Máte skúsenosti s Mary Kay? Pustiť sa do toho?

sibuska
29. jan 2008

Caute baby, neviem sa rozhodnut, ci sa do toho pustit, t.j. predavat a tuto kozmetiku, tak ak mate nejake skusenosti - ako distributerky alebo spotrebitelky, sem s nimi... 😉

obohacujemezivoty
26. jún 2013

@lisa_22 😀 😀 😀 😀 Ďakujem za Váš čas a príspevky, ktoré ma aj pobavili. Majte sa krásne a veľa šťastia Vám prajem.

ada32
26. jún 2013

je blbost ze vyrobky vydrzia dlhsie ako ine. obycajne tento argument pouzivaju firmy ktore predavaju predrazeny priemer.
nie je to kozmetika nicim vynimocna a poznam znacky ktore vedia v tej cenovej kategorii ponuknut uplne inu kvalitu.
netvrdim ze je zla. ale je nepomer ceny a toho co skutocne ponuka.

lisa_22
26. jún 2013

@obohacujemezivoty

ďakujem, podobne 😀 zaujímavým spôsobom som si tu spríjemnila dnešný voľný deň. osobitne ma pobavila predstava "kozmetickej poradkyne", ktorá je firmou vyškolená na predaj jej niekoľkých výrobkov. to je vážne sranda. skutočná kozmetička totiž musí mať toho vyskúšaného podstatne viac, aby vedela porovnávať a tak radiť svojim klientkam. chce to roky práce s rôznymi značkami a výrobkami, jedna rozhodne nestačí 😉

ada32
26. jún 2013

dalsia vec ktora ma zaraza je tzv. Diagnostika pleti
Diagnostika pleti je najzavaznejsia cast kozmetickeho osetrenia a obcas sa zmylia aj kozmeticky ktore maju kozmetiku vystudovanu a maju maturitu z dermatologie. Take kozmeticky studuju styri roky resp. dva ak ide o nadstavbove studium nielen dermatologiu ale aj mnozstvo inych predmetov s tym suvisiacich. zaoberaju sa tym kazdy den.
prekvapuje ma vzdy znova ze su dievcata ktore si zmyslia ze by bolo fajn robit kozmeticku , supnu sa na nejaky rekvalifikacny kurz / netusim ako je to teraz ale par rokov stacili 2 /slovom DVA/ mesiace ktore zahrnali aj prax aj vsetko dohromady aby dievca vyslo z kurzu s certifikatom a vliezlo do prevadzky kde casto narobilo viac skody ako uzitku.
je to praca ako kazda ina odborna, vyzaduje si urcite vzdelanie, prax, a samozrejme tiez cit.
nedivim sa ze kozmeticky su vseobecne povazovane za hlupe nany ktore nemusia vediet nic len urobit nejaku tu "diagnostiku" a potom klebetit.
netvrdim ze poradkyna MK nemoze nikdy ovladat diagnostiku pri tom mnozstve dievcat ktore prejdu nejakym tym hromadnym skolenim kde sa naucia akym smerom odlicit tamponom tvar klientky. ale nik mi nenahovori ze to su vsetko naslovo vzate profesionalky v diagnostike pleti klientiek. proste to nie je mozne. blbym urcenim typu sa da velmi uskodit. tiez ked niekto nerozozna kozne ochorenia a cape na plet jedno cez druhe . pri tom mozu omnoho viac uskodit ako pomoct. castym problemom je akne napriklad. je ich niekolko typov. ale casto pocujem. mate akne / nerozlisi lebo ani netusi ci ide o hormonalnu zalezitost alebo travenie , alebo masivny vysyp alebo poruchu mazotoku z ineho dovodu.
ma tam nieco na akne, vidi na pleti nieco pozapalovane, sup to tam. a takto sa potom robi zle meno znacke aj celej kozmetickej branzi.

ada32
26. jún 2013

@lisa_22 necitala som tvoj prispevok 20:39 ale teraz ked citam, vidim ze sa v teto odbornej veci uplne zhodujeme

obohacujemezivoty
26. jún 2013

@lisa_22 Ďalšia vec, o ktorej nemáte ani potuchy. Ja som kozmetička a úprimne Vám poviem, že na školeniach v Mary som sa naučila o pleti oveľa viac ako v škole. Poznám viacero stránok tejto práce, alebo spolupráce a to z vlastnej skúsenosti a nie z amerických diskusií, rôznych názorov od iných. Diskusia s Vami je fakt strata času a energie. Myslite si, čo chcete, lebo ja nemám v úmysle ďalej pokračovať. Viacero sa nás pokúsilo vysvetliť, priblížiť túto prácu, ale je to zbytočné. 😢

ada32
26. jún 2013

@obohacujemzivoty ak ste kozmeticka, potom bud klamete alebo ste skolu poriadne flakali. ja som tento odbor studovala uz ako dospela kedze kozmetiku milujem.predtym som mala gymnazium a zdravotku takze to bol pre mna pribuzny odbor. zvazujem zacat ucit odborne predmety lebo v kazdom rocniku sa najde zopar takych ktore k svojej buducej praci maju vztah a maju talent. ale je pravda ze niekto sa tam moze nudit, ak k tejto praci vztah nema.
dermatologiu nas ucila dermatologicka - bola poriadne prisna , vyzadovala 100% pracu ale naucila vela.

ak ste naozaj kozmeticka a skola Vam nedala tolko ako skolenia u MK, niekde nastala chyba. skola nie je lievik , ktory nasilu naleje do hlavy informacie studentkam. je to predsa voditko, vsetko ostatne je na nas. ja som studovala ako diva. zaujimalo ma vsetko od materialov / ak poznate taky predmet/ az po hygienu.

ada32
26. jún 2013

ja na MLM nemam az tak negativny nazor, sama podnikam, viem o com je obchod aj marketing, ale zase mam rada ked sa jedna priamo. ked sa zachova aj etika a nezvrhne sa cinnost len na zisk. zisk je potrebny, vsetci musime zit. aj ked kupujem rohlik v potravinach casto si neuvedomujem kto vsetko v tom predajnom retazci ma zisk z mojho nakupu.
takze MLM chapem rozumiem, ale mam rada naozaj kvalitu. nie priemer za kvalitu prezleceny. chcem predsa vediet za co platim.
to sa tyka vsetkeho nielen kozmetiky.

ada32
26. jún 2013

@obohacujeme zivoty diky za posledny prispevok, pripomenul mi opat ze som svojho casu chcela mladsim babam odovzdavat skusenost a este by som robila to co milujem. aj ked tvrdis ze skola nenauci, mozno by som tam vycihala nejake baby ktorym by k talentu uz stacilo to vedenie- voditko a zaoberali by sa tym aj same vo volnom case. nemyslim na komercnych skoleniach ale tak naozaj odborne.
je to zufalo zaplatene ale brala by som to ako spestrenie. len manzel uz asi zo mna dostane infarkt. 😀
je toho vela co ma bavi ale tak suvisi to takmer vzdy aj s kozmetikou. 🙂

lisa_22
26. jún 2013

@ada32

ja kozmetička nie som, ale samozrejme je mi jasné, že je to náročná odborná práca, na ktorú nestačí nejaký kurz. je to vlastne medicínsky odbor. "zázračné krémy Mary Kay" by skutočné kozmetičky nikdy nemohli s čistým svedomím ponúkať, najmä ak sa rozumejú ich zloženiu. ak sú medzi predajkyňami MK nejaké vyštudované kozmetičky, tak zrejme také, čo si už školu vyberali s vidinou zisku (ktorý im však MK nikdy neprinesie).

za tie dva mesiace má "kozmetická poradkyňa MK" zvládnuť nielen diagnostiku pleti, ale aj vizážistiku - a toto je - znova "vďaka" firmám tohto druhu, ktoré produkujú rýchlokvasené "odborníčky" - tiež jedna z podceňovaných profesií. nečudo, keď z vás "vizážistka" s dvojmesačným kurzom spraví pomaly zombie. tá z Mary Kay, u ktorej som párkrát bola ja, napríklad nevedela ani to, že k úplnému makeupu patrí úprava obočia. ako sorry, sama sa viem oveľa lepšie namaľovať ako to, čo predviedla tá pani (keď videla, že nie som úplne sprostá a mám svoju predstavu, radšej vycúvala a štýlom, že "a teraz ty, nech sa to tiež naučíš" ma nechala dokončiť si líčenie očí sama. no čo k tomuto dodať... 😀 ).

ada32
26. jún 2013

nevedela som ze MK robi prave dvojmesacne kurzy / toze som nieco take spomenula v predchadzajucom prispevku bola nahoda/

Kozmeticka obycajne pouziva pri praci tzv. kabinetne balenia / to su tie velke v nekomercnych obaloch/ je to potrebne aby sa jej vobec oplatilo s danou znackou robit. kabinetne balenia obycajne vyrabaju aj najdrahsie znacky . Aj ked niektore ojedinele predsa len nie. Len tam je potom take osetrenie naozaj tazko predajne. kozmeticka minie pri praci litre pletovych vod na rozne typy pleti, kila masiek atd. je som vzdy robila s jednou pomerne drahou znackou / nebudem menovat ale krem stal cca 80-200Eur / preto ma prekvapi ked niekto povie ze jeho kozmeticka robi s najkvalitnejsou kozmetikou na svete a ta znacka nema zaklad - kabinetne balenie. pri cenach MK si neviem predstavit navratnost. bud to osetrenie musi byt drahsie ako napr. so znackou ktoru som pouzivala ja, a ak nie, potom to kozmeticka musi hrat na zisk z predaja. inak si to neviem predstavit.

Priznavam sa ze raz som absolvovala tzv. hodinu krasy ale nepriznala som sa ze o tom viem asi trosku viac ako dotycna dama 😔 ked ma ucila ako sa mam odlicit uz mi bolo trapne priznavat sa tak som to utajila az do konca. viem, blbe, ale nebol to zamer od pociatku , len to tak nejako vyslo. Poradkyna bola velmi mila, naozaj sa snazila ale typ mojej pleti urcila nespravne a potom to pokracovalo dalsimi chybami. Nepisem to v zlom ale bola som sokovana / vlastne ani velmi nie, trosku som to cakala/ a to ma ciastocne prinutilo prispiet sem. keby aspon tie baby sa netvarili ze robia diagnostiku. mnohe vedia krasne licit aj bez skoly. to sa naucit da aj ako samouk, popracovat s farbickmi , niektore to naozaj vedia. ale diagnostikovat a osetrovat..... s tym sa nemozem stotoznit. zial.

pentelka
26. jún 2013

http://www.mkmary.cz/recenze-mary-kay
osobne pribehy.... ja neriesim, ci je to kult alebo nie, ja som si s kozmetikou pomohla, mala som problemy, ktore mi nevedela vyriesit ziadna ina kozmetika, takze neriesim ci je prirodna, alebo nie (co ja viem, tak nikto nehovori ze mk je prirodna :D ) a teraz pomaham zenam, ktore tiez si nevedia dat rady s pletou, a stretavam zeny, ktore pouzivaju MK a same od seba mi hovoria, ze im to dlho vidrzi a ze sa im zlepsila plet a kazdy sa ich pyta, ze co pouzivaju, ze su take pekne... tot skusenosti zo zivota, berte si z MK, co potrebujete, nikto nepovedal, ze sa mate nechat ovladat :D pocuvam o "poradkynach", ktore to robia len koli zarobku a tie robia najcastejsie zle meno firme, lebo nevkladaju do toho srdce, preto ked pride ku mne zena od takej poradkyne, otvara oci, ze akoby som bola z inej firmy a uz nechce tamtu ani vidiet a za servis, ktory dam ja, tak je ochotna mi ruky, nohy bozkavat :D

pentelka
26. jún 2013

A ABY STE VEDELI, TIE CLANKY V ANGLICTINE, KTORA TU NIEKTORA PRIDALA, OBSAHUJU NARAZKY NA ZLE PRAKTIKY KONKRETNYCH PREDAJKIN!!! KED CHCETE HODNOTIT SYSTEM FIRMY, PRECITAJTE SI KNIHY OD MARY KAY ASH, KDE ONA OPISUJE VIZIU A POLITIKU FIRMY A PADNETE NA ZADOK Z TOHO, AKA JE TO SKVELA FIRMA!!! A NEROZPRAVAJTE TU NA PLNU HUBU NAZORY, KED STE NIECO POCULI LEN Z JEDNEJ STRANY!!! NAJVIAC CO POSPINUJE MENO FIRMY SU NEKOREKNTE A ZISKUCHTIVE ZENY, KTORE SA PRIPLIETAJU DO FIRMY A NEMAJU SAJNU O CO TAM VLASTNE V PODSTATE IDE... v malo ktorom stade su ovce len jednej farby :( je mi to vazne luto, ze take bezcharakterne zeny nam podctivim nicia meno a tvrdu pracu... :( castokrat ked sa stretnem s tym, ze sa zena z mk vyhodila, tak je to hlavne preto, ze poradkina nezvolila spravny pripravok alebo poriadne nedohliadla, aby sa dodrzal spravny postup....

lisa_22
27. jún 2013

@pentelka

no na toto sa nedá nereagovať. ok, takže firma je skvelá, plná krásnych ideálov a jej jediným cieľom je robiť ženy šťastnými - a to skoro zadarmo vlastne 😝 ak sa občas vyskytne nejaké to faux pas, tak to len kvôli hnusným ziskuchtivým ženským, ktoré sa tam náhodou priplietli.

A ČO TOTO:
@obohacujemezivoty 3. december 2012 o 12:21
"Prečo sa nepredáva v obchodoch?
Pretože by prípravky boli nepredajné. Aká by bola ich cena, keby si každý pridal svoju maržu? Prípravky idú priamo zo skladov cez koz. poradkyňu priamo k zákazníčkam."

TÁTO PANI KLAME BEZ MIHNUTIA OKA - A PRIAMO NA TEJTO STRÁNKE!!!!
PREDAJKYŇA SI TOTIŽ K SVOJEJ NÁKUPNEJ CENE PRIDÁVA PRESNE 100% - SLOVOM STO PERCENT ZA KAŽDÝ VÝROBOK A TEDA ZÁKAZNÍČKA ZA PRODUKTY PLATÍ PRESNE DVOJNÁSOBOK NÁKUPNEJ CENY!!!

čiže žiadne "priamo zo skladu k zákazníčkam", ale dvojnásobne predražené samotnou predajkyňou (ktorá sa darmo vyhovára, že je to tak "dané"; ak je na tom ochotná spolupracovať, pričom takto zavádzajúco klame, a to ešte v mene samotnej firmy, ktorú zastupuje, už to je dosť na žalobu.) upozorňujem, že sa jedná o dvojnásobok ceny nákupnej - ktorú platia MK samotné predajkyne - a ktorá je ešte vždy niekoľkonásobkom výrobnej ceny.

TENTO POSTUP SLÚŽI NA TO, ABY PREDAJKYNE MOHLI LÁKAŤ SVOJE ZÁKAZNÍČKY KU KÚPE VEĽKÉHO MNOŽSTVA TOHO ISTÉHO TOVARU VRAJ ZA "POLOVIČNÚ CENU" - TEDA ZA CENU, ZA KTORÚ V SKUTOČNOSTI NAKUPUJÚ ONY SAMY, ČÍM SA ZO ZÁKAZNÍČKY STÁVA ĎALŠIA PREDAJKYŇA.

typický multilevel - a presne o to ide.

ostatné klamstvá o tom, že táto práca nie je o naháňaní ovečiek (presne o tom je), že používať nekorektné metódy nie je filozofiou firmy, ale len "konkrétnych predajkýň", že nútiť nové zamestnankyne investovať do firmy svoj kapitál kúpou registračného balíčka nie je nič čudné (to tak vraj robia všade, no okrem MLM spoločností asi ťažko), o tom, že priekupníčky vyškolené firmou sú vraj nejaké "kozmetické poradkyne" (k tomu sa tu našťastie vyjadrila odborníčka) a nakoniec o tom, aké úžasné sú výrobky MK a ako zázračne všetkým pomáhajú (už som sa stretla aj s urážlivým názorom predajkyne, že ženy, ktorým nerobia dobre, sú iste nejaké predpotopné chudery zvyknuté na mydlo a Indulonu 😀 ) netreba ani komentovať.

zhrnuté a podčiarknuté - NEKOREKTNOSŤ, KLAMSTVO, ZAVÁDZANIE A PODVOD má táto firma dané samotnou zakladateľkou (inak šesť či sedemkrát rozvedenou feministkou), pričom tak prefíkane využíva psychologický nátlak a zahmlievanie skutočnosti, že samotné účastníčky veria tomu, že ide o čistú hru a dokonca veria, že svojou činnosťou niekomu pomáhajú.
dúfam, že každému, kto má aspoň trochu zdravého rozumu, je to dostatočne jasné.

obohacujemezivoty
27. jún 2013

@lisa_22 A dosť!!!! Netuším v akej spoločnosti ste pracovali, ale my si žiadnu cenu nepridávame. Vy máte súdnosť??? Útočite tu poradkyňe, obviňujete, že klamú, ale pritom tvrdia iba to, čo je pravda, lebo to 100% vedia. Vy nemáte ani šajnu o práci v MK, o zmysle a o zárobkoch, alebo cenách. Vy ste tá, ktorá podáva nepravdivé informácie, klame a zavádza. Neprajem si, aby ste ma tu obviňovali, že klamem. Posúvam príležitosť ďalej, ale Vás by som nechcela ani náhodou, ani keby ste sa mi ako ,,ovečka" natískali a obdivujem poradkyňu, ktorá Vám venovala svoj čas a energiu. Porúčam sa a dúfam, že Vás čaká taký príjemný deň ako ho spríjemňujete ostatným.

pentelka
27. jún 2013

@lisa_22 co sa tyka marze, malokedy sa nam podari ziskat 50% zlavu na nakup, bezna zlava je 35% aj to si musis nakupit nad 130€, 50% dostavas len za splnenie podmienok na rozbeh (co tiez nie je lacna zalezitost) poradkina musi VLASTNIT vsetky pripravky, ktore dava skusat zenam na Hodinke krasy, musi si platit odvoz, odkedy pracujem s MK moj ucet za telefon vzrastol, pretoze sa snazim kvalitne komunikovat so svojimi zakazickami (nie len predavat ale aj kontrolovat, ci je vsetko v poriadku, ci sedia kremy, ci netreba nejaky vymenit...) tak isto dopravu balikov si platime zo svojeho zarobku, kurzy licenia pre zakaznicky zo svojeho, skolenia zo svojeho, podpora poradkin, tiez zo svojeho, kopu casu co tomu venujem..... vseho vsudy, ked odratam vsetky naklady, nepresiahnem zisk 25% co maju v predajnach tak isto, ale prides do predajne a nikto ti neporadi, co by si mohla potrebovat, ako to pouzivat, pripadne nejake tipy na licenie a nehovoriac o tom, ze ked vam krem, make-up, tien nesadne, tak ho mozete vyhodit a ist si kupit novy :D co sa u nas nestane, pretoze mate zaruku vratenia penazi :D... mam velmi spokojne zakaznicky, ktore maju moznost si kupit kozmetiku v drogerke, ale kupuju si ju ODO MNA, pretoze si vazia to, ze si to mozu vyskusat, poradim im, ukazem im, ako sa to ma spravne pouzivat a hlavne sa citime skvelo :D a to je najhlavnejsie :D

sashabb
27. jún 2013

@obohacujemezivoty teraz som sa zasmiala že " a dosť!!!" my sme v škôlke? tu sme na VEREJNEJ diskusii a každý má právo sa vyjadriť ako chce, aj keď je to negatívny názor.
Ja s @lisa_22 absolutne súhlasím 😉

Už včera som sem písala, no nepridalo mi príspevok, lebo tu čosi opravovali a potom som tu už nebola. No v skratke napíšem moju OSOBNÚ skúsenosť s touto kozmetikou. NIKDY VIAC!!! otrasná kozmetika a zbytočne vysoké ceny! Tak "hnusnú" pleť som nikdy (ani predtým ani potom) nemala. Vrátila som sa veľmi rada k mojej obyčajnej garnier.
Kamarátka teraz začala s MK, som velice zvedavá ako jej to pôjde. Čo viem, tak má 30% na každom výrobku + ide daný tovar od "vyššich" poradkyň, ktoré isto na tom taktiež niečo maju. Čiže mňa osobne nikto nepresvedčí, že to je taaaak kvalitná kozmetika (ako sa oháňaju, že preto je taka draha), keďže počiatočná cena je dosť nizka.

A taky detail, bolo tu spomínané, že to je pyramída.... Bola som na jednom sedení, kde tvrdili že daný výrobok napr. čistiace mlieko, vydrží po roka. AKO si potom dotyčná zarobí keď napr. ja si zoberem tovar iba 1x za pol roka?

julkamk
27. jún 2013

Ja osobne nerozumiem celej tejto diskusii a preco vobec vznikla. Ak si chce ktorakolvek z Vas spravit vlastny nazor, verim, ze si ho dokazete vytvorit sama za seba aj z prvej ruky. Preco citat komu sa Mary Kay paci a komu nie ked si to vsetko mozete vyskusat na vlastnej kozi a z toho si vytvorit najlepsi a skutocne vlastny nazor? Navyse su Hodinky krasy zadarmo co znamena ze nemate naozaj co stratit 🙂

Urcite ste sa uz viackrat v zivote presvedcili o tom, ze ak si chcete vytvorit o niecom vlastny nazor tak sa to da jedine z prvej ruky- v tomto pripade tak, ze si to same vyskusate. Ja som tiez kozmeticka poradkyna a musim Vam povedat ze by som si nikdy nespravila nazor na niekoho a nieco o com sa sama nepresvedcim. Ale to uz je na kazdej z nas aky svet si vytvarame 🙂

Krasny den Vam prajem vsetkym a nech mate nazor akykolvek, prajem Vam aby ste si uvedomili ze to je naozaj len VAS nazor a neznamena to ze ho musia zdielat vsetci ;)

A tie zeny ktore stale nevedia a maju chut si spravit obraz o tomto naozaj podla seba, pokojne mozete napisat spravu ktorejkolvek z nas - poradkyn ktore sa tu ozvali a vyskusat si to osobne....

sashabb
27. jún 2013

@sashabb *pol roka

sashabb
27. jún 2013

@julkamk myslim si, že diskusia je to dobra. Ono je rozdiel vyskušať kozmetiku za 10€ a za 50€
Ja som sa takto nechala nahovoriť aka je užasna, vtedy som bola ešte na materskej, zobrala som si čistiacu sadu spolu za 1000,- korun čo bolo vtedy veľmi vela. Keby som bola vedela, že nieje vôbec dobrá, nekúpim to alebo by som chcela skôr nejaké vzorky, aby som ju vyskúšala bez toho aby som tolko do nej investovala.
Taktiež už som čítala a počula o "odbornosti" poradkyň ... k tomu sa radšej vyjadrovať ani nejdem.

A povedala by som, že k teme by sa mali skôr vyjadrovať dotyčné čo kozmetiku vyskúšali alebo používajú a NIE poradkyne, nakoľko žiadna nenapíše nevyhovuje mi resp.nieje dobra, že ano 😎

julkamk
27. jún 2013

@sashabb

Ved ale presne o tom je Hodinka krasy, aby ste si pripravky najskor vyskusali predtym akosi ich kupite(alebo aj nekpite) neviem aku ste mali skusenost ale nasa kozmetika je prave o tom aby mali zeny bezplatne moznost si ju najskor vyskusat a az potom sa rozhodnut - a to je ten rozdiel, ta 10eurova ked Vam nesedi mozete ju naozaj vyhodit do kosa. Ked mate naozaj eticku poradkynu tak Vam vzdy pripravok vymeni za iny alebo vrati peniaze ak by sa stalo ze Vam bol u nej dobry ale doma Vam nevyhovuje.....

A samozrejme ze poradkyne nenapisu ze nie su spokojne ved kto by ponukal kozmetiku s ktorou nie je spokojny? 🙂 🙂 🙂

sashabb
27. jún 2013

@julkamk myslim si, že dany pripravok sa neprejavi po jednom použiti 😕

karla117
27. jún 2013

Ako píše sashabb. Za tú hodinku sa neprejaví nič zásadné. Ak by aj predsa, potom sa treba zamyslieť, čo v tom je za chémiu, ak po hodine bol takýto zázrak. Neverím, že bez chémie. Ani zázračné bylinky babky bylinkárky niečo také nedokážu. Zamatové ruky vydržali presne tú hodinku, akurát som ich stihla kúpiť. Ale nenadávam. Aspoň chvíľu mám úžasné ruky po umytí riadu. Ako tu už niekto napísal, silikónový odličovač sa bežne predáva aj po inou značkou. Ja som po prvom použití večer ráno už neotvorila oči. Zlepené, zahnisané..a to som ich odličovala presne tým postupom ako ma učili na tej hodinke krásy. Mne nesadol proste. Zázračná sada sa "zázračne" minula skôr ako po pol roku. Nedám dopustiť však na čistiaci gél, ten by som brala znovu. Určite by som nešla do farbičiek, nemenila svoju obľúbenú značku. Všetko je o peniazoch. Poradkyňa nadávala na prípravky od firmy, od ktorej som
používala dovtedy. Keby som šla za poradkyňou z onej firmy, nadávala by na MK. Každá líška svoj chvost chváli. Používajme to, čo nám robí dobre, s čím sme spokojné, čo nás robí krásne zvonka. Nepomôže nám ani sama "Božská kozmetika", ak nebudeme šťastné. 🙂

obohacujemezivoty
27. jún 2013

@sashabb Myslela som dosť urážok. Neviem koľko príspevkov ste prečítali, ale moja reakcia bola opodstatnená. Môj názor a nemusí s ním nikto súhlasiť. Krásny deň prajem a ďakujem...

lisa_22
27. jún 2013

@obohacujemezivoty

klamete.
"Mary Kay consultants buy the products they sell at a wholesale cost of 50 percent of the suggested retail price. Therefore, if they sell the products at the suggested retail price, they will make a 50 percent commission."
http://smallbusiness.chron.com/average-mary-kay...

nakupujete za polovičné ceny než tie, za ktoré predávate. hej, občas dáte akože zľavy, ale aj tak. čo robíte s peniazmi, ktoré takto získate a koľko vám ich nakoniec zostane, je vaša vec. klamete v tom, že zákazníčkam tvrdíte, že im tovar ide cez vás priamo zo skladu za nákupné ceny a práve preto sa nepredáva v obchodných sieťach, lebo je vraj takto lacnejší. toto ste sama napísali.
pričom pravdou je, že tovar cez vás je až o 100 percent drahší, čo vám umožňuje získavať 50 percentnú províziu. nepomerne lacnejší by bol práveže vtedy, ak by sa predával cez obchodnú sieť. prečo sa teda tak nepredáva? jednoducho preto, že by ho nikto v takých množstvách, v akých sa produkuje, nekupoval.

tá 50 percentná marža slúži tiež na to, ako správne píše @pentelka, aby MK predajkyňa mala prostriedky na servis zákazníčkam. ten zasa slúži na zvýšenie predaja výrobkov, ktoré by si inak nikto nekúpil, alebo len veľmi málo ľudí. "hodinky krásy", kde mi "kozmetická poradkyňa odborne poradí", že jediná a najlepšia kozmetika je pre mňa Mary Kay? 😀 poradkyňa, ktorá ponúka len jediný druh kozmetiky? s niekoľkými výrobkami, z ktorých si v pohode vyberiem aj sama, z katalógu, v pohodlí domova? načo vlastne takúto "poradkyňu" vôbec platiť, keď ňou predávaná kozmetika vychádza o toľko drahšie?

jednoducho preto, že úlohou každej takejto "poradkyne" je nalepiť sa na zákazníčku, vytvoriť si s ňou pokiaľ možno čo najdôvernejší vzťah a pokúsiť sa získať ju pre firmu ako ďalšiu predajkyňu. tá si totiž musí aspoň každé 3 mesiace kúpiť tovar v istej sume, aby bola akože aktívna.a to už sa firme oplatí. za získanie ďalšej predajkyne, je, samozrejme, odmena.

"Independent Sales Directors and National Sales Directors can earn commissions based on the activity of their recruits as long as they remain active and have at least one recruit who remains active. The company does not disclose the details of how this works to the public."

na vytvorenie blízkeho vzťahu so zákazníčkou sa používajú metódy ako "I-Story"; ide o "osobný príbeh", ktorý si predajkyňa pripraví vopred a potom ho pred zákazníčkou akože "mimovoľne" porozpráva (väčšinou hneď na prvom sedení). ten má obsahovať story o tom, ako MK predajkyni zmenila život, ako jej priniesla samé šťastie, ako mala predtým, než spoznala MK, hroznú pleť, bola celkovo nešťastná a nespokojná so životom, ale ako sa to všetko zmenilo iba vďaka MK. tieto príbehy sú povinné a ak ho niektorá predajkyňa ešte nemá, môže použiť story niektorej inej (úspechy ako líčenie na Miss a pod. sú súčasťou týchto príbehov).

ďalej sa používajú metódy ako: úmyselne vynechať niečo z objednávky, akože "zabudnúť", aby mala predajkyňa dôvod stretnúť sa so zákazníčkou znova (a ponúkať jej ďalší tovar). toto je starý osvedčený trik a použila ho aj na mne (ako aj tú story).

no a k tomuto:
"Posúvam príležitosť ďalej, ale Vás by som nechcela ani náhodou, ani keby ste sa mi ako ,,ovečka" natískali a obdivujem poradkyňu, ktorá Vám venovala svoj čas a energiu."
hahaha, ďakujem, rozosmiali ste ma 😀 😀 😀 ja mám svoju zaujímavú, hodnotnú a obohacujúcu prácu a v živote by ma nenapadlo živiť sa predajom kozmetiky a to ešte takým spôsobom, ako to robí táto firma.

lisa_22
27. jún 2013

@sashabb

presne. "vyskúšať" počas krátkeho sedenia kozmetiku jedinej značky a nechať si "odborne poradiť" osobou, ktorá vám ju vždy odporučí ako tú najvhodnejšiu a okamžite sa vám ju pokúsi vnútiť (neodradí ju ani to, že nemáte pri sebe hotovosť, ona počká, kým si vyberiete) je fakt úžasná "možnosť si vybrať a správne sa rozhodnúť".
no comment 😎

julkamk
27. jún 2013

Ved Vas nikto nenuti tu kozmetiku pouzivat a ani kupovat. Ak sa Vam nepaci, kludne mozete pozivat svoje pripravky nadalej. Neznamena to ale, ze inej zene Mary Kay nepomoze. Kazdemu sedi nieco ine a ak sa ma k nej dostat a chce ju vyskusat tak si skor ci neskor najde cestu ci precita 0 recenzii alebo 1500. Kazdy inteligentny clovek si spravi nazor podla svojej skusenosti. Tak isto ako nehodnotim druhych na zaklade toho co o nich hovoria ini, tak posudzujem vsetko az po vlastnej skusenosti ;)
A keby ste videli do zakulisia firiem tak by ste mozno vedeli ze ostatne kozmeticke znacky davaju tych 50% do skladov, distribucie, velkoobchdov, maloobchodov v ktorych su zamestnani tisicky ludi co sa v spolocnostiach priameho predaja preskakuje a vdaka tomu maju predajkyne vyssiu marzu. 50% to ale nie je, tuto informaciu mate tiez len z druhej ruky. Ked budete chciet podavat overene informacie radsej zavolajte na centralu spolocnosti a spytajte sa ich ako to chodi pred tym ako napisete nejaky nezmysel 🙂

Mne Mary Kay funguje, naozaj mi aj pomohla a inu pracu si uz neviem ani predstavit. Ale hlavne aby ste boli vsetky take spokojne a stastne to Vam zo srdca prajem 🙂

lisa_22
27. jún 2013

@julkamk

no keď vám stačí to, že svojou prácou plníte vrecká niekomu, kto za vás neplatí ani základné poistenie... tiež vám to prajem 😉

a k tomu... ehm.. ehm... "priamemu predaju": vy síce beriete produkty zo skladu, ich "veľkoobchodná cena" je však v skutočnosti NIEKOĽKONÁSOBNE NAVÝŠENÁ už vtedy, keď ich kupujete VY predajkyne. takže všetky tie náklady na sklady, distribúciu a predajne, ktoré spomínate, sú tam vlastne už zahrnuté aj niekoľkokrát. za takú cenu by žiadna obchodná sieť nebola ochotná tieto výrobky kupovať. preto jedinou metódou, ako tieto nehorázne predražené výrobky predať, je OSOBNÁ MOTIVÁCIA predajkýň, ktorým ich oveľa úspešnejšie nadriadené mávajú pred očami obrázkom ružového cadillacu a presviedčajú ich, že "keď sme to dokázali my, dokážete to aj vy."

predajkyne, a la "kozmetické poradkyne", ktoré sú v pyramíde rádovo najnižšie, potom musia výrobky ešte dvakrát tak draho predávať, aby vôbec pokryli aspoň vlastné náklady. väčšina však napriek tomu nikdy nedosiahne stabilný príjem rovnajúci sa napríklad príjmu predavačky v supermarkete (nehovoriac o tom, že nemá ani poistenie). podľa oficiálne zverejnených údajov MK totiž úroveň zárobku osoby pracujúcej na plný úväzok za minimálnu mzdu dosiahne MENEJ AKO JEDNO PERCENTO PREDAJKÝŇ.

zarábajú teda len tí nad vami a to práve vďaka tomu, že sa im na to skladáte 😉 vaša pyramída funguje tak, že tisíce naspodku živoria, kým desiatky navrchu žijú v skutočnom blahobyte - vďaka vám, ktoré na nich driete za pár šupiek, napriek tomu, že predávate neskutočne predraženú kozmetiku (o ktorej ešte aj klamete, že aká je lacná 😀 ).

čiže zhrnuté a podčiarknuté, to, čo predvádza MK, nie je žiadny priamy predaj, ale jeho presný opak. o priamom predaji sa dá hovoriť v prípade internetových obchodov, ktoré berú tovar rovno z centrálnych skladov za SKUTOČNÉ veľkoobchodné ceny a ktorým tak odpadajú náklady na prevádzku kamenných predajní a množstvo zamestnancov, čo sa, pravdaže, odrazí v tom, že cena toho istého tovaru ponúkaného na internete je výrazne nižšia než v kamennom obchode.

u MK naopak, náklady na prevádzku jednej predajkyne sú oveľa vyššie než predavačky v supermarkete vzhľadom na množstvo zákazníkov a celkovú efektívnosť práce, čo sa, samozrejme, nevyhnutne MUSÍ odraziť v konečnej cene produktov, ktoré sú u Mary Kay tým pádom výrazne drahšie než u iných porovnateľných kozmetických značiek a v bežnej obchodnej sieti by nikdy nemali šancu.

na toto všetko sú štatistiky, ktoré odporúčam preštudovať každej, čo by sa chcela do tejto činnosti zapojiť, máte to zhrnuté napríklad tu:
http://voices.yahoo.com/mary-kay-home-business-...

pasteleria
27. jún 2013

@lisa_22
mas cistu pravdu, tak to funguje aj v avone a oriflame. je to trapne, cela rodina sa predajcovi radsej vyhyba 😒 aby im zas nieco neponukal. a pritom si zarobia len par eur, fuj

julkamk
27. jún 2013

@lisa_22
mohla by si nam este prosim prezradit comu sa venujes ty, co ta zivi? 🙂