Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

pikino
3. júl 2012
maranat
3. júl 2012

fakt vam anjeli pomahaju? ako s nimi komunikujete?

mne to dakedy pride ako zaujimava tema, ale dakedy ako ked "topiaci sa slamky chyta", lebo to napadne asi iba nie velmi stastnemu cloveku, ktory uz nevie kde ma pomoc hladat. ci?

pikino
3. júl 2012

ja som šťastný človek a nikdy som nebola v situacii (3x zaklopať) že by som sa k nim musela utiekať o pomoc. Beriem ich ako prirodzenú súčasť môjho života.
A čo sa týka komunikácie u mňa osobne to je väčšinou pomocou snov, sem tam ten malý vnútorný hlas čo človeku šepká toto nerob toje blbosť a v poslednom čase pomocou meditácii, ktoré som sa naučila u majstra a ktoré sú naozaj o niečom inom keďže tá komunikácie je priama a vedomá.

ada32
4. júl 2012

@maranat u mna viera v "cokolvek" nie je o tom ze z neznama v zufalstve ocakavam pomoc. to by mi pripominalo veriacich ktori si spomenu len ked je im tazko a zacnu sa modlit. dost smutne ak to cele ma byt len slamkou pre niekoho kto je uz pod vodou vsak?
Ja tieto veci povazujem za prirodzene a je to moj sposob vnimania sveta.
Nepovazujem za nutne o tom niekoho presviedcat. Nech kazdy veri v co chce alebo nech neveri v nic.
Neponizujem tych co v nic neveria.
Som sucastou velkeho systemu a citim sa tak stastna.
cele je to len o schopnosti vnimat a prijat veci tak ako su.

maranat
4. júl 2012

@ada32 ja neviem ako to ludia, ktory s tym ziju, vnimaju. nechcela o,som nikoho urazit ked som spomenula toho topiaceho, no takyto pohlad mam prave preto lebo mi pred ocami presli ludia ktori prosia Boha aby im pomohol, ale prave vtedy ked im je zle, ked su nestastni.

ja som k ziadnej viere nebola nikdy vedena, rodicia ateisti, otec prisny ateista, ale presto, som sa minuly vikend ako 22 rocna dala pokrstit a mozem povedat, ze som svet zacala vnimat trosku inac a aj trosku iracionalne 😉

ada32
4. júl 2012

@maranat podla mna si nikoho neurazila, ved aj mne presli zivotom taki ludia a mozno niekedy mnoho rokov dozadu som sama taka bola. ale vsetci dozrievame , kazdy si prejde svojimi obdobiami ktore ho posunu, stretne sa s ludmi ktori ho naucia.... to vsetko nas formuje.Kazdy hlada svoju formu opory. Niekto v cirkvi, niekto si hlada vlastnu cestu, ako komu vyhovuje. Nas rozum nedokaze vysvetlit vsetko. nie je nam dane vediet preco sa veci deju ako sa deju.
Ja pochadzam tiez z rodiny pomerne otvorenej. Otec veriaci katolik, mama z ateistickej rodiny, aj by chcela vediet, aj je ustrachana, a nema odvahu hladat. Ani ja ani moja sestra sme neboli vedene k nicomu ani proti nicomu. Dopadli sme tak, ze ja som nikdy neinklinovala k cirkvi / mozno preto lebo mi nebolo vysvetlene co som chcela ale to nie je podstatne/ Sestra najprv bola silne veriaca / v ponimani cirkvi/ dnes je z nej " odpadlik" s vlasnym nazorom a v istom bode sme sa my dve stretli a pokracujeme dalej jednou cestou.

ada32
4. júl 2012

kazdopadne boli casy ked som sa snazila vysvetlovat svoj spohlad na veci donekonecna. naivne. az neskor som pochopila ze to proste nema zmysel. su to veci nevysvetlitelne.je to ako radio. bud je naladene na spravnych vlnach aby bolo pocut hudbu a slova alebo posluchac nepocuje nic. ale radio vysiela. a ten kto pocuva nie je hluchy. a predsa si rozumeju len v istom momente.ked su na jednej vlne. inak nie.

marianka79
4. júl 2012

ahojte anjelinky dnes som videla anjela krásneho jasného a spoza neho lúče slnka šli zlatej farby.....krásne mi dali najavo že sú so mnou išla som totiž z Noetisu ( @mywiel vďaka ) ktorí neviete je to dispozičná prognostika, neokybernetika velmi mi to pomáha fakt a moj anjel na nebi mi povrdil že je so mnou ďakujem vám

marianka79
4. júl 2012

ANJEL

pikino
5. júl 2012

@maranat u mňa to bolo presne ako u teba rodičia totálni ateisti - môj otec totálny zatvrdilec ja, som sa dala pokrstiť pred dvoma rokmi, ale keď mám pravdu povedať, Boha stále vnímam inak ako káže cirkev a do kostola nechodím. Ktovie možno raz začnem 🙂

olejka
7. júl 2012

Ahojte. obavam sa že vykladanie tarot kariet a "rozhovory s neidentifikovatelnymi anjelmi"to nema s dobrom nic spolocne skor s ezoterikou... 🤐 😵 😖
Je vela tymto oklamanych a nestastnych ludi...treba si na to davat pozor, nie je duchovno ako duchovno...
http://www.zivotopisysvatych.sk/anjeli/

ada32
7. júl 2012

suhlas s @olejka chodi po svete vela oklamanych a nestastnych ludi. mnohi su klamani sektami, ale aj legalnymi cirkvami ktore ich zastrasuju, vyhrazaju sa a pytaju peniaze.
veru, nie je duchovno ako duchovno. to je historicky potvrdeny fakt. ked sa ludia stanu ovcami a nastrojom pre ziskanie moci, su schopni rabovat aj vrazdit, mucit tyrat ublizovat....v mene cirkvi.
preto si treba zachovat zdravy rozum nesudit druhych pre vieru v cokolvek a obracat sa k tomu co nas upokojuje, posilnuje a prinasa do zivota dobro.
nik netusi kde je pravda, kazdy si ju najde sam.

tamix
8. júl 2012

Ja hľadám odpoveď na môj osobný zážitok a keď mi nebudete variť, tak sa ani nebudem čudovať. Ak by sa to nestalo mne a niekto ba mi to rozprával, tak by som tiež asi neverila. Ale našťastie mám dvoch svedkov, ktorí si si veci pozreli z kamerového záznamu a tak som si istá, že sa mi nesnívalo.
Jedného dňa, asi pred dvoma rokmi, som chcela vojsť do podkrovnej izby. Otočila som kľúčikom, zatlačila kľučku a chcela som vojsť do izby, ale nabúrala som do dverí, lebo sa neotvorili. Nechápavo som čumela, čo sa deje. Veď v tej izbe nikto nebol. Tak som silou vytlačila dvere a na moje obrovské prekvapenie, dvere boli zatarasené stolíkom. Dodnes nechápem, ako sa tam ten stolík dostal. Je to izba na poschodí, okná sú strešné a boli zatvorené a dvere sa otvárajú dovnútra. Jednoducho nechápem. Bežala som za bratom, aby sme si pozreli za kamerovom zázname, či to niekto z chodby nejako nezatiahol ten stolík, ale nikto pri dverách nebol. Tak asi toľko môj neuveriteľný príbeh.

miskakyska
8. júl 2012

Ako vieš,že to bol práve TVOJ anjel strážny???...neuraz sa,ja som asi slepá,lebo nevidím tam nič,čo by sa podobalo na anjela...také úkazy(rôzne oblaky,mráčiky a zapadajuce slnko) vídam na oblohe pomerne často..

mpg
8. júl 2012

@pikino myslím si, že keď ťa niečo viedlo k tomu, aby si sa dala pokrstiť, tak budeš hľadať, čo prináša viera aj
ďalej. Ja som bola celý život veriaca, viedli ma k tomu rodičia a vždy mi to len pomáhalo, nikdy neškodilo. Pomáhalo mi to hlavne v ťažkých chvíľach a nikdy som ani nepomyslela na depresiu. Keď tak čítam niektoré citáty z Biblie tak mi pripadali veľmi povzbudzujúce. Napr. že Boh nám nikdy nedáva niesť viac problémov, ako sme schopní uniesť, alebo Kto nevezme svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden. Alebo "Ja som cesta, pravda a život" , a 10 božích prikázaní - oni v podstate navádzajú na život, aký by sa mal žiť.
Ale je pravda, že sú aj rôzné sekty, ktoré dokážu aj s takou hodnotou, akou je viera robiť zle.

marianka79
8. júl 2012

@miskakyska ak to patrilo mne tak odpovedám........ nie to nebol priamo anjel boli to mraky a tie mraky v tvare anjela bolo znamenie že sú so mnou 😉 pretože som šla niečo riešit vo svojom živote....... a nečumela som na oblohu a nehladala som znamenie rozprávala som sa s priatelom a zrazu som mala nutkanie pozriet von a v tom tam bolo toto na nebi tak som rýchlo vyhrabala mobil odfotila a behom minuty sa oblaky rozplynuli mala som z toho dobrý pocit a to bolo pre mna to pekné som rada že naši anjeli sú s nami pekný večer 🙂

miskakyska
8. júl 2012

@marianka79 juuj sorry,zabudla som Ťa označiť..Ď za odpoveď :o)

olejka
9. júl 2012

Mám skusenost s anjelmi teda na sviatok sv archanjelov sa mi čosi divne stalo..u lekarky v cakarni som sa hodinu vykecavala so znamym ktory mi velmi vierohodne ododvodnil vsetky zdravotne problemy ktore som mala...potom mi ponukol pomoc aj s dietatom ktore sa v noci boji...neuveritelne ako sa vyznal odkedy som ho nestretavala sa velmi zmenil v mojich ociach...waw aky uzasna charizma z neho sala som si myslela...ked som dosla domov volala mi sestra od tej lekarky ze ma zhana a ze si pytal moju adresu ktoru mu samozrejme nedala aby som si dala pozor ze je v sekte...posobi aj na dialku...ze on sa posledne roky velmi zmenil hoci predtyym bol veriaci...uz je na tom zle aj jeho zena na ktoru posobil touto "energiou" dostal ju na psychiatriu...
@ada32 preto pisem oklamanych...

nemozme ich sudit...tento clovek napr chcel vyliecit svojho otca preto sa dal na rei-ki...podla mna je sam oklamany...chudak a ako dobre to myslel...
navraveli mu tam ze je to energia od Boha...
v uplnej detailnej malinkej ciastke aj toto je pravda...lebo Boh dal Luciferovi silu liecit...ale ked tento krasny anjel padol...uz ta moc liecit znamena ze vylieci, to ano ale za aku cenu...

uzasna knizocka na temu anjeli...no za jedno euro je tam fakt cela vystizna podstata.... 😉
http://www.issuu.com/don_bosco/docs/anjeli_v_na...
uplne najzaujimavejsie to je na strane 12 ak ma admin nestopne skusim to tu prefotit... 😉
@miskakyska aj ja si to myslim ze len oblaciky na tom obrazku...udajne anjeli maju tak ziarive farby ako sa zjavili niektorym svätym...že to k žiadnej podobe farby tu pozemskej nejde prirovnat je to niečo mimo našich predstav a možnosti fantázie...údajne..... 😎

olejka
9. júl 2012
ada32
9. júl 2012

@olejka snad nepises o jednom cloveku ktory mi bol svojho casu velmi blizky ? 😕 Ja viem o manipiulacii totiz asi viac ako nas Slovensky pravny system alebo ktokolvek kto sa citi byt povolany sudit veci napriek tomu ze s s nimi bud vobec nestretol alebo na ne natrafil v roznych tzv. platkoch. U nas poskodene rodiny nedoziadaju nicoho ked potrebuju pomoc.
Moja skusenost bola velmi bolestna a prave preto lebo sa netykala priamo mojej osoby ale musela som sledovat aku silu ma a zit s tym . /Preto ked sa k tomu vyjadrujem v tejto teme, viem presne o com hovorim.
Viera je uzasna ked pomaha , rozhodne neodsudzujem rei-ki / to je totiz akoby som odsudila vsetko co sa spaja s rimskokatolickou cirkvou. Bolo by to nespravodlive lebo napriek tomu ze mne ublizili - tiez som len stretla nespravnych ludi v bratislavskom Modrom kostoliku / Viera je dobra vzdy ked ludi spaja a vedie ich k tomu aby si pomahali.
Nie vsetko co nie je reprodukovane cirkvou je nastrojom satana
Lebo to hovoria dokonca napr. scientologovia , moonova sekta a tiez mnoho inych podobnych silnych organizovanych band ktore urobili mnoho ludi nestastnymi.Kazda hovori o jedinej SVOJEJ pravde. 😖
A mna ta pravda posunula neskutocne dopredu.Ked sa mi rozsypal cely zivot , nemala som kde byvat a doslova ani co jest.
Takze u mna prevladol zdravy rozum , pud sebazachovy, stal sa zo mna clovek ktory je niekde uplne inde a robi si predovsetkym nazor VLASTNY . Nepotrebujem kazanie cirkvi , potrebujem svoj nazor predovsetkym.
Pre mna je moja viera najvacsim bohatstvom k akemu som sa mohla dostat.
Bohuzial cirkev mi v tazkej chvilke nepomohla. Ale pomohol mi kostol samotny. Pomohlo mi nieco, co kazdy nazyvame inak. A to, o com som presvedcena ze mi pomohlo, bolo nieco, za co by ma urcite v tredoveku upalili na hranici, lebo to nebolo presne to co hlasa svojim oveckam cirkev.
Ja som spokojna. Verim , pozorujem, ucim sa , robim si VLASTNY nazor, pomaham ked ma niekto poziada.
Nie som v rukach Lucifera 😉 🙂
a podla toho s kym zvyknem diskutovat v tejto teme nemyslim si ze aj ostatne osoby tu su v rukach lucifera.
obete treba hladat inde.
😉

olejka
10. júl 2012

@ada32 fajn , ja respektujem tvoje presvedcenie...
😉
ak nemas vyhrady voci kostolu ale voci cirkvi ano....asi nechapem..

ale nemusim vsetko chapat....je to ok 😉

Citala som v tejto teme o Crawleho tarote a to meno je mi odniekial zname,,,
🤐
ja sama som netusila ako nevinne okultizmus vyzera kym som sa sama nepopalila...🙄 😲 tolko...k obetiam...

ada32
11. júl 2012

@olejka nerozumie. co nechapes? mnoho ludi to citi tak ako ja.

olejka
11. júl 2012

@ada32 Nerozumiem dobre či kostol nepovažuješ za cirkev...v preklade v rôznych jazykoch je kostol a cirkev to iste slovo...

nevadi...no... ☹

tiež ma vytačaju kazne v kostole a nepači sa mi ked ma tam chcu poucovat ...niekedy mi dva tri dni trva kym mi dojde co ten farar vlastne vravel...
žeby to bol odkaz "zhora" pochybujem a rozplyva sa mi to do mojej situacie a odpoved na pochybnosti dostanem az po case...az kym sa prestanem pred tym sama blokovat, zaujatostou voci cirkvi... 😠
Pred par rokmi mi bolo tazke uverit ze cirkev je hlas ducha sv. ked popravovala zeny ako carodejnice...pritom sa im len z halucinogenov rodili znetvorene deti...neviem ci poznas historiu mesta Salem... toto a aj kriziacke vypravy ,
samozrejme papezov co neboli rozhodne sväti... to sa mi hnusilo ale ja som to prezivala tak ze do kostola nepojdem... Ty maš kostol rada teda si na tom omnoho lepsie... 😅

nemam pravo poucovat a chapem ze hovorit o Luciferovi pride niekomu smiesne o tom ako uz nie je anjel svetla a nepatri pod angeologiu spolu s ostatnymi padlymi anjelmi patria skor ke demonologii...
Kym sa Ti po nociach nebudi dieta s hysterickym placom a netrpi roznymi fobiami...asi neuveris ze je tu zlo a len otvorenim vratok k pochybnej liecbe/homeopatia,nas pripad/ mozes zlo poslat na svoje deti ani o tom nevies...mas predsa umysel im pomoct... 😢

Mám fakt silné pokušenie tu dať link o exorcizme a o pristupovych dverach zleho do ludskej duse...ale uz viac sa zhovadit nechcem...
asi je to pycha...ja viem ze kazdy clovek na toto musi prist sam....
Boh vie lepsie ako my ku komu prehovorit..lepsie ako my ludia...

tiez mi takto prisla smiesna lekarka ktora mi zakazala tehotensku jogu vraj ci nechodim do kostola ci nepocuvam ako to posobi na dusu a kvoli tomu mi vraj zacali tie problemy s tvrdnutim bruska a skracovanim krcka maternice v tehotenstve...

myslela som ze prehana ...bola som vsak mimo ja...

A mozno aj teraz som ked tu sedim...idem teda radsej ,,evanjelizovat" svoje deti...

Dobra sprava je /asi Vadkerti alebo kto to povedal/ ze neznalost božích zákonov ospravedlnuje/ kym neznalost svetskych -ludskych zakonov neospravedlnuje...a su za nu pokuty aj väzenie
neznalost toho co vsetko je proti prvemu prikazaniu ...tato neznalost hadam ospravedlnuje nas vsetkych...
🙂 Lahostajnost k svetskym prikazom vsak moze byt ok, vsak lahostajnost k desatoru je samotrestom pre kazdeho cloveka...sam sa tresce kto nepočúva....veď Boh nám to dal,,toto rob aby si bol šťastný"
😅

pikino
15. júl 2012

@olejka ja som tiež reikistka a nemám pocit že by ma ovládali zlé sily, je to práve naopak.
A jedna z vecí ktorú nás na reiki učili bola, že naša sloboda končí tam, kde začína sloboda iného človeka. Mzslím, že k tomu nie je čo dodať.

ja na demonov verim, viem čo dokážu a preto som začala hladať silu silnejšiu ktorá by mi pomohla a anjeli mi pomáhajú velmi odkedy sa im venujem intenzívnejšie mám ovela kludnejšie noci a pokoj v duši.
To je môj subjektívny názor. Riadim sa svojimi vlastnými pocitmi ktoré hovoria jasne čo je pre mňa správne. Cítim, že niekde smerujem a že je to tak správne. Každý má svoje vlastné smerovanie, kam má dospieť a preto nemienim nikoho súdiť.

olejka
15. júl 2012

@pikino ak je to sloboda co vas ucia preco sa v tretom stupni rei ki musis uplne zriect Jezisa Krista?

Ja neviem ci niekto chory si uvedomuje ze je chory , takisto ovladnuti si myslia ze su slobodni...
a kedze zlo sa javi ako dobro...ako ho rozlisujes?

pikino
15. júl 2012

@olejka to máš odkial takú blbosť? Práveže každé zasvätenie do reiki sa robí v mene Ježiša Krista a reikisti vyznávajú kristovo učenie. Opakujem reikisti uznávajú kresťanskú vieru ale nie cirkev ako takú ktorá zväzuje a rozkazuje. Tak ale môžem ti dať vedieť o rok keď si budem robiť tretí stupeň. 😀 Učitel u ktorého som sa vyjadruje o Kristovi a Bohu s láskou a nikdy som ho nepočula hovoriť inak.

olejka
16. júl 2012

@pikino Je mi ľúto ako ťa oklamali, ☹
si určite veľmi inteligentná a prídeš na to,
verím že Ti pomôže modlitba...v treťom stupni reikista ak sa chce oslobodiť už potrebuje službu exorcistu...., teraz by Ti pomohla obyčajná spoveď u katolíckeho kňaza 😉
Neboj , nie si prvá ani posledná..
katolíckych kňazov žiadajú o pomoc aj moslimovia , ateisti...namočení do okultizmu...asi vedia že sú najúčinnejšími pomocníkmi proti zlému.

Začni týmto http://sk.gloria.tv/?media=124505
a potom spoveď ako som vravela 😉

A ešte čosi ak si doteraz spávala kľudne...akonáhle sa budeš chcieť z toho vymaniť...čaká Ťa boj...zlo je spokojné ak ľudia idú po zlej ceste...nechá ich...nevadí im ani prijímanie Eucharistie raz za rok...akonáhle by si sa odhodlala ísť po ceste za slobodou, a zmeniť svoj život,bude Ti v tom všemožne brániť...
Nedaj sa!
Držím prsty 🙂

😉

ada32
16. júl 2012

@olejka netusim kto si ale tolko sebavedomia som davno nestretla /opat sa mi potvrdilo ako zvyknu reagovat ovečky cirkvi/ hlavnymi znakmi su pocit nadradenosti, sebaistota a veľmi často arogancia.
Ak ťa možem poprosiť, dopraj slobodu názoru každému, a neposudzuj,
Pripomína mi to obdobie keď som robila v jednej veľkej nadnárodnej spoločnosti. Bola lídrom vo svojej oblasti...
...s takým blahosklonným pohŕdaním sa vyjadrovali o iných firmách, že som musela odísť. Nerešpektovali totiž " kde začína sloboda druhého, končí moja" Mali pocit Jedinečnosti a jedinej pravdy. Mali prestíž, k dispozícii množstvo fin. prostriedkov a jedinečné postavenie na trhu. Likvidovala ich vlastná namyslenosť a pocit že ich sila je neohroziteľná .
Šíriť Božie slovo je povznášajúce ale z príspevkov cítim bohužiaľ niečo iné. Cítim len " Všade som bola všetko viem a musím presvedčiť celý svet o jedinej pravde. "
Možno je to len o písanom texte, možno keby sme sa rozpravali, nevyznelo by to tak.

ada32
16. júl 2012

k výrazu kostol versus cirkev sa nebudem ďalej vyjadrovať, nebudem sama seba dráždiť ťahaním sa za slová a oberať sa o vlastný čas.

marianka79
16. júl 2012

ach jo @olejka čo to tu trepeš my sme spokojné s tým čomu veríme my a ty si prispievaj tam kam si máš a nie sem ok? pekný den ti prajem 😉