Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

jery51
19. sep 2010

ahojte žienky, čo mali sme neželaných návštevníkov??? veru ani ja nechápem prečo sa ludia zapájajú do diskusií, do ktorých ich nič nie je alebo sú proti ich presvedčeniu.....
je pravda, že je to tu verejné...no načo by sme si zamykali témy... možno niekto tieto naše diskudie číta a pomáhajú mu, len sa nechce ozvať, myslím si , že máme veľa pasívnych čitateľov...
každá dobre napísaná myšlienka môže pomôcť.. zvlášť v depresívnom jesennom období... škoda , že mnoho ľudí stále nechápe vetu." ČO VYSIELAŠ, TO SA TI AJ VRACIA!!!" 😉
krásnu nedeľu želám...
a babule ohromneeee sa teším na stretko .... 😀 páá

jery51
19. sep 2010

@marianka79
ahooooj

marianka79
19. sep 2010

@jery51 ahoj ako sa máš nikto sa tu už poriadne neobjavuje v poslednom čase teda 😒

motylka
19. sep 2010

no tak sa teda objavím aj ja 🙂 stále to tu čítam, ale niekedy nemám čím prispieť 😉

marianka79
19. sep 2010

no idem aj ja papa chystám sa na nočnú tak si ešte trochu zdriemnem majte sa krásne anjelinky 😵

kulicka
19. sep 2010

hojte kocky,

aj ja vas citam 😉
ale nestiham a nemam nejak co vam psat. Na stretko bydlim moc daleko, toz to nepujde a jsem jeste stale na strance 25 pac kazdy vas odkaz me vyvede na 20 dalsich, ktere MUSIM procist 😀 a to nebere konce.

Toz piste piste.
Posilam trochu slunicka, musim se rozdelit, kdyz tu mame takovy krasny podzim 😵

kulicka
19. sep 2010

toz koukam, ze se tu probiral satan.

Ja jsem nekde cetla, ze Dabel je "andel". nebo byl, jak chcete. Ale ne ze by se mu neco nelibilo, ale Buh sam ho pozadal, aby mu delal "protipol". Protoze prave to byl jeho nejoblibenejsi andel a ma v nej duveru. Abychom mohli rust na nasi ceste.
On ac nerad pro lasku, kterou ma k Bohu a mozna i k lidem souhlasil.

Co na to rikate?

dusany
19. sep 2010

uskamuska ahojte aj ja som začala uvažovať,že začnem od začiatku.Ale chcem sa vám zdôveriť.Obrátila som sa včera večer na anjelov s prosbou o pomoc ohľadom nášho bývania.USKAMUSKA, I keď si ma vyhodila z tohto fóra,chcel by som ťa poopraviť z tvojou prosbou k anjelom. Som rád,že ľudia v núdzi sa obracajú o pomoc do vyšej duchovnej sféry a veria na splnenie svojej prosby,žiadosti ,či modlitby. Uskamuska, V Biblii,Svätom písme,Božom slove vyber si sama z troch názvoch tej istej knihy,ktorý sa ti najviac páči sa píše aj o tom,komu adresovať prosebné žiadosti,ďakovania a modlitby. V Písme je o tom napísané: ,,Všetky prosebné žiadosti predkladajte Bohu cez jediného prostredníka Ježiša." Ježiš nám to jasne ukázal,keď sa jeho učeníci dotazovali, komu a ako sa máme modliť a hneď začal známu modlitbu OTČE NÁŠ.... Tým nás náležite poučil o veľmi dôležitej veci,že nemáme sa modliť stvoreniu,ale iba samotnému stvoriteľovi. Preto je pre nás všetkých získanie presného poznania nad všetko iné, lebo bez neho nemôžme plniť jeho vôľu. Tým som sa snažil podať komentár tak,aby v ňom prevládali Božie názory nad mojimi myšlienkami.

ladywitch26
19. sep 2010

@kulicka velmi zaujimavy nazor, takto som nad tym nerozmyslala.
osobne si myslim,ze ma velmi zasluznu cinnost, lebo nam vlastne ukazuje nase slabe stranky. ked je clovek spokojny, nerastie dalej. ale ked padne na hubu, prave vdaka tomu, ze ho diabol pokusal, tak si uvedomi, kde je jeho slabe miesto a ma sancu to napravit a ist dalej.

terez34
19. sep 2010

@dusany tak tym si chcel povedat ze nemame prosit o pomoc anjelov ale iba jezisa krista? tak to by sme nemohli potom prosit ani Pannu Mariu ☹ amyslim ze aj ona nam hodne pomaha a aj ona vyprosuje milost u Jezisa
mne anjeli velmi pomohli a urichlili moje prosby

dusany
19. sep 2010

@kulicka Kulicka,áno diabol bol jeho miláčikom,ale len dotiaľ,kým jeho pýcha z neho neurobila Božieho odporcu a ohovárača. Všimni si ,ako majstrovsky oklamal Evu. U Boha stratil dôveru a nie div,že ho sám jeho Stvoriteľ nazýva peknými menami,prahadom a otcom lži. V knihe Zjavenie Jána nájdeš veľkú úľavu,ale iba pre ľudí pokorných a milujúcich Boha správu o totálnom zničení satana,jeho démonov a jeho prívržencov žijúcich na zemi.Biblia hovorí o satanovi,ako dokonale sa vie premeniť na anjela svetla,aby mohol oklamať a zviesť na svoju stranu kopec ďalších ľudí,v čom sa mu to aj dobre darí,lebo vie,že jeho definitívny koniec je blízko. Tiež je tam o ňom zmienka o jeho vyhodení z neba na zem,preto pozor na jeho inteligentnú taktiku.

etuska
19. sep 2010

@terez34
presne ako pises v prispevku 16:21 😉
Modlit sa mame priamo k Bohu 😔

etuska
19. sep 2010

@dusany
suhlas 😉

motylka
19. sep 2010

@dusany tiež som nad tým rozmýšľala už predtým, ako si to tu napísal, že sa máme modliť priamo k Bohu... jasné, ja som modlím k Bohu, ale prosím o pomoc aj anjelikov, tí mi určite pomáhajú tiež, veď nato ich máme, či nie? Nechcem sa hádať, ale čo ty potom na modlitby: Zdravas, Mária a Anjeličku, môj strážničku? Veď napr. celá modlitba Zdravas je o tom, že sa veriaci modlia plllllno ružencov k Márii, aby za nich orodovala u Boha, my takisto môžeme u anjelov, či nie? A Anjel Boží, strážca môj, prosím ťa, vždy pri mne stoj, pomocnú mi ruku daj, vo všetkom mi pomáhaj? Prečo zatracovať tých, čo sme si našli svoj spôsob modlitieb... veríme v Boha, veríme v anjelov, snažíme sa byť dobrí a pozitívni... veď o to aj ide, či nie? 🙂

berenika39
19. sep 2010

ahoj, omlouvám se, že jsem byla podnětem pro reakci @dusany, vůbec sem k vám do diskuse nepřispívám, jen na začátku snad dva příspěvky, ale protože mám jiný pohled na svět, dál jsem nepsala.
@dusany, nevím, jednou píšeš v ženském rodě, jednou v mužském, odpovídám, i když bych nemusela: vyberu si cestu, která mi bude nejbližší - moje vlastní cesta, nikdo mě nevodí za ruce, sama se plácám životem a věřím. to je vše. respektuji jiné názory, špatně ale snáším, když mi někdo vnucuje svoje vlastní. určitě je dobře, že jsi našel - našla v bibli to, co jsi hledala. já to našla v rodině, životě samém.

dusany
19. sep 2010

Terez,oko vidím sú tu aj ľudia s pokorou a dobrým sklonom srdca k Bohu. Na otázku pre mňa si zároveň aj správne odpovedala. Sväté písmo pochádza od nášho Stvoriteľa.Hoci Bibliu písalo 40 pisateľov,jeho inšpirácia je Božia. 2.kniha Petra 1:20. verš. Ak tomu veríš,potom si buď istá aj s jej obsahom. Okrem Boha a jeho syna Ježiša,celý bázeň vzbudzujúci vesmír a naša nádherná planéta a všetko žijúce na nej je stvoriteľským dielom. Patria tu tiež i anjely a ľudia.Správa z Matúšovho evanielia 4. kapitoly a od 8. až 10. verš hovorí:,,Odíď satane,lebo je napísané pánovi svojmu Bohu sa budeš klaňať a jemu samému budeš svätoslúžiť. Ježiš tu hovorí,že iba samotnému Bohu a seba tu neuvádza. Neviem akého si vierovyznania,preto som použil citát s Roháčkovho prekladu veľkej Biblickej spoločnosti v Londýne. Mohol som citovať aj z iných prekladov. Posledné slová Biblie v Zjavení Jána varujú k pozmenení učenia,alebo pridania a odňatia z jej slov.

motylka
19. sep 2010

asi už toto nebudem komentovať, najlepšie bude nevšímať si... každý má právo na vlastný názor a vlastnú vieru :D prajem ti @dusany krásny život plný pozitívne naladených ľudí okolo seba 🙂

dusany
19. sep 2010

@berenika39 BERENIKA,neboj nemám to zatiaľ v makovici pomotané. Pozri sa ešte raz na môj komentár. Prvé dve vety sú kópie od ženy, menom uskamuska,ktorej som svoj príspevok písal. Inak si OK.Nikomu nevnucujem svoje názory ani tebe nie. Možno niekedy zmeníš svoj názor. Mnohí to tak urobili a ich zmeny im priniesli väčšiu radosť zo života. Pri mojom troj ročnom pobyte Česku som často počul príslovie:,, Každý blbne podle svího." V Čechách mi bolo dobre. V gigantickom vesmíre žijeme len taký kratučký okamih. Načo sme tu. Z čoho sa zrodila živá bunka? Ako je možné,že celý vesmír má ďaleko presnejší chod,ako sú atómove hodiny v Brunswiku. Biblia píše: Každý dom postavil niekto. Naše domy sú len atrapy,ktoré padajú nie len pri zemetrasení,ale aj bez neho. Pri pohľade na hviezdny vesmír sa ľuďom ponúka otázka. Kto je za tým všetkým? Mohol by som tým pokračovať do nekonečná a dnešná vedecká komora mi na to nikdy nedá dokazujúcu správnu a pravdivú odpoveď. Vedu nepodceňujem,robí dobre pre naše blaho,ale nie všetci.Z ničivými zbraňami a ničením celej zemegule nesúhlasím.

ruzenkas
19. sep 2010

Všechny vás zdravím 🙂

berenika39
19. sep 2010

@dusany ok.

jery51
19. sep 2010

@marianka79
dobre sa mám, len nie je času a ked som na nete tak pozrem facebook a už idem... juuuj musím sa sama seba vyhrešiť 😀 😀
ale na stretko sa teším moc, neboj ja tam budem,,,a určite aj ostatné babule...

dusany
19. sep 2010

motylka,Ďakujem ti za pekné želanie. Tešil so sa na odpoveď pre teba.Po prečítaní som si pomyslel,ďalšia úprimná veriaca? Biblia sa nezmieňuje o dajakých orodovníkov,ktorých si jednoducho ľudia osvojili. Jediným prostredníkom podľa Písma je iba Ježiš.Frázovité naučené a veľa krát opakované modlitby Ježiš neschvaľuje.Prosím prečítaj si o tom Matušove evanjelium 6-tej kapitole a v 7.verši.Lepšie,keď si prečítaš celú 6-tú kapitolu Matúša. Píšeš mi,o svojom nájdenom a zaužívanom spôsobe modlitieb. Je to aj Boží súlad? Z tvojich úprimných slov vyžaruje aj pokora,ktorú môžeš rozdávať tým,čo im chýba. Celkom s tebou súhlasím a chápem tvoj spôsob modlenia. Po prečítaní 6. kapitoly Matúša sa dozvieš o tom viac.Môžeš prosiť Boha,aby ti dal vieru tam,kde ti chýba,ďakovania a prosby za iných. Modlitba má obrovskú silu. Daniel sa modlil 3 krát denne,začo bol hodený do jamy hladných levov. V spomenutej kapitole nájdeš aj uistenie o tom,že Boh vie skôr,čo potrebujeme než ho budeme prosiť. Ježiš povedal Samaritánke pri studni o správnom uctievaní DUCHOM A PRAVDOU. Boh je duch,tak,že duchom a jeho pravdu máš obsiahnutú v jeho Písme. O modlitbe som tu už dačo načrtol.Porovnaj si to so svojou Bibliou. Chápem tvoj úprimný postoj k celej tematike. Pokús sa o skúmanie Božích a Ježišových dokonalých a múdrych rád. Anjeli nám určite pomáhajú na Boží pokyn. Boh poslal dvoch anjelov,aby nasilu vyviedli Lota,jeho manželku aj s dcérami zo Sodomi a Gomory,ktoré boli hneď po ich odchode zničené. Anjely navštívili Abraháma. Na boží pokyn Iba jeden anjel zničil 185 tisíc Asírčanov,ktorí sa chystali bojovať proti oslabeným izraelitom.Anjel oznámil vzrušujúcu správu Márii o zázračnom počatí. Je toho mnoho o anjeloch.Proste a bude vám dané ešte aj viac porozumenia a tak vzácneho poznania o našom Stvoriteľovi a o jeho milovanom synovi Ježišovi. Pri modlitbe nezabudnem na teba,ale aj na všetkých v tom to fóre.

dusany
19. sep 2010

@etuska etuska,díky za súhlas

uskamuska
20. sep 2010

@dusany nuž akým právom používate moje slová?!Ja som sa zdôverila tým ktorí veria na anjelov a podľa toho,čo píšete ste zaritý fanatik.Ja verím v Boha a aj vo všetko ostatné a je iba moja osobná vec či sa modlím alebo nie k anjelom a motylka to vystihla úplne asi ste si ju zle prečítal.Píšete o biblii ale chcela by som vedieť či aj tak konáte, lebo je veľa takých ľudí ,čo len tárajú a skutkami sú riadne mimo.A aj to ,že boli vaše príspevky vymazané o niečom svedčí.Prajem vám všetko dobré na vašej ceste Biblie.

uskamuska
20. sep 2010

myslím si,že nie je podstatné, aby ľudia ovládali Bibliu po písmenku ale podľa mňa je dôležité, aby tomu verili.Viera je základ 🙂

dusany
20. sep 2010

@uskamuska Uskamuska,o zmazanie môjho komentára som poprosil šéfa tohto blógu kôli preklepom a ďakujem mu ,že to zmazal. Ak sa cítiš byť urazená pre tie dve vety od teba tak ich beriem späť a prepáč mi to. Ty si ma surovo vyhodila z tohto fóra a neurazil som sa. Iní by ti boli schopní za to aj vynadať. Ja so sa za to neurazil, jednoducho viem odpustiť každému ešte skôr,než dokončí vetu.Chcem sa riadiť Božími normami a druhé najväčšie prikázanie je o milovaní svojho blížneho.Tvoje slová si aj tak môže prečítať každý a mne poslúžili ako námet pre anjelov. Uskamuska,napísal som ti len podľa Biblie a nemám nič proti tebe, ani k tvojmu dovolavaniu sa na anjelov. Môžeš sa modliť komu chceš,ale podľa biblie to nie je správne. Ján 17:3 o tom píše:,, To znamená večný život,že prijímajú presné poznanie o jedinom pravom Bohu a o tom ,ktorého si vyslal,Ježiša. Z toho môžeš vidieť aké je dôležité presné poznanie.Ako tu vidím ,máš peknú rodinku.Tak zatiaľ maj sa pekne aj s rodinou s požehnaním a Božím mocným vedením, dusany.

marianka79
20. sep 2010

@dusany ìha ty si farar?pripada mi to tak ked ovladas bibliu a vies ku kazdemu problemu pridat zalmy ci ako sa to vola evanjelia?no vidis neviem 😀 😝
Inak si myslim ze viac by sa to hodilo do inej temy tu na konovi ale ako vieme nic nie je nahoda precitala som si to je to fakt diskutabilne ale prepac nazov temy nema nic spolocne s tym co si pisal alebo pisala???pises raz v muzskom raz v zenskom rode tak neviem co si 🙂 aha fotka to si ty takze chlap 🙂 tak pa zatim

marianka79
20. sep 2010

@ruzenkas ahoj moja ako sa ti darì? Este si v nemocnici?

ladywitch26
20. sep 2010

@dusany podla mna tiez tvoje prispevky patria skor do inej temy. ja som bibliu necitala, nemam to za potrebu. viem svoj zivot zit aj bez toho a na druhej strane na to ani nemam cas. radsej sa venujem svojim detom. verim v boha, ale do kostola ma teda nedostane nikto. napriek tomu sa nepokladam za horsieho cloveka ako si ty, alebo ktorakolvek ina na tomto fore. to,ze ktosi vie citovat knihu naspamat este neznamena, ze sa podla nej aj riadi a ze veri spravnym veciam. skor ma moj zivot presvedcil o opaku. a ci clovek veri v boha, alaha, jehovu alebo neviem komu este, podla mna je to to iste, len to kazdy vola inak, podla toho,co je jemu blizsie.a neodsudzujem ho za to a nepresviedcam nikoho, ze len ten moj boh je pravy. kazdy veri najlepsie svojej pravde.
sme tu vsetko baby, co sem chodime pre iste dovody, lebo verime v anielov atd. nie pre to,lebo mame potrebu studovat bibliu alebo chodit do kostola. nie kazdy je stotozneny s krestanskou dogmou a nie kazdy s nou suhlasi, preto je tu tema pre tych, ktori veria v boha, ale tato tema sa vola inak...
tolko moj nazor, nikomu ho nevnucujem, takto to vidim ja

marianka79
20. sep 2010

@mywiel a tebe ako sa dari?Kaya ma uz surodenca? 😵

inak ak pamatas si mi zistovala mojich anjelov akych mam no a vysli mi len dvaja.........a ako som bola teraz chora mala som u seba svoju zdrav. kartu a pozrela som si o kolkej som sa narodila a bol tam iny cas ako mi predtym vravela mama tak som si to podla neho pozrela este raz a mam i ja troch ten treti je Eyael