej odpustiť,ale vidím že nejaky blok tam stále je 😔

denisocka
3. sep 2009

hej janus,krasa . určite si to pozriem ešte jeden krat v klude cele naraz a tešim na knihu

mywiel
3. sep 2009

Moj otec prisiel v bielom obleku v ktorom bol na mojej stuzkovej a tiez bol usmiaty, on ziarivy nebol ale usmev mal ziarivy, neviem ako to opisat, uplne ma prekvapilo, ze bol v tom blielom obleku zo stuzkovej, ked sme ho pochovali tak sme ho obliekli do cierneho, no a tam hore mal ten biely zo stuzkovej... 😀 😉 😵