Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

marianka79
28. máj 2010

no niektore kamene sa nenabijaju mesiacikom viem len o krystali

marianka79
28. máj 2010

idem ja pre patka tak papa

vija2
28. máj 2010

Naša rodina má skúsenosti s posmrtným životom 🙂Ale Prednedávnom som mala stretnutie ktoré zmenilo od koreňov moj život.Myslím si že to bol ježiš kto pri mne stál a to akou láskou vyžarovala jeho prítomnosť to by celý svet potreboval pocítiť. Niet slov ...Bola som bezbožná ateička neveriaca ,pred mesiacom som bola pokrstená a udelili mi sviatosti za to zo srdca ďakujem,ps :miluj blýžneho svôjho ako seba samého 🙂láska- láska a odpúšťanie to je heslo🙂

linette
28. máj 2010

ahojte devusky ..
si predstavte ze som dnes v tom obchode kde sme propagovali ck som natrafila na tie srdieckove hrnceky 😵 😵 som sa taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkktooooo velmi potesila 😅 😅
este sa potrebujem dat niekto sfotit s priatelom a dam na tie hrnceky nase fotky a dam mu to na vyrocie 😵 to su tie hrnceky ktore sa spoja a tvoria srdiecko 🙂
som si ich pritiahla univerzumom 🙂 😵

linette
28. máj 2010

vija vitaj 😵
ake stretnutie to bolo? vies ho trocha opisat? .. to v sne alebo naozaj? .. ja som raz snivala s pannou mariou..
to je pekne, ze sa ti prave Jezis zjavil tak vyznamny a dokonaly 😵 😵 ta poucil o tom o com mal a ty si ho pekne vnimala a pochopila a to je velmi dobre 😵 😵 presne ako hovoris, odpustenie je liek na dusu a laska je najsilnejsi liek 😵 kebyze sa kazdy na svete miluje neboli by konflikty, vojny, zneuzitia, nenavist .. ale to by uz nebol svet 😒
nieco podobne co opisujes citili aj ludia ktori videli svojich anjelov 😵

linette
28. máj 2010

babulky dneska som sa dozvedela, ze energia duse ma cca 25 gramov az a ked velmi silno citime, ze je niekto pri nas, tak je s nami ta energia.. neviem aky vedci to zistili .. ze pri nasej vahe je este aj tych 25 gramov

linette
28. máj 2010

toto si precitajte:

Všeobecne zaužívané tvrdenie, že ľudská duša je nesmrteľná, sa vôbec nezakladá na pravde. Najvnútornejším jadrom každého človeka totiž nie je jeho duša, ale duch. Duša tvorí iba určitý obal ducha presne tak, ako je pozemské telo zase obalom našej duše. Duch pochádza z večnej duchovnej ríše. Jestvoval v nej, ako nevedomá duchovná iskra, prejavujúca túžbu po seba uvedomení. No a na základe svojej túžby po seba uvedomení vstúpil nevedomý duchovný zárodok do školy života, ktorou je hmotný svet.
Hmotnosť sa delí na hrubú a jemnú. Hrubá je naša pozemská hmotnosť a jemná je hmotnosť, kam odchádzajú duše zomrelých po fyzickej smrti. Hmotnosť ako taká, čiže jemná i hrubá, nie je večná a preto podlieha kolobehu vzniku a zániku. A tento čas trvania hmotnosti zároveň vymedzuje i čas trvania školy života, ktorý musí duchovný zárodok naplno využiť, ak chce stihnúť dozrieť k plnému sebauvedomeniu.

Celý proces teda začína takto: Na samom začiatku je nevedomý duchovný zárodok, túžiaci po seba uvedomení, ktorý na základe svojej túžby vstupuje do úrovne jemnej hmotnosti. Tým prijíma obal jemnej hmotnosti a my ho v tomto obale nazývame dušou. Duša sa potom postupne približuje až k hrubej hmote, kde sa nakoniec narodí v pozemskom tele. Narodením duša vkåzne do ďalšieho obalu, ktorým je hmotné telo.
Ak si predstavíme ruské matriošky, je to niečo veľmi podobného. Pozemské telo je teda tou najvrchnejšou matrioškou, ďalšia vo vnútri nej je duša a úplne posledná je duch. Pri pozemskej smrti je postup opačný. Duša vykåzne z najvrchnejšieho obalu, čiže z pozemského tela a odchádza do jemnej hmotnosti. A po dosiahnutí plnej zrelosti nakoniec zrelý duch odhadzuje aj svoj duševný obal a v plnom seba uvedomení sa vracia naspäť do duchovnej ríše, odkiaľ kedysi dávno vyšiel do hmotnosti, ako nevedomý duchovný zárodok. Keďže ale všetko, čo je potrebné k plnému sebauvedomeniu ducha, sa nie je možné naučiť za jeden pozemský život, duša sa preto opätovne vracia do hmotného tela, aby pokračovala vo svojom duchovnom dozrievaní. Duchovný zárodok tak postupne silnie a dozrieva, až sa napokon stane tak, ako už bolo spomenuté, že po pozemskej smrti, čiže po odložení najhrubšieho obalu, odíde do oblasti jemnohmotnej, kde napokon odloží i svoj duševný obal, čiže jemnohmotné telo, aby potom, ako plne seba uvedomelý duch, zbavený všetkých svojich dočasných obalov, mohol vstúpiť do svojej skutočnej domoviny, večnej duchovnej ríše.
Dozrievanie ducha k plnému sebauvedomeniu je však podmienené časom trvania hmotnosti. Tento čas je ohraničený a teda nie neobmedzený, ako sa mnohí mylne domnievajú. To znamená, že od určitého zlomového bodu sa v hmotnostiach začne spúšťať rozkladný proces, ktorý bude postupne smerovať k úplnému rozloženiu hmoty na akúsi pralátku, z ktorej sa začne opäť časom formovať iný, nový, svieži hmotný svet. Ak teda ľudský duch stihne včas ukončiť svoj vývoj a vojsť do večnej, duchovnej ríše, nemusí sa samozrejme už ničoho obávať.
Ak ale z nejakých dôvodov nebude ešte dostatočne zrelý, zostane jednoducho uväznený v hmote, či už v pozemskom, alebo duševnom tele, a bude ho musieť postihnúť osud všetkého hmotného – rozklad! Rozklad, jeho dlhým vývojom nadobudnutého, osobného ja, ktoré sa žiaľ nebolo schopné včas oslobodiť z dosahu hmotnosti. Ide o proces mimoriadne bolestivý a možno ho definovať, ako večnú smrť, alebo ako neodvratné zničenie osobnosti človeka.
Keďže ale duchovné jadro v každom človeku je večné, nemôže byť nikdy zničené. Po bolestnom vymazaní osobnosti človeka sa ako nevedomý duchovný zárodok vznesie naspäť do duchovnej ríše. Do duchovnej ríše, odkiaľ, ako nevedomý kedysi vyšiel a kam sa mal vrátiť, ako zrelá a plne seba vedomá, duchovná bytosť.
Naša duša teda nie je večná! Právo na večný život si každý z nás musí vybojovať. Cesta do takzvaného „raja“, alebo duchovnej ríše však vedie iba poznaním a naplňovaním dokonalej Vôle Stvoriteľa. Dokonalej Vôle Stvoriteľa, reprezentovanej fungovaním jeho samočinných Zákonov vo stvorení. No a poznávať ich a naučiť sa žiť v súlade s nimi je jediným zmyslom a skutočným účelom ľudského života v hmotnom stvorení.
Kto sa o to snaží a kto to aj dokáže, ten bude môcť byť vpustený do svetlých záhrad večného života – večného radostného tvorenia. Kto si však žije iba po svojom, koho podobné veci vôbec nezaujímajú a svoje životné snaženie venuje úplne iným prioritám (zarábaniu peňazí, užívaniu si, atď.), ten iba trestuhodne stráca drahocenný čas a ak svoj postoj ešte včas neprehodnotí, jednoducho nestihne dosiahnuť potrebnú zrelosť ducha a preto bude musieť byť podrobený rozkladu všetkého hmotného, o ktorom už bola reč. A toho času niet už skutočne nazvyš.
No a na základe poznania vyššie uvedených, skutočných súvislostí o dianí vo stvorení, by si všetci ľudia mali zariadiť svoj súčasný pozemský život tak, aby sa to nemuselo stať ani jednému z nich. Aby ani jeden z nás nemusel zostať raz stáť v zúfalstve pred zatvorenou bránou, znemožňujúcou mu ďalšie jestvovanie vo stvorení, ako sa to stalo tým piatim nerozumným pannám v podobenstve. Aby ani jeden z nás nemusel počuť to hrozné a až najhlbšie vnútro človeka drásajúce, definitívne a nemeniteľné: NESKORO!

STANILI ty si uz vela knih precitala a teraz citas nieco podobne.. aky mas na to nazor?

perla200
28. máj 2010

jery - aj nasa simonka ma 10 mesiacov..... marianka dakujem za vysvetlenie k tým anjelom čo a týka mien asi mojim favoritom bude gabriel🙂

linette
28. máj 2010

jerry pozeram tvojho maleho a ma krasne ocka 🙂 😵 spenatik je mnam mnam aj ja lubim ... navaris aj mne? 😅
gratulujem k desatmesacninam 🙂

slavik
28. máj 2010

Ahojte žienky, konečne som doma doma a môžem byť na nete. Jupíí 🙂

slavik
28. máj 2010

Chcem sa opýtať akým spôsobom budete nabíjať kamienky. Ja mám kyvadlo s ruženínu a tiež by som si dala nabiť. Stačí položiť na okno či ako?

linette
28. máj 2010

slavik ja ho umyvam pod prudom tecucej vody sko studenej ale nie az tak moc asi pat minut potom vysusim v ruke a dam na celu noc na mesiac .. 😉

dali4
autor
28. máj 2010

Prajem všetkým dobrý večer... 😵
Dobre že hovoríte... musím si aj ja nabit kamienky... Opláchnut pod studenou vodou a dat do misky na parapetnú dosku.

slavik
28. máj 2010

Lin, prosím ťa kde si našla ten článok o duši? Mne sa tá teoria vôbec ale vôbec nepáči.. 🙂

slavik
28. máj 2010

dali, do misky s vodou ?

dali4
autor
28. máj 2010

lin ten článok čo si sem dala, zaujímavé. Niekde som to už čítala... Inak som raz čítala aj o tom ako robili pokus, ked zomrel človek. Odvážili ho pred smrtou a potom hned potom ako naposledy vydýchol a bol lahší o tých 25 gramov.

dali4
autor
28. máj 2010

slavik nie, do prázdnej misky. Dávam ich do misky aby sa neskotúlali z parapety...

slavik
28. máj 2010

aha 🙂 už som aj mame povedala, tak si hneď išla umývať svoje kamene a dá si aj ona nabiť 🙂

linette
28. máj 2010

@slavik tu je stranka http://www.ritual.cz/modules.php?name=News&file...
ja som niekde citala, ze obaly su telo, dusa a duch .. ale to, ze smrtelny to nie .. 😕 😕

linette
28. máj 2010

ja kamienok na svojej snurke zaviazem o okno a necham ho visiet

linette
28. máj 2010

ach ta moja gramatika.. nevsimajte.. 😝

linette
28. máj 2010

@dali4 ja som vedela, ze to je 21 gramov no a dnes som pocula ze 25 ..

slavik
28. máj 2010

no veď to, že tá smrteľnosť ma zarazila a nepáči sa mi. 🙂

linette
28. máj 2010

ktovie co je pravda.. ale ja som to tak pochopila, ze ked sa totalne vsetko vymaze aj tak sa dostane do raja a zacina odznova.. len ten cas mi je este cudny.. ved po smrti cas neexistuje

terez34
28. máj 2010

ahojte kocky srdecne vas zdravim v prvom rade blahozelam drobcom k mesacninam 🙂 🙂 nech sa im dari a aby mohli este pocitat dlho dlho rocky

lin ten clanok o dusi je celkom zaujimavi ale si myslim ze nikto nevie ako vyzera dusa a nieto este kolko vazi to uz by bolo zaujimave vieme iba tolko ze dusa cloveka je nesmrtelna 😉 no ale kazdy ma na to iny naror co nabozenstvo to ina pravda

linette
28. máj 2010

terez ahoooooj 😵
si nas konecne dosla kuki 😉 🙂 ako sa ma marianka a zvysok? 🙂
mne v tom clanku nesedi to nic a ten cas .. to inak viem .. a prave tieto veci nevedia potvrdit dokazmi takze kolko ludi tolko chuti a tolko nazorov.. ale aspon v niecom sa zhoduju tak na tom niecom nieco bude 😉
ja osobne si nic predstavit neviem ale ani vecnost .. 😕

slavik
28. máj 2010

ja si ani nepredstavujem, dozviem sa keď príde môj čas..

linette
28. máj 2010