Máte skúsenosti s dedinskými školami?

mnpop
22. apr 2013

Ahojte, mám teraz problém z výberom školy pre môjho synčeka. Chodí do 1.triedy do školy v meste, no koncom školskeho roka sa budeme sťahovať na dedinu. V dedine je veľká škola, 9-ročná, no stále mám pochybnosti, či ho dať do tejto dedinskej školy, čo by bolo super, lebo by sme nemuseli dochádzať, alebo ho radšej dať do mestskej školy (15km vzdialenej). Chceme mu skutočne zabezpečiť kvalitné vzdelanie. Nemáte niekto skúsenosti s dedinskými školami, prosím?

sissy27
22. apr 2013

popýtaj si referencie priamo na tú školu, ktorú by malý mohol navštevovať, a nie na dedinské školy - to znie tak malomeštiacky... 😉 a čo sa týka kvalitného vzdelania - učivo zš je všade v podstate rovnaké, nie? nemyslím si, že by inú matematiku alebo fyziku mali v meste ako na dedine...

ivett1
22. apr 2013

ahoj, niektoré "dedinské" školy sú na tom lepšie ako tie " mestské" ... čo sa týka vybavenia, školských akcií, prístupom učiteľov ... treba sa pýtať na konkrétnu školu a rozhodnúť sa podľa týchto referencií ... 😉

dai
22. apr 2013

ahoj. ja nesuhlasim s nazorom ze je jedno kde dieta ide do zs, rovnake ucivo este zdaleka neznamena rovnake vzdelanie😉
urcite si pozri referencie na konkretnu skolu a porovnaj s konkretnou v meste, pozri kde pokracuju deti z tych skol, ako je skola vybavena, co detom zabezpecuje, co ponuka etc. ... normalne zoznam pre a proti😉
ja som chodila do napr. do vyberovej triedy na zs a bol to sakramentsky rozdiel medzi nasou triedou a normal triedami - uz len v kolektive deciek, motivacii, priebehu hodin a aj ocakavani ucitelov - mna to super nastartovalo do dalsieho vzdelavania sa. Chodili k nam deti z celeho okresu - mnohokrat cestovali viac ako 15km ale ked sa teraz o tom bavime tak im to stalo zato ( v inych triedach casto dochadzalo k situacii kedy ucitelke cele hodiny zaberali 2-3ja neprisposobivy ziaci a normalnym sa nemala kedy venovat, o nadanych uz nemoze byt ani reci, u nas taky ziaci neboli😉 )
Neviem inak ako dlho vam trva tych 15km - ja ked sa pozriem na mesto z kade pochadzam tak do vedlajsieho kdekolvek by som sa dostala do 15 minut - myslim ze je to tiez asi 15km... zober si ze napr. v ba ked idu deti do akejkolvek skoly tak vaecsinou cestuju cez 30 minut😉 pritom je ta skola na tom istom sidlisku ako oni byvaju...

katy1979
22. apr 2013

chod sa tam pozriet zisti si ako funguju. Mozno budes milo prekvapena. Dedinska neznamena automaticky horsia. je aj vela deti ktore chodia z bratislavy prave do dedinskych skol. Mensi kolektiv ustretove ucitelky. Samozrejme zavisi od skoly. Pozistuj si uvidis. A keby moje dieta chodilo len 15km do skoly aka parada.

janinah
22. apr 2013

chodíte do mesta do práce a vozili by ste ho tam i späť? toto treba mať dobre zorganizované...mne by na škole/jedno či dedinskej či mestskej/ vadili počierni spolužiaci vo väčšom počte,a to preto,lebo brzdia tých ostatných spolužiakov..dedinská škola nemusí byť zlá,pýtala by som sa rodičov detí,ktoré tam chodia

elienka
22. apr 2013

ja som síce do tej "dedinskej" nechodila, ale na základke k nám preložili nových spolužiakov z takejto školy, lebo do tej ich im zrušili spoj a teda neboli o nič hlúpejší alebo múdrejší od nás. Nechodila som do výberovej triedy, mali sme aj dosť prepadlíkov a zato som tu, a mám dokonca aj Vš a dokonca kopu mojich spolužiakov zo základky ju má aj z "nevýberovej" triedy. Takže si myslím, že to nie je len o škole