Máte skúsenosti s elektrickou odsávačkou Farlin?

veve88
21. feb 2009

ahojte,
mate niektora z vas skusenosti s elektrickou odsavackou farlin? ak ano, prosim napiste... chcem si ju kupit, no neviem, ci sa oplati... dakujem!!!

u2jana
21. feb 2009

ahoj, my sme tiez mali el.odsavacku (neviem ci zrovna fralin) a bola uplne na nic... tak sme ju vratili, a kupili tu na vysavac... najprv som sa jej bala, predsa len vysavac 😉 ale teraz si ju neviem vynachvalit...
len dufam, ze mala nebude mat z vysavaca dozivotnu traumu 😉

annag
21. feb 2009

neviem či nemyslela odsávačku mliečka, tú farlin vyrába

veve, treba sa rozhodnúť podľa toho, ako plánuješ mliečko odsávať, ako často, do kedy... skús zistiť, či v pôrodnici, kde budeš rodiť, majú nemocničnú odsávačku, alebo či vôbec nejakú majú. Ak majú, môžeš po pôrode využiť ich, nemocničné odsávačky sú ďaleko lepšie.

Pokiaľ plánuješ odsávačku používať veľmi intenzívne, tak by bolo treba vybrať niektorú z Medely, na medela.cz je ich porovnanie. Záleží aj od toho, ako budeš na tom s produkciou mliečka, aké máš bradavky... Avent je u nás často používaná, ale oproti Medele je podľa mojich skúseností aj menej účinná, je s ňou veľmi jemné, šetrné odsávanie, Farlin je porovanteľná s Avent. Ale pokiaľ treba mliečko intenzívne odsávať tak rozhodne je Medela lepšia voľba. Aby som to zhrnula Avent Farlin i Chicoo sú vyslovene komerčné odsávačky, Medela je na odsávačky i celý laktačný program zameraná, vyrába odsávačky nemocničné i na doma.

melany_s
21. feb 2009

ahoj, ja mám elektrickú odsávačku Farlin, ale vôbec ju nepoužívam, lebo odsávanie s ňou ma dosť bolí. teraz používam ručnú Medelu, tá je podstatne šetrnejšia, ale zase odsávanie trvá celú večnosť 🙄

veve88
autor
21. feb 2009

u2jana, myslela som odsavacku na miecko 🙂 som sa nevyjadrila jasne v teme, moja chyba... ale aj tak vdaka za prispevok, my pouzivame odsavacku rucnu, uz aj pri nej maly reve ako keby ho rezali 🙂 vela ludi pouziva na vysavac, aj si ju chvali, ja ju mam tiez doma, ale zatial sme nepouzili, doktori to zakazuju - aspon ti, s ktorymi som sa stretla ja...

annag, dakujem za vycerpavajucu odpoved... presne toto som potrebovala vediet, nasla som aj ine diskusie ohladom odsavaciek, ale ani jedna nebola taka vystizna ako ta tvoja... pracujes v nemocnici, ze mas taky prehlad? ja mam taky problem, ze kojim len s jedneho prsnika, tak si do leta potrebujem dorovnat aj ten druhy 😀 preto planujem ju pouzivat raz denne, dufam, ze to bude stacit... takze odporucas medelu?

melany, velka vdaka... este som necitala, ze by ju niekto pouzival, predsa je to u nas asi novinka... je za dobru cenu, preto ma laka... ale ked vravis, ze odsavanie s nou boli, tak a ako annag spominala, ze je to skor komercna znacka, tak asi aj ja si kupim medelu, ale asi elektricku... stoji dost vela, no co clovek neurobi, ak chce vyzerat k svetu 🙂

dievcata, este raz dakujem za rady!!!

u2jana
21. feb 2009

upsss, tak taku odsavacku si myslela 😀
nooo nic, chcela som poradit... (len tak mino - nevies preco dr. zakazuju tu vysavacovu? )

veve88
autor
21. feb 2009

u2jana - to fakt neviem... ked som bola na usno-krcnom, tak dr. len gulala ocami, preco malemu odsavam sopliky, ze sa odsavat vobec nemaju!!! co nechapem uz vobec, neviem ako by bolo jej, keby mala ist s plnym nosom spat a nevedela by dychat, ved take dietatko si este nevie vyfukat nos! a ked som jej spomenula vysavacovu, tak to uz ju tam skoro trafil slak! ale mam znamu, je tiez dr. sice nie detska, ale ta stale pouziva vysavacovu a nevie si ju vynachvalit! takze asi tak m🙂

bambulkabambulkova
8. mar 2011

aojte moj mali mava este soplikyy mam odsavacku na vysavac ale uz sa ho boji velmi place chcem zajtra kupit el.odsavacku huči tak isto ta malicka???Je to aj praktickejsie kedze nemusim vyberat stale vysavac ale chcem sa spytat huci tak isto hlasno ta mala odsvacka na sopliky???prosim vas napiste mi este dnes dakto dakujem krasne 🙂))))internu postu prosim 🙂 😉 😅