Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

pikino
31. okt 2011

Jaaaj baby vy ste tu tomu včera dali 😀

chcela by som niečo napísať ale ani neviem ako to napísať. Iba tolko že chápem slniecko2 čo tu scela povedať, len si zvolila dosť blbý štýl hraničiaci s povýšenosťou a to nemá nikto rád keď sa s ním rozpráva ako s deckom. A ešte to zatlčie bobríkom mlčanlivosti.

JA som dosť mladá (no ehm skoro 30 😀 😝 )a napriek tomu mám so zlými silami naozaj dosť skúseností. Neviem prečo sa tak na mňa odjakživa lepia. Čo sa týka ludí aj zlých energií. Mám rešpekt, ale to čo som sa za tie roky naučila je nebáť sa, neukázovať strach a nedať sa zlomiť lebo o to im ide.

Ja som sa napríklad dala pokrstiť minulý rok, nikto živý ma do toho netlačil. Hoci tiež nesúhlasím s vela vecami čo sa týka katolickej cirkvi, jednoducho som cítila že to musím urobiť, brala som to ako ochranu. Mavyše už som tu písala, že odkedy som sa dala pokrstiť, tak sú tie zážitky ovela intenzívnejšie. Fakt je to zaujímavé.
Neviem či to s tým nejako súvisí ale je to proste fakt. A čo sa týka kňazov tak ja mám asi šťastie, lebo odmalička som stretávala iba tých skvelých s otvorenou myslou. žeby náhoda 🙂
A ešte podotýkam že pochádzam z rodiny kde sa slovo Boh sklonovalo maximálne ako nádavka, žial.

dali4
autor
31. okt 2011

Bohužial niektorý ludia myslia, že si tu iba tak rozprávam, že môj život je jedno períčko a len tak z nudy sa kamarátim s anjelmi. Tiež som si prešla velmi zlým obdobím, vela som toho zažila aj negatívneho, vela som sa odvtedy naučila a poučila. Viem že zlé sily tu sú, treba mat pred nimi rešpekt, ako tu už bolo povedané, ale netreba im venovat pozornost, lebo vtedy si ich držíme pri sebe. Potom je tu otázka minulých životov, to je druhá vec ... Ale zo všetkým sa dá niečo robit, len treba vediet ako a kedy je ten správny čas a nehovorím že je to vždy lahké. No ale to je môj názor, moje životné skúsenosti.
Ani nemám pocit že bysom prekračovala nejaké hranice... duchov nevyvolávam, čiernu mágiu nepoužívam, ani som to nikdy nemala v úmysle. Pre mna je dôležité vylúčit zo svojho života strach, závist, nenávist, chamtivost a materialistický prístup k veciam. Ťažké chvilky v živote vždy boli, sú a budú no záleží aj na uhle pohladu, na prístupe k daným situáciám. Je tu Láska, ktorej sa treba venovat a ňou sa naplňať 🙂

dali4
autor
31. okt 2011
dali4
autor
31. okt 2011

Dvacet příčin, proč nedokážeme odpustit

Vždy máme na výběr: můžeme naslouchat hlasu lásky, nebo hlasu ega.

Je těžké odpustit, když posloucháme rady svého ega, které nám namlouvá, že jednáme správně, pokud trestáme osobu, což nás zranila, a odpíráme její lásku. Je těžké odpustit, protože naše ego je tvrdohlavé, stále se nás pokouší přesvědčit, že je lepší a bezpečnější nenávidět, jak milovat.

Je důležité, abychom si ze svého ega neudělali nepřítele a zároveň abychom nepodlehli jeho mylným radám. Také je velmi důležité, abychom rozpoznali, kdy se nás ego chystá svést na scestí. Naše ego nás ustavičně napomíná. Lpí na systému víry, která vyvolává strach, konflikty, lhostejnost a neštěstí - ty jsou v tomto systému prioritní - a kromě toho trvá na tom, že projevovat lásku je hloupé.

Pokud se staneme závislými a budeme stále naslouchat hlasu svého ega, co jsme náchylní dělat tehdy, když jsme vystresovaní nebo se věci nedějí tak, jak bychom si přáli, ve své mysli slyšíme tichý hlas, který nám říká: "Neodpouštěj."

Vždy však máme na výběr: Můžeme poslouchat hlas lásky, nebo hlas svého ega. A co máme odvětit, když se ozývá hlas ega?

Hlas ega vždy pochází ze strachu. Udržuje nás v určitém stádiu konfliktu, nenechává nás na pokoji. Když nasloucháme hlasu svého ega odmítající odpuštění, bude nám uvádět nekonečné množství důvodů, proč bychom neměli odpouštět, a pokaždé bude skrývat skutečnost, že pokud neodpustíme, my budeme ti, kteří budou trpět a ztratí svůj klid. Zde je dvacet příkladů, které naše ego uvádí jako příčiny:

1. Ten člověk mě opravdu zranil. Zaslouží si můj hněv, odmítání nebo jiný trest.

2. Co jsem blázen? Pokud mu odpustím, ten člověk to zopakuje znovu.

3. Jsem slaboch, pokud odpouštím.

4. Pokud odpustím té osobě, bude to totéž, jako bych řekl, že on má pravdu, a já se mýlím.

5. Jen člověk se slabým sebevědomím by uvažoval o odpouštění.

6. Pokud neodpouští, je to, jakoby jste si stále udržovali kontrolu nad někým.

7. Neodpustit znamená udržet si od člověka odstup.

8. Neodpustit je dobrý způsob odplaty.

9. Neodpustit znamená mít moc nad tím, kdo vám ublížil.

10. Odpustit člověku, který vás zranil, je číročíra hloupost.

11. Pokud odpustíte, ztratíte pocit bezpečí.

12. Pokud někomu odpustíte, bude si myslet, že souhlasíte s jeho chováním.

13. Odpouštění není nic jiného než podpora nevhodného chování.

14. Odpusťte pouze tehdy, pokud se vám člověk, který vás zranil, ospravedlní.

15. Pokud odpustíte, Bůh vás zatratí.

16. Vezměme to jako fakt - i tak je to vždy chyba té druhé osoby, tak nač odpouštět?

17. Nevěřte, pokud se vás někdo snaží přesvědčit, že nesnášíte na jiných lidech to, co nemůžete vystát na sobě.

18. Nepodlehněte myšlence, že pokud nedokážete odpustit jinému člověku, je to proto, že nemůžete přijmout skutečnost,že jste udělali něco, co považujete za neodpustitelné.

19. Pokud odpustíte tu hroznou věc, nejste o nic lepší než člověk, kdo to učinil!

20. Uvidíte, že se v tom odpouštění celkem ztratíte, pokud začnete věřit, že existuje Bůh nebo nějaká Vyšší Síla, která vás ochrání od toho, abyste se stali nevinnou obětí a zraňovaly sami sebe.

Jak si poradit se zprávami ega?

Dopřejte si nějaký čas na seznámení se s tímto seznamem výpovědí našeho ega. Brzy je poznáte, když začnou pronikat do vašich myšlenek. V tom momentě zjistíte, že máte na výběr: naslouchat hlasu ega, nebo hlasu lásky, hlasu odpouštění. V následujících kapitolách si vysvětlíme způsoby, jak lépe naslouchat právě tomu druhému hlasu.

Pokaždé, když vezmeme do rukou noviny nebo si podíváme večerní zprávy, dozvíme se nějaké šokující události, které se dějí ve světě. Je jednoduché přesvědčit sama sebe, že některé věci, které se dějí, jsou neodpustitelné. Můžeme mít pocit, že my sami jsme udělali nebo řekli někdy v životě něco neodpustitelné. Existuje však silné poselství - a spočívá v odpouštění - které může ukončit cyklus destrukce a bolesti na naší planetě.

Pokud se chceme naučit odpouštět - odpouštět každému včetně sebe - musíme změnit systém své víry. Můžeme začít tím, že se zbavíme víry našeho ega, které tvrdí, že je třeba hledat někoho, koho bychom obvinili, když se stane něco špatného. Můžeme začít věřit něčemu jinému, například svému srdci, které nám umožňuje poznat, jaký je to pocit, když se zbavíme sebaodsudzovania nebo odsuzování ostatních a obklopíme se láskou.

Jeden ze způsobů, jak to můžeme udělat, je změnit způsob svého myšlení. Kdo a co jsme? Ego nás identifikuje jako zcela fyzické tělo, místo toho, aby nás vidělo jako duchovní bytosti, které sem přišli na nějaký čas a žijí ve fyzickém těle. Pokud se dokážeme dívat na sebe a na jiných než na nesmrtelné duchovní bytosti, a nejen jako na těla, je mnohem jednodušší uvědomit si smysl odpouštění.

Změnu přináší i překonání jedné překážky Překonávání strachu, studu a pocitu viny.

První překážka, kterou musíme překonat, je naše nevůle změnit svůj systém víry. Možná nás od odpouštění nejvíce odrazuje právě systém víry, založený více na strachu než na lásce. Toto zablokování se začíná ztrácet, pokud se snažíme vidět ostatní lidi buď milující, nebo ustrašení a toužící po lásce. To znamená, že si třeba přestat vysvětlovat chování ostatních lidí jen černo-bíle, že jsou buď vinni, nebo nevinní. Znamená to hledat v ostatních lidech ne chuť útočit, ale stejnou lásku nebo strach, volání o pomoc a po lásce, jaká je v nás.

Gerald G. Jampolsky: Promíjení - Nejúčinnější lék

http://tredoxe.blog.cz

vložil - Sentinel-

ivi87
31. okt 2011

Ahojte babuľky,

no rozprúdila sa tu debata, akurát čítam 🙂 ja som sa dala tiež pokrstiť ako 15-ročná, tiež sama od seba, rodičia to nechali na nás so sestrou, že keď raz budeme chcieť, tak sa necháme pokrstiť.. toto sa mi páči a tak to bude aj pri mojich deťoch, keď ich raz budem mať.. nech si sami vyberú 🙂 som evanjelička.. no ako som aj mojej babke hovorila, keď do mňa hustila, že do kostola treba chodiť - v Boha verím, no v cirkev nie... aj keď si myslím, že katolícka a evanjelícka sú každá trošku niekde inde... ale to je jedno... podľa mňa je jedno takisto, či sa človek modlí doma alebo potrebuje na to ísť do kostola..

ozaj chcela som sa opýtať, ako tu @dali4 načrtla trošííčku tému minulých životov... viete čo ste boli v min. živote? resp. vo viacerých? 🙂 mňa by to docela zaujímalo, keď raz mi jedna pani povedala, že som bola veľakrát reinkarnovaná.... neviem síce čo to pre mňa znamená, som sa jej pýtala, či je to dobré či zlé... a ona že dobré, že to nemá byť pre čo zlé... len ja neviem, takýchto ľúdí beriem radšej s rezervou, pokiaľ mi to ešte niekto iný nepotvrdí 🙂

ada32
31. okt 2011

ja povazujem za sucast svojho zivota fakt, ze to nie je moj prvy zivot.
proste nerozmyslam ci je to tak alebo nie. nejak to viem a je to moja samozrejmost.
chcela by som absolvovat regres ale mam pred tym respekt. predsa len mozem otvorit pandorinu skrinku.
a zatial som nestretla nikoho komu by som doverovala tak , aby som sa mu takym sposobom vlozila do ruk

dali4
autor
31. okt 2011

Ja si myslím že nieje pre nás až tak dôležité vediet čím sme v minulých životoch boli. To, čo sme si doniesli do tohoto života, sa nám pekne ukazuje na tom, čo prežívame... Musíme sa učit rozoznávat, ktoré veci riešit a ako ... všetko by malo smerovat k dobru. Vlastne to je zmyslom celého života, naprávat chyby z minulosti a stávat sa lepším človekom, dokonalou dušou 🙂 . Do minulého života by sa malo nahliadat iba v súrnych prípadoch, ak človeka sprevádza zlo, napriek tomu že sa dlho snaží o opak. Možno je vtedy dobré zistit "prečo".

dali4
autor
31. okt 2011

@ada32 to je naozaj chúlostivá vec. Netreba pokúšat ak k tomu nieje velmi vážny dôvod 😉

linette
31. okt 2011

ahojte anjeliky 😵 to tu zacina hustnut konecne 😉 🙂
moj posledny sen:
bola som pri mori, na plazi a zrazu mi taka skupina chlapcov hovori, ze mamu uniesli a hodili do vody.. hovorim, ze vsak ona nevie plavat co teraz .. a oni dodali, ze este ju aj podrezali .. a ze ju hliadka aj hladala a nema to zmysel, kedze je niekde v strede mora .. ja som nemohla uverit vlastnym usiam co mi to hovoria .. velmi som sa bala, zle mi bolo .. chcela som ju ist ja hladat ale zaroven som sa velmi bala, ze co ak maju pravdu, ja neznesiem taky pohlad.. stale mi to nedalo a o dva dni som sa vybrala za jednym chlapikom, kt. bol starsi a zaujimal sa o mna, no bol velmi bohaty a mal taky obchod s potapacskymi vecami.. ja som mu povedala, nech mi da tu vyzbroj idem hladat mamu, nemam sice tolko penazi ale dam mu vsetko co len bude chciet.. tak mi teda tu vyzbroj dal, no sama som nasla, siel somnou priatel, lebo som sa velmi bala zralokov.. a tak som sa rozutekala do mora a isla som sa potapat.. bala som sa ale sla som .. podmorsky svet bol krasny, priehladny, krabov som videla, a potom som nasla mamu ako lezi .. zasa som zazmatkovala ze co teraz co mam robit, preco tam lezi .. a tak som si povedala ze ju vyberiem ona musi zit .. prisla som ku nej, a ako som ju isla otacat, lebo lezala tvarou v piesku, velmi som sa bala pohladu ked mi povedali na susi ti chlapci ze je podrezana.. a ako som ju otocila, tak mi aj odlahlo, lebo mala len maly skrabanes na brade .. drzala som ju pevne v rukach a ani za svet som ju nepustila, vyplavala som s nou von a ako tehotna na rukach som ju odniesla na pohotovsot, stale som ju silno drzala a nepustila.. citila som ze zije.. a ked som uz bola na pohotovosti tak sa mi lekar zacal smiat, ze dva dni bola pod vodou v bezvedomi a co tu ja s nou robim .. ja som mu tvrdila, ze to mala stastie ze bola v bezvedomi a nestihla sa utopit a nenadychala sa vody.. a potom sa v mojom naruci prebrala a ako otvorila oci, tak je z nich tiekla krv a bola taka pomino 😢 ☹
a potom som sa zobudila ..
takyto sen som davno nemala,nechapem co to malo byt.. teda si to vysvetlujem tak, ze som sa jej nevzdala a isla som ju hladat a to ze som ju stale drzala na rukach znamena, ze ju silno lubim ..

linette
31. okt 2011

aaa 12:12

linette
31. okt 2011

@ivi87 ja viem co som bola v predminulom 😀 poviem len tolko, ze som bola velmi zla koly jednej osobe, kt. sa mi aj tento zivot pripietla do cesty a robila som rovnaku chybu, sice uz nie do takej miery ..
a ked si to takto dam dokopy ten zivot a nevyriesenu situaciu ci karmu a tento .. tak mozem za seba povedat na xtisic percent ze minuly zivot existuje

linette
31. okt 2011

@slniecko2 nadpis tejto temy nikdy neobsahoval slovo vestenie ..
ano na koniku je tu aj taka tema ale nieje to tato .. dovol aby som ta presmerovala: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vestice-...

linette
31. okt 2011

@ada32 @marianka79 ak regres ja by som si volila tohoto: http://www.regresnaterapia.sk/

dali4
autor
31. okt 2011

@linette ahooooj 😅

linette
31. okt 2011

@dali4 ahooooj darinocka 😵 si sem teda hodila clanky .. 😉

dali4
autor
31. okt 2011

@linette 😅 ... no, podarilo sa

ivi87
31. okt 2011

ahoooj @linette 🙂 a ako si to zistila? myslím ten min. život... @dali4 a baby, keď ja som taká, že ma to veľmi zaujíma a aj keď viem, že to netreba pokúšať, no mňa to silno pokúša, siiiilno presilno by som sa chcela dozvedieť o svojej osobe všetko čo môžem 🙂 aj keď mám predtým rešpekt, ale je tu niečo silnejšie, pre čo by som isté veci riskla.... neviem to opísať, no ťahá ma to poznanie samej seba....

ivi87
31. okt 2011

@linette fuuuu to bol ťažký sen ☹ nemám takéto zlé sny s mojou rodinou rada.. veď kto by aj mal rád zlé sny, všakže... zistila si čo to znamenalo? jedna kočka tuším na predchádzajúcej strane dala link na jeden snár, že je vraj dobrý... pozerala si tam?

slniecko2
31. okt 2011

@dali4 sorac- uz som popletena a pisem o jednej teme do inej temy.... asi sa idem na to vyspat 😅

slniecko2
31. okt 2011

@ada32 neviem co sa tak urazas- moje osobne skusenosti s hocicim su moja osobna vec a pokial o nich nechcem hovorit-ty mi nemas co vycitat ze tak nechcem urobit. Ja mam tiez uz dobre po 18 a nemusim sa tym ohanat!!!! 🙄 Uz som prispela co som chcela a kedze tu zacinate byt na mna nevrazive adios- kto raz nevie diskutovat ten nech sa nauci rubat drevo 😠

slniecko2
31. okt 2011

@pikino tebe to co ada32. sorac ale toto nie

linette
31. okt 2011

@ivi87 to som zistila tak, ze cez moje zle obdobie mi darinka odporucila jednu liecitelku nech vyskusam a tam som sa to necakane dozvedela.. ze preco su vlastne tie vztahy ake su, nejake meditacie sme porobili a tak .. a ked potom mi doslo, ze ozaj to tak je a ma to nieco do seba takze minuly zivot existovat musi ..
v istej miere som zvyknuta na divne sny, snivala som aj horsie .. inac ani ten najhorsi sen zle nemusi znamenat.. na snare nepozeram velmi .. tusim len co mohol znamenat a mal spojitost pravdepodobne s mojim a maminim vztahom .. a ide hlavne o ten cit, kt. som prezivala ..

pikino
31. okt 2011

@slniecko2 nemala som pocit, že sa tu niekto z nás uráža. Iba som ti napísala čo z tvojich slov cítim.
Bohužial toto je téma kde vždy bude niekto pre a proti a diskutovať o tom je maximálne zbytočné.
Takže ti želám vela a lásky a šťastia a už nebudem reagovať.

pikino
31. okt 2011

Baby ste tu popísali prečítam, keď prídem domov. 😀

linette
31. okt 2011

@pikino a ty uz v robote, ako sa ti paci? zvykla si si na vstavanie?
ja som uz na PN 😝

ada32
31. okt 2011

@slniecko2 ked ma urazaju, tak sa urazim. to je logicke. a neohanaj sa skusenostami ktore pravdepodobne nemas len preto aby si mentorovala nad inym nazorom. Ked ti vadi ak sa pytame co si teda prezila a mna by to naozaj zaujimalo/, tak preco tu o tom pises? To mi pripomina ludi ktori mi povedia: " Aj by som ti nieco povedal ale nepoviem ti to. 😕 🙄" Proste to nemam rada a jasne ze na to reagujem.
toto su veci medzi nebom a zemou anik nema pravo zaujimat poziciu jedineho rozumneho nazoru. To je presne to preco nechodim na kazne ako som uz pisala.
aj ja aj pikino sme len reagovali na aroganciu v tvojich prispevkoch. Ak nevies preco, skus si precitat co si napisala. Mozno si to ani tak nemyslela, len si si po sebe neprecitala co odosielas.
Niekedy aj ludia , ktori by si pri osobnom stretnuti dobre rozumeli a dokazali rozumne diskutovat, sa tu postekaju ako psi. Proste pisane slovo posobi inak ako osobna komunikacia.

ivi87
31. okt 2011

@linette jeeeeej ty už si doma? kedy máš termín? 🙂 jeeeeej, to je super, za chvíľu bude drobček medzi nami 🙂

ivi87
31. okt 2011

ozaj @linette, tá liečiteľka je odkiaľ? mohla by si mi to, prosím napísať?

pikino
31. okt 2011

už som doma :D
@linette jooo ja už makám. V robote pohodička. horšie je to s malou, ktorá je viac doma ako v školke. V oktobri bola presne 8 dní v škôlke. Čo už, dalo sa to čakať. Takže sa striedame ako sa dá doma.

pikino
31. okt 2011

Ja som tiež kedysi hrozne chcela vedieť čo som bola v minulom živote, ale mám taký pocit, že to už vedieť nechcem. Niečo tak pocitovo tuším a to mi stačí. Ja mám kolegynku čo chodí so svojím malým k nejakej liečitelke. Tá jej aj hovorila, že čo bolo jej dieťa v minulom živote, nejako im čistí rodinnú karmu, ale že to nie su priamo konštelácie. Zameriava sa práve na malé deti s problémami.